Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 21 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tο Λαμπραντόρ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 23, 2011 12:47 pm 
Άβαταρ μέλους

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 24, 2013 3:52 am 

εχω ενα λαμπραντορ με αιματα Αστυνομιας ...... ομορφος σκυλος 1.5 χρονων μεχρι τωρα ηταν του καναπε εδω και ενα περιπου μηνα αποφασησα να ασχοληθω μαζι του μηπως και τον εβαζα στην τσιχλα... τον πηρα μαζι μου λοιπον σε 2 περπατητα αλλα περα απο το μπαλακι που επαναφερει σαν τρελος δεν εδειξε να πολυ ασχολειται με τις τσιχλες που επεφταν γυρω του εκτος αν του την πετουσα εγω και του ζητουσα να την φερει .......πως μπορω να του ξυπνησω λιγο τα ενστικτα ????η αληθεια ειναι οτι ο σκυλος ειναι σχετικα αγυμναστος και μπλεκεται συνεχως στα ποδια μου...... :| :| :|

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 24, 2013 8:15 am 
Άβαταρ μέλους

stamatis eratini έγραψε:
εχω ενα λαμπραντορ με αιματα Αστυνομιας ...... ομορφος σκυλος 1.5 χρονων μεχρι τωρα ηταν του καναπε εδω και ενα περιπου μηνα αποφασησα να ασχοληθω μαζι του μηπως και τον εβαζα στην τσιχλα... τον πηρα μαζι μου λοιπον σε 2 περπατητα αλλα περα απο το μπαλακι που επαναφερει σαν τρελος δεν εδειξε να πολυ ασχολειται με τις τσιχλες που επεφταν γυρω του εκτος αν του την πετουσα εγω και του ζητουσα να την φερει .......πως μπορω να του ξυπνησω λιγο τα ενστικτα ????η αληθεια ειναι οτι ο σκυλος ειναι σχετικα αγυμναστος και μπλεκεται συνεχως στα ποδια μου...... :| :| :|

Θα τον παίρνεις μαζί σου κάθε φορά που θα βγαίνεις έξω και θα του πετάς, όπως και έκανες, τις τσίχλες που έχεις βαρέσει για να στις απορτάρει. Θα τις πετάς και θα ζητάς να στις απορτάρει όμως με παράγγελμα. Και σιγά σιγά θα αρχίσεις να πηγαίνεις προς το σημείο που έχει πέσει το θήραμα λέγοντας του το παράγγελμα, ώστε να το συνδυάσει και να αρχίσει να μπαίνει στο παιχνίδι. Τώρα αν τελικά θα μπει στο νόημα κανείς δεν το ξέρει γιατί είναι να το έχει και στο αίμα του. Αν όμως δεν το προσπαθήσεις δεν θα μάθεις ποτέ αν το είχε ή όχι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 24, 2013 11:15 am 
Άβαταρ μέλους

stamatis eratini έγραψε:

topic-t1511.html

http://www.labradors.gr/vasiki_ekpaidevsi.html

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 17, 2013 5:51 pm 

ειχα ενα λαμπραντορ παλιοτερα και ενω δεν το ειχα εκπαιδευσει...για απορτ με βοηθουσε βρισκοντας τις τσιχλες(σε περπατητο)που εγω δεν μπορουσα!!!απλα δεν μου τις εφερνε!εβλεπα ομως που ειναι και τις επερνα εγω!το ιδιο ειχε συμβει 2-3 φορες και με τα ορτυκακια!μετα το χαρισα για διαφορους λογους που δεν αξιζει να αναφερω!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 02, 2018 4:09 am 
Άβαταρ μέλους

Γνωρίζει κάποιος εκτροφέα Λαμπραντόρ κυνηγετικών όμως στην Ελλάδα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 21 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: