Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 19 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

ΣΥΜΦΩΝΗΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΔΕΚΑΟΧΤΟΥΡΑΣ?
ΝΑΙ 60%  60%  [ 12 ]
ΟΧΙ 40%  40%  [ 8 ]
Σύνολο ψήφων : 20
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΚΑΟΧΤΟΥΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 8:13 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ...ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ ΑΡΘΡΩΝ ΑΛΛΩΝ ΣΥΝΚΥΝΗΓΩΝ ΜΑΣ..ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΑΡΟΤΡΗΝΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΤΗΣ!!!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ....
Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από GIORGOS PATRA και Παρ Νοέμ 14, 2008 8:20 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 8:17 pm 
Άβαταρ μέλους

ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΕΙΔΕΣ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ......ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΝΟΜΗΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 8:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Συμφωνω με τον παραπανω φιλο υπαρχουν πλεον παρα μα παρα πολλες ακομα και δω στο νησι,γι αυτο να επιτραπει το κυνηγι της :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 11:54 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγώ θα διαφωνήσω γιατί 1) οι δεκαοκτούρες έχουν εγκατασταθεί κοντά και μέσα σε κατοικημένες περιοχές, οπότε αργά ή γρήγορα κάποιοι θα παραβιάσουν την αποσταση των 500 μέτρων από οικισμούς 2) η δεκαοκτούρα είναι το μόνο "θήραμα" του οποίου οι άνθρωποι της πόλης έχουν άμεση αντίληψη και γνωρίζουν από ίδια πείρα. Το κυνήγι της θα δημιουργήσει μεγάλο θέμα εντυπώσεων της κοινής γνώμης απέναντι στους κυνηγούς "οι οποίοι αφού τα σκότωσαν όλα, τώρα έβαλαν στο μάτι τις δεκαοκτούρες". Αυτό άλλωστε έχει ακουστεί ήδη σε οικολογίστικα φόρουμ,
Και στις δυο περιπτώσεις ο κυνηγός, από λάτρη της φύσης που γυρνά στα βουνά και τα λαγκάδια θα γίνει δολοφόνος που καρτερεύει στις αυλές και στις παρυφές της πόλης. Άλλωστε δεν τίθεται θέμα ζημιών από την δεκαοκτούρα για να περάσει η δικαιολογία του ελέγχου του πληθυσμού...για ποιο λόγο;

Στο κάτω-κάτω ας έχουν και οι πιτσιρικάδες κάτι να κυνηγούν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 2:47 am 
Άβαταρ μέλους

ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΙΓΥΡΙΖΟΥΝ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ...ΑΥΤΟ ΟΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΕΣ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΘΑ "ΚΥΡΙΞΩ ΚΑΙ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ" :(

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΣΕ ΘΕΡΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΛΙΕΡΓΙΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΙΚΙΣΜΟΥΣ,,,ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ..ΠΧ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΕΣ ΟΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΕΙΔΗ (ΔΕΚΑΟΧΤΟΥΡΕΣ ΦΑΣΣΕΣ ΤΡΥΓΟΝΙΑ,ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ!!
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ (ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ)..ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΟΥΦΙΑΝΕΨΟΥΝ..ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΕΙΔΟΣ..ΟΠΟΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΩΝ "ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ" :evil: ......ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΟΝΤΡΑ!!...
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 12:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημερα και καλως ηρθες φιλε Γιωργο.Εικοσι χρονων,φοιτητης(συγχαρητηρια),με γνωσεις, ερεθισματα,παιδεια,δυναμισμο,διαθεση για αμφισβητηση.Φιλε ανοικεις στην γεννια που επιβαλλεται να αλλαξουν παρα πολλα,να συμβιβαστουν δυστυχως με πολλα,καλουνται να συζητησουν και να διαπραγματευτουν πολλα.Πολλα και με πολλους ακομη και με οικολογους,περιβαντολογους και να πεισουν..Να πεισουν για το ηθος,την ευπρεπεια,το σεβασμο και την αγαπη στη φυση,στο θηραμα.Φιλε ομως με την αναρτηση φωτο νεκρων(προφανως σκοτωμενων) απαγορευμενων (τουλαχιστον μεχρι και σημερα)θηραματων μονο κακο γινεται στην κυν/κη οικογενεια και δινουμε τροφη και εδαφος για σχολια,χαρακτηρισμους,κοντρες με υπονοουμενα.Οσο για τους πιτσιρικαδες που εγραψε ο Ιασων,μαλλον εννοει παιδια κατα πολυ μικροτερα εσενα που "ψηνονται"με το λαστιχο και το αεροβολο.....Αλλωστε ολοι εδω μεσα παιδια ημαστε και αισθανομαστε.Κυνηγαμε οτι επιτρεπεται,σεβομαστε τα παντα ετσι μονο θα απαιτουμε σεβασμο και θα εχουμε λογο και κυρος.
Και παλι καλως ηρθες,διαβασε,μαθε,ενημερωσου και κανε επιδειξη κυνηγετικης παιδειας και ηθους,ευπρεπειας και ευαισθησιας,οπως αλλωστε επιβαλλεται σε οποιονδηποτε μορφωμενο,καλιεργημενο,ευαισθητοποιημενο νεο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 2:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΙΓΙΠΤΙΑΚΟΥ ΤΡΙΓΟΝΙΟΥ...ΩΠΟΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΕΥΜΕΝΑ ΕΚΕΙ..(ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ DVD (ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ) ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ)...ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ...ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟ ΙΣΤΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ...

ΕΔΩ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ
(ΦΙΛΕ ΘΕΟΧΑΡΗ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ..ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΡΜΟΡΑΝΟΙ-ΛΑΓΚΟΝΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ (ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΤΩΝ"ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ")...ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ (ΥΠΕΡΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΠΛΕΟΝ) ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ,ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΠΤΙΚΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ....ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ Η' ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΣΤΟΥΣ "ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ"..ΕΑΝ ΠΡΟΒΩ ΣΤΗ ΘΗΡΕΥΣΗ ΚΑΠΟΙΑΣ???..ΑΛΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΤΟΥΣ)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 4:48 pm 
Άβαταρ μέλους

Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΙΓΙΠΤΙΑΚΟΥ ΤΡΙΓΟΝΙΟΥ...ΩΠΟΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΕΥΜΕΝΑ ΕΚΕΙ..(ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ DVD (ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ) ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ)...ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ...ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟ ΙΣΤΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ...

Οπως γραφεις ειναι σε εκεινα τα μερη,ειναι απο ενα dvd που οι περισσοτεροι αποδοκιμασαμε και απο το οποιο το ενθετο εχασε πολλους αναγνωστες(συμπεριλαμβανομενου και εμενα).Να μην νοιωθεις καμια υποχρεωση,ολα πρεπει να γινονται αυθορμητα,νομιζω.Επειδη βρισκομαστε σε ανοιχτο ιστο επικοινωνιας γι'αυτο σου εγραψα οτι ειναι σωστο να αποφευγονται δημοσιευσης νεκρων απαγορευμενων θηραματων γιατι ολα παρεξηγουνται και παρερμηνευονται οταν δεν γνωριζει καποιος απο που προερχεται το υλικο των φωτο

.ΕΔΩ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ
(ΦΙΛΕ ΘΕΟΧΑΡΗ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ..ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΡΜΟΡΑΝΟΙ-ΛΑΓΚΟΝΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ (ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΤΩΝ"ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ")...ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ (ΥΠΕΡΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΠΛΕΟΝ) ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ,ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΠΤΙΚΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ....ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ Η' ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΣΤΟΥΣ "ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ"..ΕΑΝ ΠΡΟΒΩ ΣΤΗ ΘΗΡΕΥΣΗ ΚΑΠΟΙΑΣ???..ΑΛΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΤΟΥΣ)

Aν θηρευσουμε απογορευμενο,προστατευομενο,απειλουμενο ειδος δεν πρεπει να ντρεπομαστε,ουτε να απολογουμαστε σε οικολογους.Απλα πρεπει να αισθανομαστε υπευθυνοι απεναντι σε μια υγειη ομαδα,κυνηγετικη οικογενεια,την οποια στιγματιζουμε, κτυπουμε και χαρακτηριζουμε με καποια τετοια ανευθυνη πραξη.Ημαστε υποχρεωμενοι να γνωριζουμε τι επιτρεπεται και τι οχι.Συμφωνω μαζι σου οτι πολλα ειδη πλεον βρισκονται σε υπερπληθυσμο,δημιουργωντας προβληματα,καταστροφες,αναστρεφοντας ισοροπιες,αλλα δε μου φτανει αυτο για να ορισθω αυτοβουλως "διαχειριστης"τους.Δεν εχω καμια αντιρηση να κυνηγηθουν με τον τροπο που πρεπει,κατ'οπην μελετων και εντασσοντας τα στα επιτρεπομενα η και στα επιβλαβη ακομη.Οσο για το ποιος πρεπει να απολογειται..δυστυχως φιλε μου στον τοπο αυτο αποφασιζουν και κρινουν πολλοι και απολογουνται ελαχιστοι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 6:05 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΑΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΩ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΠΤΟ..ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΙΓΙΠΤΙΟΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΑ ΦΩΤΟ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ?!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ....ΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.....ΑΛΛΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ...ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΟ!!
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 6:51 pm 
Άβαταρ μέλους

Αν καποιος φιλος ασκησει κυνηγι στην Αιγυπτο,ας γραψει φωτο απο κυνηγι στην Αιγυπτο(δε θα του πει κανεις τιποτε),αν ειναι απο την Αιγυπτο θα γραψει π.χ Χαρης Αιγυπτο και οχι Χαρης Αθηνα.
Οσο για τις διαφορες μεταξυ απαγορευμενου,προστατευομενου,απειλουμενο θεωρω οτι καποια λιγα γραμματα τα εμαθα και εγω για να τις ξεχωριζω,οπως αποδεχομαι οτι η μεταξυ τους σχεση ειναι ιδια,ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ.
Εδω φιλε μου σταματω δεν εχω κατι περισσοτερο να πω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 7:56 pm 
Άβαταρ μέλους

:lol: :lol: Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ,,ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ.......ΜΟΝΟ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΚΑΟΧΤΟΥΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 12, 2012 9:52 pm 
Άβαταρ μέλους

το να κυνηγησεις δεκαοκτουρα ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια.
εχω ακουσει διαφορα για αυτες και δεν ξερω αν ισχυουν.εχω ακουσει οτι μεταφερουν αρρωστιες,οτι οπου υπαρχουν αυτες δεν πλησιαζουν τα τρυγονια, και αλλα.
το οτι πρεπει να ελεχθει ο πληθυσμος της ειναι σιγουρο γιατι ο αριθμος της εχει αυξηθει και κανει πολλες ζημιες.
εγω παντως στα χερια μου δεκαοκτουρα και ψαρονι δεν πιανω. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 12, 2012 10:21 pm 
Άβαταρ μέλους

και τα περιστερια στις πλατειες εχουν γινει παρα πολλα ας ανοιξει το κυνηγι τους για να ελεγχουμε τον πλυθησμο τους. :shock: δεν παει ετσι φιλε!τα δεκαοχτουρια εχουν γινει οικοσιτα πλεον.ειναι καθημερηνοτητα για μενα να τα βλεπω στην αυλη μου και το γουσταρω.το κυνηγι απευθηνεται σε αγριμια και οχι σε κλουβησια.οχι λοιπον στο κυνηγι τους!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 13, 2012 6:43 am 
Άβαταρ μέλους

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΖΕΡΒΑΣ έγραψε:
και τα περιστερια στις πλατειες εχουν γινει παρα πολλα ας ανοιξει το κυνηγι τους για να ελεγχουμε τον πλυθησμο τους. :shock: δεν παει ετσι φιλε!τα δεκαοχτουρια εχουν γινει οικοσιτα πλεον.ειναι καθημερηνοτητα για μενα να τα βλεπω στην αυλη μου και το γουσταρω.το κυνηγι απευθηνεται σε αγριμια και οχι σε κλουβησια.οχι λοιπον στο κυνηγι τους!!

φιλε παντελη καλημερα.
ξαναδιαβασε το μηνυμα μου, ειδικα την πρωτη παραγραφο, γιατι εβγαλες λαθος συμπερασμα.
φιλικα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 13, 2012 6:47 am 
Άβαταρ μέλους

panos franchi έγραψε:
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΖΕΡΒΑΣ έγραψε:

φιλε παντελη καλημερα.
ξαναδιαβασε το μηνυμα μου, ειδικα την πρωτη παραγραφο, γιατι εβγαλες λαθος συμπερασμα.
φιλικα

συγνωμη που εκανα λαθος το ονομα.φιλε Στεφανε ειναι το σωστο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 19 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: