Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 3   [ 31 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΦΤΗΝΟ ΜΠΟΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΤΕΛΕΙΟ!!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 15, 2010 4:16 pm 
Άβαταρ μέλους

ΔΕΙΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ..... ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ Η ΚΡΙΣΗ!!!

# Αδιάβροχο ορειβατικό ανδρικό παπούτσι μάρκας Grisport
# Υλικό: Δέρμα "Suede"
# Αντιολισθητική ελαφρυά σόλα "PU"
# Made in Italy
# Πολύ ελαφρύ
# Αδιάβροχη μεμβράνη μάρκας "Gritex"
# Αποροφά τους κραδασμούς

ΤΙΜΗ: 56,00 !!!!!!!!!!!!!!!! ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΣ 4-5 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ-ΟΡΕΙΒΑΣΙΑ-ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙΡΟ-ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ-ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΙΤΙΚΑ-ΕΛΑΦΡΥΑ.

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕ 49,00 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑ.

http://www.myshoe.gr/index.php?main_pag ... ts_id=1933

"ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ. ΑΠΛΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕΡΦΑΡΑ, ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ"

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΦΤΗΝΟ ΜΠΟΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΤΕΛΕΙΟ!!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 15, 2010 4:41 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα φιλε, εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις κατι σαν αυτο http://www.myshoe.gr/index.php?main_pag ... ts_id=1714
Ειχα παλιοτερα ενα παρομοιο παπουτσι της συγκεκριμενης εταιριας JACALU, ισως ειναι και το ιδιο μοντελο, χωρις ραφες,αρκετα ανθεκτικο, μου σκιστηκε τελικα στη μυτη μπροστα στο δερμα με χρηση στη πετρα,οι ραφες ομως απειραχτες. Τιμιο κατα τη γνωμη μου. Το μονο κακο στις ηλεκτρονικες αγορες παπουτσιων ειναι οτι μπορει να πεσεις εξω στο νουμερο. Για το συγκεκριμενο site δεν εχω αποψη αν ειναι αξιοπιστο ή οχι,αξιοπιστο φαινεται.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 09, 2010 5:15 pm 

sta lidl me 20 euro exei katapliktiko arvilo, sorry gia thn grammatosira.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 09, 2010 5:18 pm 
Άβαταρ μέλους

rokos έγραψε:
sta lidl me 20 euro exei katapliktiko arvilo, sorry gia thn grammatosira.

Αυτό στο λιντλ που λες ειναι:
1.αδιάβροχο?
2.Δερμάτινο?
3.Ελαφρύ?
4.Ανθεκτικό?
5.Ορειβατικό?
6:Αντιολισθιτικό?
7.κτλ????

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 09, 2010 10:30 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΑΡΒΥΛΑ.(ΣΥΜΦΩΝΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ)
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ, ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΡΒΥΛΑ. ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΕΙΧΑΝ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΜΑΛΑΚΗ ΣΟΛΑ,ΑΝΟΙΓΑΝ. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΚΛΗΡΑ ΣΑΝ ''ΤΣΟΚΟΣ'',ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ.(ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ). ΕΠΙΣΗΣ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΝΟΙΓΑΝ ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙ. ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΟΔΕΨΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ,ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ.
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ, ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΖΟΠΟΡΕΙΑ-ΑΝΑΒΑΣΗ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.

ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ:
ΑΡΒΥΛΑ AKU Camana air GTX, (ΠΕΡΙΠΟΥ 95 ΕΥΡΩ)
Συνημμένο:

http://www.hobbi.gr/product_info.php?cP ... ts_id=1094

ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΑ:
M’s Quest 4D GTX, (ΠΕΡΙΠΟΥ 150 ΕΩΣ 180 EΥΡΩ)
Συνημμένο:

http://www.alpamayopro.gr/products/item.php?ItemID=1479
http://www.youtube.com/watch?v=ww2Ozstk ... re=related

ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ MEINDL COLORADO,(ΠΕΡΙΠΟΥ 190 ΕΥΡΩ) ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΚΡΕΜΑ ΣΥΧΝΑ,ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΛΥΣΤΡΑΝΕ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ...
http://www.youtube.com/watch?v=dy8ndUc3rws

ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ADIDAS.(ΠΕΡΙΠΟΥ 175 ΕΥΡΩ)
(ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ,ΦΥΣΙΚΑ) ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΥΣΤΗΝΩ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ. ΠΟΛΥ ΑΝΑΠΑΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΦΟΡΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.
Συνημμένο:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 3:40 pm 

fisika den sigkrino apolita ta dyo mpotakia alla to arvilo poy eida sto kato meros einai san galotsa kai ston pato exei aloyminio kai grafei oti kanei gia xioni einai elafri gia to megetgos toy (pianei psila)(ego to phra gia mpekatsa) kai einai made in italy.
ta foresa mia fora kai emeina ikanopoihmenos kai gia ayto enhmerosa thn parea mas, nomizo oti kai kathe xrono na alazo arvilo oikonomika eimai kerdismenos.
fisika den sigkrino ta arvila ths foto me ayto.
tora gia to kryo tha ta dokimaso ayrio.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 14, 2010 1:12 am 
Άβαταρ μέλους

Φίλε, για την οικονομία που λές, θα σου πώ κ εγώ την ιστορία μου.
Αγόρασα πριν 7μιση χρόνια κάτι άρβυλα της εταιρίας Crispie και ήταν τα πρώτα ακριβά άρβυλα που πήρα. Τα είχα πάρει τότε 200 ευρώ. Αδιάβροχα, με πολύ καλή σόλα κτλ κτλ. Τα συγκεκριμένα παπούτσια τα φοράω εδώ και 7 κυνηγετικές σαιζόν σε κάθε μου έξοδο (με εξαίρεση 2-3 φορές το χρόνο που πάω σε μέρη που θα χρειαστεί να περάσω ποταμάκια οπότε κ φοράω γαλότσες). Τα παπούτσια εξακολουθούν να είναι μετά από τόση σκληρή χρήση σε πολύ καλή κατάσταση και το βλέπω χλωμό να χρειαστεί να τα αλλάξω πριν τα βαρεθώ εγώ ο ίδιος. Επομένως, ήδη αν κάνεις τη διαίρεση, βγαίνει κάτι λιγότερο από 30 ευρώ το χρόνο, και σίγουρα θα βγεί πολύ λιγότερο όταν τα αποσύρω τελικά :)
Γενικά, στο κυνήγι έχω καταλήξει ότι το ακριβό είναι και φτηνό τελικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 14, 2010 1:58 am 
Άβαταρ μέλους

Michalis έγραψε:
Γενικά, στο κυνήγι έχω καταλήξει ότι το ακριβό είναι και φτηνό τελικά.

Σωστός...... και πιστεύω ότι ο κανόνας δεν ισχύει μόνο για το κυνήγι :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 14, 2010 1:13 pm 
Άβαταρ μέλους

παιδια δεν συμφωνω. και αλλωστε δεν θα εβαζα ενα τετοιο θεμα με φτηνα μποτακια αν δεν συμφωνουσα.
πριν 2 χρονια αγόρασα αυτα τα aigle > http://www.tsianikas.gr/eshop/Products/ ... r-gtx.aspx
220ευρώ.
φετος επειδή η "καλης ποιοτητας κορντούρα που βάζει στα μποτάκια της η aigle μου έβαζε νερό.
χρησιμοποιησα λοιπον ενα σπρέυ αδιαβροχοποιητη για δερμα-κορντούρα. το οποιο κανει 14ευρω. και διαρκει για 5 εξορμήσεις περιπου, ασε που δεν κανει 100% δουλειά.
ο αδερφος μου πηρε απο τα μακρο κατι μποτάκια ορειβασίας αδιάβροχα. 20 ευρω. και απλά λυπάμαι τα 220 που εδωσα στα aigle, kai ζηλευω τα φτηνά του αδερφού μου.
και πάλι γνώμη μου. ανοιχτή αγορά. ναι στον ανταγωνισμό. οχι στα κινέζικα. ναι στα οικονομικα! οχι στους κερδοσκόπους!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 20, 2010 4:05 am 
Άβαταρ μέλους

Βασικά είναι απαράδεκτο για εταιρίες σαν την AIGLE να βγάζουν μποτάκια σε τέτοιες τιμές και να μπάζουν νερά μετά από 1μιση χρόνο, συμφωνώ.
Απλά η εμπειρία μου (επειδή έχω αγοράσει κ φτηνά και ακριβά ρούχα-μπουφάν κτλ κτλ) είναι ότι εν τέλει τα ακριβά αξίζουν τα λεφτά τους κ με το παραπάνω.
Για παράδειγμα, γαλότσα που είχα πάρει 27 ευρώ μου βγήκε άχρηστη, η σόλα γλίστραγε φούλ, δεν ήταν ζεστή κτλ κτλ.
Από εκεί κ πέρα το θέμα είναι καθαρά προσωπικό, ότι γουστάρει κ ότι σηκώνει η τσέπη του καθενός :) (όχι ότι εμένα σηκώνει πολλά πολλά, απλά κόβοντας από αλλού κ παίρνοντας κάθε χρόνο 1-2 καλά πράγματα, τώρα είμαι κομπλέ)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 13, 2011 12:57 pm 
Άβαταρ μέλους

LUCAS έγραψε:
παιδια δεν συμφωνω. και αλλωστε δεν θα εβαζα ενα τετοιο θεμα με φτηνα μποτακια αν δεν συμφωνουσα.
πριν 2 χρονια αγόρασα αυτα τα aigle > http://www.tsianikas.gr/eshop/Products/ ... r-gtx.aspx
220ευρώ.
φετος επειδή η "καλης ποιοτητας κορντούρα που βάζει στα μποτάκια της η aigle μου έβαζε νερό.
χρησιμοποιησα λοιπον ενα σπρέυ αδιαβροχοποιητη για δερμα-κορντούρα. το οποιο κανει 14ευρω. και διαρκει για 5 εξορμήσεις περιπου, ασε που δεν κανει 100% δουλειά.
ο αδερφος μου πηρε απο τα μακρο κατι μποτάκια ορειβασίας αδιάβροχα. 20 ευρω. και απλά λυπάμαι τα 220 που εδωσα στα aigle, kai ζηλευω τα φτηνά του αδερφού μου.
και πάλι γνώμη μου. ανοιχτή αγορά. ναι στον ανταγωνισμό. οχι στα κινέζικα. ναι στα οικονομικα! οχι στους κερδοσκόπους!

Συμφωνώ απόλυτα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 09, 2013 2:03 am 

Αν θελουμε φτηνο μποτακι μπορουμε να βρουμε απο 20 ευρω με καποια αντιολισθιτικη σχεδιαση, υφασμα tex που δινει μετρια αδιαβροχοποιηση μιας και περναει λιγη υγρασια και μετριο εξαερισμο. Επισης χαλανε μεσα σε 1-2 μηνες καθημερινης χρησης, ειναι ομως καλα για απλους κυνηγους σε στεγνο καιρο. Αν διαθεσουμε 150+ ευρω μπορουμε να παρουμε δερματινα ορειβατικα που αδιαβροχοποιουνται απλωνοντας κερι (εχει συγκεκριμενη διαδικασια αλλα ειναι φτηνο) ανα μερικες εξορμησεις. Εχουν καλλυτερη αδιαβροχοποιηση, καλλυτερο εξαερισμο, καλλυτερη προσφυση και πολυ μεγαλλυτερη αντοχη. Ειναι το μποτακι που χρησιμοποιουν οι ορειβατες σε ολο τον κοσμο και με ολους τους καιρους, ιδανικο και στις δικες μας εξορμησεις. Για ποια μαρκα να επιλεξετε ρωτηστε φιλους σας ορειβατες...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 09, 2013 9:22 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Χθες παιδιά πήρα ένα ζευγάρι πολύ καλά αρβυλάκια για το βουνό , αδιάβροχα ( τα τσεκάρισα) της CAMO πάρα πολύ ελαφριά .
Τα δοκίμασα σήμερα στο Σχιστό σε πολύωριο εκπαιδευτικό και ήταν καταπληκτικά .

Τιμούλα 67 ευρώ δεν ξέρω όμως αν έχει πολλά νούμερα ακόμη.

Εικόνα

Καλημέρα .
Πάντως παιδιά τα βουνά μας μικρά μεγάλα δεν παίζονται ….
Τις προάλλες με την λήξη των εκπαιδευτικών συντήρησα λίγο τα παπούτσια μου …
Λοιπόν η σόλα έιναι μία χαρά αλλα το γύρω γύρω στο πλάι και το μπροστά είναι λες και έχουν τριφτεί σε διαφορετικά γυαλόχαρτα … οι πέτρες μικρές μεγάλες έχουν αφήσει το αποτύπωμα τους , ειδικά φέτος που είχα πολλές εξόδους σε ορτύκι πέρδικα και εκπαιδευτικά σε πέρδικα .
Τα βλέπω με την καινούργια σεζόν να παραδίνουν το πνεύμα τους αλλα πάλι τα ίδια θα πάρω για τα λεφτά τους 60-80 ευρω μια χαρά είναι…

Να διευκρινίσω ότι δεν έχω σχέση με κανένα και τίποτε, όταν γράφω για ένα προϊόν είναι γιατί έχω γνώμη από προσωπική χρήση και που έχω πληρώσει με λεφτά μου ....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 09, 2013 2:11 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
gpeppas έγραψε:
Χθες παιδιά πήρα ένα ζευγάρι πολύ καλά αρβυλάκια για το βουνό , αδιάβροχα ( τα τσεκάρισα) της CAMO πάρα πολύ ελαφριά .
Τα δοκίμασα σήμερα στο Σχιστό σε πολύωριο εκπαιδευτικό και ήταν καταπληκτικά .

Τιμούλα 67 ευρώ δεν ξέρω όμως αν έχει πολλά νούμερα ακόμη.

Εικόνα

Καλημέρα .
Πάντως παιδιά τα βουνά μας μικρά μεγάλα δεν παίζονται ….
Τις προάλλες με την λήξη των εκπαιδευτικών συντήρησα λίγο τα παπούτσια μου …
Λοιπόν η σόλα έιναι μία χαρά αλλα το γύρω γύρω στο πλάι και το μπροστά είναι λες και έχουν τριφτεί σε διαφορετικά γυαλόχαρτα … οι πέτρες μικρές μεγάλες έχουν αφήσει το αποτύπωμα τους , ειδικά φέτος που είχα πολλές εξόδους σε ορτύκι πέρδικα και εκπαιδευτικά σε πέρδικα .
Τα βλέπω με την καινούργια σεζόν να παραδίνουν το πνεύμα τους αλλα πάλι τα ίδια θα πάρω για τα λεφτά τους 60-80 ευρω μια χαρά είναι…

Να διευκρινίσω ότι δεν έχω σχέση με κανένα και τίποτε, όταν γράφω για ένα προϊόν είναι γιατί έχω γνώμη από προσωπική χρήση και που έχω πληρώσει με λεφτά μου ....

Ποιός τα έχει αυτά Γιώργο΄,

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 09, 2013 4:43 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Πολλοί Μπάμπη αλλά έχουν και διαφορετικές τιμές .
Κανε ένα Γκουκλάρισμα ... και θα τα βρεις αμέσως σε διάφορα μερη
:wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 3   [ 31 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: