Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 6   [ 90 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 9:54 pm 

Eπι διαδικαστικού, Φίλε μου Θ αν θες να παρακολουθούμε-αντιλαμβανόμαστε όλοι τις εγγραφές & λεγόμενα σου, πρέπει να ακολουθείς κάποιους βασικούς κανόνες - να γράφεις ολόκληρες λέξεις, να μην κόβεις κάποια γράμματα κλπ... δεν γράφεις SMS φίλε μου. Δεν είμαστε δυστυχώς όλοι της ηλικίας σου & συνηθίσαμε σε αυτού του είδους αλληλογραφία κλπ... ειλικρινά κάθε φορά παιδεύομαι να διαβάσω & σε καταλάβω το τι μας γράφεις!!.. Αυτό μόνον.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 10:38 pm 

Δεν σε μαλώνω φίλε μου, :lol: δεν μπορώ να σε καταλάβω δυστυχώς.... αυτά φιλαράκο μου Θ απ'την Πάτρα. :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 10:51 pm 
Άβαταρ μέλους

εχεις δικιο mattchris φιλε μ!το ξερω απλα το εγγραφα λιγο διαστηκα γι΄αυτο!οσο για την ηλικια παιδι εισται ακομα!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 10:54 pm 

Ευχαριστώ για το κομπλιμάν σου, φίλε μου... γέλασα πράγματι. Μ'έφτιαξες πραγματικά & γέλασα... καληνύκτα σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: έλλειψη παιδείας και ανικανότητα των αρχών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 18, 2010 12:18 pm 

Καλημέρα σε όλους,

όπως έχω πει και πάλι κυνηγάω εδώ και λίγα χρόνια. Αλλά είμαι σίγουρος ότι προσπαθώ να είμαι όσο πιο σωστός κυνηγός μπορώ. Θα ήθελα να εκφράσω ένα παράπονο. Κυνηγάω περισσότερο μπεκάτσες και πέρδικες. Τώρα που σιγά σιγά ξεκίνησαν οι μπεκάτσες, πήγα μια βόλτα στον κάμπο στο ναυπλιακό για να τη παίζετε.

Και ρε παιδιά αν θέλετε πιστέψτε το, είδα ανθρώπους, ακόμη και φίλους του πατέρα μου να κάθονται για καρτέρι μπεκάτσα πάνω στο αγροτικό στην καρότσα με τραπεζάκι και καφέ και να περιμένουν την μπεκάτσα.

Τώρα αυτος ο κυνηγετικός σύλλογος και το δασαρχείο στο ναύπλιο δεν το ξέρει? Είμαι σίγουρος ότι το ξέρει αλά δεν κάνει τίποτα, απλά αρκούνται στο να περνούν τα λεφτά, και να πηγαίνουν για δουλεία και να κάθονται στο γραφείο να κουβεντιάζουν.

Πόσο άδικο είναι αυτό για την φύση να κάθεται ο αλός με την καραμπίνα πάνω στο αγροτικό και να περιμένει την μπεκάτσα την στιγμή που θα πετάξει να την σκοτώσει. Δεν μπορώ να καταλάβω, για το φαγητό κυνηγάνε αυτοί οι ανθρώπου? Αν είναι να έρθουν σπίτι μου να τους βάλω ένα πιάτο φαγητό ειλικρινά.

Πια είναι η γνώμη σας πάνω σε αυτό? Επειδή δεν ασχολούμαι πολύ με νομοθεσίες κλπ, μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να απευθυνθώ για να σταματήσει αυτό το πράγμα και να τους πω κιόλας ότι αυτοί που είναι στον σύλλογο δεν κάνουν τίποτα απολύτως..

ευχαριστώ,
γιάννης

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: έλλειψη παιδείας και ανικανότητα των αρχών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 18, 2010 2:40 pm 
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
πάνω στο αγροτικό στην καρότσα με τραπεζάκι και καφέ και να περιμένουν την μπεκάτσα.

Μπορω να την φανταστω την αθλια σκηνη που περιγραφεις, δεν ξερω αν ειναι για να γελας ή να κλαις με μαύρο δάκρυ για αυτες τις ελεεινες καταστασεις.
Εγω στην θεση σου θα εβρισκα μια καντίνα κοντά και θα κέρναγα τον ληγούρη ενα σάντουίτς :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Και μετα θα τον κερνούσα και μια καταγγελία στον Θηροφύλακα του ΚΣ, Δεν μπορώ να φανταστώ οτι γνωρίζουν και δεν κάνουν κάτι :twisted: :twisted: :twisted:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 23, 2010 10:39 pm 
Άβαταρ μέλους

Πραγματικά αναρωτιέμαι πότε θα πάψει αυτό το κακό. Πάντως για εμένα θα πρέπει να απαγορευθεί το κυνήγι αμέσως μετά την δύση του ήλιου γενικά, δηλαδή και για τις τσίχλες.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 24, 2010 12:30 am 
Άβαταρ μέλους

Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:
Πραγματικά αναρωτιέμαι πότε θα πάψει αυτό το κακό. Πάντως για εμένα θα πρέπει να απαγορευθεί το κυνήγι αμέσως μετά την δύση του ήλιου γενικά, δηλαδή και για τις τσίχλες.

Φίλε Δημήτρη ποτέ δεν θα πάψει αυτό το κακό. Και να απαγορευτεί το κυνήγι μετά τη δύση τι θα γίνει? Όλη τη νύχτα αλωνίζουν οι εξυπνάκηδες. Χτυπάνε γουρούνια και λαγούς και τα παρελάζουν την επομένη. Η μπεκάτσα θα τους εμποδίσει?
Και για να καταλάβεις τι άποψη επικρατεί, μια φορά ένας φίλος μου είπε οτι το καρτέρι της μπεκάτσας είναι παραδοσιακό κυνήγι και έτσι το κυνηγούσαν παλιά στην Ελλάδα. Και αν θυμάμαι καλά εδώ στο forum κάποιος ανέφερε για το Απριλιάτικο τρυγόνι πως πρέπει να επανέλθει. Αυτοί είμαστε δυστυχώς.
Προχτές είδα 3 γουρούνια στο δρόμο, ενώ κατευθυνόμουν στο μέρος που θα κυνηγούσαμε λαγό. Μπορούσα άνετα να βαρέσω τα 2 και να το παίξω μάγκας στο χωριό. Δεν το έκανα όμως. Και όλοι με αποκάλεσαν μ@λ@κ@ που δεν τα βαρεσα. Βγάλε συμπέρασμα λοιπόν για το που βαδίζουμε :cry: :cry: :cry:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 24, 2010 3:32 pm 
Άβαταρ μέλους

giannisapi έγραψε:

Πια είναι η γνώμη σας πάνω σε αυτό? Επειδή δεν ασχολούμαι πολύ με νομοθεσίες κλπ, μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να απευθυνθώ για να σταματήσει αυτό το πράγμα και να τους πω κιόλας ότι αυτοί που είναι στον σύλλογο δεν κάνουν τίποτα απολύτως..

ευχαριστώ,
γιάννης

φίλε Γιάννη πείρες τηλέφωνο τον αρμόδιο θηροφύλακα όταν είδες τους λαθροθήρες; Αν όχι τότε θα πρέπει να ξεκινήσεις από εκεί.
αν πάλι πείρες τηλέφωνο και δεν ανταποκρίθηκε (ο θηροφύλακας) τότε μπορείς να τον καταγγείλεις στην ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΟΥ.
Όσο για τον λαθροθήρα μπορούσες να καλέσεις το 100. Τα ΤΑΕ ανταποκρίνονται σε τέτοιες κλίσεις σχετικά γρήγορα.

http://www.youtube.com/watch?v=Ro4li2uyL78
http://www.youtube.com/watch?v=om_6WOjcTO4&feature=related
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 24, 2010 3:39 pm 
Άβαταρ μέλους

Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:

Δημήτρη δεν συμφωνώ καθόλου με την σκέψη σου. Το μόνο που θα επιφέρει μια τέτοια απαγόρευση θα είναι να μην κυνηγάς εσύ και εγώ που είμαστε οι νόμιμοι. Οι μα**κες θα συνεχίσουν να λαθροθηρεύουν και μάλιστα θα λείπουμε και εμείς από τα πόδια τους.

http://www.youtube.com/watch?v=Ro4li2uyL78
http://www.youtube.com/watch?v=om_6WOjcTO4&feature=related
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Καρτερι μπεκατσας.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 24, 2010 4:06 pm 
Άβαταρ μέλους

Νομοι υπαρχουν,δεν χρειαζομαστε αλλους, το θεμα ειναι οτι δεν τηρουνται.
Το καρτερι της μπεκατσας απαγορευεται, τελος. Αλλα δεν κοβεται,ειναι θεμα παιδειας.
Μακαρι να υπηρχε ενα οργανο του κρατους να μπορουσες να τον παρεις τηλεφωνο και να ερθει στο σουρουπο. Το 100 και το 200 δεν ερχεται για τη μπεκατσα.
Τωρα προσπαθουμε να σωσουμε οτι μπορουμε μονοι μας με τις δικες μας δυναμεις.
Τι και αν αυτη τη μπεκατσα την σηκωνεις καθε μερα απο Δευτερα εως Παρασκευη, 3 και 4 φορες τη μερα, και δεν μπορεσες να της κανεις ουτε ντουφεκια..θα ρθει ο αλλος να την σκοτωσει στο 10λεπτο της ντροπης.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 24, 2010 4:08 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΕΓΩ,ΟΠΟΥ ΚΑΤΣΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΣΤΑΘΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΝΤΟΥΦΕΚΑΣ ΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ.
ΠΟΙΟΙ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΝΤΟΥΦΕΚΑΝΕ?ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΣΕΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΑΝΕ ΤΗΝ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΤΟΥΣ.
ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑ ΕΝΑΝ,ΔΙΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΩ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,ΚΑΛΕΣΑ ΤΗΝ ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΜΕ 2 ΣΤΟ ΣΑΚΟ,ΕΔΩΣΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΤΟΝΕ ΜΑΓΚΩΣΑΝ(ΕΥΧΟΜΑΙ ΔΛΔ)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 24, 2010 5:36 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΌXI στο κυνήγι της μπεκάτσας στο καρτέρι
Το απαιτεί ο νόμος, το απαιτεί η ευγενής άμιλλα http://win.isolservers.org/article.asp?AID=327

Ειδικά από τους κατέχοντες σκύλους :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 11:14 am 
Άβαταρ μέλους

Πυροβόλησε μπεκάτσα αλλά βύθισε το Αγρίνιο στο σκοτάδι

Αναρτηθηκε στις 5 Ιανουαρίου 2013, 11:41:15 πμ

Τελικά βρέθηκε η αιτία της προχθεσινής ωριαίας περίπου διακοπής ρεύματος περίπου στις 7,30 μμ σε μεγάλο τμήμα του Αγρινίου και σε παρατριχώνιες περιοχές.Όπως γράφει η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, φταίχτης ήταν ένας… κυνηγός που πυροβόλησε μια μπεκάτσα. Μόνο που αντι για το στόχο του πέτυχε ένα κεντρικό καλώδιο της ΔΕΗ!Συμβαίνουν και αυτά λοιπόν… Η μπεκάτσα τη γλύτωσε αλλά πολλοί επαγγελματίες έπαθαν ζημιά την ώρα της διακοπής…

http://www.agrinionews.gr/%CF%80%CF%85% ... BF-%CE%B1/
:!: :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 28, 2013 1:21 am 

ωραιο σημαδι!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 6   [ 90 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: