Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 5   [ 69 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Χαρτια ΚΟΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 04, 2007 11:16 am 
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Εικόνα

Τι είναι το pedigree http://www.voli.gr/2011/03/pedigree.html

Θα ηθελα να ρωτησω το εξεις.Αγοραζεις εναν σκυλο απο εναν εκτροφεα,σε ποσο καιρο βγαινουν τα χαρτια και σε μια γεννα βγαινουν τα χαρτια συκεκριμενα για καθε σκυλο ξεχωριστα συμφωνα με το ονομα που εχει δηλωσει ο εκτροφεας η βγαινουν μαζικα 4 αρσενικα και 3 θυληκα π.χ?μπορει να παρεις για παραδειγμα τα χαρτια του αδερφου του σκυλου σου αφου ειναι απο την ιδια γεννα?Και πως μπορεις να εισαι σιγουρος για την γνησιοτητα των χαρτιων?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 04, 2007 11:22 am 
Άβαταρ μέλους

Και κατι αλλο που ξεχασα.Πως κατοχειρωνεται ο σκυλος στο ονομα μας?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαρτια ΚΟΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 04, 2007 3:50 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Θοδωρής Γαβριλης έγραψε:
Θα ηθελα να ρωτησω το εξεις.Αγοραζεις εναν σκυλο απο εναν εκτροφεα,σε ποσο καιρο βγαινουν τα χαρτια και σε μια γεννα βγαινουν τα χαρτια συκεκριμενα για καθε σκυλο ξεχωριστα συμφωνα με το ονομα που εχει δηλωσει ο εκτροφεας η βγαινουν μαζικα 4 αρσενικα και 3 θυληκα π.χ?μπορει να παρεις για παραδειγμα τα χαρτια του αδερφου του σκυλου σου αφου ειναι απο την ιδια γεννα?Και πως μπορεις να εισαι σιγουρος για την γνησιοτητα των χαρτιων?

Ο σκύλος κατοχυρώνεται στο όνομα μας με την υπογραφή του πεντιγκρί του ΚΟΕ που μας δίνει ο ιδιοκτήτης αλλά και ενός εντύπου όπου αναφέρεται η πώληση, μεταβίβαση του σκύλου σε εμάς , αυτό το χαρτί πρέπει να παραδοθεί στον ΚΟΕ για να γίνει η εγγραφή του σκύλου στο όνομα μας πια !
Τα χαρτιά κάνουν αρκετό καιρό να βγουν για μία γέννα από τρεις μήνες από την δήλωση τους δηλαδή όταν τα κουτάβια είναι ενός μηνός μέχρι και 10 μήνες μερικές φορές !
Βγαίνουν όλα μαζί αλλά πχ αν είναι 3 θ και 2 αρ θα υπάρχουν πέντε αντίστοιχα χαρτιά με τα ονόματα γονέων παππούδων , την τοκομάδα όλη ονομαστικά , αλλά το καθένα θα έχει τον δικό του αριθμό αναγνώρισης που είναι μοναδικός .
Είναι δε ονομαστικά και με έναν μοναδικό αριθμό για κάθε κουτάβι η σκύλο σύμφωνα με την δήλωση της γέννας από τον εκτροφέα .
Συνήθως τα κουτάβια πρέπει να έχουν τατουάζ που να συμφωνεί με αυτό που έχει δηλώσει ο εκτροφέας και φυσικά πρέπει να είναι μοναδικό για τον κάθε σκύλο !
Ο αδερφός του σκύλου σου θα έχει άλλο όνομα και αριθμό πετιγκρί !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 04, 2007 6:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Απ την στιγμη που οι σκυλοι εχουν αλλο ονομα απο αυτο των πετιγκρι τους και δεν εχουν τατουαζ μπορει ο εκτροφεας να μπερδευτει να σου δωσει του αδερφου του δικου σου,παλι το ιδιο δεν ειναι?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 05, 2007 9:47 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Θοδωρής Γαβριλης έγραψε:
Απ την στιγμη που οι σκυλοι εχουν αλλο ονομα απο αυτο των πετιγκρι τους και δεν εχουν τατουαζ μπορει ο εκτροφεας να μπερδευτει να σου δωσει του αδερφου του δικου σου,παλι το ιδιο δεν ειναι?

Ναι μπορεί να συμβεί και δεν αλλάζει τίποτε αφού είναι από την ίδια γέννα , φτάνει να μην έχει αλλάξει και ο σκύλος ! :wink: :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 07, 2007 9:57 am 
Άβαταρ μέλους

Σωστα!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Υπερβολική καθυστέρηση Κ.Ο.Ε.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 12, 2008 1:09 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα στην παρέα μας... Άντε και του χρόνου!!
Φίλοι μου τι γίνεται επιτέλους με τον Κ.Ο.Ε.??? Δηλωμένη γέννα στα τέλη Ιουλίου και τηλεφώνησα σήμερα που μου είπαν πως ίσως να είναι έτοιμα.... Και τι μου είπαν??? Να ξαναπάρω σε 2 μήνες!! Ήμαρτον..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2008 12:03 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕ
ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΓΕΝΝΑ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.
ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΧΑΡΤΙΑ (ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΝΝΑΣ, ΠΕΤΙΓΚΡΙ ΓΟΝΕΩΝ, ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΑΓΗ, ΚΛΠ) ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑ :lol: :lol: ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΟ 9ΜΗΝΟ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2008 12:06 am 
Άβαταρ μέλους

Αγγίζουμε την τελειότητα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2008 11:21 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΗΔΗ!! :shock: :shock: ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ :roll: :roll: ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΓΕΡΑ :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 14, 2008 2:37 am 
Άβαταρ μέλους

Όπως παντού , το θέμα όμως πόσο ακόμα θα ανεχόμαστε τους άχρηστους να είναι σε πόστα και να μάθουμε να μην τους ψηφίζουμε για να μην βγούν .
Τα λεφτά τα παίρνουν προκαταβολικά όμως για τα χαρτιά , η πλάκα είναι ότι το σκυλί στο τέλος μπορεί να πάει και 12-15 μηνών για να πάρεις τα χαρτιά και μέχρι τότε τι κάνεις !
Τελικά μόνο η μαζική συμμετοχή μας και η ψήφος μας θα μπορέσει να αλλάξει κάποια πράγματα , αλλιώς οι ίδιοι και οι ίδιοι θα παραμένουν αφού έχουν εδραιώσει τις κλίκες άρα και τους ψήφους τόσα χρόνια.
Τόσα χρόνια που υπάρχει ο ΚΟΕ πότε είδατε κάτι καλύτερο πουθενά , στις απονομές όμως άμα τύχει η βασίλο πρώτη πάντα .
Ο ΚΟΕ φίλοι πήγε και έκανε γραφείο στο πουθενά αφού εκεί γύρω μένουν οι διοικούντες και θέλει μία μέρα για να πάς να καταθέσεις τα χαρτιά , τους νοιάζει για το υπόλοιπο των χιλιάδων κυνοφίλων στηνν Αθήνα , Πειραιά και τα γύρω προάστια , γιατί λοιπόν να τους νοιάξει για τα χαρτιά , για να έχουν μία σελίδα που να λειτουργεί σωστά και τόσα άλλα που χρειάζονται από τον ΚΟΕ οι κυνόφιλοι πάσης Ελλάδος !
Ξυπνήστε …………

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 14, 2008 4:03 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλοι μου τηλεφώνησα ξανά για τα χαρτία και η απάντηση ξέρετε ποια ήταν???? :
''Τα petdegree αλλάζουν μορφή και έτσι θα καθυστερήσουν ακόμη 1-2 μήνες. Ε... Είναι και η έκθεση στη μέέέση....''!!!!!
Το κακό είναι ότι πουλάς κουτάβια και αναγκάζεσαι να μεταφέρεις τα λόγια τους και στους αγοραστές που σου τηλεφωνούν κάθε 15 ημέρες για να μάθουν τι γίνεται επιτέλους με τα χαρτιά των σκύλων τους... Προσωπικά ήταν η πρώτη γέννα που έκανα και θα το σκεφτώ πάρα πολύ να ξανακάνω ώστε να πουλήσω κουτάβια...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 14, 2008 5:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Τριαντάφυλλος έγραψε:
Φίλοι μου τηλεφώνησα ξανά για τα χαρτία και η απάντηση ξέρετε ποια ήταν???? :
''Τα petdegree αλλάζουν μορφή και έτσι θα καθυστερήσουν ακόμη 1-2 μήνες. Ε... Είναι και η έκθεση στη μέέέση....''!!!!!
Το κακό είναι ότι πουλάς κουτάβια και αναγκάζεσαι να μεταφέρεις τα λόγια τους και στους αγοραστές που σου τηλεφωνούν κάθε 15 ημέρες για να μάθουν τι γίνεται επιτέλους με τα χαρτιά των σκύλων τους... Προσωπικά ήταν η πρώτη γέννα που έκανα και θα το σκεφτώ πάρα πολύ να ξανακάνω ώστε να πουλήσω κουτάβια...

Καλησπερα φιλε μουΕχεις απολυτο δικιο!το προβλημα που αναφερεις ειναι υπαρκτο.Προσπαθουμε εμεις να δικαιολογισουμε τον ΚΟΕ εχουν δημιουργηθη κατα καιρους διαφορες παρεξηγησεις μεχρι που αρχιζω και προτρεπω τους φιλους που αγορασαν κουταβι απο μενα να παρουν μονοι τους τηλ. τον ΚΟΕ.Πριν λιγες μερες δηλωσα μια γεννα πιστευω οτι τα χαρτια θα ερθουν μεσα στο 2009!!!
Φανταστητε τωρα που εκδιδονται καινουργια πεντιγκρι τι εχει να γινει θα ερχονται τα χαρτια οταν η γεννα θα φτανει σε μια ωριμη ηλικια ας πουμε 4-5 χρονων και αντε να πεισεις εσυ τους αγοραστες οτι δεν τους δουλευεις :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 14, 2008 9:42 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ,ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΡΕΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΙΟΥΛΙΟ,ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ :twisted:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 15, 2008 12:25 am 

Πιστευω με το καινουριο προγραμμα στους υπολογιστες η κατασταση να βελτιωθει σημαντικα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 5   [ 69 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: