Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 14   [ 201 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 12, 2008 2:02 pm 
Άβαταρ μέλους

Τα περισσότερα παπιά απαγορεύτηκαν στις 31 Ιανουαρίου και τα λίγα που απομένουν στις 10 Φεβρουαρίου !
Θα ήθελα ειλικρι9νά να ξέρω ποιος και με τι τρόπο νομοθετεί στην Ελλάδα έστω και για το κυνήγι .
Παντού κυνηγάνε μέχρι και τον Μάρτιο και κάπου και ακόμη περισσότερο τα παπιά.
Εδώ τα απαγορεύσαμε στις παραπάνω ημερομηνίες ατεκμηρίωτα , δηλαδή τώρα σήμερα τα παπιά ζευγαρώνουν και γεννάνε με αυτούς τους καιρούς και ήδη πετάνε για την Αφρική για να γεννήσουν , εκεί όμως τα κυνηγάνε , στην Ευρώπη παντού τα κυνηγάνε , στην Αμερική τα κυνηγάνε μόνο στην Ελλάδα απαγορεύετε ….
Και όλοι σε προσκαλούν να τα σκάσεις….. τα ευρώπουλα για να πάς να τα κυνηγήσεις έξω τώρα που είναι πολλά και με τον καιρό που αρμόζει για αυτό το κυνήγι ….
Κρίμα για την Ελλάδα κρίμα που δεν μπορεί να καταλάβει και να προστατέψει τα αυτονόητα κρίμα ….

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 12, 2008 5:08 pm 
Άβαταρ μέλους

Πές τα φίλε μου.
Πάει, σχεδόν τελείωσε η περίοδος για τα παπιά ,τώρα που παγκοσμίως είναι στα φόρτε της, ΓΙΑΤΙ ,ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 3:39 pm 
Άβαταρ μέλους

Λ Ευσταθίου έγραψε:
Πές τα φίλε μου.
Πάει, σχεδόν τελείωσε η περίοδος για τα παπιά ,τώρα που παγκοσμίως είναι στα φόρτε της, ΓΙΑΤΙ ,ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

KAI OMΩΣ ΠΑΙΔΙΑ & ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΚΕΣ "ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΞΗ ΧΩΡΕΣ" ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ "ΠΙΣΩ" ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ..... ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑΝ 31/1 .ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΑ. Η ΠΛΗΘΩΡΑ ΔΕ ΤΩΝ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ .
ΑΠΟ ΕΚΕΙ & ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑ ΑΦΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΩ.
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 14, 2008 12:22 am 
Άβαταρ μέλους

Περίμενα να το πει πρώτα κάποιος άλλος, διότι δεν ήθελα να γίνω το μαύρο πρόβατο. Νομίζω πως η λήξη της πάπιας στις ημερομηνίες αυτές είναι μεν πολύ ενοχλητική, αλλά βοηθά το θήραμα να ανακάμψει. Τα τελευταία χρόνια, ολοένα και περισσότερο τείνω να συναντώ περισσότερες πάπιες ανά έξοδο και μάλιστα πολύ πιο ήρεμες. Σήμερα το απόγευμα βγήκα βιαστικά μια ώρα στο ποτάμι για καμιά μακρομύτα και άκουσα σε μια φάση έναν πρασινοκέφαλο να φωνάζει δίπλα μου παρατεταμένα και ήρεμα λες και ήταν οικόσιτος σε κάποια αυλή. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χάρηκα και πόσο μου άρεσε η φωνή εκείνη την ώρα που έδυε ο ήλιος.

Εδώ και 5-6 χρόνια έχω διαπιστώσει πως πάπιες άρχισαν να φωλεοποιούν στο ποτάμι, φαινόμενο που ούτε ο πατέρας μου το είχε δει. Φυσικά είναι και κατόρθωμα αυτό της Θηροφυλακής που ξεκαθάρισε το ποτάμι από τους άσχετους χωρικούς (εννοείται χωρίς άδεια κυνηγιού) που έβγαιναν τα βράδια και έριχναν σε ό,τι πετούσε με μακρύ λαιμό, αλλά φέτος είδα τα περισσότερα παπιά της ζωής μου και έκανα τα πιο άνετα κυνήγια μου σε αυτά.

Αυτά από τις προσωπικές μου παρατηρήσεις. Δεν μπορώ να ξέρω φυσικά τι συμβαίνει αλλού.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 14, 2008 1:42 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:

KAI OMΩΣ ΠΑΙΔΙΑ & ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΚΕΣ "ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΞΗ ΧΩΡΕΣ" ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ "ΠΙΣΩ" ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ..... ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑΝ 31/1 .ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΑ. Η ΠΛΗΘΩΡΑ ΔΕ ΤΩΝ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ .
ΑΠΟ ΕΚΕΙ & ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑ ΑΦΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΩ.

Αυτό Γιώργο Κερμεν έγινε φέτος και μόνο στην Σερβία ?
Γιατί από ότι ξέρω παλαιότερα δεν ίσχυε !
Επίσης νομίζω ότι δεν ισχύει στα δίπλα άλλα βαλκανικά κράτη η ισχύει και σε αυτά, ξέρει κανείς ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 14, 2008 8:41 am 
Άβαταρ μέλους

Χιλιάδες παπιά και πολλές εκατοντάδες χήνες σε όλη την Βόρεια Ελλάδα ειδικά στον Εβρο.
Χαμός πραγματικός από πουλιά. :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 14, 2008 10:36 am 
Άβαταρ μέλους

dpapakostantinu έγραψε:
Αυτό Γιώργο Κερμεν έγινε φέτος και μόνο στην Σερβία ?
Γιατί από ότι ξέρω παλαιότερα δεν ίσχυε !
Επίσης νομίζω ότι δεν ισχύει στα δίπλα άλλα βαλκανικά κράτη η ισχύει και σε αυτά, ξέρει κανείς ?

ΟΧΙ & ΠΕΡΙΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕ...ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΙΣΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΔΗΜΙΚΑ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 14, 2008 10:38 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟ ΥΔΡΟΒΙΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 31/1 Κ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΜΨΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΙΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ(ΟΠΩΣ ΒΕΒΑΙΑ Κ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ) Κ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΟΙΑΣΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΕΙΣΟΔΗΜΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ Η ΣΕΡΒΙΑ Η ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΛΑΘΟΣ ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΔΕΚΤΗ...
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΙΣ 31/1 ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΜΑΡΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΑΥΤΗ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΑΠΟ ΤΗΣ ΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΚΛΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΤΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ Κ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΕΛΛΑΔΑ...ΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΛΥΣΜΕΝΟΥΣ Κ ΜΠΑΖΩΜΕΝΟΥΣ ΥΔΡΟΒΙΟΤΟΠΟΥΣ Κ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ...

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΙΑ...ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΠΑΠΙΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ Κ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ....

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 6:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλό θα ήταν κάποιος που γνωρίζει πότε κλείνουν τα παπιά στις άλλες χώρες και ιδιαίτερα στις διπλανές να τα βάλει εδώ για να ξέρουμε τι παίζετε !
Πολλά παπιά , στο τελευταίο κυνήγι στην Θεσσαλία πήραμε 15 καθαρά , :lol: είδαμε και ένα κοπάδι χήνες αλλά δεν μπορέσαμε να κάνουμε τίποτε. :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 1:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Πολλά πολλά πιπιά και χήνες στην βόρεια Ελλάδα και στον Εβρο. :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 20, 2008 10:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Σαρσέλες σε πτήση , πολύ όμορφο :lol: :lol: :lol: :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V__bv9TBrPk[/youtube]

Πρασινοκέφαλες σε πτήση όμορφο ! :lol: :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DZ0mH-DKFRo[/youtube]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 25, 2008 10:31 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΒΑΛΤΟ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ....

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 27, 2008 10:39 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Αρη όλες υπέροχες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 06, 2008 4:11 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΡΑΣΙΝΟΚΕΦΑΛΑ ΠΑΠΙΑ(ΑΓΡΙΑ)?ΕΝΝΟΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ.ΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 06, 2008 5:10 pm 
Άβαταρ μέλους

dokimase sti farma migdonia
isos na stelenei kiolas

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 14   [ 201 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: