Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 10   [ 144 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τα μπεκατσόσκυλα !
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 08, 2013 3:39 pm 
Άβαταρ μέλους

απολυτα σας καταλαβαινω!!! :wink: :wink: ειναι δυστηχως αυτο που λες η νεανικη κ@λα αλλα τι να κανουμε!!απο σημερα πηρα καινουριο κουμαπαρα κ εχω μεσα κανα κατοσταρι κ εχω βαλει στοχο να παρω ενα κουταβι απο τον γιαππο ,δυστηχως θα στερηθω καποια πραγματα αλλα το υποσχομαι πως θα το παρω!! :D :D ηδη θα παρω μια κουταβα μαυρη σκανδηναβικα αιματα!!!τι να κανω ρε παιδια η μανια της κυνοφιλιας κ τα τ παραπανω γραφομενα!! :lol: :lol:
παντως αληθεια εαν καποιοπς ερθει καπου στα γιαννενα ας μ πει καθως θελω να σας γνωρισω σαν κυνηγι με ολη τη συμασια της λεξεις κ οχι αυτοι οι λερες που δεν ξερουν τι βαραν κ εχουν τα σκυλια τους μονο για εκμεταλευση!!μπορω να σας πω πως τα σκυλια ειναι το καλυτερο πραγμα στ κυνηγι!!θια σας πω ενα παραδειγμα κ πειτε μ!!οπως ειπα στι θεμα με τις περδικες βαρεσαμε εγω κ ενας φιλος(40 ειναι σιγουρα).πηγαμε λοιπον σε ενα απο τα δυο μερη που εχουμε για περδικες παμε στο πρωτο κ στη γνωστη μερια ο ραμπο(σκυλι)φερμαρει υποδειγματικα αλλα εμεις βρισκομασταν καμια 80αρια μετρα μακρια αλλα ο γρηγορης(φιλος)αντι να μου πει παμε γρηγορα ,τι μυ λεει θαμαυσε αυτη την υπεροχη στιγμη βλασακη κ εχε το νου σου να δεις τα υπεροχα αυτα πουλια να παλευουν με τον σκυλο για την επιβιωση!!κ μολις αρχισει να πονταρει τι μου λεει παιδια??εμεινα λεει ,η μαχη αρχισε!!! :shock: :shock: σοκαρισμενος του λεω κ τωρα κ μου λεει τωρα ακου!!η ξαφνικα ακου αυτο το υπεροχο πρρρρρρρρρρρρ,δεν θα τον ξεχασω ποτε αυτον τον ηχο κ αυτην την ημερα!!βαρεσαμε αργοτερα τον κοτσο

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 09, 2013 3:05 pm 
Άβαταρ μέλους

το καλυτερο μπεκατσοσκυλο
ενα πολυ ωραιο αρθρο!! :wink: :wink:

Ο καλύτερος σκύλος είναι αυτός που μας ταιριάζει και δεν υπάρχει κάποια φυλή που πρέπει να προτιμηθεί έναντι κάποιας άλλης.....
http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid= ... d=63604309

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 10, 2013 7:51 pm 
Άβαταρ μέλους

vlasis mpekatsas έγραψε:
το ξερω πως θελω πολλα να μαθω ακομη αλλα ξερω επισης πως η αντμετοπιση σας προς εμενα αλλαζει καθως πιστευεται πως ειμαι ενα παιδαρελι αλλα ξερω πολλα περισσοτερα απο αλλα παιδια που δεν θα τα μαθουν ποτε πιστεψτε με!!εχω στο νου μου να φτιαξω ενα εκτροφειο ποιντερ-σεττερ οταν ενηλικιωθω
αρκει να εχω χρηματα!!εχω πεισμα κ θα το κανω!!εχω τοσο πεισμα οσο δεν φανταζεστε,ακουστε κατι κ πειτε μ,το εβαλα σκοπο απο περυσι τον χειμωνα να παρω εναν σκυλο φερμας,λοιοπν τα χρηματα τα οποια τα επαιρνα για το σχολειο τα κραταγα κ τα εβαζα στον κουμπαρα μ για να μαζεψω κποια χρηματα μεχρι που την ανοιξη κ τον απριλιο συγκεκριμενα πηρα εναν ποιντερα,το πρωτο σκυλι που βγαζω σχεδον ολομοναχος στις περδικες ολο το καλοκαιρι!!ξυπναΓΑ 6 η ωρα το πρωι τον επαρνα εκανα 40 λεπτα δρομο με τα ποδια εφτανα σηκωνα παντα τις περδικες κ μετα αντε παλι γυρνα!!αλλα ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι πια βλεπω το σκυλι μ να κανει φερμα σε περδικες οταν βεβαια ειναι δεκτικες!!
θελω κ εγω απλα να πω πως δεν ειμαι ενα απλο παιδι της πολης που δεν ξερει τι του γινεται ειμαι πολυ προσεκτικος στα παντα!!
Εικόνα :D :D

παντως βλαση τον σκυλο σου δεν τον προσεχεις.δεν ειναι εικονα σκυλου αυτη οκτομβριο μηνα.αν μπουνε τα κρυα θα τον χασεις.ταιζε τον περισσοτερο γιατι ειναι κριμα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 10, 2013 8:51 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΖΕΡΒΑΣ έγραψε:
vlasis mpekatsas έγραψε:
το ξερω πως θελω πολλα να μαθω ακομη αλλα ξερω επισης πως η αντμετοπιση σας προς εμενα αλλαζει καθως πιστευεται πως ειμαι ενα παιδαρελι αλλα ξερω πολλα περισσοτερα απο αλλα παιδια που δεν θα τα μαθουν ποτε πιστεψτε με!!εχω στο νου μου να φτιαξω ενα εκτροφειο ποιντερ-σεττερ οταν ενηλικιωθω
αρκει να εχω χρηματα!!εχω πεισμα κ θα το κανω!!εχω τοσο πεισμα οσο δεν φανταζεστε,ακουστε κατι κ πειτε μ,το εβαλα σκοπο απο περυσι τον χειμωνα να παρω εναν σκυλο φερμας,λοιοπν τα χρηματα τα οποια τα επαιρνα για το σχολειο τα κραταγα κ τα εβαζα στον κουμπαρα μ για να μαζεψω κποια χρηματα μεχρι που την ανοιξη κ τον απριλιο συγκεκριμενα πηρα εναν ποιντερα,το πρωτο σκυλι που βγαζω σχεδον ολομοναχος στις περδικες ολο το καλοκαιρι!!ξυπναΓΑ 6 η ωρα το πρωι τον επαρνα εκανα 40 λεπτα δρομο με τα ποδια εφτανα σηκωνα παντα τις περδικες κ μετα αντε παλι γυρνα!!αλλα ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι πια βλεπω το σκυλι μ να κανει φερμα σε περδικες οταν βεβαια ειναι δεκτικες!!
παντως για τις τουφεκιες δεν φανταζεστε ποσο προσεχω ,σοβαρα ρε παιδια δεν θελω να πιστευετε πως ειμαι ενας επιπολαιος κ ανοητος νεαρος!!!θελω κ εγω απλα να πω πως δεν ειμαι ενα απλο παιδι της πολης που δεν ξερει τι του γινεται ειμαι πολυ προσεκτικος στα παντα!!
Εικόνα :D :D

παντως βλαση τον σκυλο σου δεν τον προσεχεις.δεν ειναι εικονα σκυλου αυτη οκτομβριο μηνα.αν μπουνε τα κρυα θα τον χασεις.ταιζε τον περισσοτερο γιατι ειναι κριμα
S
Συμφωνο!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 10, 2013 10:15 pm 
Άβαταρ μέλους

παιδια το ξερω κ συμφωνω μαζι σας γιατι εκανα την μαλακια να τον παω για κανα 2 μηνες σε εναν φιλο λογο ελειψης χωρο γιατι εκανα κατι εργα εκει που τον εχω κ δυστηχως η νοοτροπια του φιλου μ ειναι ταιζω τα καλα τις λυσσες τις αφηνουμε αταιστες αλλα δεν τ ειπα τιποτα μεχρι να τον παρω επειδη μ εκανε μεγαλη χαρη τον παιρνω σπιτι αυριο κ θα του φτιαξω τη νιλα που δεν φανταζετε!!τωρα θα τρωει οσο περισσοτερο μπορει μεχρι να ερθει τελος οκτομβρη!!αυτος πιστευει πως τα εργαλεια φερμαρουν απο 5 μηνων μονο που του λεω πως κ εγω φερμαρω ορτυκι σε κλουβι!!εμενα του λεω το δικομ φερμαρει περδικες κ η σκυλα σου(μια επανιελ)5 χρονων ισα που φερμαρει ορτυκια κ καμια δεκτικη μπεκατσα!!οταν λεω ορτυκια ενοοω περασματικα παντα!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 11, 2013 11:27 am 

http://s1313.photobucket.com/user/nikos ... 6.jpg.html εδω μαζι με τον Γιαννη τον Βαρσο σε εκπαιδευτικο
http://s1313.photobucket.com/user/nikos ... 5.jpg.html εκπαιδευτικο λαγκαδας
http://s1313.photobucket.com/user/nikos ... 8.jpg.html μια απο τις πρωτες του μπεκατσες περισυ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 12, 2013 1:09 am 
Άβαταρ μέλους

montefeltro έγραψε:
http://s1313.photobucket.com/user/nikosss88/media/1001020_576886379030417_260382491_n_zpscea52c56.jpg.html εδω μαζι με τον Γιαννη τον Βαρσο σε εκπαιδευτικο
http://s1313.photobucket.com/user/nikos ... 5.jpg.html εκπαιδευτικο λαγκαδας
http://s1313.photobucket.com/user/nikos ... 8.jpg.html μια απο τις πρωτες του μπεκατσες περισυ

μπραβω φιλαρακιιιι :wink: :wink: τελικα η καλητερες μπεκατσοστιγμες μενουνε μεσα στο μυαλομας και πουθενα αλουυυυ ασε βινταια που βγαζουν ματιααα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 2:47 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Οι άτοπες «συγκρίσεις»

Ο «καλύτερος» σκύλος για τις μπεκάτσες είναι εκείνος που συναντάει... τις περισσότερες μπεκάτσες!

http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid= ... d=63774874

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 24, 2014 2:33 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα

Ενα καλό άρθρο από το Κυνήγι του Έθνους http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid= ... d=63566036

Οι πρωτάρηδεs και η μπεκάτσα!

Τα νεαρά πουλόσκυλα είναι καλό τη στιγμή που μπαίνουν στα μπεκατσοτόπια να έχουν τελειώσει με την αρχική εκπαίδευση που αφορά την κοινωνικοποίηση και τα μαθήματα υπακοής. Προχωρώντας την ειδική εκπαίδευση στα μπεκατσοτόπια θα αποκτήσουν με τη βοήθειά μας κάποια προσόντα ώστε να φτάσουν στην πρώτη τους φέρμα. Ο δρόμος είναι μακρύς και επίπονος τόσο για τον σκύλο όσο και για τον κυνηγό. Ο κυνηγός θα πρέπει αν θέλει να φτιάξει μπεκατσόσκυλο να θυσιάσει τη φετινή χρονιά. Καταρχήν θα μπει βαθιά το χέρι στη τσέπη γιατί θα πρέπει να οδηγήσουμε τον σκύλο στα μπεκατσοτόπια. Το αυτοκίνητο θα γράψει πολλά χιλιόμετρα και ειδικά αν ο κυνηγός είναι άτυχος και μένει Αθήνα.
Από εκεί και πέρα ο κυνηγός θα πρέπει να περπατήσει πολλά χιλιόμετρα μαζί με τον σκύλο του στα μπεκατσοτόπια. Για να μάθει ο σκύλος να λογγώνει θα πρέπει πολλές φορές να μπει ο ίδιος ο κυνηγός στα ντούσκα, στο ντυμένο και στις χουναριές. Να περάσει ποτάμια και βαρκά, να σκιστεί στα αρκουδόβατα και στα παλιούρια. Γιατί, κακά τα ψέματα, πολύ σπάνια και κάτω από συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες οι μπεκάτσες είναι έξω στα καθαρά στα εύκολα κουτούπια.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 10   [ 144 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: