Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 9 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΛΑΔΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ K ΣΥΝΤΗΡΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 13, 2008 4:26 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ....ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ "ΑΝΕΒΑΣΩ" ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΦΕΡΑΝ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΟΠΟ,ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ, ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΣΑ ..."ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ"!
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΑΡΑΚΛΑΔΙ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ "ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ".ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ,ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΗ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΔΙΑΦΙΜΗΣΤΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ.

:arrow: ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ-ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ-ΛΥΠΑΝΣΗΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.....ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από GIORGOS PATRA και Πέμ Νοέμ 13, 2008 6:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 13, 2008 4:42 pm 
Άβαταρ μέλους

ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΩΤΟΣ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.....ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΤΟ ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΟ WD 40......ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΟΠΛΑ,ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΟΚΙΝΑΣΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ!!!!!!.....ΨΕΚΑΖΩ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ ΓΙΑ 5-10 ΛΕΠΤΑ...ΥΣΤΕΡΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΟΥΡΤΣΕΣ...ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΚΑΝΝΗ!!!
ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΘΕ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΨΕΚΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΥΠΑ ΤΩΝ ΚΑΥΣΕΩΝ....ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΟΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ...........ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΥΠΑΝΣΗ ΤΩΝ ΚΛΕΙΔΙΩΝ ΔΙΚΑΝΟΥ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΧΥΡΕΥΣΤΟ,ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΤΩΝ ΑΥΤΟΓΕΜΩΝ ΚΑΘΩΣ ΕΚΕΙ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ ΛΥΠΑΝΤΙΚΟ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 13, 2008 7:01 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Μία λύση που μου έχει προταθεί σαν άριστη, την έχει δοκιμάσει κανείς ?

Υγρά καθαρισµού & λίπανσης όπλων

• Gun Cleaner 2oz, 4oz, 8oz, and 32oz.(Υγρό καθαρισµού όπλων)
• Bore Gel 4oz. (Γέλη καθαρισµού κάνης)
• Copper Remover 2oz, 4oz. (Υγρό καθαρισµού χαλκού)
• CLP (Cleaner, Lubricant, Protectant) 2oz, 4oz. (Συνθετικό υγρό καθαρισµού, λίπανσης και προστασίας)
• Gun Oil 2oz, 4oz. (Λάδι λίπανσης – συντήρησης)Σχεδιασµένα για να καθαρίζουν & λιπαίνουν τα οπλικά συστήµατα τωνµαχητικών F-16 της αεροπορίας των Η.Π.Α..

Τα υγρά καθαρισµού & λίπανσης όπλων M-Pro7 είναι υλικά τελευταίαςτεχνολογίας, που δεν µυρίζουν, δεν λεκιάζουν, δεν αναφλέγονται, δεν είναιτοξικά, είναι βιοδιαλυτά (οικολογικά), καθαρίζουν το 98% τηςσυσσωρευµένης κάπνας, τα παλαιά λάδια, τον µόλυβδο και τον χαλκόµέχρι τους πόρους του µετάλλου. Αφήνουν τα µέταλλα τελείως καθαρά. Το CLP ξεπερνάει την στρατιωτική προδιαγραφή MIL-PRF-63460. ∆εν επηρεάζουν τα ξύλα και τα πλαστικά γι’ αυτό και είναι κατάλληλα γιαόλα τα όπλα (καραµπίνες, τυφέκια, πιστόλια). Ειδικά για όπλα που λειτουργούν µε αέρια.

Η Επαναστατική τεχνολογία στην υπηρεσίατης συντήρησης των όπλων.

Προϊόντα καθαρισµού & συντήρησης πυροβόλωνόπλων, αστυνοµίας, στρατού, σκοπευτών & κυνηγών. Η υψηλή απόδοση και η ακρίβεια είναι τα πλέον κρίσιµα στοιχείαστη λειτουργία των όπλων. Τα Μ-Pro 7 προσφέρουν για την περιποίησητων όπλων, την πιο προηγµένη τεχνολογία που είναι διαθέσιµη σήµερα. Κάθε φορά που ένα όπλο πυροβολεί, ρυπαίνεται µε υπολείµµαταάνθρακα (καπνό), µόλυβδο, χαλκό ή πλαστικό. Όταν ο επικρουστήραςχτυπά το καψούλι, αυτό εκρήγνυται δηµιουργώντας σπινθήρα πουαναγκάζει την πυρίτιδα πίσω από το βλήµα να αναφλεγεί. Η ανάφλεξη της πυρίτιδας εκλύει αέρια τα οποία αναγκάζουν µεντο βλήµα να εκτοξευτεί, αλλά γεµίζουν τη κάνη και το υπόλοιπο όπλοµε υπολείµµατα άνθρακα (κάπνα). Αυτά (τα υπολείµµατα άνθρακα) εισχωρούν βαθιά στους πόρους του µέταλλου της κάνης καιλειτουργούν σαν κόλλα που προσελκύει επιπλέον ρύπους. Συνεχήστρώµατα άνθρακα, µόλυβδου και χαλκού δηµιουργούνται στηνεσωτερική επιφάνεια της κάνης µετά από κάθε βολίδα που περνάει. Τα πιο πολλά καθαριστικά πυροβόλων όπλων που κυκλοφορούνσήµερα στην αγορά βασίζονται σε ξεπερασµένη τεχνολογία και δεναφαιρούν τα στρώµατα του άνθρακα που ενσωµατώνονται στην κάνη, και που είναι κρίσιµα για τη αντοχή και την οµαλή λειτουργία της. Μερικά από αυτά περιέχουν τοξικούς διαλύτες, ενώ άλλαδιαβρωτικές ουσίες. Υπάρχει ακόµη και µια τρίτη κατηγορία προϊόντωνπου υποστηρίζουν ότι καθαρίζουν, λαδώνουν, και προστατεύουν! Όλασε ένα… Στην πραγµατικότητα όλα τα προϊόντα αυτά, αφήνουν σηµαντικάκατάλοιπα στο όπλο. Το σύστηµα Μ-Pro 7 είναι επιστηµονικά σχεδιασµένο µε βάσηαυτούς τους παράγοντες ζωτικής σηµασίας – καθάρισµα του όπλουµέχρι τους πόρους του µετάλλου, καθάρισµα της κάνης για νααποφεύγετε το πρόσθετο λέρωµα και έπειτα συντήρηση µε ένα ισχυρόλιπαντικό – συντηρητικό για τις πιο αντίξοες συνθήκες. Το πλήρες σύστηµα έχει σχεδιαστεί για να µειώσει τον χρόνο πουαναλώνεται και την προσπάθεια που καταβάλλεται στο καθάρισµα τωνόπλων µέχρι και 80%, ανάλογα βέβαια µε το βαθµό ρύπανσης καιενσωµάτωσης κάπνας, µολύβδου και χαλκού µέσα στη κάνη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 13, 2008 8:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγώ χρησιμοποιούσα τα αντίστοιχα εργοστασιακά λάδια των όπλων και δεν είχα ποτέ πρόβλημα η δυσκολίες στο καθάρισμα .
Πρόσεχα μόνο να είναι πράγματι εργοστασιακά και όχι μαϊμού !
8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:07 am 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Μία λύση που μου έχει προταθεί σαν άριστη, την έχει δοκιμάσει κανείς ?

Υγρά καθαρισµού & λίπανσης όπλων

• Gun Cleaner 2oz, 4oz, 8oz, and 32oz.(Υγρό καθαρισµού όπλων)
• Bore Gel 4oz. (Γέλη καθαρισµού κάνης)
• Copper Remover 2oz, 4oz. (Υγρό καθαρισµού χαλκού)
• CLP (Cleaner, Lubricant, Protectant) 2oz, 4oz. (Συνθετικό υγρό καθαρισµού, λίπανσης και προστασίας)
• Gun Oil 2oz, 4oz. (Λάδι λίπανσης – συντήρησης)Σχεδιασµένα για να καθαρίζουν & λιπαίνουν τα οπλικά συστήµατα τωνµαχητικών F-16 της αεροπορίας των Η.Π.Α..

Τα υγρά καθαρισµού & λίπανσης όπλων M-Pro7 είναι υλικά τελευταίαςτεχνολογίας, που δεν µυρίζουν, δεν λεκιάζουν, δεν αναφλέγονται, δεν είναιτοξικά, είναι βιοδιαλυτά (οικολογικά), καθαρίζουν το 98% τηςσυσσωρευµένης κάπνας, τα παλαιά λάδια, τον µόλυβδο και τον χαλκόµέχρι τους πόρους του µετάλλου. Αφήνουν τα µέταλλα τελείως καθαρά. Το CLP ξεπερνάει την στρατιωτική προδιαγραφή MIL-PRF-63460. ∆εν επηρεάζουν τα ξύλα και τα πλαστικά γι’ αυτό και είναι κατάλληλα γιαόλα τα όπλα (καραµπίνες, τυφέκια, πιστόλια). Ειδικά για όπλα που λειτουργούν µε αέρια.

Η Επαναστατική τεχνολογία στην υπηρεσίατης συντήρησης των όπλων.

Προϊόντα καθαρισµού & συντήρησης πυροβόλωνόπλων, αστυνοµίας, στρατού, σκοπευτών & κυνηγών. Η υψηλή απόδοση και η ακρίβεια είναι τα πλέον κρίσιµα στοιχείαστη λειτουργία των όπλων. Τα Μ-Pro 7 προσφέρουν για την περιποίησητων όπλων, την πιο προηγµένη τεχνολογία που είναι διαθέσιµη σήµερα. Κάθε φορά που ένα όπλο πυροβολεί, ρυπαίνεται µε υπολείµµαταάνθρακα (καπνό), µόλυβδο, χαλκό ή πλαστικό. Όταν ο επικρουστήραςχτυπά το καψούλι, αυτό εκρήγνυται δηµιουργώντας σπινθήρα πουαναγκάζει την πυρίτιδα πίσω από το βλήµα να αναφλεγεί. Η ανάφλεξη της πυρίτιδας εκλύει αέρια τα οποία αναγκάζουν µεντο βλήµα να εκτοξευτεί, αλλά γεµίζουν τη κάνη και το υπόλοιπο όπλοµε υπολείµµατα άνθρακα (κάπνα). Αυτά (τα υπολείµµατα άνθρακα) εισχωρούν βαθιά στους πόρους του µέταλλου της κάνης καιλειτουργούν σαν κόλλα που προσελκύει επιπλέον ρύπους. Συνεχήστρώµατα άνθρακα, µόλυβδου και χαλκού δηµιουργούνται στηνεσωτερική επιφάνεια της κάνης µετά από κάθε βολίδα που περνάει. Τα πιο πολλά καθαριστικά πυροβόλων όπλων που κυκλοφορούνσήµερα στην αγορά βασίζονται σε ξεπερασµένη τεχνολογία και δεναφαιρούν τα στρώµατα του άνθρακα που ενσωµατώνονται στην κάνη, και που είναι κρίσιµα για τη αντοχή και την οµαλή λειτουργία της. Μερικά από αυτά περιέχουν τοξικούς διαλύτες, ενώ άλλαδιαβρωτικές ουσίες. Υπάρχει ακόµη και µια τρίτη κατηγορία προϊόντωνπου υποστηρίζουν ότι καθαρίζουν, λαδώνουν, και προστατεύουν! Όλασε ένα… Στην πραγµατικότητα όλα τα προϊόντα αυτά, αφήνουν σηµαντικάκατάλοιπα στο όπλο. Το σύστηµα Μ-Pro 7 είναι επιστηµονικά σχεδιασµένο µε βάσηαυτούς τους παράγοντες ζωτικής σηµασίας – καθάρισµα του όπλουµέχρι τους πόρους του µετάλλου, καθάρισµα της κάνης για νααποφεύγετε το πρόσθετο λέρωµα και έπειτα συντήρηση µε ένα ισχυρόλιπαντικό – συντηρητικό για τις πιο αντίξοες συνθήκες. Το πλήρες σύστηµα έχει σχεδιαστεί για να µειώσει τον χρόνο πουαναλώνεται και την προσπάθεια που καταβάλλεται στο καθάρισµα τωνόπλων µέχρι και 80%, ανάλογα βέβαια µε το βαθµό ρύπανσης καιενσωµάτωσης κάπνας, µολύβδου και χαλκού µέσα στη κάνη.

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΦΙΛΕ ΚΥΝΗΓΕ.....ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ????..ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΠΕΙΡΕΑΖΟΥΝ ΤΑ ΞΥΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΒΡΑΧΝΑ ΜΗΠΩΣ ΣΤΑΞΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 27, 2009 12:13 pm 
Άβαταρ μέλους

Για αρκετα χρονια μου ειχε γινει βραχνας το καθαρισμα του οπλου και οσα επωνυμα προ'ιοντα χρησιμοποιουσα κανενα δεν με ευχαριστουσε.Σημειοτεο οτι τα οπλα τα καθαριζω καθε εβδομαδα και παντα μετα απο καθε βροχη.Καποτε ηρθε με τον αδελφο μου για κυνηγι τσιχλας ενας δασκαλος Κυνηγετικης Σκοποβολης,απο τον οποιο εχω παρει πολλες γνωσεις,μου συνεστισε το WD-40 ενα περασμα μεσα στη καννη το αφηνεις 5-10 λεπτα και ενα περασμα με τη βουρτσα δεν μενει τιποτα!Ακριβως οπως λεει ο φιλος GIORGOS PATRA.Για βουρτσα στην καννη χρησιμοποιω την μαλλινη που την τυλιγω με συρμα κατσαρολας, τον παλαιο τυπο, με εκπληκτικα αποτελεσματα!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 27, 2009 1:18 pm 
Άβαταρ μέλους

Πολύ καλή λύση για τον καθαρισμό και συντήρηση της κάννης είναι και αυτά τα δύο προϊόντα που μπορείς να τα παραγγέλνεις στον οπλουργό σου ξέρει αυτός από πού θα τα φέρει.

FLITZ PASTE METAL POLISH εδώ http://www.flitz.com/

Λαδι KROIL όχι το σπρέι όμως , εδώ http://www.kanolabs.com/

Αυτά δεν είναι δικά μου αλλά ενός πολύ καλού έλληνα οπλουργού από την Αμερική. :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΛΑΔΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ K ΣΥΝΤΗΡΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 27, 2012 9:33 am 
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα & καλή Σαρακοστή σε όλους με υγεία!
Θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας.
Στο s/p μου έχει πετάξει κάτι <μπιμπίκια> κάτι σα σκουριά θα'λεγα,στους εξολκείς & στη βάση του.
Το είχα πάει στον οπλουργό & μου είπε δεν είναι απολύτως τίποτα,μου είχεπει λόγω του ότι είναι καθαρό ατσάλι είναι λογικό.Του το άφησα & τηνεπόμενη μέρα που το πήρα ήταν πάλι καινουργιο!
Τώρα τα ξαναέχει πάλι & έλεγα να δοκιμάσω να το κάνω μόνος μου.Είχα δοκιμάσει με απλό καθαριστικό λάδι & συρματάκι ψιλό κατσαρόλας(το γκρι χρώμα) αλλά δεν έγινε κάτι.Αν δοκιμάσω το w40 (τρίβοντας με το συρματάκι κατσαρόλας) που λένε ότι κάνει για σκουριές θα έχω αποτέλεσμα;ή να το πάω πάλι στον οπλουργό μην κάνω καμμιά ζημιά μόνος μου;
Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;
Σας ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΛΑΔΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ K ΣΥΝΤΗΡΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 27, 2012 3:57 pm 
Άβαταρ μέλους

pkourt έγραψε:
Καλημέρα & καλή Σαρακοστή σε όλους με υγεία!
Θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας.
Στο s/p μου έχει πετάξει κάτι <μπιμπίκια> κάτι σα σκουριά θα'λεγα,στους εξολκείς & στη βάση του.
Το είχα πάει στον οπλουργό & μου είπε δεν είναι απολύτως τίποτα,μου είχεπει λόγω του ότι είναι καθαρό ατσάλι είναι λογικό.Του το άφησα & τηνεπόμενη μέρα που το πήρα ήταν πάλι καινουργιο!
Τώρα τα ξαναέχει πάλι & έλεγα να δοκιμάσω να το κάνω μόνος μου.Είχα δοκιμάσει με απλό καθαριστικό λάδι & συρματάκι ψιλό κατσαρόλας(το γκρι χρώμα) αλλά δεν έγινε κάτι.Αν δοκιμάσω το w40 (τρίβοντας με το συρματάκι κατσαρόλας) που λένε ότι κάνει για σκουριές θα έχω αποτέλεσμα;ή να το πάω πάλι στον οπλουργό μην κάνω καμμιά ζημιά μόνος μου;
Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;
Σας ευχαριστώ.

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΤΟ WD-40 ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΧΙ ΜΕ ΣΥΡΜΑΤΑΚΙ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΡΙΞΕ ΛΙΓΟ ΣΠΡΕΥ ΣΤΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ,ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΛΙΓΟ Κ ΜΕΤΑ ΤΡΙΨΕ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΙ ΔΥΝΑΤΑ... :wink:

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 9 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση