Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 8   [ 107 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 28, 2009 9:32 pm 
Εικόνα
Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 29, 2009 12:32 am 
Ο Όμιλος Κούρτσχααρ Ελλάδος σας ανακοινώνει τις ημερομηνίες των Εαρινών Κλασσικών Αγώνων C.A.C.T. και C.A.C.I.T. οι οποίες είναι οι παρακάτω:

15-16-17 Ιανουαρίου 2009 αγώνας C.A.C. στο Ωραιόκαστρο με θήραμα καμπίσια πέρδικα.
23-24-25 Ιανουαρίου 2009 αγώνας C.A.C. στο Πλαγιάρι με θήραμα καμπίσια πέρδικα.
29-30-31 Ιανουαρίου και 01 Φεβρουαρίου 2009 αγώνας C.A.C.I.T. στο Ωραιόκαστρο με θήραμα καμπίσια πέρδικα.
28 Φεβρουαρίου και 01 Μαρτίου 2009 αγώνας Derby και αγώνας κυπέλλου ΟΚΕ στο Ωραιόκαστρο.
07-08 Μαρτίου 2009 αγώνας κυπέλλου ΟΚΕ και αγώνας για θηλυκές στη Ραιδεστό.

Σας ενημερώνουμε ότι το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κούρτσχααρ θα διεξαχθεί στην Ισπανία αρχές Φεβρουαρίου 2009. Η επιλογή των σκύλων για την συμμετοχή τους στο Παγκόσμιο θα γίνει από τους αντίστοιχους κριτές του κάθε αγώνα, και ο κάθε σκύλος που θα επιλεγεί θα πρέπει να έχει λάβει μέρος τα 3/4 των αγώνων και να έχει πάρει τουλάχιστον ένα Εξαίρετος.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 29, 2009 11:08 pm 
Άβαταρ μέλους

http://kurzhaar-cyprus.com/home.html

Ο Όμιλος Κurzhaar της Κύπρου

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 30, 2009 9:17 am 
Άβαταρ μέλους

Επειδη εσεις εχετε πολυ καλα ζωα και εχω την εντυπωση απο οσους ετυχε να γνωρισω(κουρτσχαραδες)και πολυ καλα παιδια σαν κυναγωγους,αλλα μαλλον "ντρεπεστε" να δειξετε αυτην την υπεροχη και κατ'εμε δυνατη κυνηγετικη φυλη,στερωντας απο το κοινοφιλο κοινο να δει ποσα και τι μπορει να κανει ενα καλο κουρτσχααρ θα μου επιτρεψετε να βαλω λιγες δυστυχως φωτο απο τα λιγα ΔΥΣΤΥΧΩΣ,αλλα ΑΞΙΟΤΑΤΑ ζωα που ειδα δυο ημερες στο Σχιστο.

ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Μπραβο στα παιδια που κατεχουν τετοια ποιοτικα ζωα,μπραβο τους που τα παρουσιασαν.Προσωπικη αποψη παντα,βλεποντας τα λιγα αυτα δειγματα της φυλης,οτι τουλαχιστον για την χωρα μας,για ολες τις εδαφολογικες,καιρικες συνθηκες το κουρτσχααρ θα ειναι μια φυλη για το αυριο,μια φυλη στην οποια εχουν τονιστει πολυ τα κυνηγετικα ενστικτα,εχει αλλαξει προς το καλυτερο το σκαρι,εχουν "μαλακωσει"οι χαρακτηρες και εαν καποτε αλλαξω φυλη με αυτα τα λιγα που βλεπω....κουρτσχαρα με βλεπω!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 01, 2009 7:31 pm 

:wink: Φίλε Χάρι

Όπως πολύ καλά γνωρίζεις ο όμιλος που αναφέρεσαι ήταν σε μια περίοδο αν όχι αδρανείας τότε σίγουρα δεν ήταν ή είναι σε τέτοιο επίπεδο που να προσελκύει κυνηγούς σε αγώνες, λέω κυνηγούς και όχι εκτροφείς και αυτό το γνωρίζεις πολύ καλά, ας ελπίσουμε ότι με το νέο Δ.Σ. θα πάει μακρύτερα ψιλότερα καλυτέρα και τότε θα δεις πολλά σκυλιά στους αγώνες να είσαι σίγουρος. Αυτό που θέλει ο κάθε κυνηγός είναι σωστούς κριτές και σεβασμό στο πρόσωπο του. Δεν υπάρχει λόγος να μπει ένας κυνηγός σε διαδικασίες ψυχοφθόρες όταν ο μονός λόγος που θέλει να το κάνει είναι η τρέλα που κουβαλάει.

Βασίλης Θήβα

Να αλλάξουν τις κυνηγητικές μέρες. Όχι μαζί στο βουνό λαγάδες και πουλάδες

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 01, 2009 9:13 pm 
Άβαταρ μέλους

kaviros thivon έγραψε:
:wink: Φίλε Χάρι

Όπως πολύ καλά γνωρίζεις ο όμιλος που αναφέρεσαι ήταν σε μια περίοδο αν όχι αδρανείας τότε σίγουρα δεν ήταν ή είναι σε τέτοιο επίπεδο που να προσελκύει κυνηγούς σε αγώνες, λέω κυνηγούς και όχι εκτροφείς και αυτό το γνωρίζεις πολύ καλά, ας ελπίσουμε ότι με το νέο Δ.Σ. θα πάει μακρύτερα ψιλότερα καλυτέρα και τότε θα δεις πολλά σκυλιά στους αγώνες να είσαι σίγουρος. Αυτό που θέλει ο κάθε κυνηγός είναι σωστούς κριτές και σεβασμό στο πρόσωπο του. Δεν υπάρχει λόγος να μπει ένας κυνηγός σε διαδικασίες ψυχοφθόρες όταν ο μονός λόγος που θέλει να το κάνει είναι η τρέλα που κουβαλάει.

Βασίλης Θήβα

Να αλλάξουν τις κυνηγητικές μέρες. Όχι μαζί στο βουνό λαγάδες και πουλάδες

Καταρχην Βασιλης καλως ηρθες σε αυτην την πρωτα απο ολα κυν/κη και κυνοφιλη παρεα.Μακαρι ολα να πανε καλα και καλη δυναμη στο νεο σας Δ.Σ.(δεν ξερω κανεναν ουτε απο το παλιο ουτε απο το νεο),αλλα φιλε θεωρω οτι σε καθε διοικητικο,σε καθε προσπαθεια του,σε καθε του σωστο η λαθος θα πρεπει να ημαστε ολοι κοντα και διπλα.Για ομιλους και τετοια δεν προκειται να παρω εγω θεση(ουτε καν για τον δικο μας Ο.Ε.ΜΠ.Ε ποσο μαλον για αλλους).
Θα συμφωνησω απλα μαζι σου οτι ολοι οι κυνηγοι συμμετεχουμε σε κυνοφιλικες εκδηλωσεις πρωτα απο ολα για την τρελα μας,μετα για να δουμε σε τι επιπεδο βρισκονται τα ζωα μας και επειτα για να δουμε απο κοντα γερα και αξια δειγματα της καθε φυλης που ισως απο εκει ζητησουμε ζευγαρια,η ακομη και κουταβια.
Για μενα κριση δεν ειναι μονο αυτη του οποιου κριτη,την οποια σεβομαι και ασπαζομαι απολυτα,αφου επιλογη μου ειναι να του παρουσιασω το ζωο μου,αλλα και τα οποια σχολια αποκομισω απο συναδελφους κυνηγους,ημι-επαγγελματιες κυναγωγους,θεατες.
Και παλι καλως ηρθες,ευχομαι να "δεσεις" εδω με τους αλλους μερακληδες κουρτσχααραδες(μπρετοναδες σιγουρα :lol: :lol: ...)και να βαλεις το δικο σου λιθαρακι προκειμενου να φτασετε την αγαπημενη σας φυλη ακομη ψηλοτερα.Το αξιζει!Καλο μηνα κουρτσχααραδες :!: :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 22, 2009 11:41 am 

Μήπως κατά τύχη ήταν κάποιος φίλος την Κυριακή στην έκθεση τις ντιάνα και έβγαλε φωτογραφίες από τους αγώνες του ομίλου?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 12:26 am 

Έχω την εντύπωση ότι αυτή η σελίδα δεν έχει θαυμαστές ή δεν υπάρχει θέμα συζήτησης ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 27, 2009 12:37 pm 

kaviros thivon έγραψε:
Έχω την εντύπωση ότι αυτή η σελίδα δεν έχει θαυμαστές ή δεν υπάρχει θέμα συζήτησης ?

ΦΙΛΕ ΒΑΣΙΛΗ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ. ΜΕ ΚΡΟΥΤΣΧΑΑΡ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ??????

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 28, 2009 9:03 pm 
VONTHESSALONIKI έγραψε:
kaviros thivon έγραψε:

ΦΙΛΕ ΒΑΣΙΛΗ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ. ΜΕ ΚΡΟΥΤΣΧΑΑΡ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ??????
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 28, 2009 11:39 pm 
Άβαταρ μέλους

koropi city έγραψε:
VONTHESSALONIKI έγραψε:
kaviros thivon έγραψε:

Μαλλον "πειραγμα"στον Βασιλη πρεπει να ειναι.Δεν πιστευω οτι υπαρχει κυνοφιλος που θα απαντουσε ετσι για καμια φυλη οσο και εαν δεν του αρεσει,οσο και εαν αγαπα αυτη που τον εχει κερδισει.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 29, 2009 12:10 am 

teocharis.koytsoympas έγραψε:
koropi city έγραψε:
VONTHESSALONIKI έγραψε:
kaviros thivon έγραψε:

Μαλλον "πειραγμα"στον Βασιλη πρεπει να ειναι.Δεν πιστευω οτι υπαρχει κυνοφιλος που θα απαντουσε ετσι για καμια φυλη οσο και εαν δεν του αρεσει,οσο και εαν αγαπα αυτη που τον εχει κερδισει.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΙΞΩ ΤΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ. ΈΝΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 29, 2009 12:13 am 
Άβαταρ μέλους

VONTHESSALONIKI έγραψε:
teocharis.koytsoympas έγραψε:
koropi city έγραψε:
VONTHESSALONIKI έγραψε:
kaviros thivon έγραψε:

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΙΞΩ ΤΑ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ. ΈΝΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ.

Mαλλον ο Βασιλης το εχει ριξει στα εκπαιδευτικα :lol: :lol: .....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 05, 2009 2:35 pm 

Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης, με τον κύριο VON THESS… μας ενώνει πολύ καλή φιλία. Το μονό που δεν μας διευκρίνισε είναι ότι στην έκθεση χειροκροτούσε τα κουρτσχααρ…. Αν και πιστεύω ότι πρώτα χειροκροτούσε εμένα για τις διακρίσεις που πείρα και μετά για τα εξαίρετα σκυλιά μου.:))

Όσο για την απουσία μου ο χάρις έχει δίκιο, όταν ασχολείσε με εξαίρετα σκυλιά πρέπει να τα έχεις πάντα σε φόρμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 05, 2009 9:27 pm 
Άβαταρ μέλους

kaviros thivon έγραψε:
Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης, με τον κύριο VON THESS… μας ενώνει πολύ καλή φιλία. Το μονό που δεν μας διευκρίνισε είναι ότι στην έκθεση χειροκροτούσε τα κουρτσχααρ…. Αν και πιστεύω ότι πρώτα χειροκροτούσε εμένα για τις διακρίσεις που πείρα και μετά για τα εξαίρετα σκυλιά μου.:))

Όσο για την απουσία μου ο χάρις έχει δίκιο, όταν ασχολείσε με εξαίρετα σκυλιά πρέπει να τα έχεις πάντα σε φόρμα.

Πολυ καλα κανεις και κρατας σε φορμα τα ζωα σου φιλε :wink:,αλλωστε εισαι απο τους τυχερους που ανοιγοντας την πορτα απο το κουμασι τους τα σκυλια βγαινουν κατ'ευθειαν σε χωραφια.
Τελικα τι χειροκροτουσε ο VON THESS...τα κουρτσχααρ σου η εσενα :?: :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 8   [ 107 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: