Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 13 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Οργανωση για φασσα!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 23, 2009 7:16 pm 
Άβαταρ μέλους

Αποφασισα να οργανωθω κανονικοτατα αποκλειστηκα για το κυνηγι τις φασσας. Αγορασα αδιαβροχο τζακετ παραλλαγης, αδιαβροχο παντελονι παραλαγης, δυχτι παραλαγης με κολημενα φυλα πανω του, 2 πρασινα κονταρια, υφασμα αδιαβροχο παραλλαγης, ενα μικρο ξυλοπριονο και ενα μικρο πτυσομενο καθησματακι. Η ιδεα ειναι : Να καρφωσω τα κονταρια και να δεσω το υφασμα παραλλαγης με αυτα και με ενα δεντρο ετσι ωστε να υπαρχει καλυτερη καλυψη απο ψηλα. Θα βαλω το δυχτι γυρω απο την φυλαχτρα και θα αφησω ενα κενο τοσο οσο χρειαζεται για να βλεπω και να με βολευει για τις τουφεκιες. Και τελος θα κοψω κλαδακια για να τελειοποιησω την καλυψη. Και τελος θα καθησω απο κατω να περιμενω... Αντε ανυπομονω να ερθει το σαββατο να παω!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Οργανωση για φασσα!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 23, 2009 7:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Τις φασες τις βρηκες?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 23, 2009 8:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Aσ τον ανθρωπο να ονειρευτει λιγο :D :D Η προετοιμασια και τα ονειρα ειναι εξισου ευχαριστο κομματι του κυνηγιου και τις περισσοτερες αυτο που μας μενει...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 23, 2009 9:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Χαχα Σαματι εχεις δικιο. Τα ονειρα ειναι τζαμπα.

Απλα εγω οταν τα εχω ολα τελεια στο μυαλο μου, γυρναω παντα σπιτι ακαπνος..και ειπα να τον προιδεασω τον φιλο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 23, 2009 11:28 pm 
Άβαταρ μέλους

ΒΑΒΑΡΟΥΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Aσ τον ανθρωπο να ονειρευτει λιγο :D :D Η προετοιμασια και τα ονειρα ειναι εξισου ευχαριστο κομματι του κυνηγιου και τις περισσοτερες αυτο που μας μενει...

Χαχαχαχα Σωστος! Βασικα ναι βρηκα κατι φασες. Μια φορα μου περασανε και εριξα 2 τουφεκιες επεσε η 1. Το θεμα ειναι οτι δεν προσεξα που επεσε ακριβως και ψαχναμε 1 ωρα μεσα στα βατσουνια και στα δεντρα αλλα δεν βρηκαμε τπτ! Μεγαλυτερο ξενερωμα... η πρωτη φορα που εριξα σε φασα, την πετυχα αλλα δεν την βρηκα!!! Αλλα τι να κανουμε αυτη ειναι η γλυκα του κυνηγιου! Αντε να δουμε το σαββατο τωρα!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 24, 2009 8:32 am 
Άβαταρ μέλους

alekasas έγραψε:
Αποφασισα να οργανωθω κανονικοτατα αποκλειστηκα για το κυνηγι τις φασσας. Αγορασα αδιαβροχο τζακετ παραλλαγης, αδιαβροχο παντελονι παραλαγης, δυχτι παραλαγης με κολημενα φυλα πανω του, 2 πρασινα κονταρια, υφασμα αδιαβροχο παραλλαγης, ενα μικρο ξυλοπριονο και ενα μικρο πτυσομενο καθησματακι. Η ιδεα ειναι : Να καρφωσω τα κονταρια και να δεσω το υφασμα παραλλαγης με αυτα και με ενα δεντρο ετσι ωστε να υπαρχει καλυτερη καλυψη απο ψηλα. Θα βαλω το δυχτι γυρω απο την φυλαχτρα και θα αφησω ενα κενο τοσο οσο χρειαζεται για να βλεπω και να με βολευει για τις τουφεκιες. Και τελος θα κοψω κλαδακια για να τελειοποιησω την καλυψη. Και τελος θα καθησω απο κατω να περιμενω... Αντε ανυπομονω να ερθει το σαββατο να παω!!!

Μου αρέρουν οι άνθρωποι με θετική διάθεση!! :D :D Εύχομαι οι προσπάθειες σου και η άριστη προετοιμασία σου να αποδώσουν τα μέγιστα!!! :D Να ξέρεις όμως ότι αυτό το θήραμα θέλει πολύ υπομονή,ώρες ακινησίας,πολύ διάβασμα στη συμπεριφορά του,άπειρα χιλιόμετρα για το ψάξιμό της και το κυριότερο να έχεις λύσει το οικονομικό πρόβλημα για να είσαι κάθε μέρα στο βουνό!!!'Α..και ξέχασα να έχεις βαφτίσει τα μισά ελληνόπουλα για να έχεις πληροφοριοδότες παντού!! :lol: :lol: :lol: Φίλε alekasas πέρα απο την πλάκα που κάνω για να ευθυμίσουμε λίγο,πιστεύω με έναν καλό εξοπλισμό και τα πουλιά που έχεις εντοπίσει εάν δεν είναι φοβισμένα και τουφεκισμένα,και γνωρίζεις την περιοχή δηλ. πως μετακινούνται φα'ι'-κούρνια,να καταφέρεις να την βάλεις στο σάκο σου!!! :D Καλό είναι αν τα πουλιά έχουν μείνει εκεί και δεν τα έχει πάρει χαμπάρι κανείς άλλος,να κάνεις μετρημένες τουφεκιές να μην αγριέψουν και να τις βλέπεις κάθε φορά που πηγαίνεις!! :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 25, 2009 11:23 am 
Άβαταρ μέλους

Χρονια πολλα σε ολους! Για μενα το κυνηγι δεν ειναι με ποσα θηραματα θα γυρισω σπιτι. Ειναι ολοκληρο το πακετο! Να προετοιμαζομαι απο την προηγουμενη μερα, να σηκωνομαι πρωι, με τον καφε μου, με τα σαντουιτσακια μου και με τα τσιγαρακια μου! :D. Μετα, το περπατημα μεσα στο δασος με το σακιδιο στην πλατη, με παραλαγες ντυμενος και με το δικανο στο χερι με κανει να νοιωθω μεγαλη ευχαριστηση. Οι συζητησεις που γινονται για το κυνηγι με τις παρεες μας που κυνηγουμε η με αλλους, ειναι ολα τα λεφτα! Πιστευω πως ετσι νοιωθουν οι περισσοτεροι κυνηγοι εδω μεσα. Θα μπορουσα να γραφω ολη μερα για το κυνηγι σε σημειο που θα γινομουν κουραστικος. Το αγαπω και δεν ξερω τι θα εκανα χωρις αυτο! Φιλε μου Fassajim απο το ονομα σου καταλαβα οτι εισαι πιστος στην Φασσα! Αν και ειμαι νεος κυνηγος εχω μαθει αρκετα, τοσα ετσι ωστε να αναπτυξω τα αναλογα ερεθισματα για αυτο το θηραμα και να ασχοληθω μαζι του και ενα μεγαλο μερος απο των γνωσεων μου, αποικοδομησα απο αυτο το φορουμ! (Ας ειναι καλα ολοι τα καλοδιαθετα παιδια εδω μεσα που απλοχερα μοιραζουν τις συμβουλες τους με απειρα ατομα και νεα ατομα στο κυνηγι). Και στην τελικη δεν με καιει και πολυ να παρω πολλες φασσες, με 1-2 καλα ειμαι, οπως και ειπες η καλη διαθεση και η ορεξη ειναι αυτα τελικα που μας κρατανε στο κυνηγι! Λοιπον αντε καλα κυνηγια παιδια!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 1:36 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΕ ALEKASAS ,ΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...Η ΦΑΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΑΑΑΑΑΛΛΟ ΠΟΥΛΙ...ΚΩΛΟΠΟΥΛΟ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ.... :D
ΑΚΙΝΗΣΙΑ ,ΥΠΟΜΟΝΗ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ Κ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ...
ΔΥΟ-ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ...ΑΝ ΤΟΥΦΕΚΑΣ ΤΑ ΚΟΝΤΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ...
ΦΥΛΑΧΤΡΟΥΛΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΕ ΝΤΟΠΙΑ ΥΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ...ΑΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΦΥΛΑΚΤΡΑ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ...
Κ ΤΕΛΟΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙΣ ΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΣΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΕΛΑΦΡΙΑ ΦΥΣΙΓΓΑΚΙΑ 6 Η 5 ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ....

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 2:25 pm 
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Για μενα το κυνηγι δεν ειναι με ποσα θηραματα θα γυρισω σπιτι. Ειναι ολοκληρο το πακετο!

Συμφωνώ και εγώ και επαυξάνω.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 7:30 pm 
Άβαταρ μέλους

ari mou ksereis ti thimamai egw... oti ekeina ta kwlo-koto-poula einai na se thelei kai ligo... tha elega tis ypomonhs... ta akous sta 15 metra alla den ta vlepeis... i ta kinigas i se kinigane..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 04, 2010 12:41 pm 
Άβαταρ μέλους

ΨΗΛΕ ΠΟΛΥ ΦΩΤΟΓΕΝΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.....ΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕ ΡΕ?????
ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ......... :D :D :D
ΚΑΛΑ POSTAΡΙΣΜΑΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ....
ΣΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ Κ ΜΑΣ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΑ ΚΑΠΕΛΑ Ε?????

Υ.Γ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΦΙΛΟΣ Κ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ -ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩΣΥΝΘΗΚΩΝ ΛΙΓΑ- ΚΥΝΗΓΙΑ ΜΑΣ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ....
ΑΝΤΕ ΠΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΡΕ!!!!!!! :D

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 06, 2010 2:58 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλώς ήρθε ο Αντώνης λοιπόν στην παρέα, και εύχομαι παιδιά πάντα, να κάνετε τα ανεπανάληπτα κυνήγια σας, επαναλαμβανόμενα :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 20, 2012 12:08 am 

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 13 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: