Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 14   [ 198 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 07, 2009 6:17 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

kaviros thivon έγραψε:
Εγώ που ζω ρε παιδιά και δεν είδα τίποτα! εκτός από σφυρίχτρες και μίλησα με πολύ κόσμο γιατί ήταν πολλοί γνωστοί μου στην έκθεση δεν πείρε κανένας γραμμή ότι υπάρχει τέτοιο περίπτερο.
Η αλήθεια είναι πάντως ότι’ εάν δεν σε ενδιαφέρει να βρεις κάτι τέτοιο δεν το παίρνεις εύκολα χαμπάρι.

:mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 07, 2009 6:40 pm 
Άβαταρ μέλους

Tα είδα και εγώ παιδιά ηταν δύσκολο να μην τα πάρεις χαμπάρι έκτος και αν ήσουν κούφος σφύριζαν όλη την ώρα, από μέσα μου είπα" καλά τι κάνουν αυτοί εδω πλακά μας κάνουν?". Μάλιστα ένας πελάτης κοπανιόταν επειδή δεν είχαν άλλες σφυρίχτρες για κάποιο είδος. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 07, 2009 7:30 pm 
Άβαταρ μέλους

KUNIGOS έγραψε:
Tα είδα και εγώ παιδιά ηταν δύσκολο να μην τα πάρεις χαμπάρι έκτος και αν ήσουν κούφος σφύριζαν όλη την ώρα, από μέσα μου είπα" καλά τι κάνουν αυτοί εδω πλακά μας κάνουν?". Μάλιστα ένας πελάτης κοπανιόταν επειδή δεν είχαν άλλες σφυρίχτρες για κάποιο είδος. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Γιώργο, ήταν κάποιες σφυρίχτρες από μπαμπού που τις πωλούσαν τρεις κοπελιές;;
:lol: Πήρα 2 για τον ανεψιό μου επειδή όντως είχαν τέλεια απομίμηση κελαϊδίσματος!! :lol:
:shock: :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: DIANA 2009
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 22, 2009 6:31 pm 

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΙΩΡΓΙΔΕΣ.
ΦΕΤΟΣ H DIANA ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚE; ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: DIANA 2009
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 22, 2009 6:47 pm 
Άβαταρ μέλους

VONTHESSALONIKI έγραψε:
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΙΩΡΓΙΔΕΣ.
ΦΕΤΟΣ H DIANA ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚE; ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ.

Φίλε καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Υπάρχει ήδη το θέμα εδώ http://alectorisgraeca.getforum.org/foru ... c&start=15

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 24, 2010 6:54 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Ξεκίνησε η 12 κυνηγετική έκθεση ΝΤΙΑΝΑ .
Εδώ οι απόψεις σας και όποια συζήτηση θέλετε από την φετινή έκθεση.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 24, 2010 7:13 pm 
Άβαταρ μέλους

Για να δούμε εφέτο τι κλίμα θα επικρατεί. Οι έμποροι δεν νομίζω να είναι και ευχαριστημένοι με την γενική κατάσταση. Άς φωνάξουν λίγο και αυτοί, δεν είναι ντροπή.
Ένα γρήγορο πέρασμα θα κάνω, μία στάση στα άλογα (αν είναι), μιά για πληρωμή της συνδρομής στις ''κ. ειδήσεις'' και στασίδι στις εκθέσεις μορφολ.
Ποιός έκοψε την κορδέλα ρε παιδιά εφέτο?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 24, 2010 7:33 pm 

Τιποτα το ιδιαιτερο ρε παιδια :|

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 27, 2010 11:59 am 
Άβαταρ μέλους

Κάθε πέρσι και καλύτερα η έκθεση , σε λίγο θα γεμίσει από γραφεία κυνηγητικού τουρισμού τα μόνα που αυξάνονται .
Εγώ θα ‘ήθελα να ρωτήσω πώς είδατε τις εκθέσεις μορφολογίας των κυνηγητικών σκύλων.
Νομίζω ότι έγιναν πράγματα που βγάζουν πολύ γέλιο αλλά και τραγικά συνάμα για την εδώ κυνοφιλία σε κάποια τερέν.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 27, 2010 12:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Πραγματι η εκθεση ειναι φτωχη και σε ενα μισαωρο την εχεις γυρισει ανετα. Πολλα τα γραφεια για κυνηγι στο εξωτερικο..τουλαχιστον διπλασια απο περσι. Αυτα πρεπει να βλεπουμε, αυτοι ειναι που τριβουν τα χερια τους τωρα που το κυνηγι περναει κριση, και που θα αφησουμε τα λεφτα μας το καλοκαιρι. Απο του χρονου θα εχει και περιπτερα με ρεζερβες εντος Ελλαδος, να μου το θυμηθειτε.

Στις εκθεσεις μορφολογιας παιζεται μεγαλο παιχνιδι. Ευνοουνται επαγγελματιες, ερασιτεχνοεπαγγελματιες. Παραγκα. Και υπαρχει απλος κοσμος και τα βλεπει με τα ματια του και παλι χαριζονται cac αριστερα-δεξια. Ο απλος κυνηγος πλεον δεν υπαρχει λογος να κατεβαζει σκυλι. Σε λιγο θα παιζουν μονοι τους.

Φανταστειτε ομως οτι αν γινονται αυτα μπροστα στα ματια του καθε κυνηγου, τι γινεται σε τεραιν πρακτικου στη μπεκατσα, σε ΑΚΙ και παει λεγοντας. Εκει που ειναι μονο ο κυναγωγος και ο κριτης και ο κοσμος δεν βλεπει. Α ρε Ελλαδαρα, ολοι δημοσιοι υπαλληλοι καταντησανε

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 27, 2010 2:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Σωστός ο φίλος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 27, 2010 3:11 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΔΥΟ ΑΡΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ.ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΑΣΤΕΡΙΞ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΙΔΙΕΤΕΡΑ ΣΕ ΔΗΜΟ.ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ 26 ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΙΑ ΜΟΥ.ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΙΣ ΚΟΛΩΝΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΤΙΜΩ ΤΑ 1500 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ.ΕΣΥ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ,ΠΟΣΑ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΦΟΡΙΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ? ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ,ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ?ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΤΟΤΕ ΑΣ ΓΙΝΕΙ..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 27, 2010 3:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Να μη ντρεπεσε ,αλλα να θεωρης τον ευατο σου πολυ τυχερο.Αλλα καλο ειναι να ξερεις τη γινετε στον ιδιωτικο τομεα,που καθε μερα πρεπει να βρεις πρωτα
το μεροκαματο,δεν υπαρχει οκταωρο , πενθημερο,ουτε ασφαλεια ,ενσημο για να θεωρησης,το βιβλιαριο υγειας σου.Μ ηπως θελεις να μαθεις και μισθο;600
ευρω και να δουλεψεις 26 μερες το μηνα.Και αρκετοι και σπουδες εχουν και πτυχια,αλλα δεν εχουν το μεσο για να βολευτουν οπως βολευτηκες εσυ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 27, 2010 3:36 pm 
Άβαταρ μέλους

lelo πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι θιχτηκες. Πιαστηκες απο μια λεξη απο το ποστ μου που εχει να κανει με τις εκθεσεις μορφολογιας και αραδιασες μια παραγραφο για τους δημ υπαλληλους, για το τι δουλεια κανεις, τι σπουδαζεις, τι σπουδαζω εγω και παει λεγοντας.

Εγω αυτο που εγραψα πηγαινε στις συντεχνειες μεταξυ επαγγελματιων κριτων και επαγγελματιων εκτροφεων και αυτους χαρακτηρισα δημοσιους υπαλληλους. Μπορει να μην τα εξεφρασα σωστα.

Τωρα για τους δημοσιους υπαλληλους, πιστευω πως υπαρχουν αρκετοι που δουλευουν και αξιζουν τη δουλεια τους, ειδικα αυτοι που ερχονται σε επαφη με το κοσμο, εξωτερικες δουλειες κτλ. Δυστυχως δεν ενηκουν στην πλειοψηφια. Φανταζομαι και εσυ νιωθεις μειονεκτικα οταν δουλευεις και με αποιαδηποτε συνθηκες κανονικα και υπαρχουν πολλοι αλλοι που την αραζουν στα γραφεια τους και παιρνουν τα διπλα. Δεν το συνεχιζω γιατι ειμαστε ηδη οφτοπικ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 27, 2010 3:56 pm 
Άβαταρ μέλους

Ρε παιδιά είτε ε'ιναι δημόσιος τομέας είτε ιδιωτικός εξακολουθούν να υπάρχουν και στους 2 , αποδοτικοί άνθρωποι ή μη, θέσεις με καλά λεφτά ή μη, θέσεις με ευκολία σε απάτη ή μη κτλ κτλ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 14   [ 198 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: