Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 8 από 9   [ 132 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φυσιγγια για τσιχλες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 03, 2010 11:07 am 
Άβαταρ μέλους

Σε ενα τελευταιο κυνηγι πηρα μια κουτα ΒΟΣΣΩΣ με τον πρασινο καλυκα στα 32γρ...
ΕρΙξα περιπου 10 κουτια σε καρτερι αλλα και περπατητο, τιμη κουτιου 5,30 απο τον συλογο Αγρινιου
Ισως το καλυτερο φυσιγγι που εχω ριξει ποτε, ειχε γλυκια τουφεκια, ηταν πολυ γρηγορο, τοσο που σχεδον δεν προσκοπευα σχεδον καθολου και επισης αυξηθηκαν οι επιτυχιες μου κατα ενα μεγαλο ποσοστο ενω τα πουλια επεφταν ακαριαια και δεν ειχαν αιματα επανω τους εκτος απο ενα δυο που τα λαβωσα σε φτερουγες...

Θα κυνηγώ και θα ψαρεύω μέχρι να σταματήσω να αναπνέω...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 26, 2010 2:22 am 

[quote...... και τωρα το χειμωνα καλα ειναι να ριχνεις φυσεκια τα οποια να ειναι απο 32-34γρ και οχι 28. :[/quote]

Ναί αλλά κάποιος θα ρωτούσε εύλογα:
<< Τα σκοπευτικά φυσίγγια το χειμώνα το δίσκο δέν τον σπάνε; >>

Απλά διερωτώμαι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 24, 2010 5:43 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδια δεν ξερω γιατι στην υπολοιπη Ελλαδα τα φυσιγγια ειναι πολυ ακριβοτερα απο οτι εδω στο νησι.Για παραδειγμα αγορασα την Παρασκευη μια κουτα lambro euromix (20 πακετα δηλαδη) στην τιμη των 90 ευρω.Δηλαδη 4,5 ευρω το πακετο!!!Και 95 ευρω ειχαν τα lambro tordo!Δεν τα πηρα σε καποια ιδιαιτερη προσφορα,τοσο ειχαν και περσυ.Τα υπολοιπα κατυαστηματα της Χιου τα εχουν λιγο πιο ακριβα αλλα σε καμια περιπτωση οσο τα αγοραζετε στην υπολοιπη Ελλαδα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 14, 2010 1:42 pm 

KALHMERA SE OLOUS TO FYSIGGI AUTO EINAI EGYHSH.......JORDAN BLUE..K JORDAN BLACK..ALLA LIGO AKRIVO FETOS!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 27, 2010 10:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Kαλησπερα και χρονια πολλα παιδες.
Χρησιμοποιω το TORDO της Nobel Sport οπως και το AZ-20 και Speed της ιδιας εταιριας και ειμαι ευχαριστημενος. Στη τελευταια εξορμηση αγορασα για πρωτη φορα τα τσουχτερα Grive της Nobel Sport σε νουμερο 8/10 mix και 9/11 και επισης το Formula 206 7αρι και 8αρι. Για τα 206 ειναι γνωστο οτι ολοι λενε τα καλυτερα λογια και πραγματικα προκειται για πολυ καλο φυσσιγι αν και δεν εριξα τοσες τουφεκιες ωστε να ξερω αν θα αντικαταστησει το Τοrdo που το ξερω χρονια.Αλλωστε εριξα μονο με το νουμερο 8 και μονο σε περπατιτο και ετσι θα περιμενω ακομα για να βγαλω ασφαλες συμπερασμα...ο συγκεντροτηρας παντως ειναι ιδιος με του Speed..και πιστευω οτι πανω κατω ειναι στο ιδιο level.

Αυτο το φυσσιγι που εδωσε τα ΡΕΣΤΑ του ηταν το Grive και στα 2 νουμερα σε καρτερι σε ολες τις αποστασεις...πραγματικα ενα πολυ γρηγορο φυσσιγι με μαλινη ταπα που θελει ελαχιστη προσκοπευση και αργησα να το καταλαβω αυτο μιας και το χρησιμοποιησα πολυ στο περπατιτο και εχασα καποιες τουφεκιες μαλλον λογω δικου μου λαθος στη σκοπευση και οχι λογω του Grive. Τα πουλια πεφτανε εντελως νεκρα και τη ντουφεκια τη νοιωθεις γεματη στα 33gr νομιζω οτι ειναι TOP για το κυνηγι της τσιχλας. Δεν ειχα χρησιμοποιησει ξανα φυσσιγι με μαλινη ταπα και διαβαζα στο ιντερνετ γενικοτερα αρνητικα σχολια για τη μαλινη ταπα σε σχεση με πλαστικο συγκεντροτηρα. Απο προσωπικη αποψη δεν ειδα τιποτα αρνητικο στη μαλλινη ταπα το αντιθετο μαλιστα...με βλεπω πλεον να αγοραζω μονο τα συγκεκριμενα στα 2 νουμερα που υπαρχουν.
Θα ηθελα τη γνωμη οποιου ειναι fan της Nobel Sport και εχει χρησιμοποιησει τα συγκεκριμενα φυσσιγια!! Ευχαριστω!

Time Heals

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 29, 2010 10:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Θα ηθελα και τη γνωμη του gpeppas, του "παλιου" δλδ στο αθλημα...Γιωργο θα ηθελα τη γνωμη σου για τα nobelsport που αναφερω πιο πανω! GRIVE,FROMULA 206,SPEED,TORDO,AZ-20...Aν θεωρεις και εσυ οτι το GRIVE ειναι φονικοτατο!
Σε ευχαριστω!

Time Heals

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 30, 2010 9:52 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΕ WOLFCRY ΕΠΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ GRIVE ΟΧΙ ΟΛΑ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...
206 FORMULA ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ΜΑΚΡΙΝΑ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ...ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΑΠΟ Ν.5 ΕΩΣ 7 ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕΧΡΙ ΝΟΕΜΒΡΗ ΣΕ ΠΑΠΙΑ -ΦΑΣΣΕΣ-ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΕ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΗΝΑΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΤΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ...
ΑΖ-20 ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΥΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ...ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΦΙΧΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΘΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΜΕ ΕΝΑ ΤΣΟΚ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΒΟΛΕΣ...
SPEED ΔΕ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ...
ΤORDO ΓΛΥΚΙΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ...ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣΣΑΝ ΙΔΑΝΙΚΟ ΤΣΙΧΛΟΦΥΣΙΓΓΟ...
ΤΩΡΑ ΤΑ GRIVE ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΠΟΤΕ(ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ) ΑΣΥΜΦΟΡΑ ΑΝ ΡΙΞΕΙΣ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΒΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ....ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΝ ΒΡΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΕ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 31, 2010 1:58 am 
Άβαταρ μέλους

aris_chelas έγραψε:
ΦΙΛΕ WOLFCRY ΕΠΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ GRIVE ΟΧΙ ΟΛΑ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...
206 FORMULA ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ΜΑΚΡΙΝΑ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ...ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΑΠΟ Ν.5 ΕΩΣ 7 ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕΧΡΙ ΝΟΕΜΒΡΗ ΣΕ ΠΑΠΙΑ -ΦΑΣΣΕΣ-ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΕ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΗΝΑΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΤΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ...
ΑΖ-20 ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΥΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ...ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΦΙΧΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΘΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΜΕ ΕΝΑ ΤΣΟΚ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΒΟΛΕΣ...
SPEED ΔΕ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ...
ΤORDO ΓΛΥΚΙΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ...ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣΣΑΝ ΙΔΑΝΙΚΟ ΤΣΙΧΛΟΦΥΣΙΓΓΟ...
ΤΩΡΑ ΤΑ GRIVE ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΠΟΤΕ(ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ) ΑΣΥΜΦΟΡΑ ΑΝ ΡΙΞΕΙΣ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΒΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ....ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΝ ΒΡΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΕ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...

Φιλε Aris_chelas ευχαριστω για τη τοποθετηση σου. Το ΤΟRDO ναι παραμενει σταθερη αξια αλλα δε ξερω γιατι αρωστησα ετσι με το GRIVE ισως επειδη μερικες φορες ειναι και το θεμα ψυχολογια στη μεση οποτε τα νεοτερα θα τα εχω το 3ημερο πο ερχεται που θα ριξω τα υπολοιπα νουμερα απο GRIVE + 206. Αυτη τη φορα θα γινει αυστηρα η καθε μερα και διαφορετικο φυσσηγι σε περπατιτο και καρτερι για να εχω πιο καθαρη εικονα...θα σε εμπιστευτω για τις ψιλομενες παντως με το 206,σπανια βαζω **** συνηθως ειμαι με *** και δε το αλλαζω οποτε τα αποτελεσματα θα ειναι για ***. Εχεις δικιο οτι ειναι ακριβα και λεφτα δε περισευουν αλλα φετος ειναι μετριμενα τα κυνηγια που εχω για τσιχλες (2 μηνες μεινανε...γκρουμφ) και αδεια ανανεωσα πριν απο 1 μηνα οποτε τωρα ειπα οτι ειναι ο καταληλλος καιρος να δοκιμασω και κατι καινουργιο. Αν αξιζει παντως η διαφορα δεν ειναι και τεραστια οχι ομως και αμελητεα,στις 3-4 κουτες θα εβγαινε αλλη μια οποτε θα κανω τη καρδια μου πετρα αν δουλευει τοσο καλα...θα δειξει! :D Θα περιμενω τη γνωμη σου για τα GRIVE δε βλεπω να τοποθετειται και κανενας για το συγκεκριμενο οποτε θα εχουμε να λεμε σε λιγες μερες πιο ολοκληρωμενα τι παιζει...νομιζω παντως οτι θα το γουσταρεις! Aληθεια το νουμερο 7 απο 206 δουλευε καλα στη τσιχλα? Πηρα 5 κουτια για καμια φασσα κιολας αλλα σκεφτομαι να τα "φορεσω" μια μερα...βεβαια τωρα η αληθεια ειναι οτι με το 8/10 + 9/11 Mix το σκεφτεσαι το 7αρι..ισως για τα ψιλομενα που χρειαζεται πιο καιριο χτυπημα?? αν και αυτο σχετικο ειναι γιατι καμια φορα η ποσοτητα μετραει κ οχι η διατριση ενος μεγαλυτερου μεγεθους αλλα σε μικροτερο αριθμο συγκεντρωσης στο θηραμα...σωστα?

Time Heals

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 31, 2010 5:21 am 
Άβαταρ μέλους

w0lfcrY έγραψε:
Aληθεια το νουμερο 7 απο 206 δουλευε καλα στη τσιχλα? Πηρα 5 κουτια για καμια φασσα κιολας αλλα σκεφτομαι να τα "φορεσω" μια μερα...βεβαια τωρα η αληθεια ειναι οτι με το 8/10 + 9/11 Mix το σκεφτεσαι το 7αρι..ισως για τα ψιλομενα που χρειαζεται πιο καιριο χτυπημα?? αν και αυτο σχετικο ειναι γιατι καμια φορα η ποσοτητα μετραει κ οχι η διατριση ενος μεγαλυτερου μεγεθους αλλα σε μικροτερο αριθμο συγκεντρωσης στο θηραμα...σωστα?

Γειά σου w0lfcrY,να πω και εγώ την γνώμη μου σχετικά με τα φυσίγγια.Κυνηγώ απο το 1987 εχω γεμίσει (στις αρχές)χιλιάδες φυσίγγια και εχω δικιμάσει πάρα πολλά ετοιματζίδικα, τι σε ντενεκέδες τι σε χαρτόνια, εχω καταλήξει σε 1 αντε 2 μάρκες και απο κει και πέρα αλλάζω μόνο το νούμερο των σκαγιών ανάλογα με το θήραμα που θα κυνηγήσω.
Γνώμη μου λοιπόν είναι να μην μπλέξεις σάυτό το τρυπάκι αυτό είναι για την υγρασία,αυτό είναι για τον βοριά,το άλλο για το βουνό κτλ γιατί πάντα θα νομίζεις ότι σου φταίει το φυσίγγι σε περιπτώσεις αποτυχίας ενώ σίγουρα στις περισσότερες των περιπτώσεων φταίμε ΕΜΕΙΣ.
Ολα τα φυσίγια(τουλάχιστον αυτά που αναφέρεις) σε λογικές αποστάσεις(30-35 μέτρα) είναι ικανά να πλήξουν καίρια το θήραμα,για παραπάνω μέτρα μάλλον στεκόμαστε λίγο τυχεροί σε όποιες επιτυχίες μας.
Αυτά και καλή συνέχεια στην αναζήτησή σου.

Υ.Γ Τα τελευταία 15 χρόνια χειμώνα καλοκαίρι βάζω μόνο Gevelot 33gr σε μια beretta 1200F με σταθερό τσοκάρισμα 3***
και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, για τις οποιες αποτυχίες μου σε θηράματα στα μέτρα που προανέφερα μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά εγώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 05, 2011 10:04 pm 
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστω για τη τοποθετηση σας, το θεμα ψυχολογια ναι ειναι παντα κατι πολυ βασικο και απο εκει ξεκινανε πολλες φορες ολα...τελικα με το GRIVE στα 33gr ειμαι Οκ αν και κατι πρεπει να γινει με τη τιμη γιατι χανω μια κουτα στις 4...ελεος!

Παρακατω 3 μακρυνες ντουφεκιες που εκει η συγκεντρωση του φυσσιγιου ειναι υπεροχη πραγματικα..τραυματισμενο σπανιοτατα. Η αναλυση δεν ειναι καλυτερη αλλα ειναι απο φωτογραφικη μηχανη,στο μελλον καλυτερη αναλυση!! :mrgreen:

Ελπιζω να σας αρεσουν!

Τσιχλα Καρτερι,Benelli Rafaello Deluxe - GRIVE 33gr - *** choke -January 2011-

Time Heals

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 05, 2011 10:17 pm 
Άβαταρ μέλους

ωραια βιντεο, εδω στα μερη μας πολυ δουλευουν καποιο imperial,ειναι ισπανικο και οικονομικο και καλο το εχω δουλεψει και εγω. πρασινο χρωμα εχει περισσοτερες πληροφοριες δεν εχω.
Το μουσι βοηθαει στην παραλαγη :lol: :lol:

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 05, 2011 10:20 pm 
Άβαταρ μέλους

fotis-geo έγραψε:
ωραια βιντεο, εδω στα μερη μας πολυ δουλευουν καποιο imperial,ειναι ισπανικο και οικονομικο και καλο το εχω δουλεψει και εγω. πρασινο χρωμα εχει περισσοτερες πληροφοριες δεν εχω.
Το μουσι βοηθαει στην παραλαγη :lol: :lol:

...χαχαχαχα!! Πλακα στη πλακα φοραω full face all season,thanks φιλος :mrgreen:

Time Heals

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 05, 2011 10:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Φιλε, ενα φυσιγκι πρεπει να το κρινουμε συμφωνα και με το οπλο μας. Συμβαινει συχνα ενα οπλο να το ριχνει καλα και ενα αλλο οχι τοσο.
Απο εκει και περα δοκιμαζεις, και βρισκεις ενα φυσιγκι που εχει καλη σχεση τιμη-αποτελεσματα, αφου μιλαμε για τσιχλα που οι τουφεκιες ειναι πολλες.
Εγω στη τσιχλα δεν θα ριξω φυσιγκι πανω απο 32gr και 6.5 ευρω. Τωρα οποτε πηγαινω, ριχνω τα lambro sporting 28gr και γυρω στα 6 ευρω, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μηδεν ανακρουση, πολυ καλη τουφεκια,δεν κουδουνιζει το κεφαλι μετα απο μερικα κουτια, και δουλευουν με οτι καιρο τα εχω δοκιμασει. Σκοπευτικο ποιοτικο φυσιγκι. Λιγοτερα σκαγια, αλλα αποτελεσματικα, εφοσον η σκοπευση ειναι σωστη, το σημαντικοτερο σε ολα τα φυσιγκια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:26 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΜΑ ΚΥΝΗΓΑΓΕΣ ΠΑΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΣΙ ΙΔΙΟΣ Ο DUCK COMMANDER ΘΑ ΗΣΟΥΝ... :D :D :D
Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ...ΟΠΩΣ Κ Η ΣΥΝΕΧΗΣ ΧΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ...
ΦΩΤΗ ΤΑ IMPERIAL ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΔΕ ΘΕΛΩ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΥΦΕΚΑΩ ΦΑΣΣΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑΤΑ Κ ΟΙ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΤΡΩΓΑΝ Κ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ...ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...
WOLFCRY ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ GRIVE...ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ... :wink:

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 06, 2011 9:09 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΕ ΑΡΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΤΑ IMPERIAL ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΟΤΣΥΦΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΠΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ 10ΡΑΚΙ ΕΚΑΝΑΝ ΘΑΥΜΑΤΑ :shock: :!: ΜΕ BERETTA AL.301.ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΕ BENELLI ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΡΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΚΡΙΒΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ...IMPERIAL ΜΕ 4,70€ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ :mrgreen: .

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 8 από 9   [ 132 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: