Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 5   [ 63 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 10, 2008 8:23 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγώ πάντος δεν κρατήθηκα και την παρήγγηλα. Δεν ξέρω αν την πήρα αριβά μου στοίχησε 143 ευρώ μαζί με τα μεταφωρικά. Αν κάποιος την βρήκε φθηνότερα ας μου το πεί.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 10, 2008 8:59 pm 
Άβαταρ μέλους

Ρε παιδια παλεβω να ανεβασω ενα δειγμα...αλλα τζιφος.Αλεξ στειλε ενα π.μ. για το προγραμμα που εγραψες στην προηγουμενη σελιδα με οδηγιες χρησεις αναλυτικες για....ασχετους,οχι αρχαριους γιατι θα μπερδευτω.Ευχαριστω!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 10, 2008 10:16 pm 
Άβαταρ μέλους

Παντως(περιμενωντας απο καποιον βοηθεια!!!)στο τουφεκι μου φανηκε ποιο ευχρηστη(το κεφαλι στο καρτερι,απο οτι ειδα και συνηδητοποιησα στην οθονη, κουνιεται πολυ δεξια και αριστερα ψαχνωντας στοχο και η προβολη κουραζει πολυ).Απο καταναλωση στις μπαταριες,παλι λογικοτατη(τραβηξα σπιτι,τα ειδα στην τηλεοραση,τραβηξα σημερα μιαμιση ωρα σταματωντας και ξανααρχιζοντας)και ελαξα τις δυο μπαταριες υστερα απο 3 ωρες περιπου τραβηγματων και προβολων.Μπορεις να εχεις την καμερα ανοιχτη,χωρις να τραβαει και να επιλεγεις εσυ το ποτε.Μου εδωσε την εντυπωση οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τραβηξει κανεις σε συνθηκες σκοταδιου(πρωινες και απογευματινες "μαυρες" τσιχλες)και δεν αλλαζει τιποτε στην σκοπευση,ετσι φανηκε τουλαχιστον στο ορτυκακι του βιντεο.Αντεξε κανονικοτατα στην τουφεκια(αδειασα και μια κατα ριπας την καραμπινα στον αερα μην τυχων και σκορπισει αλλα ολα οκ).Εχει και χαμηλοτερη αναλυση που σου επιτρεπει να τραβας διπλασιο χρονο(δε δοκιμασα ληψη για να πω),και οσο για καποιους φιλους που διαβαζουν και ρωτουν ειρωνικα αν προκειται να γινουμε "Χριστογιαννηδες".....εχω να τους απαντησω οτι δεν εχω τετοια φιλοδοξια απλα οι προσωπικες κυνηγετικες στιγμες ειναι για τον καθενα μας μοναδικες και αναντικαταστατες γαιτι εξελιχτηκαν κατω απο μοναδικες και ιδιαιτερες συναισθηματικες συνθηκες,με παρεα η οχι,με επιτυχια η αποτυχια.......απλα για παρτη μας!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 1:56 am 
Άβαταρ μέλους

http://www.youtube.com/watch?v=DyyM_y1-pCI
Παιδια επιτελους τα καταφερα,Λευτερη νομιζω οτι η τιμη που λες πρεπει να ειναι σε δολαρια και οχι ευρω,αυριο με το καλο θα πω τιμη,τροπο και απο που.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 8:49 am 
Άβαταρ μέλους

Καλό!!! Πολύ καλό φίλε μου μπράβο!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 10:45 am 
Άβαταρ μέλους

XAΡΗ...
ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΛΗΨΗ....ΕΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΛΥ ΣΤΟ YTUBE....
ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ...Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ......& ΣΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ.......
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ????
ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ CD (EXEI CD ME ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΜΟΝΤΑΖ???) & ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙΑΠΝΩ ΑΠΟ 150 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ & ΕΥΧΡΗΣΤΗ....
ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ... (ΦΑΣΑ, ΤΡΥΓΟΝΙ, ΠΑΠΙ ,ΛΑΓΟ) ΕΠΙΔΕΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ....ΕΝΩ ΣΕ ΠΕΡΔΙΚΑ, ΟΡΤΥΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ & ΣΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ.....
ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΥΚΝΑ & ΣΦΗΧΤΑ ΜΕΡΗ....ΑΚΟΜΑ & ΜΕ ΔΥΟ ΚΑΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ......
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ & ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ & ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ & ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ......
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΗΖΟΜΕΝΕΣ?????

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 12:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Βασικά η ανάλύση είναι καλή που να επιτρέπει την μετατροπή σε dvd, δηλαδή η αρχική ανάλυση είναι 800Χ600 τουλάχιστον...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 2:29 pm 
Άβαταρ μέλους

Αν μιλάμε για 150 ευρώ αξίζει τα λεφτά της .Είναι κουραστική λίγο η λήψη ότι περπατάς αλλά για μικρά βιντεακια ενός λεπτού κυρίως φερμα απορτ φαίνετε ιδανική. Χάρη περιμένουμε να την δούμε και στο καρτέρι πάνω στο όπλο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 3:15 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

teocharis.koytsoympas έγραψε:
Παντως(περιμενωντας απο καποιον βοηθεια!!!)στο τουφεκι μου φανηκε ποιο ευχρηστη(το κεφαλι στο καρτερι,απο οτι ειδα και συνηδητοποιησα στην οθονη, κουνιεται πολυ δεξια και αριστερα ψαχνωντας στοχο και η προβολη κουραζει πολυ).Απο καταναλωση στις μπαταριες,παλι λογικοτατη(τραβηξα σπιτι,τα ειδα στην τηλεοραση,τραβηξα σημερα μιαμιση ωρα σταματωντας και ξανααρχιζοντας)και ελαξα τις δυο μπαταριες υστερα απο 3 ωρες περιπου τραβηγματων και προβολων.Μπορεις να εχεις την καμερα ανοιχτη,χωρις να τραβαει και να επιλεγεις εσυ το ποτε.Μου εδωσε την εντυπωση οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τραβηξει κανεις σε συνθηκες σκοταδιου(πρωινες και απογευματινες "μαυρες" τσιχλες)και δεν αλλαζει τιποτε στην σκοπευση,ετσι φανηκε τουλαχιστον στο ορτυκακι του βιντεο.Αντεξε κανονικοτατα στην τουφεκια(αδειασα και μια κατα ριπας την καραμπινα στον αερα μην τυχων και σκορπισει αλλα ολα οκ).Εχει και χαμηλοτερη αναλυση που σου επιτρεπει να τραβας διπλασιο χρονο(δε δοκιμασα ληψη για να πω),και οσο για καποιους φιλους που διαβαζουν και ρωτουν ειρωνικα αν προκειται να γινουμε "Χριστογιαννηδες".....εχω να τους απαντησω οτι δεν εχω τετοια φιλοδοξια απλα οι προσωπικες κυνηγετικες στιγμες ειναι για τον καθενα μας μοναδικες και αναντικαταστατες γαιτι εξελιχτηκαν κατω απο μοναδικες και ιδιαιτερες συναισθηματικες συνθηκες,με παρεα η οχι,με επιτυχια η αποτυχια.......απλα για παρτη μας!!!!!!!!!

Η κάμερα κάνει μια χαρά την δουλειά της , αν μας πεις τιμή και ανάλυση και αφού αρέσει σ αρκετούς ας κάνουμε μία κίνηση να αναλάβει ένας από εσάς να την παραγγείλουμε όσοι θέλουμε μαζικά για καλύτερη τιμή .
Τώρα για το αν θα γίνουμε Χριστογιάννηδες κλπ ένα έχω να πω όσοι κάνουμε αυτό με φωτό βίντεο κλπ θα έχουμε κάποια στιγμή ένα σωρό αρχεία γεμάτα αναμνήσεις συναισθήματα από αυτό που αγαπάμε το κυνήγι + ότι μέσω αυτων μπορούμε να μάθουμε ο ένας από τον άλλο για το πώς κυνηγάμε , δουλεύουν τα σκυλιά μας , συμπεριφορά θηραμάτων και άλλα πολλά .
Τι πιο όμορφο να πίνεις ένα ουζάκι, κρασάκι με φίλους και να βλέπεις τις κυνηγετικές στιγμές σου και να θυμάσαι , ξαναζείς , σημαντικές και όμορφες στιγμές χαράς και απόλαυσης :lol:
Περιμένουμε ανάλυση , τιμή και από πού ! :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 3:57 pm 
Άβαταρ μέλους

Χάρη το βιντεακι πρώτο όσο για την τιμή σου περνάω ακριβώς την χρέωση αλλαγμένη σε ευρώ όππως την εστηλε το pay pal.Business Contact Information

Customer Service Email: ezcommit@yahoo.com
Customer Service Phone: 610-495-9913

--------------------------------------------------------------------------------

Total Amount:
-$178.99 USD
Fee:
$0.00 USD
Total:
-$178.99 USD (equals -€143.44 EUR)
Date:
Nov. 10, 2008
Time:
16:28:15 EET
Status:
Completed

--------------------------------------------------------------------------------

Conversion from:
-€143.44 EUR
Conversion to:
$178.99 USD
Exchange rate:
1 Euro = 1.24783 U.S. Dollars

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 12, 2008 4:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα στην παρεα.Ο Γ.Κερμεντης εχει δικιο σε οτι γραφει για την αναλυση,οντως εχει πεσει με το youtoube.Γιωργο την ειχα βαλει δεξια στην κανη(αν προσεξεις πανω αριστερα ισα που φαινεται)και μπροστα μπροστα για να δω ποσο επηρεαζει το βαρος και την τουφεκια.Αν την βαλεις απο κατω και κοντα στην παπια οντως φαινεται η κανη και ισως ειναι ποιο κοντα στα χερια το προσθετο μικρο της βαρος.Γιωργο αν τη βαλεις στο κεφαλι(στο καρτερι),το κεφαλι θα πρεπει να παρακολουθει και την κινηση του θηραματος και μετα την τουφεκια και μαλλον χρειαζεται μεγαλυτερη "εκπαιδευση"μεχρι να βρεις το ποσο και το ποσο γρηγορα θα το κατεβαζεις.Οσο παντως πιστευω εξεικιωνεσαι με αυτο το "χομπι"τοσο καλυτερες σκηνες θα εχεις.Δεν δουλευει με επαναφορτιζομενες9απο οσα καταλαβα απο τα Αγγλικα που ξερω),αλλα η καταναλωση της με δυο αλκαλικες κατ'εμε κρινεται λογικοτατη.Πριν λιγο επεστρεψα απο τον φιλο μου ο οποιος τις παρηγγειλε.Μου εδειξε το χαρτακι που του ειχαν στειλει η τιμη που αναγραφοταν ηταν 139,30 δολαρια(ανα καμερα) και καπου 36 δολαρια μεταφορικα και φορος και για τις δυο.Η παραγγελια εγιμε απο το ι-μπει(δεν ξερω ουτε πως γραφεται).Παντως σας ξαναδινω τη διευθυνση που εγω τη βρηκα (www.stuntcams.com),εχει και καποιες αλλες,αναγραφει τιμες,τεχνικα χαρακτηριστικα,αξεσουαρ,κ.λ.π., και εαν καταλαβα καλα καποιες παιρνουν και οθονη επανω.Επισης πληθωρα βρηκα πληκτρολογωντας hunting cameras στο google,ειχε και τη συγκεκριμενη και αλλες πολλες.Κοιταξτε παιδια και πειτε μου και εμενα.Αν βρειτε κατι καλυτερο ενδιαφερομαι να κανω απο μια δωρο στα αδερφια μου(αλλωστε ο ενας εξ'αυτων ειναι και το "τουφεκι με τις ποιο καυτες κανες της παρεας").Σημερα θα παλεψω να τη μονταρω στο αγαπημενο μου ρωσικο πανωκαβαλικι,ελπιζοντας να κουμπωσει ομορφα και να κυνηγησω με δαυτο μπεκατσουλες στα ορεινα της Αιγιαλειας και ορτυκακια στα μποστανια και στα αμπελια της Ηλειας.Ναι Γ.Πεππα,μπορει να δημιουργηθει απο ολους ενα ομορφοτατο κυν/κο αρχειο και να δουμε,μαθουμε πολλα απο τα βιντεακια.Ηδη ενας βορειος φιλος καταλαβε σε τι μερη εμεις οι νοτιοι κυνηγαμε περασματιαρικο ορτυκι και αντιληφθηκε και το βαθμο δυσκολιας του εδαφους,αλλα και της βλαστησης.Ευχομαι να βοηθησα οσο μπορεσα,οτι αλλο βρω,μαθω,συμπερανω να ειστε σιγουροι οτι θα σας το καταθεσω και ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και την οποια βοηθεια,αρχης γεννομενης του φιλου LEOVAR.Σκεφτομουν να θεσω δημοσια αυτη την θεματολογια,φοβουμενος οτι δεν θα εχει ανταποκριση,ενδιαφερον και οτι θα παρεξηγιοταν αυτη μου η σκεψη.Χαρηκα πολυ που βρεθηκαμε τελικα τοσοι ενδιαφερομενοι(τελικα δεν σκεφτομαι μονο εγω τους μηνες απραξιας και τα "γεραματα" μου)και μακαρι να ζησουμε μαζι αρκετες ομορφες κυνηγετικες στιγμες με ποικιλια θηραματων,συνηθειων,εδαφων.Καλη αναζητηση φιλοι προς το καλυτερο,οποιος βρισκει,παραγγελνει, ας μας κρατα ενημερους.
Γιωργο(MGH)και εγω περιμενω να τη δω σε τουφεκιες στο καρτερι,αλλα ακομη ψαχνω για πουλια στο καρτερι.........

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 18, 2008 4:55 pm 
Άβαταρ μέλους

egw pantws tin pariggeila tin kamera me 138 euro... gia na doyme....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 1:58 pm 
Άβαταρ μέλους

tin pira.....poly kali ...simera exei dokimastiko....! xexe

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 2:17 pm 
Άβαταρ μέλους

phantom έγραψε:
tin pira.....poly kali ...simera exei dokimastiko....! xexe

Περιμένουμε να καταβάσεις βίντεο :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 3:31 pm 
Άβαταρ μέλους

NAI...AMA EXW EPITYXIA....MHN ME FAEI KAI TO REZILI.... :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 5   [ 63 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: