Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 18 από 36   [ 526 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 36  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το Ιρλανδικό σέττερ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 11, 2011 12:10 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΥΡΙΓΟΣ.Γ έγραψε:
ΑΠ.ΤΣΙΟ. έγραψε:
ΣΥΡΙΓΟΣ.Γ έγραψε:
ΑΠ.ΤΣΙΟ. έγραψε:
Μπήκα στο site και τα είδα. Όντως εξαιρετικά σκυλιά και πανέμορφα. Επίσης πολύ καλή ιστοσελίδα και φαίνεται οτι είναι απο ανθρώπους που αγαπούν τα συγκεκριμένα σκυλιά. Αυτό που δεν είδα όμως είναι τα κυνηγετικά αίματα. Καλές οι εκθέσεις, καλή η μορφολογία καλό και το απόρτ απο το νερό. Αλλά φωτογραφίες απο κυνήγι δεν είδα. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΤΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΩΝΙΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MODDER RHU ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗΝ ΦΥΛΗ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ "ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ" ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΝΑ "ΞΕΡΕΙ" ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΠΑΤΕ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΧΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΕ ΠΕΔΙΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....

OK. Συγγνώμη που μίλησα.....ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ..... ΑΝ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΣΤΟ ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ MONRUAD AIMA ΕΚΤΟΣ ΑΛΛΩΝ ΣΚΥΛΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΩ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΘΕΛΩ ....MODDER RHU ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΥΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΜΩΣ!!!!! ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΖΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΩ!!!!

Γιώργο φυσικά δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης. Απλά, όπως γράφεις ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΖΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΩ!!!!, θέλω και εγώ το σκυλί μου να ΚΥΝΗΓΑΕΙ και να ζει για το θήραμα.
Η ένστασή μου ήταν για το site, το οποίο δεν θύμιζε σε καμία περίπτωση εκτροφείο με κυνηγόσκυλα. Και νομίζω ότι είναι τεράστιο λάθος γιατι εμείς που δεν γνωρίζουμε απο πεντιγκρί, μορφολογίες κλπ, δεν θα του δώσουμε ιδιαίτερη προσοχή. Παρόλα αυτά τα σκυλιά τους ήταν υπέροχα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 11, 2011 3:12 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙΕΤΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΣΕ ΠΕΡΔΙΚΑ..ΛΑΓΟ..ΥΔΡΟΒΙΑ...ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΝΤΙΓΚΡΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ...ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΞΕΝΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΘΗΡΑΜΑΤΑ....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΑΙΤ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΩΤΟ ΜΕ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΑΝΤΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΕΝ ΩΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΕΣ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΦΕΡΩ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 11, 2011 3:13 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Οντως δεν έχει πολλές φωτο από κυνήγια , αλλά στα βιντεάκια που ανακάλυψα τα κουτάβια δείχνουν να έχουυν πολύ καλά κυνηγετικά ένστικτα και η γενεαλογία των πετιγκρι είναι καλή κυνηγετικά 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 12, 2011 10:14 am 
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα σε όλους!!
Δε χρειάζεται να γίνονται παρεξηγήσεις στην ωραία παρέα μας!!
Καμιά φορά και ο τρόπος που γράφουμε δεν αντικατοπτρίζει πλήρως αυτό που νιώθουμε ή αυτό που θέλουμε να πούμε ακριβώς, αλλά σίγουρα το σκεπτικό όλων μας είναι το ίδιο, το καλό κυνηγόσκυλο!
Καλό είναι να υπάρχει και φωτογραφικό υλικό σε ένα site και γενικότερα να είναι όσο πιό εμπλουτισμένο γίνεται.Η συγκεκριμένη γέννα είναι πάρα πολύ καλή,με γονείς εξαίρετους μορφολογικά,με αποδεδειγμένα κυνηγετικά προσόντα και το καλύτερο είναι ότι βρίσκονται σε χέρια κυνηγών!
Γιώργο, πραγματικά μπράβο για τη κινησή σου να φέρεις ασπροκόκκινο!! Είναι εξαιρετικά κυνηγόσκυλα και για μένα είναι τα μοναδικά από τις βρετανικές φυλές (Σέττερ & Πόιντερ ) που δεν έχουν επηρεαστεί κυνηγετικά.Διατηρούν την αρχέγονη μορφή τους και τα ενστικτά τους είναι πολύ δυνατά.
Καλορίζικη η μικρή σου και ανυπομονώ να τη δω!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 12, 2011 11:24 am 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο, πραγματικά μπράβο για τη κινησή σου να φέρεις ασπροκόκκινο!! Είναι εξαιρετικά κυνηγόσκυλα και για μένα είναι τα μοναδικά από τις βρετανικές φυλές (Σέττερ & Πόιντερ ) που δεν έχουν επηρεαστεί κυνηγετικά.Διατηρούν την αρχέγονη μορφή τους και τα ενστικτά τους είναι πολύ δυνατά.
Καλορίζικη η μικρή σου και ανυπομονώ να τη δω!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ MODDER RHU ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΦΕΥΓΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΩ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!!!! ΓΙΩΡΓΟ ΠΕΠΠΑ-ΑΣΤΕΡΙΣΚ-ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 12, 2011 11:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλε Τραιανέ καλησπέρα!
Όπως μου είπε χτες ο κ.Μαγουλάς τα σκυλιά τα έχει πάρει από τον ίδιο τον κ. 'O Dwyer και μάλιστα είχε πάει Ιρλανδία και έκατσε αρκετά,είδε σκυλιά σε πραγματικές συνθήκες κυνηγιού και έμαθε πολλά από τον κ.'O Dwyer.
Αν δεις το pedigree της σκύλας μου δείχνει πως και ο Claideach και η Drumrua Deilin έχουν αυτές τις γραμμές.
Τώρα γιατί δεν έχουν την επωνυμία αυτό οφείλεται στο ότι οι θηλυκιές ήταν σε δηλωμένες σε άλλο όνομα.Αυτό φυσικά δε πάιζει κανένα ρόλο.
Γενικότερα να ξέρεις πως το εξωτερικό υπάρχουν αρκετές συνεργασίες π.χ μπορεί να κάνω εγώ εκτροφή και να σου δώσω μια σκύλα επειδή είμαστε πολύ φίλοι.Αν η σκύλα βγει πολύ καλή και τη ζευγαρώσουμε με έναν επιβητορά μου,τα κουτάβια δε θα πάρουν την επωνυμία του εκτροφείου μου επειδή η σκύλα θα είναι στο ονομά σου.Στην ουσία όμως τα κουτάβια είναι εκτροφής μου.
Ότιδήποτε πληροφορία θελήσεις μη διστάσεις να ρωτήσεις :wink: .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 12, 2011 11:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Η σκυλίτσα μου BABEL από τη γέννα που είχα τον Ιούνιο.
Ολόκληρη θα τη δείτε στην έκθεση :wink:

Διαχείριση συνημμένων:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 14, 2011 1:23 pm 

MODDER RHU΄΄ ωραια η σκυλιτσα σου αν και οχι ολοκληρη,αν τα καταφερω θα βαλω και εγω την δικια μου ολοκληρη :lol: :lol: :lol: ,αν οχι θα ζητησω βοηθεια

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 14, 2011 2:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα Τραιανέ!
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Πιστεύω πως είναι εξαιρετική,πήρε πολλά στοιχεία από τη πλευρά του πατέρα της.Θα τη βγάλω φωτογραφία και ολόκληρη -στημένη,γιατί αυτές που έχω δεν είναι τόσο καλές για να τις αναρτήσω,δε κάθεται κ εύκολα το διαολάκι ακίνητο :lol: .
Τώρα τη μαθαίνω για παρουσίαση,λόγο και της έκθεσης.
Άντε βάλε κ τη δικιά σου να τη καμαρώσουμε!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 20, 2011 10:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σε όλους!!!
πληκτρολογείστε στο google ,speeches international conference irish setter και διαβάστε αυτό το εξαιρετικό άρθρο για το διαχωρισμό του ιρλανδικού και του ερυθρόλευκου σέττερ ,καθώς επίσης δείτε σπάνιες φωτογραφίες και πολύ σπάνια pedigree τα οποία απεικονίζουν ουσιαστικά όλη την ιστορία του κόκκινου και του ερυθρόλευκου σέττερ!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 23, 2011 2:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Εύχομαι σε όλους τους φίλους και στις οικογενειές τους, χρόνια πολλά και καλή Ανάσταση!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 24, 2011 10:46 pm 
Άβαταρ μέλους

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ... ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ..

Διαχείριση συνημμένων:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 25, 2011 10:47 am 
Άβαταρ μέλους

Γειά σου Γίωργο!!! Καλορίζικα τα ιρλανδικά σου!!! Κουκλιά και τα δύο,φτου ,φτου!!!
Εξαιρετικοί χαρακτήρες από το λίγο που τα είδα,δε κολλάνε πουθενά!!Ο κόκκινος είναι εξαιρετικός από άποψη κατασκευής,πανέμορφο κεφάλι,εξαιρετικές γωνιώσεις,σωστό στήθος,εξαιρετικός λαιμός και θέση αυτιών και πολύ καλή ποιότητα τρίχας!!
Για τη μικρή τι να πώ????!!!! Εξαιρετική κατασκευή ερυθρόλευκου και αυτό που πραγματικά ξεχώρισε ήτανε η συμπεριφορά της (αστεράκι)!!!
Σου εύχομαι καλά κυνήγια και σε ευχαριστούμε για τις εξαιρετικές εισαγωγές, που πραγματικά πιστεύω ότι θα εμπλουτίσουν αρκετά το υλικό μας!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 25, 2011 11:45 am 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο συγχαρητήρια για τα σκυλιά σου. Είναι πανέμορφα και εύχομαι καλότυχα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 25, 2011 2:30 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΚΑΙ MODDER RHU ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕ......ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΗ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΦΥΛΕΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!

Διαχείριση συνημμένων:

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 18 από 36   [ 526 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 36  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: