Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 17   [ 249 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝ.ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 2015 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 04, 2015 4:16 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδες :wink: αλη μια εξωδος πρωινη και σημερα με πωλα καρδιοχτηπια και πωλες τουφεκιες :wink: 4 πουλια σηκωσαμε με την ποιντεριναμου 4 τουφεκησαμε και κρατησαμε τα δυο :wink: στα περησωτερα ειχαμε δυπλα και τρυπλα σηκωματα :shock: παρωλα αυτα μας χαρησανε πωλη ωραιες συγκηνησις και τα κολπακια που κανουνε για να γλυτωσουνε :wink: μαλιστα το ενα πουλι ητανε μεγαλο,τα ζυγισα και τα 2,,315γρ και 348 γρ :wink: παντως πουλια εχη παντουυυ :D :D ΥΓ η μουρμουρα παντως στο FOROYM βλεπω συνεχειζεται με σκληρα λογια κριμα κριμα :( :( δηλαδη που βαζουμε φωτο για να ζησουμε ολημας πιω ζωντανες στιγμες ειναι κακο :roll: :roll: :roll: Εικόνα
pic upload Εικόνα
image hoster Εικόνα
image upload no limit

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 04, 2015 5:09 pm 

Greg έγραψε:
Greg έγραψε:
BIKPOINT έγραψε:
επειδη εμεις στην επαρχια παμε οποτε γουσταρουμε στο βουνο ΝΑΙ εχουμε ΑΞΙΑ σκυλια και τις μπεκατσες τις παιζουν πλεον, βλαση δεν νομιζω το σχολιο να πηγαινει σε μενα γιατι ξερεις καλα ποιος ειμαι και πως κυνηγαω , το εαν καποιος σηκωσει 4-5 πουλια σε 2-4 ωρες και το θεωρηται οτι βρισκομαστε σε αλλη χωρα ε ναι βρισκομαστε παιδια .... οτι δεν φτανει η αλεπου λενε στο χωριο μου, α νας σας πω αλλα δυο πουλια εκανα σημερα το πρωι μεχρι της 8 που μπηκα στο αμαξι... χαιρετισματα μου απο το εξωτερικο

Ασε να τα κανουμε κρεμασταρια ρε παληκαρι.
Εσυ βεβαια εισαι πανελληνιο αστερι τον κυνηγετικων φορουμ :lol:
πρωτα διαβαζουμε εσενα και τους ομοιους σου και μετα βγαινουμε εμεις οι θνητοι για κυνηγι.
Ο σωστος κυνηγος φιλε δεν χρειαζετε το ιντερνετ για να επιβεβαιωνετε.
ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ και μπαινετε για να μοστραρετε μονο.
Εσας βλεπη ο τσιρωνης και θα μας κοψη το κυνηγι :lol:

Χαλαρωσε αδελφε

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 04, 2015 9:21 pm 
Άβαταρ μέλους

sphunt έγραψε:
Greg έγραψε:
Greg έγραψε:
BIKPOINT έγραψε:
επειδη εμεις στην επαρχια παμε οποτε γουσταρουμε στο βουνο ΝΑΙ εχουμε ΑΞΙΑ σκυλια και τις μπεκατσες τις παιζουν πλεον, βλαση δεν νομιζω το σχολιο να πηγαινει σε μhttp://alectorisgraeca.getforum.org/posting.php?mode=quote&f=2&p=68768#ενα γιατι ξερεις καλα ποιος ειμαι και πως κυνηγαω , το εαν καποιος σηκωσει 4-5 πουλια σε 2-4 ωρες και το θεωρηται οτι βρισκομαστε σε αλλη χωρα ε ναι βρισκομαστε παιδια .... οτι δεν φτανει η αλεπου λενε στο χωριο μου, α νας σας πω αλλα δυο πουλια εκανα σημερα το πρωι μεχρι της 8 που μπηκα στο αμαξι... χαιρετισματα μου απο το εξωτερικο

Ασε να τα κανουμε κρεμασταρια ρε παληκαρι.
Εσυ βεβαια εισαι πανελληνιο αστερι τον κυνηγετικων φορουμ :lol:
πρωτα διαβαζουμε εσενα και τους ομοιους σου και μετα βγαινουμε εμεις οι θνητοι για κυνηγι.
Ο σωστος κυνηγος φιλε δεν χρειαζετε το ιντερνετ για να επιβεβαιωνετε.
ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ και μπαινετε για να μοστραρετε μονο.
Εσας βλεπη ο τσιρωνης και θα μας κοψη το κυνηγι :lol:

EΛΑ ΡΕ ΦΡΟΥΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ :lol: ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ :lol: :lol: :lol:

Χαλαρωσε αδελφε

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 04, 2015 10:01 pm 
Άβαταρ μέλους

Μπραβο Σακη....και εγω που νομιζα οτι ειμαι σε κυνηγητικο site.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 04, 2015 10:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Κυνηγετικο σαιτ ειναι και οτι αφορα το κυνηγι πρεπη να προβαλετε.,και να υπαρχη και μια συζητηση.
Το κακο ειναι οτι καποιοι τα χρησιμοποιουν για αυτοπροβολη για επιδειξη ,δε ξερω τη εχουν στο μυαλο τους.
Το χειροτερο βεβαια καποια ατομα που χαιροσουνα να τα διαβαζης ,και εδω αλλα και σε αλλα φορουμ ,που παρακολουθουσα τα παρατησανε δεν ξαναγραψαν,πολλοι [σιχαθηκαν ].
Θα λεω τη γνωμη μου [χαιβανι για δουλεμα απο κυνηγαρεους εγω δεν ειμαι ],ευχαριστω τον κ .πεππα για τη φιλοξενια ,και αν νομιζη οτι του δημιουργο προβλημα μπορει να διαγραψη το λογαριασμο μου :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 05, 2015 11:28 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα σε όλους . :D

Παίδες μην χαλάτε τις καρδιές σας , ο καθένας μας έχει τα πιστεύω και τα θέλω του και του καθενός μας είναι διαφορετικά η αποκλίνουν από κάποιου άλλου .
Εδώ μέσα είμαστε κυνηγοί και το κυνήγι η κοινή συνιστώσα της εδώ ύπαρξη μας , άρα στην σελίδα θα αναρτώνται κυνηγετικές φωτο , κυνηγετικά θέματα κλπ.
Εφ όσο αυτά είναι μέσα στα πλαίσια του νόμου που διέπει το κυνήγι αλλά και της ηθικής υπόστασης μας σαν σύγχρονους "γνωρίζοντες - πληροφορημένους" κυνηγούς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
θα ήταν οξύμωρο να μην βάζουμε φωτο κυνηγετικές έστω και με θηράματα στα όρια όμως μέσα στην νομιμότητα εννοείται ...
Κάποιοι γράφουν ελάχιστα κάποιοι περισσότερο ο καθένας κάνει ότι αισθάνεται και ότι νομίζει όπως και όσο θέλει .
Η κοινότητα είναι ανοιχτή σ όλους χωρίς περιορισμούς, αρκεί να υπάρχει όπως είπα και η ηθική νομιμότητα κατά κάποιο τρόπο ...
Το πόσο θα γράφει η το πώς θα συμμετέχει ο καθένας μας εξαρτάτε αποκλειστικά από τον ίδιο , ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε και μεγάλα παιδιά , άρα όπως αισθάνεται και επιθυμεί ο καθένας μας .

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να "αρπάζεστε" χωρίς λόγο , δεν έχετε να μοιράσετε η να χωρίσετε τίποτε δεν έγινε κάτι νομίζω που να έθιξε τον ένα η τον άλλο .

Greg καταλαβαίνω τι άποψη σου και σ ευχαριστώ για την σταθερή συνεχή συμμετοχή σου και το λέω ειλικρινά ξέρω ότι νοιάζεσαι για την κοινότητα και το δείχνεις :D
Ο BIKPOINT έτσι θέλει να συμμετέχει είναι δικιά του απόφαση και μόνο και αυτό επαναλαμβάνω ισχύει για τον καθένα μας .

Τώρα οι μόστρες, οι κυνηγαράδες , οι παράγκες , πωλητές "ψυχών" και "ειδών" κλπ εδώ μέσα μετά από πολλές συζητήσεις - διαξιφισμούς - αντιπαραθέσεις κλπ νομίζω ότι έχουν εξαφανιστεί αν όχι ολοκληρωτικό σε πολύ μεγάλο βαθμό , και έχουν πάει σε άλλους χώρους του διαδικτυακού ιστού , δόξα το θεό .
Οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι για όλους μας και για τα κυνηγετικά ιδιαιτέρως για αυτά .
Ξέρω πολλούς καλούς κυνηγούς που δεν πάνε πια κυνήγι για τον Α-Β λόγο και δεν θέλουν να διαβιβάζουν πόσο μάλιστα να γράφουν γι αυτό , γιατί στενοχωριούνται , πολλοί έχουν φύγει στο εξωτερικό , άλλοι πάνε ελάχιστα και ούτω καθ έξεις .
Γι αυτό νομίζω ότι εδώ μέσα όσοι έχουμε απομείνει πρέπει να καταλαβαινόμαστε πια μετά από τόσα χρόνια συνύπαρξης .
Θεωρώ ότι αυτή η παρεξήγηση κλείνει εδώ , ας κοιτάξουμε να περνάμε καλά όπως το νομίζει και θέλει ο καθένας μας όσο μπορούμε ακόμη σε αυτό τον χώρο .
Σας ευχαριστώ όλους σας
:D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 05, 2015 11:40 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Να δω πότε θα χαϊδέψω την πρώτη βελουδομάτα έτσι που έχουμε γίνει :)

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 05, 2015 1:24 pm 
Άβαταρ μέλους

αλλο ενα ομορφο πρωινο σημερα μα τα σκυλακια μου, 2 πουλια παλι βρηκα(κολλησαμε στα δυο) και τα τουφεκισε ο συγκηνυγος μου και τα καταφερε σταθερα στα 800μ ,καλημερα απο την βορειο ελλαδα :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 06, 2015 11:03 am 
Άβαταρ μέλους

βικτωρα φετος φενετε (μετα απο πολλα χρονια) να ειναι η χρονια μας....
Με ανυσηχει λιγο ο καιρος...τα οποια πουλια μπηκαν καθισαν βεβαια αλλα δεν βλεπω να μπαινουν αλλα...Οι συνθηκεσ σε ολα τα βαλκανια ειναι καλοκαιρινες...
Οποτε ισως σταματησουν να μπαινουν ...και μονο λογω ενσκικτου κατεβαινουν....
Ας ελπισουμε να συνεχιστει η καλη χρονια ....
Να ειμαστε καλα εμεις και οι τετραποδοι φιλοι μας.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 06, 2015 12:22 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
Με ανυσηχει λιγο ο καιρος...τα οποια πουλια μπηκαν καθισαν βεβαια αλλα δεν βλεπω να μπαινουν αλλα...Οι συνθηκεσ σε ολα τα βαλκανια ειναι καλοκαιρινες...

kαλημερα φιλε γιωργο, φιλε και περσυ εδω εκανα αρκετα πουλια , φετος απλος νπηκαν πιο νωρις αλλα ναι ο καιρος πλεον ειναι προβλημα πρεπει να βρεξει ο βοριας τα ξερανε παλι ολα , και εγω παντος βπεπω απο το σαβ/κο δεν μπηκαν φρεσκα πουλια πρεπει να κανει ενα πεξιμο ο καιρος να σπρωξει παλι φρεσκα πουλια, καλη συνεχεια γιωργο

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 06, 2015 2:57 pm 
Άβαταρ μέλους

BIKPOINT έγραψε:
ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:

kαλημερα φιλε γιωργο, φιλε και περσυ εδω εκανα αρκετα πουλια , φετος απλος νπηκαν πιο νωρις αλλα ναι ο καιρος πλεον ειναι προβλημα πρεπει να βρεξει ο βοριας τα ξερανε παλι ολα , και εγω παντος βπεπω απο το σαβ/κο δεν μπηκαν φρεσκα πουλια πρεπει να κανει ενα πεξιμο ο καιρος να σπρωξει παλι φρεσκα πουλια, καλη συνεχεια γιωργο

ΤΑ ΠΕΡΣΥΝΑ ΑΡΓΗΣΑΝ ΒΙΚΤΩΡΑ...
ΑΡΧΙΣΑΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΗ....ΚΑΙ ΚΟΨΑΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.....
ΦΕΤΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΕΡΕΣ :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 06, 2015 3:26 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδες :wink: και παλη αλη μια ωμορφη εξωδος και σημερα στα 700 υψωμετρο πευκο μεσες,,δυο πουλια βρηκαμε και τα κρατησαμε :wink: πωλη ποδαρωμα μεσα σε σφυχτα μερη :twisted: αλα εγω της περιμενα στο καθαρο και φαγανε το κεφαλιτους περνωντας πανω απο το κεφαλιμουυυ :wink: :wink: γιασου φιλαρακιμου koyrtsxara που μου εστειλες χθες τα φυσιγκια πιασανε τοπο :lol: :lol: :lol: ωντος ο καιρως τα εχη στεγνωση ολααα,και τα πουλια ειναι χαντακωμενα στα ρεματα :( παντως με λιγη πρωσπαθια πουλακια βρισκουμε :wink: :wink: Εικόνα
image hosting no register

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 06, 2015 7:46 pm 
Άβαταρ μέλους

sakis pointer έγραψε:
γιασας παιδες :wink: και παλη αλη μια ωμορφη εξωδος και σημερα στα 700 υψωμετρο πευκο μεσες,,δυο πουλια βρηκαμε και τα κρατησαμε :wink: πωλη ποδαρωμα μεσα σε σφυχτα μερη :twisted: αλα εγω της περιμενα στο καθαρο και φαγανε το κεφαλιτους περνωντας πανω απο το κεφαλιμουυυ :wink: :wink: γιασου φιλαρακιμου koyrtsxara που μου εστειλες χθες τα φυσιγκια πιασανε τοπο :lol: :lol: :lol: ωντος ο καιρως τα εχη στεγνωση ολααα,και τα πουλια ειναι χαντακωμενα στα ρεματα :( παντως με λιγη πρωσπαθια πουλακια βρισκουμε :wink: :wink: Εικόνα
image hosting no register

ela ρε σακη μπραβο φιλε ετσι τα βορεια παμε δυνατα :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 06, 2015 7:53 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Μπράβο Σάκη :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 07, 2015 1:53 pm 
Άβαταρ μέλους

Σάκη με αυτόν τον καιρό και μόνος να παίρνεις 2 πουλάκια...υπέροχος :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 17   [ 249 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: