Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 29 από 36   [ 526 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 36  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το Ιρλανδικό σέττερ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 03, 2012 6:43 pm 

Οντως θα έπρεπε το περιοδικό να έχει και φωτογραφίες από Ιρλανδικά Σέττερ αφού είχε το Σεμινάριο για τα Ιρλανδικά.
Από εκεί και πέρα, συγνώμη αλλά ποιος να σας πάρει πια στα σοβαρά;
Πέρυσι γκρινιάζατε ότι είναι μακριά ο Λαγκαδάς και δεν μπορείτε να πάτε οι περισσότεροι.
Φέτος έγινε στην Αθήνα, πόσοι συμμετείχαν; Ελάχιστες συμμετοχές στην Εκθεση και λίγοι στο σεμινάριο που όλοι γνωρίζουμε ότι γίνεται μια φορά στα 5,10 χρόνια. Ενώ ένα εβδομαδιαίο σεμινάριο του ΟΚΑΔΕ έχει 10πλάσιες συμμετοχές. Αυτό σημαίνει ότι δεν αξίζει τον κόπο και το χρήμα να ασχολείται κανείς με τα Ιρλανδικά Σέττερ.
Δυστυχώς για αυτό δεν φταίνε οι ίδιοι οι σκύλοι, (αντιθέτως πιτεύω ότι είναι πολύ καλά κυνηγόσκυλα με τέλεια ΨΥΧΗ), αλλά οι ιδιοκτήτες τους.
Με τι προσόντα όλοι εσείς που παλεύεται για έναν ανεξάρτητο όμιλο θα ξεκινήσετε και θα μαζευτείτε; Να λέτε απλά ότι είσαστε ιδιοκτήτες Ιρλανδικών; Εδώ ο ΟΚΑΔΕ τηλεφωνούσε προσωπικά στον κάθε ιδιοκτήτη Ιρλανδικού για να παρευρεθεί που δεν νομίζω να το έχει ξανακάνει και όμως τέλεια αποτυχία στις συμμετοχές.
Θέλω να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στον κ. Συρίγο για τον Ιρλανδικό του και σε όσους συμμετείχαν στην έκθεση. Ακόμα και στην Lumpie συγχαρητήρια που φαίνεται μαζί με την σκυλίτσα της στα Video του pstv.com και του ΟΚΑΔΕ. Την έχω γνωρίσει από κοντά και η Ιρλανδή Σεττερίνα είναι πραγματικά ΕΞΑΙΡΕΤΗ!!! (παρεμπιπτόντως μορφολογικά έχει τα χαρακτηριστικά που περιγράφηκαν σαν εργασιακός τύπος. Αυτιά, μουστάκια, θώρακας, τρίχωμα, χρώμα κ.λ.π.)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 03, 2012 7:18 pm 

Γεια σας. Πρώτον χαίρομαι που υπάρχουν τόσοι αλλά και ακόμα περισσότεροι που αγαπούν αυτή τη ράτσα. Το όνομα μου είναι Φώτης Ασημακόπουλος και είμαι τυχερός που έχω στην κατοχή μου το συγκεκριμένο ιρλανδικό σεττερ Gimac Ulan όπως πολλοί από τους συνομιλητές να έχουν το δικό τους ιρλανδικό σεττερ. Έχω γράψει το όνομα μου διότι θεωρώ χαζό να μιλάμε με μάσκες όπως και να κάνουμε παιχνίδια με το ύφος αυτών που γράφουμε.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ και το σοβαρότερο είναι ότι είμαι από αυτούς που εκνευρίζονται με τα λόγια του καφενείου ---έχω το τέλειο σκυλί, είναι άγαλμα, το τέλειο κυνηγόσκυλο, κ.τ.λ---- και δεν ντρέπομαι να παρουσιάσω τους κυνηγετικούς μου φίλους σε αγώνες πρακτικού κυνηγιού και μορφολογίας. Αυτό το κάνω για να μπορέσω να μπορέσω να βελτιώσω όσο φυσικά μπορώ τα κυνηγόσκυλα μου ώστε μελλοντικά να έχω πιο σωστά δείγματα της φυλής.
Προς απάντηση σε κάποιον που μπράβο του θέλει να μάθει, κάθε σκυλί (για τους δείκτες μιλάω που ξερώ) μπορεί να βγάλει βιβλιάριο εργασίας, με μια αίτηση του κατόχου στον ΚΟΕ.
Στους αγώνες μορφολογίας και στην κατηγορία εργασίας λαμβάνουν μέρος αυτά που έχουν λάβει τουλάχιστον 1 Πολύ καλός σε αγώνες Πρ. Κυνηγιού, Ερ. Κυνηγιού κτλ.
ΠΡΟΣΟΧΗ η παρουσίαση του σκύλου στο τερρεν είναι υποχρεωτική για να βαθμολογηθεί στους παραπάνω αγώνες κα δεν αρκεί η αναφορά στα προσόντα του από τον κάτοχο σε κάποιο καφενείο.***
Όσον αφορά την κρίση στην ποιότητα των αγώνων αγαπητέ συνομιλητή, αυτή καλό είναι να γίνετε αφού τους έχεις παρακολουθήσει και έχεις ακούσει την αναφορά των κριτών για αυτές. Για τους συμμετέχοντες ΠΑΝΤΑ αξίζει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ διότι παρουσίασαν προς κρίση τους αγαπημένους φίλους τους και δεν έκατσαν να τους περιγράψουν στο καφενείο.
Τώρα σχετικά με την απορία σου για τον σκύλο μου και για τον συγκεκριμένο αγώνα, είμαι φυσικά πολύ χαρούμενος που τον έχω και φυσικά δεν ντρέπομαι να τον παρουσιάζω, και είμαι ακόμα πιο χαρούμενος που πηρέ μέρος και βαθμολογήθηκε σε αυτόν τον αγώνα με τους σπουδαίους συναθλητές μας και σε τόσο δύσκολα τερρεν όπως φέτος ( σε γενική αποδοχή όλων των παρευρισκόμενων). Αλλά συγνώμη φίλε συνομιλητή δεν νομίζω να ήσουν παρόν ούτε σε αυτόν αλλά ούτε σε άλλον στο παρελθόν. Δεν πειράζει όμως ποτέ δεν είναι αργά για να ξεκινήσεις να παρακολουθείς και μετά να αρχίσεις να κρίνεις.
ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΡΑΤΣΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΙΡΛΑΝΔΕΖΙΚΑ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ''ΚΑΦΕΝΕΙΩΝ''. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΟΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ
**** Για το σεμινάριο θα επανέλθω

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 03, 2012 10:35 pm 

Κύριε Ασημακόπουλε,
Βγάζω το καπέλο στο ατομό σας, στους σκύλους σας και στις προσπάθειες που κάνετε.
Ημουν παρών στον Λαγκαδά εκείνη την εποχή. Παρακολούθησα όσους περισσότερους αγώνες μπορούσα. Την Κυριακή όμως ξεκίνησα να κατεβαίνω για Αθήνα οπότε δεν σας είδα. Οντως η καιρικές συνθήκες και τα τερέν ήταν τραγικά. Ως και το Σαββατο όπου υπήρχε λίγο στασιμο νερό ήταν παγωμένο, ο σκύλος μου έκανε πατιναζ. Το ποταμι της περιοχής είχε πάγους. Δεν θα αναφερθώ στα τερέν που δεν είχαν ίχνος χόρτου και η πέρδικες αλλού για αλλού. Καταξιωμένα σκυλιά και είχαν αλλοπροσαλη συμπεριφορά. Οπότε σίγουρα όποιος σκύλος κατάφερε να μπει στην βαθμολογία όλο αυτο το διάστημα ανέβηκε πολύ στην εκτίμησή μου.
Ο δικός μου σκύλος τότε ήταν για κλωτσιές, να μην τον βλέπω μπροστά μου, χειρότερα δεν τον έχω ξανα δεί.
Την ερώτηση αν μετράει για εργασία ο συγκεκριμένος αγώνας την έκανα γιατί πραγματικά δεν το γνώριζα.
Από πλευρας μου είμαι θερμός υποστηρικτής των αγώνων και της καταξίωσής τους μέσα από τους αγώνες. Για αυτό γκρινιάζω και για τους κατόχους των ιρλανδικών.
Εχω φροντίσει και έχω μάθει πολύ πιο πριν για σας και ότι θέλετε να κάνετε εκτροφή Ιρλανδικών Σέττερ. Είδατε ότι έχουν ξανά πέραση. Αυτό προσπαθώ και εγώ να πείσω να ανέβουν σωστά το Ιρλανδικά και όχι με λογια.

Με εκτίμηση

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 04, 2012 12:49 am 

κ. Φραγκίσκο, καλησπέρα σας. Χαρήκα για για την απαντηση σας και μακάρι να μπορέσουμε να επικοινωνισουμε και να βρεθουμε απο κοντα ώστε να μπορέσουμε μαζί και με τους υπολοιπους λατρεις της ρατσας να βοηθησουμε πραγματικά.
Καλό σας βραδυ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 04, 2012 6:19 pm 

γεια σας.οταν ελεγα για τα περιοδικα αυτο περιεγραφα ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΟΠΟΙΑ ΦΥΛΗ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΗ.τωρα το ποιος να μας παρη σοβαρα :?: συγνωμη που μετα απο ενα περσινο λανγαδα με κριτη εναν ΚΟΥΤΣΧΑΡΑ :( φετος δεν ειχε συμμετοχες ουτε στην αθηνα,ΜΑΣ ΘΥΜΟΥΝΤΕ ΚΑΘΕ 5 Η' 10 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΝΕΤΕ Η ΠΕΡΣΙΝΗ ΠΑΠΑΡΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΕΓΑΛΟΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΚΡΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΣΩΔΑ ΜΑΣ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ και οπως λεει και ο φιλος ο ΟΚΑΔΕ επερνε τηλεφωνο στους κατοχους ΙΡΛΑΝΔΙΚΟΝ και ηταν αποτυχια :?: τι περιμεναν ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ :!: δεν καταλαβαινουν οτι τους πηραν χαμπαρη τωρα σχετικα με τον αν υπαρχουν δυο φυλες ιρλανδικου λυπαμε αλλα μαλλον εκει παει το πραγμα :cry: κ. ΣΥΡΙΓΟ ΕΣΥ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ,ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΣΟΥ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 04, 2012 9:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Τραιανέ,νομίζω ότι έδωσες την καλύτερη απάντηση!!
Το θέμα δεν είναι αν θα πάρουνε εμάς στα σοβαρά αλλά αν ποτέ πάρουμε εμείς κ οι υπόλιποι κυνόφιλοι αυτούς στα σοβαρά......Πράγμα απίθανο ,μια κ τόσα χρόνια δεν το έχουν κατάφερει.Η συμπεριφορά τους έχει αποθήσει τον κυνοφιλικό κόσμο κ η σαπίλα έχει φτάσει πολύ βαθιά.
Μια όμως που μιλάμε για συμπεριφορές ας αναφερθούμε λίγο στην ημέρα της έκθεσης,έτσι για να γελάσουμε κ λίγο......
Πρώτον,όντως έγιναν τηλέφωνα από τον όμιλο,σε προσπάθεια να αυξηθούν οι συμμέτοχές αλλά όταν πήγαμε στην έκθεση,κανένας από αυτούς τους ευγενικούς κυρίους δεν ήρθε ούτε να μας μιλήσει!!!!!Αντιθέτως κοιτάγανε ειρωνικά από απόσταση.
Δεύτερον,το τι έγινε μέσα στο στίβο απότελλεί δυσφήμιση για την ελληνική κυνοφιλία καθώς κατά την ώρα της κρίσης είχανε πέσει 4 άτομα πάνω στον κριτή προκειμένου να επηρεάσουν την κρίση του!!!Αυτά δεν είναι λόγια δικά μου αλλά πολλών παρευρισκομένων οι οποίοι έγιναν έξω φρενών με αυτά που έβλεπαν.Ο βοηθός κριτή έλεγε στον κριτή να μην δώσει το cac και αυτό μπροστά στα μάτια όλων!!!Ο κριτής έδωσε cac κ ο βοηθός έλεγε ''εξαίρετος μόνο''!!!!!Πιάσαμε κ ρωτάγαμε τον κριτή τη έδωσε και μετά φωνάζαμε στον βοηθό να καταχωρήσει το cac.
Για το καλύτερο φυλής παίζουν τα σκυλιά που έχουν λάβει τον ανώτατο χαρακτηρισμό.Ο silver του κ.Συρίγου είχε πάρει cac ενώ η θηλυκιά μόνο εξαίρετος,άρα το καλύτερο φυλής πάει αυτομάτος στον σκύλο με το cac.Αυτό φυσικά δεν έγινε κ ο βοηθός στίβου -Σπίρτο,ο οπόίος απ ότι φάνηκε δεν έχει ιδέα από τους κανονισμούς εκθέσεων,κάλεσε για το καλύτερο φυλής κ τα δύο σκυλιά,το καλύτερο αρσενικό κ το θηλυκό,πράγμα που είναι ενάντια στους κανονισμούς.Για να μην παρεξηγηθώ,γιαυτό δεν φταίει ο ιδιοκτήτης του θηλυκού,με την όμορφη σκυλίτσα του αλλά τα σαίνια του ομίλου!!!
Να μην μιλήσω για τους κριτές που είχανε καλέσει των οποίων το βιογραφικό μαθεύτηκε......Γιαυτό κ μην σας εκπλήσει το γεγονός ότι γνωστά ονόματα του χώρου δεν παρεβρέθηκαν!!!!!!!!
Πάμε κ στα τελικά......
Ο κριτής ετοιμάστηκε να δώσει το καλύτερο έκθεσης στον silver .....ο σκύλος έπαιζε μεταξύ πρώτης κ δεύτερης θέσης όταν ακούστηκε γνωστή φωνή να λέει στον κριτή'' το πόιντερ πρώτο''!!!!!!!!!!!!!!!!!Ο κριτής γύρισε,μας κοίταξε με ύφος το οποίο έλεγε ''δυστηχώς δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά'' κ χρήζει καλύτερο έκθεσης το πόιντερ!!!!!! Γύρισε φωτογράφος περιοδικού κ μας λέει''μην το ψάχνετε,δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά''.Αυτά που γράφω μπορούν να τα υποστηρίξουν κ άλλα άτομα τα οποία ήταν δίπλα μας!!!Γίωργο Συρίγο,γράψε κ εσύ αυτά που βίωσες......
Λοιπόν, ας αφήσουμε τα καραγκιοζιλίκια με τους κυρίους που θέλουνε να τους πάρουμε κ στα σοβαρά....εδώ γελάνε,γιατί μόνο για γέλια είναι!!
Ο κόσμος δεν είναι χαζός κ αν δεν συμορφωθούνε θα πάνε στα τάρταρα!!!
Όσο για το το τι θα καταφέρουμε εμείς,αν τα καταφέρουμε κ δημιουργησουμε όμιλο,θα το κρίνει η ιστορία........Αυτοί έχουν ήδη κριθεί!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2012 12:08 am 
Άβαταρ μέλους

:lol: :lol: :lol: 8) :?: :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2012 10:58 am 
Άβαταρ μέλους

Καλημερααα....Ξεκινωντας για την Λιθουανια για να φερω τον τυπο εδω φευγοντας απο το σπιτι μου στον πειραια οι σκεψεις μου με ετρωγαν ως κυνηγος και ως μεγαλωνοντας ειχα ποιντερ και αγγλικα σεττερ το τι παω να κανω και η ρωσσικη ρουλετα που θα παιξω γερνει προς την πλευρα αυτων που με κατηγορουν τι παω να κανω και τι παω να φερω Βελεντζα.... τσαμπα εξοδα...Ταλαιπωρια για το τιποτα και ουτω καθε εξης..Αλλα το μυαλο μου γυρναγε συνεχως στο Αραβικο αλογο που ειχα φερει απο το βελγιο ως δωρο στον αδελφο μου και διαβαζοντας τοτε την ιστορια του στις αχανες ερημους ειδα οτι η επαφη αυτων των αλογων με τους βεδουινους ηταν το ιδιο ιστορικα με τους Ιρλανδους!!!..Οι βεδουινοι ως πολεμοχαρης λαος ειχαν τα αλογα εργαλειο ζωης επιβιωσης και πιο πανω απο την οικογενεια τους και το βραδυ τα ειχαν μεσα στις σκηνες που ζουσαν απο τον φοβο καποιας επιδρομης αλλα και για τον σεβασμο που τους ετρεφαν ετσι με την παροδο των χρονων αυτο το αλογο εξελιχθηκε σε κατι που δεν το χωραει ο νους σου απο την εξυπναδα του και την Αντοχη του...Ο λογος ειναι η αυξημενη και συνεχη σηνυρπαξη με τον ανθρωπο περασε γονιδιακα αλογο σε αλογο και δεν μπορει χωρις την συντροφια του ανθρωπου σε Ζηταει..Το ιρλανδικο εχει την ιδια ιστορια για τους ιρλανδους ειναι η ιδια η χωρα τους αυτος ο σκυλος αναποσπαστο κοματι της οικογενειας και το ιδιο να τρεφει τα ιδια συναισθηματα για την οικογενεια του...Μιλαμε για τρελλο δεσιμο και οταν δεν σε βλεπει μαραζωνει ετσι γονιδιακα με το κολλημα που εχει στον ανθρωπο εκανα το εξης[Με πολυ αγαπη και με πολυ μεγαλη δοση υπομονης κατι το οποιο δεν πιστευω κανενας να το δινει πια τον δουλεψα και τον δουλευω ακομα για να τον κανω κυνηγο]..Λες και ειναι μικρο παιδι μου αρεσει η πλαστικοτητα που εχει στον χαρακτηρα και ρουφαει οτι του δωσεις νοητικα αλλα εκει ειναι το μυστικο ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ για αυτο δεν κανει για τον οποιοδηποτε π.χ Τους βιαστικους και τους ετοιμολογους!!..Μια απορια επισης για τον εαυτο σας ερωτηση..Σε μια οικογενεια κυνηγων ολα τα παιδια η οι απογονοι θα κυνηγανε??.Υπαρχουν και οι εξαιρεσεις παντα!! ...Λοιπον βαζοντας αυτο και καποια αλλα στοιχεια που τα εχουμε πει πιο πανω δεν υπαρχει λογος να γυρναμε στα ιδια λεω ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΕΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ τι να κανουμε επαιξα και εχασα και πως θα το δει ο καθενας και αν δεν αρεσει στον ταδε η στον ταδε δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανεναν και θα τον δουλεψω οπως νιωθω εγω θα του πιω το αιμα του τυπου και οποιος δεν πιστευει εχω μαρτυρα τον Modder rhu σε τι κατασταση τον ειδε τον χειμωνα τον καημενο απο τις καθημερινες εξοδους στα πουλια!!..Ο συγκεκριμενος σκυλος επειδη στο πεντιγκρι του ειναι μισο εργασια αλλα το ξερω στα προτυπα του εκει κυνηγιου τα λεω πριν τα πειτε εσεις και ξερω τι αλλο σκεφτεστε και μισο μορφολογιας πρεπει να εχεις σιδερενια υπομονη και αντοχη!!..Αυτα τα σκυλια ειναι μεγαλη αμαρτια να τα βλεπουμε μονο στις εκθεσεις και στα σαλονια εχουν να δωσουν πολλα αρκει να βρουν το καταλληλο Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο με ολη την σημασια της λεξης και εννοιας..Και δεν μου αρεσουν τα καφενεια και οι καφετεριες δεν παω... ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΑΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΕΕΕΕΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ??..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!.Και οποιος δεν εχει κυνηγησει σε νησι καλυτερα πριν να πει οτιδηποτε να το σκεφτει λιγακι ειδικα εδω μες στο λιοπυρι καθημερινα και στην κοφτερη σιδεροπετρα..Ενα μεγαλο ευχαριστω στην Modder rhu και στον ΤΡΑΙΑΝΟ ΦΥΣΕΚΙ για τα καλα τους λογια και την υποστηριξη και ειδικα για την προσπαθεια που ολοι καταβαλουμε καθημερινα για κατι καλυτερο κυνηγετικα αλλα και κυνοφιλικα!!..Ολοι εδω μεσα!!..Μodder rhu κοιτα στο βιντεο στο τελος θελω να σας πειραξω λιγο για να εχει σασπενς!!.Χτες πρωτη εξοδος μετα απο εναμιση μηνα τα πουλια μας την ειχαν κανει για κατω και δεν ειχα χρονο για το ανεβασμα!!..Και κατι τελευταιο δεν ειμαι Ασυλο ανοιατων :lol: για να μαζευω οτι να ναι μονο οτι πιστευω οτι ικανοποιει εμενα στα ματια μου και να βλεπω ανταποκριση στα κυνηγια μου..Δεν εχω στο μυαλο μου τον τελειο σκυλο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!..Αποψη μου ειναι και δεν ειναι αναγκη να την συμεριζεστε αλλα ουτε περιμενω και ανταποκριση ποιοι ειναι φιλοι μου ξερω!!

Φιλικα Γιωργος!!..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2012 11:15 am 
Άβαταρ μέλους

Μια συνηθης μερα στο σπιτι..Ετσι τους αξιζει να ζουν..FREE!!

Εικόνα

Εικόνα

Ευχαριστω και καλη συνεχεια!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2012 12:00 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΔΟΙΑΣΜΟ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!! :D
ΜΠΡΑΒΟ ... ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!! :D

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2012 2:07 pm 
Άβαταρ μέλους

aris_chelas έγραψε:
ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΔΟΙΑΣΜΟ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!! :D
ΜΠΡΑΒΟ ... ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!! :D

Αρη ευχαριστω!!..Ασε χτες ο ιρλανδος επεσε πανω σε κατι καινουργια συρματα που εχουν βαλει για τα γαιδουρια και τα μοσχαρια αλλα τι μοσχαρια :lol: ..Και χτυπησε μπροστα μου ψιλοκουτσενε για αυτο εφυγα αρων αρων!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2012 3:37 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΥΡΙΓΟΣ.Γ έγραψε:
Μια συνηθης μερα στο σπιτι..Ετσι τους αξιζει να ζουν..FREE!!

Εικόνα

Εικόνα

Ευχαριστω και καλη συνεχεια!!

Πραγματικά όμορφη η οικογένεια σου Γιώργο!!! Να τα χαίρεσαι φίλε.!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 5:06 pm 
Άβαταρ μέλους

Γεια σας.., Γιωργο Σ. και Μodder Rhu, χαρηκα πολυ που σας γνωρισα απο κοντα και τους δυο, κυνοφιλια στο φουλ..μπραβο!!! δεν εγραψα τοσο καιρο γιατι ειχα νευρα και εγω... αστα καλυτερα... τι να πει κανεις..τα ειχα γραψει βεβαια οταν ειχα πρωτομπει στο φορουμ πριν 3 χρονια αλλα... :mrgreen: :mrgreen:

Γιωργο που κυνηγας ρε φιλε??? Εισαι πολυ τυχερος!!! Οπως ολα τα ζωα ο Σιλβερ χανει στον φακο, για να καταλαβει ο κοσμος βαλε τον διπλα σε ενα αλλο ιρλανδε η σεττερ γενικως...
Παντως, αν θελετε να γελασετε μπειτε να δειτε και τα νεα αποτελεσματα :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 06, 2012 10:14 pm 
Άβαταρ μέλους

geo έγραψε:
Γεια σας.., Γιωργο Σ. και Μodder Rhu, χαρηκα πολυ που σας γνωρισα απο κοντα και τους δυο, κυνοφιλια στο φουλ..μπραβο!!! δεν εγραψα τοσο καιρο γιατι ειχα νευρα και εγω... αστα καλυτερα... τι να πει κανεις..τα ειχα γραψει βεβαια οταν ειχα πρωτομπει στο φορουμ πριν 3 χρονια αλλα... :mrgreen: :mrgreen:

Γιωργο που κυνηγας ρε φιλε??? Εισαι πολυ τυχερος!!! Οπως ολα τα ζωα ο Σιλβερ χανει στον φακο, για να καταλαβει ο κοσμος βαλε τον διπλα σε ενα αλλο ιρλανδε η σεττερ γενικως...
Παντως, αν θελετε να γελασετε μπειτε να δειτε και τα νεα αποτελεσματα :lol: :lol:

Καλως τον!!!...Ετσι ειναι σε ολα...Σαντορινη και οποτε θελεις ερχεσαι Η οποιος αλλος θελει να τον φιλοξενησω και να κυνηγησουμε μαζι ετσι για να δειτε οτι σας λεω δεν ειναι Ψεματα!!.Καλο ειναι στην εναρξη στα ορτυκια και λιγο εως πολυ εκπαιδευτικο στα τσουκαρια επισης και για να κανουμε σπασιμο στο μηχανοκινητοκραχτοκλαξον ορτυκιων....Μα την παναγια το χρειαζονται!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 07, 2012 11:12 am 
Άβαταρ μέλους

Γιωργο ευχομαι να τα καταφερω καποτε και να ερθω, ευχαριστω για την προσκληση. Μαγικος τοπος τα μερη σου..Οπως σου ειχα πει, εχω και καποιο φιλο μονιμο κατοικο Σαντορινης που θα ηθελα να επισκεπτω παραλληλα.Απλα δεν το βλεπω για φετος... Αλλα εισαι ευπροσδεκτος κ εσυ απο σεπτεμβρη, οκτωμβρη να παμε για μπεκατσες κ περδικες με τον σιλβερ σε ωραια μερη που γνωριζω.. Ελα μη το σκεφτεις καν........ 8) Φετος εχω σκοπο και πρεπει να δουλεψω πολυ σοβαρα με τα σκυλακια μου απο νωρις, για περδικες κ πρωιμες μπεκατσες να τα εχω σε φορμα.... :mrgreen:

να δωσουμε και μια ειδηση στους αγωνομαχους.. απο πληροφοριες μου σιγουρα το πανευρωπαικο μπεκατσας κ πολυ πιθανον ορ. περδικας θα πραγματοποιηθουν στην Ελλαδα. Οσοι πιστοι φετος προετοιμαστειτε καλα απο νωρις και προσελθετε να υπαρξει οσο το δυνατο μεγαλυτερος ανταγωνισμος και ποιοτικοτερη εθνικη...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 29 από 36   [ 526 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 36  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: