Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 10   [ 140 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Αγριόχοιρος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 13, 2011 9:35 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ SPUDOULIS ΩΡΑΙΟ ΖΩΟ...ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 13, 2011 10:13 am 
Άβαταρ μέλους

Έχω έναν φίλο που κυνηγάει και μου έχει πει ότι πάρα πολλά ζώα στην Πελοπόννησο είναι μπασταρδεμένα και για αυτό υπάρχουν τόσα πολλά...δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια αλλά αυτό μου είπε!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 13, 2011 11:26 am 
Άβαταρ μέλους

Ρε spudoulis,τι γίνεται εκεί πάνω;; :shock:
Σαν τις τσίχλες είναι τα γουρούνια;;; :D Σε κάθε σας έξοδο και γουρούνι;; :shock:
Καλή συνέχεια πάντως, αν και την έχετε δεδομένη.!! :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 13, 2011 11:49 am 
Άβαταρ μέλους

Μπράβο ρε φίλε. Καλά τα πάτε.
Και όπως είπε και ο sakispointer βλέπουμε επιτέλους και φωτογραφίες απο γουρούνια.
Χθές πάντως που βγήκα για λαγό είδα πολλά πατήματα βραδυνά, δίπλα σε χωράφι με αλωνισμένα καλαμπόκια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 13, 2011 12:16 pm 
Άβαταρ μέλους

spudoulis έγραψε:
Έχω έναν φίλο που κυνηγάει και μου έχει πει ότι πάρα πολλά ζώα στην Πελοπόννησο είναι μπασταρδεμένα και για αυτό υπάρχουν τόσα πολλά...δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια αλλά αυτό μου είπε!

ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΧΕΙ Κ ΤΕΤΟΙΑ...Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΞΑΠΛΩΣΗΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΣΕ ΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΗΜΕΡΑ ''ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΒΟΣΚΗΣ'' ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕΜΑ...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 13, 2011 2:48 pm 
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Ρε spudoulis,τι γίνεται εκεί πάνω;;
Σαν τις τσίχλες είναι τα γουρούνια;;; Σε κάθε σας έξοδο και γουρούνι;;
Καλή συνέχεια πάντως, αν και την έχετε δεδομένη.!!

Φίλε μου στο γουρούνι το πάν είναι τα σκυλιά και μετά η παρέα και στο τέλος η τύχη...αυτή την στιγμή εμείς έχουμε φοβερά σκυλιά και δεν είναι αγορασμένα (για μένα όποιος αγοράζει σκυλί έτοιμο δεν είναι κυνηγός) που έχουμε φάει ατελείωτες ώρες-μέρες στο βουνό για να τα φτιάξουμε και τα προσέχουμε σαν τα μάτια μας εγώ με τον πατέρα μου όπως και κάποιοι ακόμα της παρέας...Την παρέα την κάναμε ξανά από την αρχή και διαλέξαμε άτομα όπως και απορρίψαμε κάποιους άλλους γιατί πρόσφεραν μόνο την ετήσια συμμετοχή και δεν κάναν τίποτα άλλο εκτός του να φέρουν σακούλες για το κρέας τους...Τώρα όλοι είναι ένας και ένας που όλοι τρέχουν για να κόψουν το μέρος και όλοι τρέχουν για το κάθε τι γίνει στο βουνό, όλοι είναι πληρωμένοι πριν ξεκινήσει η σεζόν και είμαστε μία οικογένεια πλην κάποιων εξαιρέσεων!
Στο τέλος η τύχη δεν είναι στο χέρι μου να την καθορίσω,είναι πέρα από τις δυνάμεις μας..Τώρα για το αν σε κάθε έξοδο μας παίρνουμε γουρούνι αυτό για μένα δεν ισχύει γιατί όλο τον χρόνο κάνω εκπαίδευση τα σκυλιά και τώρα δικαιώνομε για την δουλειά που έχω κάνει!Δεν πάμε εμείς για το κρέας, αυτό θα έρθει κάποια στιγμή το θέμα είναι η περιπέτεια που σου δίνει η κάθε έξοδος και να κάνεις σκυλιά που δεν πάνε με τίποτα σε άλλο θήραμα,εκεί θα σε παραδεχτώ! Όταν βλέπω εγώ τα σκυλιά μας να κάνουνε στάμπα τα γουρούνια ή να παίρνουν κανένα πάτημα από ζαρκάδι και στα 100 μέτρα να ξαναγυρίζουν εκεί γεμίζω εγώ σαν κυνηγός!
Δεν τα είπα με κακία αυτά ούτε σε βάζω μυαλό απλά κάνω μία αναφορά την οποία την κάνω και σε άλλους κυνηγους που μου το λένε και από κοντά! Καλά τουφέκια να έχεις και εσύ!

Παράθεση:
Μπράβο ρε φίλε. Καλά τα πάτε.
Και όπως είπε και ο sakispointer βλέπουμε επιτέλους και φωτογραφίες απο γουρούνια.
Χθές πάντως που βγήκα για λαγό είδα πολλά πατήματα βραδυνά, δίπλα σε χωράφι με αλωνισμένα καλαμπόκια.

Να σαι καλά φίλε,μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και εγώ θα σας βάζω φωτό μετά από κάθε έξοδο!
Σε εμάς στα καλαμπόκια νομίζεις ότι είναι ήδη οργωμένα! :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 8:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Δύο μέρες δεν βγήκα εγώ για προσωπικούς λόγους αλλά η παρέα με τον πατέρα μου βγήκαν και τις 2 μέρες,εχθές δεν έκαναν τίποτα και σήμερα πήραν ένα καπρί αρκετά μεγάλο και τους κούρασε πάρα πολύ μέχρι να το χτυπήσουν!Εγώ μόνο πήγα για να δω τα σκυλιά γιατί το ένα το έσκισε λίγο αλλά δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό!

Πάρτε και μία φωτό για το αρχείο!

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 17, 2011 2:13 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΨΟΓΟΣ :) :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 17, 2011 7:34 pm 
Άβαταρ μέλους

spudoulis έγραψε:
Δύο μέρες δεν βγήκα εγώ για προσωπικούς λόγους αλλά η παρέα με τον πατέρα μου βγήκαν και τις 2 μέρες,εχθές δεν έκαναν τίποτα και σήμερα πήραν ένα καπρί αρκετά μεγάλο και τους κούρασε πάρα πολύ μέχρι να το χτυπήσουν!Εγώ μόνο πήγα για να δω τα σκυλιά γιατί το ένα το έσκισε λίγο αλλά δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό!

Εικόνα

Ωραιος φιλε παντα τετοια εχεται να τρωτε στιφαδο αγριογουρουνο για ενα χρονο με αυτα τα θηρια που βαρατε :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 20, 2011 7:57 am 
Άβαταρ μέλους

spudoulis έγραψε:

Εικόνα

Μπράβο σας!Το σημαντικό είναι να έχετε καλά σκυλιά...μα το σπουδαιότερο είναι και να έχετε ''δέσει'' σαν παρέα....εσείς έχετε και τα δύο!Και πάλι μπράβο σας! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 24, 2011 1:21 am 
Άβαταρ μέλους

Εχθές πήγαμε επάνω με άσχημο καιρό για εμάς δηλαδή ξηρασία,δεν μπορεις να δεις πάτημα και δεν μπορείς να κόψεις καλά για να ξέρεις τι σου γίνεται και το χειρότερο είναι ότι τα ζώα είναι ψηλά...είδαμε κάποια πατήματα αλλά είναι 50-50 ότι είχε ζώα,κάναμε 3 παγάνες σε διαφορετικά σημεία και δεν βγήκε τίποτα,ούτε γάβγισμα στον ντορό...Σήμερα πήγαμε με τις ίδιες καιρικές συνθήκες,κάναμε την παγάνα με τον ίδιο τρόπο αλλά τίποτα...αφήσαμε μετά ένα σκυλί και πήγε με τα πατήματα 3 χλμ πάνω και μας έφερε ένα κοπάδι απο 4 μεγάλα και ένα μικρο,αλλά το κακό είναι ότι είχαμε χαλάσει τα καρτέρια και μας έκοψαν στα 2 και δεν μπορέσαμε να τα χτυπήσουμε,τα σκυλιά τα πήραν από πίσω και ξέραμε στο περίπου που έκαναν γιατάκι...σε εκείνο το μέρος αν δεν ξέρεις να μπεις σε μονοπάτια έχεις χαθεί και ξεσκιστεί από τα βάτσα,μία ζούγκλα κανονική!Αφήνουμε το σκυλι στο πάτημα και κάναμε 3 άτομα παγάνα και το σκυλί έκανε στάμπα και προσπαθούσαμε εμείς οι ακραίοι να το αποπροσανατολίσουμε και ο μεσαίος να το χτυπήσει, αδειάσαμε πάνω από 40 σφαίρες και δεν σηκωνόταν με τίποτα τα γουρούνια,και τελικά το ένα πήγε να ορμήξει στο σκυλί και το πάτησα 2 τουφέκια και το πήρα,τα άλλα δεν μπόρεσα να τα ρίξω αλλά πιάσαμε ήδη
βράδυ και φύγαμε.Πάντως το χαρήκαμε γιατί ήταν καλό ζώο...φωτό αύριο αλλά δεν φαίνεται καλά!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 24, 2011 11:35 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥ spydoulis...Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ 2 ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 24, 2011 1:01 pm 
Άβαταρ μέλους

μας βρήκε το βράδυ μέχρι να το βγάλουμε και δεν φαίνεται καλά,αλλά το αποτέλεσμα μετράει!

Εικόνα

καλή συνέχεια πες τους φίλους σου και καλά τουφέκια και σε σένα!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 24, 2011 2:17 pm 
Άβαταρ μέλους

ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΒΡΑΔΙΑΣΕ..ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ! :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 26, 2011 8:26 pm 
Άβαταρ μέλους

Σήμερα ακόμα μία δύσκολη μέρα,με τις θερμοκρασίες που έχει δεν κρατάει πολλά ζώα χαμηλα και πήγαμε πιο ψηλά για να ξεκινήσουμε...στήσαμε καρτέρια υπήρχαν ζώα και τα βρήκε σε χρόνο ρεκόρ και ξεκίνησε η παγάνα οι μάνες με τα μικρά σε ένα γιατάκι και στο άλλο τα μεγάλα με ένα τεράστιο καπρί...ρίξαμε αρκετές σφαίρες και σηκώθηκαν τα γουρούνια,αλλά το κακό ήταν ότι είχα ένα σκυλί και πήρε ένα μικρό γουρουνάκι και δεν πήρε τα μεγάλα...το σκυλί επί 3 ώρες το κυνηγούσε ασταμάτητα και αν δεν πέσουν τα φύλλα δεν ξέρεις και πόσο μεγάλο ή μικρό είναι...τελικά για να ηρεμήσει το σκυλί το χτυπήσαμε και εκείνο γιατί αλλιώς δεν θα το άφηνε μέχρι το βράδυ!
Στα καρτέρια βγήκαν τα μεγάλα γουρούνια χωρίς σκυλιά και είχαμε και 2 επιτυχίες μία θηλύκια γύρω στα 70 κιλά η άλλη ήταν το μεγάλο το καπρί, μας ζόρισε γιατί έφαγε 3 σφαίρες και πάλι έφυγε χάνοντας πολύ αίμα,το καλό το σκυλί είχε ψοφήσει και τελικά βάλαμε ένα κουτάβι άπειρο και το κατέβαζε μόνο κατηφορικά μέχρι που το έκανε στάμπα και πήγα κοντά και το βάρεσα!Αλλά θηρίο ολόκληρο,όταν είδα να ορμάει στο κουτάβι με έφτασε στα 3 μέτρα και εγώ ψάρωσα,το σκυλί τα είδε όλα!
Μερικές φωτό για το αρχείο και καλή συνέχεια σε όλους μας!
Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 10   [ 140 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: