Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 6 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κυνηγι ιππευοντας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 27, 2013 2:50 pm 

Ο νομος λεει οχι στο κυνηγι με μηχανοκινητα οχηματα αρα με αλογο επιτρεπεται, σωστα; Θα μ αρεσε πολυ να βλεπω καβαλαρηδες κυνηγους, σαν αλλους ανταρτες... Το κυνηγι με αλογο δινει πολλα πλεονεκτηματα οπως διαβαση απο μονοπατια η κατεστραμενους δρομους. Επισης εχεις και το οπλο ετοιμο για χρηση και μπορεις να βαλεις εφιππος αν το αλογο εχει συνηθισει τις τουφεκιες. Θα ηταν ιδανικο για κυνηγι αγριογουρουνων που συχνα χρειαζεται να μετακινηθεις αμεσα για να προλαβεις το θηραμα. Κανει και για περπατητο σε πεδιαδες αν και μετα θα μιλαμε για συνεργασια σκυλου-αλογου!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Κυνηγι ιππευοντας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 31, 2013 11:04 pm 
Άβαταρ μέλους

mparmpakwtsos έγραψε:
Ο νομος λεει οχι στο κυνηγι με μηχανοκινητα οχηματα αρα με αλογο επιτρεπεται, σωστα; Θα μ αρεσε πολυ να βλεπω καβαλαρηδες κυνηγους, σαν αλλους ανταρτες... Το κυνηγι με αλογο δινει πολλα πλεονεκτηματα οπως διαβαση απο μονοπατια η κατεστραμενους δρομους. Επισης εχεις και το οπλο ετοιμο για χρηση και μπορεις να βαλεις εφιππος αν το αλογο εχει συνηθισει τις τουφεκιες. Θα ηταν ιδανικο για κυνηγι αγριογουρουνων που συχνα χρειαζεται να μετακινηθεις αμεσα για να προλαβεις το θηραμα. Κανει και για περπατητο σε πεδιαδες αν και μετα θα μιλαμε για συνεργασια σκυλου-αλογου!!!

ρε φιλε μπαρμπακωστα,εδω με το ζωρη συντηρουμε τα σκυλιαμας και βγαζουμε αδεια,,φανταζαισε να ειχαμε και αλογο :shock: :shock: εγω παντως θα κυνηγουσα τους ινδιανουςςς :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 01, 2013 7:04 pm 
Άβαταρ μέλους

sakis pointer έγραψε:
ρε φιλε μπαρμπακωστα,εδω με το ζωρη συντηρουμε τα σκυλιαμας και βγαζουμε αδεια,,φανταζαισε να ειχαμε και αλογο :shock: :shock: εγω παντως θα κυνηγουσα τους ινδιανουςςς :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

Σακη, αν δεν κανω λαθος καβαλας αλογο.
Εγω εκανα ιππασια πιτσιρικας.
Να πουμε λοιπον σε οποιον σκεφτεται κυνηγι πανω στο αλογο, οτι λογω μη ακινησιας, η βολη απο το αλογο θα πηγαινει στον γαμο του καραγκιοζη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 02, 2013 11:10 am 
Άβαταρ μέλους

panos franchi έγραψε:
sakis pointer έγραψε:

Να πουμε λοιπον σε οποιον σκεφτεται κυνηγι πανω στο αλογο, οτι λογω μη ακινησιας, η βολη απο το αλογο θα πηγαινει στον γαμο του καραγκιοζη.

μονο ο τζων γουεην δεν πηγε σε αυτο το γαμο :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 02, 2013 10:12 pm 
Άβαταρ μέλους

panos franchi έγραψε:
sakis pointer έγραψε:

γιασου πανο :wink: ωντος εκανα παλια 3-4 χρονια ιππασια σε ομιλο στην χαλκιδικη και ητανε πωλη ωμορφα :wink: καναμε και 3ηωρες πορειες και διανυκτερευσης :wink: εφαγα και τουμπες και κλοτσιες απο αλογο αλα δεν τα φωβηθικα ποτε :wink: και τωρα που μενω στο χωριομου μωνιμα ψηνωμε για να παρω κανενα μιας και εχω χωρο να το εχω :wink: :wink: τελως παντων τωρα για να κυνηγας ιππευοντας λιγο χλωμο το βλεπω :roll: :roll: :lol: :lol: αλα σαν μεσο μεταφωρας για το κυνηγι πιστευο ειναι καλα :wink: :wink: :wink: εφωσον μενης σε χωριο και το βουνο ειναι δυπλασου οκ :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 03, 2013 6:50 pm 

Παντως θα το κυνηγι με αλογο εχει μπολικο στυλ... Βολη εναντιον φτερωτου μαλλον απιθανα θα ειναι ευστοχη αλλα εναντιον αγριογουρουνου μπορει να γινει αν το αλογο ειναι εκπαιδευμενο στις τουφεκιες. Επισης σου δινει το πλεονεκτημα του υψους, που στο πυκνο παιζει ρολο, και της ταχυτητας ωστε να προφταινεις το θηραμα αν παει να φυγει απ την παγανα...
Το κυνηγι με αλογο μπορει να γινει και να ευχαριστησει διπλα τον αναβατη-κυνηγο που συνδιαζει τα χομπι του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 6 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: