Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 73   [ 1090 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κυνηγώντας την Μπεκάτσα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 03, 2007 5:13 pm 

Μπεκάτσα η βασίλισσα του Δάσους , ένα πουλί που σήμερα για χάρη του εμπορείου έχει σηκώσει τη μεγαλύτερη κυνηγετική πίεση επάνω του και ίσος αυτός να είναι ένας από τους λόγους που μειώνετε σταδιακά και ο πληθυσμός τους.
Ένα πουλί που φέτος έγινε δυσεύρετο για τους πολλούς λόγο των ιδικόν καιρικών συνθηκών που επικράτησαν στην χώρα μας και τρόπαιο για αυτούς που είναι πραγματικά λάτρεις του είδους . Αυτούς που το δάσος το περπάτημα η φέρμα και η αναζήτηση της βελουδομάτα είναι τρόπος ζωής χωρίς αυτοσκοπός να είναι μόνο η τσάντα και τα νούμερα.

Και τέτοιοι θέλω να πιστεύω ότι πρέπει να είναι η αν δεν είναι να γίνουν η έλληνες κυνηγοί… Γιατί η φύση και τα θηράματα όπως η Μπεκάτσα είναι κάτι που δεν μας ανήκει αλλά εμείς ανήκουμε σε αυτή και οφείλουμε να την διαχειριζόμαστε με σεβασμό.

Παράθεση:
gpeppas. Η Ευρωπαική μπεκάτσα

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jK-br1tM9ZY[/youtube]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Κυνηγώντας την Μπεκάτσα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 05, 2007 12:09 pm 

Παράθεση:
Ο ήχος από το κουδούνισμα στο περιλαίμιο αντηχεί στα χαμηλά του δάσους δίνοντας το στίγμα του Σέττερ Γκόρντον που ανιχνεύει . Ξαφνικά , μια βαθιά σιωπή απλώνεται σαν συνέχεια της ρυθμικής ηχηρής μουσικής. Ο κυνηγός πλησιάζει αργά, οι κτύποι της καρδιάς στο μάξιμουμ. Ξέρει ότι κάπου εκεί μπροστά είναι το ακινητοποιημένο σκυλί του , τα μάτια ερευνούν κάθε σπιθαμή του δάσους μπροστά τους , επιτέλους ανακαλύπτουν αυτό που έψαχναν . Ένας σκούρος όγκος ,μαύρος-κόκκινος σε μία στάση αγαλματένια , με το κεφάλι τεντωμένο μπροστά να δείχνει σε ένα πυκνό , εκεί βρίσκεται κάπου η μπεκάτσα, η μαγεία αρχίζει!! Είναι η βασίλισσα με το μακρύ ράμφος και το βελούδινο βλέμμα , η δέσποινα του πυκνού και των λόγγων , η φτερωτή ύπαρξη ποτ τόσα γράφτηκαν προς τιμή της και που η αξιοσύνη της μαγεύει με ένα μεθυστικό τρόπο τις καρδίες όσων ασχολήθηκαν μαζί της , η Μπεκάτσα η κυρά και αφέντρα του δάσους .
.

Σε αυτό το τόπικ μπορούμε να αναπτύξουμε γενικότερα τις προσωπικές μας εμπειρίες και απόψεις για το κυνήγι της μπεκάτσας, τους τόπους που τις συναντάμε αλλά και για τις περιοχές που τις πετυχαίνουμε ανά περιόδους.

Τελευταία επεξεργασία από Θάνος Καρβελάς και Πέμ Απρ 19, 2007 12:15 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 05, 2007 3:44 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΥΝΗΓΩΝ...ΑΛΛΩΝ ΜΕ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΤΗ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟΙ ΔΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΩΣ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ....Η ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΤΕΤΡΑΠΟΔΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ...Η ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΗΣ...Η ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΑ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΗ...ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΚΑΡΠΩΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ...ΑΞΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΑΛΩΤΗ ΟΠΩΣ Π.Χ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ....Η ΣΥΣΣΩΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΕΤΟ....ΔΥΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΞΙΖΕΙ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΥΝΗΓΙ ΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣΤΙΚΩΝ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 05, 2007 4:13 pm 
Αγαπητή μου φίλοι σας χερετώ άπο τήν πανέμορφη Κύπρο και σας ευχομε
καλή Ανάσταση και καλή κυνηγετική χρονία
Είμαι και εγώ απο τους λίγους τυχερούς κυνηγους τις πεκατσα εδω στήν Κύπρο. Η χρονία φέτος ηταν σχετικά καλη :?: με αρκετά καλα αποτελέσματα.Θα σας ενημερώνω σχετικά με τα κυνηγετικά δρόμενα της Κυπρου

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 07, 2007 5:22 pm 
Άβαταρ μέλους

H Μπεκάτσα άρχισε να γίνετε δημοφιλής από την στιγμή που άρχισαν να την κυνηγούν με σκυλιά & με όπλα.
Ήταν το χαζοπούλι, αρκετά προβλέψιμο στις μετακινήσεις της , & πιστή στα ραντεβού της πρωινά & απογευματινά. Ο παππούς μου τις έπιανε στο «αβουλι» (χώρος για τα ζώα κοντά στο χωριό) με θηλιές. Δεν σήκωνε ποτέ το όπλο του να χαραμίσει φυσίγγι παρά μονό όταν τις έβλεπε κάτω από κανένα πεύκο που δεν το είχε σκεπάσει το χιόνι 5-5 μαζί να προσπαθούν να βρουν τροφή.
Αυτό το πουλί τώρα έχει γίνει το ποιο δημοφιλές & έχει δημιουργήσει μια ολόκληρη οικονομία που στηρίζετε σε κάθε τι κυνηγετικό, με την λέξη μπεκατσο…. μπροστά (βλέπε παντελόνια, όπλα, φυσίγγια, κουδούνια , σκυλιά…κτλ).Το πλήθος των κυνηγών που ασχολούνται με αυτό το θήραμα είναι πολλαπλάσιο από αυτό που ασχολούταν πριν μια δεκαετία & το βλέπουμε όλοι μας στους μπεκατσοτοπους. Δεν υπάρχουν πια κρυφά μέρη αφού τα κινητά, οι δρόμοι, το ιντερνετ βοηθήσαν σε αυτό. Αποτέλεσμα ΤΕΡΑΣΤΙΑ κυνηγετική πίεση στο θήραμα.
Πρέπει λοιπόν όλοι εμείς που αγαπάμε την βασίλισσα να προσπαθήσουμε με κάθε μέσο να την βοηθήσουμε από το δικό του μετερίζι ο καθένας μας.Εδω θα ήμαστε για να πούμε τις απόψεις μας ποιος ξέρει μπορεί να βγει κάτι καλό στο τέλος.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 10, 2007 12:11 pm 
Άβαταρ μέλους

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ και Χρόνια πολλά .

Επέστεψα και εγώ στην Αθήνα , αφήνοντας πίσω μία πανέμορφη Ήπειρο .
Το αδιαχώρητο γινόταν στα κλασσικά τουριστικά μέρη, ούτε καρφίτσα δεν έπεφτε.
Από την μία με ευχαριστεί αυτό γιατί δημιουργείται ζωή και θέσεις εργασίας στην φτωχότερη περιοχή της Ελλάδας , αλλά από την άλλη με θλίβει γιατί χάνετε μία Ήπειρος διαφορετική, παλιά ,
και μοναδική πιστεύω .
Γεώργιε τα ίδια έχω ακούσει και εγώ από τους παλιούς κυνηγούς και μη στο χωριό .
Την θεωρούσαν ένα πουλί ευκολόπιστο , αρκετά κουτό και με τίποτε δεν θα χάλαγαν ένα φυσίγγι για μία μπεκάτσα .
Τώρα οι εναπομείναντες εν ζωή παλιοί κυνηγοί βλέπουν αυτό το συναπάντημα , αυτή την τρέλα των σημερινών κυνηγών , των νέων ντόπιων , τα εξοπλισμένα 4χ4 με κυνηγούς από όλη την Ελλάδα και δεν το πιστεύουν , ότι τόσοι άνθρωποι ασχολούνται με την μπεκάτσα , αυτό το ταπεινό πουλί γι' αυτούς !
Νομίζω ότι αυτό που πρέπει να γίνει κάτι γι΄ αυτό το πουλί που το συμπαθώ πολύ και έχω γνωρίσει με τον αδερφό μου , πηγαίνοντας μαζί του σαν παρέα στο κυνήγι του.
Πρώτον να τηρούνται οι νόμοι , δεύτερον να μην είστε άπληστοι και αρπακτικά όταν τις βρίσκετε κάπου πολλές !
Τρίτον να δημιουργήσετε σαν κυνηγοί μικρούς κατάλληλους βιότοπους για αυτά τα πουλιά με τα λίγα που έχω διαβάσει δεν είναι δύσκολο , ειδικά όσοι σαν εμένα κατάγονται από την επαρχία και έχουν γη .
Για το καρτέρι δεν εκφέρω γνώμη λόγω κάποιων συζητήσεων με κυνηγούς από εδώ που δεν έχουν σκύλους άρα την κυνηγάνε μόνο εκεί και όπως μου το αιτιολόγησαν δεν ακούγεται άδικο !
Πάντως σας βλέπω αρκετά ευαισθητοποιημένους και νομίζω τουλάχιστον εσείς εδώ βρίσκεται στο σωστό δρόμο , αρκεί όπως και ο αδερφός μου να καταφέρει να κατευνάσει τις άγριες ορμές του όταν πρέπει .
Με σεβασμό λοιπόν σε ένα καταπιεσμένο θήραμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 10, 2007 6:17 pm 
Άβαταρ μέλους

Διαφωνω καθετα μετο γεγονος οτι το καρτερι δεν κανει ζημια η απλα δικαιολογειται για οποιοδηποτε λογο.Και ενοειται δεν εχω καμια διαθεση αντιπαραθεσης.Μακαρι να μην υπηρχε το καρτερι και θα βλεπαμε ολοι την τεραστια κατ εμε διαφορα.Εδω στα μερη μου στα φιλιατρα γινετε σφαγη με τα καρτερια και κυνηγοι πραγματικοι με καλα σκυλια 2 αντε τρεις με το ζορι και ξερετε ποσες μπεκατσες πεφτουν καθε χρονια? χιλιαδες!Τα συμπερασματα δικα σας.Συγνωμη αλλα εξοργιζομαι με την καταντια αυτη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 10, 2007 7:54 pm 
Άβαταρ μέλους

καλησπερα φιλοι μου!

εγω σαν νεος και κυνηγος και σχετικα απειρος στο κυνηγι της μπεκατσας,
ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ.
προτειμω να ψάχνω σαν τρελος και να διανύω τρελά χιλιόμετρα για 1 μπεκατσα παρά να πάρω 2-3 μπεκάτσες στο καρτερι.ειναι σαν να κυνηγω ασπρα με νυχτομπουκαλο.
Υ.Γ αυτα που λεω τα πιστευω και δεν τα λεω για να καλυφθώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 10, 2007 10:02 pm 
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Για το καρτέρι δεν εκφέρω γνώμη λόγω κάποιων συζητήσεων με κυνηγούς από εδώ που δεν έχουν σκύλους άρα την κυνηγάνε μόνο εκεί και όπως μου το αιτιολόγησαν δεν ακούγεται άδικο !

ΑΓΑΠΗΤΗ ΕΛΕΝΗ.
ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΥΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ.
ΑΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑΙΖΩ ΕΓΩ ΜΠΕΚΑΤΣΟΣΚΥΛΑ & ΝΑ ΒΑΡΑΕΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΛΛΟΣ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΙΑ.
ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. ΑΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΑΓΟΥΜΕ & ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΣΤΙΓΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2007 6:33 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
Παράθεση:

ΑΓΑΠΗΤΗ ΕΛΕΝΗ.
ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΥΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ.
ΑΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑΙΖΩ ΕΓΩ ΜΠΕΚΑΤΣΟΣΚΥΛΑ & ΝΑ ΒΑΡΑΕΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΛΛΟΣ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΙΑ.
ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. ΑΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΑΓΟΥΜΕ & ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΣΤΙΓΑ.

Δυστυχως το κακο ειναι οτι λιγα μπορουμε να κανουμε γι' αυτο ειναι καθαρα θεμα ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!! Ειναι εξαιρετικα δυσκολο και για την θηροφυλακη να ελεγξει ολα τα καρτερια ενα προς ενα για το αν υπαρχουν 2-3 ατομα που περιμενουν μεχρι να νυχτωσει για να χτυπησουν την "βασιλισσα" στο καρτερι. Δεν εχουμε παρα ο καθενας να αναλογιστει το ποσο "ανανδρο" εινα να χτυπας αυτο το πουλι στο καρτερι αγνοοντας αλλους εκατονταδες κυνηγους που ολη την ημερα παλευουν και πασχιζουν με τα σκυλακια τους για να παρουν ενα-δυο πουλια.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2007 9:47 pm 
Άβαταρ μέλους

-Δυστυχως το κακο ειναι οτι λιγα μπορουμε να κανουμε γι' αυτο ειναι καθαρα θεμα ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!! Ειναι εξαιρετικα δυσκολο και για την θηροφυλακη να ελεγξει ολα τα καρτερια ενα προς ενα για το αν υπαρχουν 2-3 ατομα που περιμενουν μεχρι να νυχτωσει για να χτυπησουν την "βασιλισσα" στο καρτερι. Δεν εχουμε παρα ο καθενας να αναλογιστει το ποσο "ανανδρο" εινα να χτυπας αυτο το πουλι στο καρτερι αγνοοντας αλλους εκατονταδες κυνηγους που ολη την ημερα παλευουν και πασχιζουν με τα σκυλακια τους για να παρουν ενα-δυο πουλια. -

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ....
OMΩΣ ΦΙΛΕ OSIRIS ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΥΤΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΔΥΣΗ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ & ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ (ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΣΗ ) ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΒΑΛΤΟ.ΕΤΣΙ Η ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΟΠΟΙΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΘΑ ΤΟΝ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΩΡΑΣ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙ.!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΣΜΟΣ ......ΤΟΛΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΥΓΙΕΙΕΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2007 11:46 pm 

Σε βλέπουν στο καρτέρι Μπεκάτσας και σε πιάνουν … Ε πάρε 6-12 μήνες φυλακή χωρίς αναστολή και μη εξαγοράσιμη και ελάτε μετά να μου πείτε ποιο καρτέρι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 12, 2007 8:40 am 
Άβαταρ μέλους

ΤΟ ΠΑΡΑΧΟΝΤΡΙΝΕΣ ΘΑΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ.ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΕ ΒΑΡΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΣΟ ΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΛΑΓΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 12, 2007 10:30 am 

Αυτό λέω και εγώ ρε Γιώργο ότι πρέπει να αλλάξει η νομοθεσία ,να γίνει ποιο σκληρή για τους παραβάτες (απλά το χόντρινα λιγάκι)… Γιατί δυστυχώς σήμερα άντε και σου πήρανε το όπλο άντε και σου ρίξανε και ένα πρόστιμο και τι με αυτό.??

Αν δεν αλλάξουν κάποια πράγματα δυστυχώς δεν πρόκειται η λαθροθηρία και το καρτέρι να μειωθούν ποτέ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 12, 2007 1:02 pm 
Άβαταρ μέλους

Η ΚΥΝΗΓΗΤΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ.ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΕΡΤΙΩΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.

Απο την στιγμη που ακουτε αλλους κυνηγους στοβουνο,ειτε σε συζητησεις να λενε'''εγω ειχα μεσω και μου την εβγαλε ετσι.''χωρις εξαιτασεις χωρις τιποτα.
μετα του βλεπεις να κυνηγουν δεκαοχτουρες εξω απο το σπιτι σου,να φοβασαι να βγεις στα ορτυκια μην σε ντουφεκησουν και αλλα πολλα.
βλεπεται λοιπον....

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 73   [ 1090 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: