Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 27 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΕΤΑΡΤΗ,ΣΑΒΒΑΤΟ,ΚΥΡΙΑΚΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 24, 2008 10:54 pm 

ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ .
ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ,ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΕΤΑΡΤΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ Η ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΆ ΠΗΓΑΔΑΚΙΑ .ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΑΚΟΥΣΑ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑ ΣΑΝ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΑΣΧΗΜΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΕΠΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ .
ΣΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ ΠΛΕΟΝ .ΕΙΝΑΙ ΔΕ ΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ. ΟΣΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΣΧΟΥΝ ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΑ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΘΑ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΟΥΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙ 7 ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.
ΕΠΙΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ. ΤΟ ΠΛΙΑΤΣΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΝΙΔΑΣ ΑΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ .
ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ. ΠΟΙΟΣ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΕΞΟΝΤΩΣΕΙ;; Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΡΙΘΜΟΥ ΤΩΝ ΘΗΡΕΥΣΙΜΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ. ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΑΝ ΕΠΕΦΤΕ ΣΕ ΠΕΡΑΣΜΑ; ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟ. 2 ΜΕ 3 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΞΙΜΟΥΜ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΖΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΕΣΗ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.
ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΟ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΝ; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ .ΑΡΑ ΟΣΟΙ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΘΑ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΙΣΧΥΣΕΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ. ΚΑΜΙΑ ΕΞΤΡΑ ΠΙΕΣΗ . ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ Ο ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΤΣΙΧΛΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΙΣΗ. ΕΧΕΙΣ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΥΡΙΕ , ΚΥΝΗΓΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.
ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ . ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΕΣ ΟΙ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΣΕ ΓΕΝΕΟΚΤΩΝΙΑ . ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΣΟΥΝ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΚΟΡΠΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ. ΤΙ ΕΝΝΟΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΣΩ ΣΕ ΠΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΩ 15 ΠΟΥΛΙΑ; ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ 15-20 ΣΗΚΩΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΙΑ , ΤΙΣ 2-3 ΘΑ ΤΙΣ ΣΗΚΩΣΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΩ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΘΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΠΛΟ ΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ.
ΛΑΓΟΣ ,ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥΝΤΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ –ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΛΕΠΟΥ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΠΕΡΔΙΚΑ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΔΕΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΔΗΘΕΝ ΓΙΑ ΟΡΕΙΝΑ ΟΡΤΥΚΙΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΝΩΜΕΣ ΦΙΛΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ. ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΑΝ ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΜΗ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ. ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΠΟΓΟΝΩΝ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΕΠΠΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΕΙ ΣΤΑ ΓΚΑΛΟΠ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ. ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΨΗΦΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 1:53 pm 
Άβαταρ μέλους

ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ Έ :shock: :shock: :shock: ?Καλο είναι να σκεπτόμαστε το σύνολο και όχι μονό τη πάρτι μας :( .Να σε ρωτήσω και κάτι ,αυτοί που δουλεύουν τα Σαββατοκύριακα μάλλον θα το ξεχάσουν το κυνήγι ?Καλό είναι φίλε να θεσπίζονται νόμοι για να μειώνονται οι παράνομοι κυνηγοί και όχι οι νόμιμοι.Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί κάθε χρόνο μειώνονται και οι άδειες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 2:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Aς γινει,καποιοι απο εσας με αυτο το σκεπτικο σιγουρα εποφεληστε την κατασταση.Δεν ειδαμε φετος τα χαλια με τις περδικες...:evil:
Εγω προτεινω ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΡΙΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ.
Το Σαββατοκυριακο εχει πολυ κοσμο... :wink: :wink: :wink: :roll:
Οσον αφορα αυτο που λες..να απογορευθει την ημερα του περασματος το κυνηγι...τελείως ατοπο.

A! Και κατι αλλο εχω να πω.Παν μέτρων άριστο.Ενας που θα βγει με το σκεπτικο σου 3 μερες την εβδομαδα νομιζεις οτι θα πετσοκοψει λιγοτερα δηλαδη?εγω νομιζω το αντιθετο....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 4:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδιά, ας μην βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας. Η κυνηγετική πίεση θα αυξηθεί έτσι διότι όλοι θα βάζουμε τις άδειες μας αυτές τις μέρες και θα είμαστε οπωσδήποτε στο κυνήγι. Ενώ τώρα, σήμερα θα πάω, αύριο θα πάω...το αναβάλουμε μερικές φορές. Άσε που στα κυνηγοτόπια θα είναι κάθε επιτρεπόμενη μέρα σαν πρώτη μέρα έναρξης και θα γίνεται χαμός.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 5:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Με την ίδια λογικη τα μπαράκια, οι ταβέρνες και γενικά τα μαγαζιά που σερβίρουν αλκοόλ θα έπρεπε να είναι ανοιχτά μόνο τρεις μέρες για να μπορούν να ελέγχουν με αλκοτέστ οι μπάτσοι καλύτερα αυτούς που βγαίνουν και οδήγουν....
Το ότι η θυροφύλαξη πετάει χαρταετό δεν αφορά εμένα αλλά το κωλοκράτος που τρώει τα λεφτά μου και δεν τα δίει εκει που πρέπει. Στη Βουλγαρία Σκόπια Ουγγαρία και στις υπολοιπες χώρες που αποτελούν κυνηγετικούς παραδείσους τι κάνουνε???
Ασ παραδειγματιστούμε λίγο και ας στα ματήσουμε τη λογική ποάει δόντι κόβουμε κεφάλι!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 7:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Είπαμε να είμαστε σκληροί με τους εαυτούς μας , αλλά όχι και έτσι !
Αυτό που γράφεις είναι ανεφάρμοστο και ότι χειρότερο για πολλούς λόγους !
Μερικοί από αυτούς !

Αλματώδης αύξησης της παρανομίας σε όλους τους τομείς !
Καταστροφή των βιομηχανιών , ανθρώπων που ζουν από το κυνήγι.
Μείωση των εκδιδομένων αδειών για κυνήγι .
Ρεζερβοποίηση περιοχών για εύκολο κέρδος και μάντρωμα των κυνηγών.
Καταστροφή του θηραματικού πλούτου , αφού οι κυνηγοί θα λειτουργούν με το λαϊκό, σήμερα βγήκα και μπορώ άρα ότι αρπάξει ο κώλος μου !
Τρομερή πίεση στα θηράματα παντού τις συγκεκριμένες μέρες και παράνομα τις υπόλοιπες .
Απογοήτευση στην κυνηγητική οικογένεια , άρα καμία μελέτη η έργο, δεν θα εφαρμοστεί για τους βιότοπους και τα θηράματα !
Ολοι θα κυνηγάνε όλα , εκεί να δεις πώς μεταβάλετε ο μπεκατσάς σε γουρουνά και ο γουρουνας σε μπεκατσά αντίστροφα !
Εκεί να δεις φασαρίες μεταξύ κυνηγών και μεταξύ κυνηγών βοσκών αγροτών κλπ
Οπως λέει και ο Γιώργος το πλαστικό θα πάει σύννεφο και στο τέλος θα βρεθείς να κυνηγάς μόνο σε κρατική η σε ιδιωτική ρεζέρβα , πέρδικες από την Μογγολία φερμένες , η από το Τουρπεκιστάν αρκεί να έχεις λεφτά να πληρώσεις .
Το βασικότερο όμως, η πλήρης εγκατάλειψη του ενδημικού θηράματος από την κυνηγητική οικογένεια με αποτέλεσμα τον αφανισμό του στο τέλος !
Θα επανέλθω όμως !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 7:42 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΕXIS.
ΕΑΝ ΠΡΟΤΕΙΘΕΣΕ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΠΩΝΗΜΑ & ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΚΑΘΗΣΕ & ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ & ΜΕΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΤΟ.
ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΤΟ ΕΚΛΑΒΩ ΩΣ ΚΑΚΟΠΙΣΤΗ ΜΑΧΑΙΡΙΑ & ΕΠΙΔΕΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΤΗΡΗΧΤΑ ΑΛΛΑ & ΕΠΙΔΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΜΑΛΛΩΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ ΠΛΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ.
ΑΝ ΤΟ ΕΚΛΑΒΩ ΩΣ ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΙΣ ΜΕΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.
ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ........ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΕΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ...ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ....ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΕΙ ΣΙΝΕΜΑ......
ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕ ΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΙΝΕΜΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ & ΕΜΑΣ ΗΣΥΧΟΥΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 8:01 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΜΕ. ΟΠΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΜΗ ΜΑΣ ΘΙΞΟΥΝ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ. ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ, ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΜΕ ΠΙΣΩ ΑΔΕΙΟΙ, ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ, ΕΜΑΣ ΜΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΑΣΤΕ. ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΕΝΔΗΜΙΚΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ, ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΖΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΦΕΥΓΩ ΓΕΙΑ ΣΑΣ///... :oops: :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 8:24 pm 
Άβαταρ μέλους

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΕΛΙΣΣΙΝΟΣ έγραψε:
ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΜΕ. ΟΠΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΜΗ ΜΑΣ ΘΙΞΟΥΝ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ. ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ, ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΜΕ ΠΙΣΩ ΑΔΕΙΟΙ, ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ, ΕΜΑΣ ΜΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΑΣΤΕ. ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΕΝΔΗΜΙΚΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ, ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΖΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΦΕΥΓΩ ΓΕΙΑ ΣΑΣ///... :oops: :oops:

ΣΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 9:14 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα.
Κατ αρχάς Χαράλαμπε δεν αντιδρούν έτσι , ο Αλέξης , έβαλε ένα θέμα που είναι δύσκολο και επώδυνο για όλους μας και για τον ίδιο πιστεύω , αλλά και πολύ σοβαρό ταυτόχρονα .
Μάλιστα ήδη έγραψε ότι περιμένει μεγάλες αντιδράσεις και μία ίσως εποικοδομητική συζήτηση και θα την έχει , γιατί θεωρώ ότι το θέμα είναι σοβαρό το τονίζω άλλη μία φορά και πρέπει να συζητηθεί , όσο και να μας φαίνεται επώδυνο .
Εσύ όμως δεν είχες την υπομονή να μπεις σε μία διαδικασία συζήτησης έστω και με αντιπαράθεση, που σε αυτή την περίπτωση είναι δικαιολογημένη και είμαι σίγουρος ότι ο Αλέξης το γνώριζε ότι θα συμβεί όταν άνοιγε αυτό το θέμα .
Το έχω ξαναπεί, μεγάλο παιδί είσαι κάνεις ότι νομίζεις , αλλά να θυμάσαι ότι έτσι το μόνο που καταφέρνεις είναι να μην ακουστεί η άποψη σου !
ΤΟ θέμα είναι σοβαρό και πρέπει να συζητηθεί , και να το δούμε από όλες τις πλευρές , πιστεύω ότι από αυτά που φτάνουν στα αυτιά μου , σύντομα στο μέλλον θα το αντιμετωπίσουμε πιο επίσημα …….
Προσωπικά είμαι αντίθετος και θα εξηγήσω τις θέσεις μου και το γιατί σ επόμενο πόστ τεκμηριωμένα !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 10:04 pm 
Άβαταρ μέλους

Το φαντάζεστε να κυνηγάμε μόνο τις τρεις συγκεκριμένες ημέρες υδρόβια και παπιά , θα κόβουμε εισιτήρια για τις καλές θέσεις , για καλύβες και βαρκάρηδες θα κλείνουμε 1-2 χρόνια πριν !
Πάντως θα ήταν καλό να γίνει μία συζήτηση σοβαρή !
Προσωπικά πιστεύω ότι προτού φτάσουμε να προτείνουμε τέτοιες λύσεις ακραίες για την Ελλάδα , θα ήταν να προτείνουμε άλλα πράγματα από τα οποία δεν έχουμε κάνει τίποτε. 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 25, 2008 11:35 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα!Θεωρω αυτη την αοπψη για 3ημερο κυνηγι ατυχες :wink: :wink: :wink: Το μονο που μπορει να καταφερει ειναι ο συνωστισμος με τα οπια παρατραγουδα που επακολουθουν τα οποια τα εχουμε βιωσει ολοι στην εναρξη.Ασε που ειναι μονοπλευρη εξυπηρετηση εγω που δουλευω Σαββατα κυριακες και τεταρτες πρεπει να γινω λαθροθηρας η να σταματησω το κυνηγι.ΠΙΣΤΕΥΩ οτι μια προταση για μειωση του θηραματος θα ειχε περισσοτερη σημασια και θα τυνχανε καλυτερης αντιμετωπισεις απο ολους μας

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 26, 2008 12:36 am 

ΗΡΕΜΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ . ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΘΗΡΑΜΑ .
ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΦΛΟΙ ; ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ;;;;;;; ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 26, 2008 11:25 am 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΕ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΤΑΣΗ...ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΘΑ ΑΠΟΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ???ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ...ΚΑΘΑΡΗ ΡΕΖΕΡΒΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ..ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ...ΙΣΩΣ ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟ Σ/Κ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ..ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΛΟΙΠΟΝ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...Η ΦΥΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ...ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ...ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ...ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΛΙΓΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓ.ΕΠΙΤΡΕΠΟΜΕΝΩΝ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ...ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΙΝ ΝΕΥΡΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 26, 2008 2:42 pm 
gpeppas έγραψε:

Καλησπέρα.
Κατ αρχάς Χαράλαμπε δεν αντιδρούν έτσι , ο Αλέξης , έβαλε ένα θέμα που είναι δύσκολο και επώδυνο για όλους μας και για τον ίδιο πιστεύω , αλλά και πολύ σοβαρό ταυτόχρονα .
Μάλιστα ήδη έγραψε ότι περιμένει μεγάλες αντιδράσεις και μία ίσως εποικοδομητική συζήτηση και θα την έχει , γιατί θεωρώ ότι το θέμα είναι σοβαρό το τονίζω άλλη μία φορά και πρέπει να συζητηθεί , όσο και να μας φαίνεται επώδυνο .
Εσύ όμως δεν είχες την υπομονή να μπεις σε μία διαδικασία συζήτησης έστω και με αντιπαράθεση, που σε αυτή την περίπτωση είναι δικαιολογημένη και είμαι σίγουρος ότι ο Αλέξης το γνώριζε ότι θα συμβεί όταν άνοιγε αυτό το θέμα .
Το έχω ξαναπεί, μεγάλο παιδί είσαι κάνεις ότι νομίζεις , αλλά να θυμάσαι ότι έτσι το μόνο που καταφέρνεις είναι να μην ακουστεί η άποψη σου !
ΤΟ θέμα είναι σοβαρό και πρέπει να συζητηθεί , και να το δούμε από όλες τις πλευρές , πιστεύω ότι από αυτά που φτάνουν στα αυτιά μου , σύντομα στο μέλλον θα το αντιμετωπίσουμε πιο επίσημα …….
Προσωπικά είμαι αντίθετος και θα εξηγήσω τις θέσεις μου και το γιατί σ επόμενο πόστ τεκμηριωμένα !

φτάνουν στα αυτιά σας πράγματα που ευτυχώς δεν φτάνουν στα δικά μου.

:idea: Εγώ υποστηρίζω πως τα αποδημητικά θήραματα θα βοηθηθουν αν περιοριστούν οι κυνηγετικές ημέρες απο 7 σε 3, αργότερα σε 2 και το καλύτερο, σε 1 απο τις 12 μμ και μετά, στην Ελλάδα όμως μόνο. :idea:

:lol: :lol:

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 27 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: