Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 6 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΦΕΡΜΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 15, 2014 9:50 pm 

Γεια σας.Εχω μια σκυλα 4ετων με αιματα von der postschwaige kai del vento.Tην αγορασα απο εκτροφεα 6μηνων απο βασικη υπακοη εχει μαθει το ΕΛΑ και το ΚΑΤΩ.Το αρχισα στο ημερο ορτυκι εκανε καποιες φερμες αλλα καποιες φορες οταν το φερμαρε και μετα ορμαγε απο βλακεια μου το αρπαζε.Το αρχισα στην μπεκατσα και στην περδικα μαζι με τα ενηλικα οταν ηταν 12μηνων .Εκανε καποιες φερμες αλλα οχι παντα.Ξερω το εχω καταστρεψει το σκυλι ηταν το πρωτο μου κουταβι.Θελω να μου πειτε αν υπαρχει τροπος να διορθωσω την φερμα χωρις να το παω σε εκπαιδευτη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΦΕΡΜΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 16, 2014 3:27 am 

μονο του το εχεις βγαλει ποτε;δυσκολο σε αυτη την ηλικια βγαζε το μονο του και αστο στην φερμα οσο παει,φερσου του σαν κουταβι και δειξε του εμπιστοσυνη

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 16, 2014 11:17 pm 

Εικόνα
Αυτο ειναι το σκυλι που εχει το προβλημα.Αυτη η φοτογραφια ειναι στις αρχες οταν ηταν 12 μηνων.Εδω ειναι σε μια φερμα με ημερο ορτυκι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 17, 2014 9:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Γιωργος Μπολας έγραψε:
Εικόνα
Αυτο ειναι το σκυλι που εχει το προβλημα.Αυτη η φοτογραφια ειναι στις αρχες οταν ηταν 12 μηνων.Εδω ειναι σε μια φερμα με ημερο ορτυκι.

1ον ειχε φερμα ,ενα λαθος που κανουν αρκετοι να βαζουν τα σκυλια τους στο ορτυκι εκτροφειου,και μαλιστα επανιλειμενα,
δε χαλαει ετσι ομω ενα σκυλι,τωρα που θα ρθουν οι μπεκατσουλες ,πολλες εξοδους ΜΟΝΟ ΤΟΥ!
,λογικα θα σου σηκωση 2-3 μπεκατσες μετα θα καταλαβη οτι θα πρεπη να σταματα αν θελη να ακουση μπαμ και να τη βαλη στο στομα του.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 18, 2014 6:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Δεν το κατεστρεψες,πρεπει ομως απο εδω και περα παντα μονο του στο κυνηγι ειτε ορτυκι ειτε μπεκατσα και παντα να τουφεκας θηραμα που εχει και φερμαρει.
Τα ορτυκια εκτροφης ειναι καλα για κουταβια αρκει να πετανε καλα για να μην μπορει να τα πιασει ο σκυλος!
Το λαθος σου ειναι οτι εβαζες κακης ποιοτητας θυραμα και δεν ελεγχες το σκυλο σου τουλαχιστον με ενα μακρυ σχοινι για να μην το πιανει.
Οποτε αυστηρα μονος του στο κυνηγι και παντα τουφεκια μετα απο φερμα,αλλιως θα δυσκολευτεις...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 20, 2014 1:37 pm 

Σας ευχαριστω ολους πραγματικα οι γνωμες σας ηταν ακριβεις.Το εβγαλα το σκυλι μονο του και δειχνει εναν αλλον εαυτο.Αυτο το ΣΚ μου εβγαλε λαγο και τον βερεσα.Αλλα περδικες δεν βρηκα.Μονο 2 λευκες φερμες των 4-5 δευτερολεπτων και μπηκε μετα μεσα στο πουρναρι.ADMIN μπορεις να κλεισεις το θεμα η λυση βρεθηκε.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 6 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: