Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 26 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κυνηγώντας στη ΣΕΡΒΙΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 16, 2011 10:25 am 
Άβαταρ μέλους

Γυρνώντας από ένα ακόμα ταξίδι αναψυχής στην Σερβία με την οικογένεια δεν μπορούσα παρά να ξανά υμνήσω την χώρα αυτή για την κυνηγετικής παιδία & την θηραματική της πανδαισία
Φέτος είχα την τύχη τα κουμπάρια μου εκεί να μου κανονίσουν ένα κυνηγετικό Σ/κ στην περιοχή της Βοιβοντινας στο APATIN κάπου στα σύνορα Ουγγαρίας-Κροατίας-Σερβίας. http://en.tixik.com/m/?id=1977838
Μια κυνηγετική όαση δίπλα στον Δούναβη στην μεγαλύτερη πεδιάδα της Σερβίας με πολλά κανάλια & φυτείες καλαμποκιού ιδανικός τόπος για κυνήγι υδροβίων, αλλά & μεγάλες συστάδες δένδρων ιδανικές για κυνήγι μεγάλων τριχωτών όπως γουρουνιού ελαφιού, ζαρκαδιού & φυσικά πολλούς αγρίους φασιανούς…
Φτάσαμε εκεί στις 2 το μεσημέρι & αμέσως άλλαξα φόρεσα ζεστά ρούχα γιατί έξω είχε -8 βαθμούς & αμέσως για κυνήγι
O συνκυνηγός μου ήταν ο LUKAS ένας 50αρης ΣερβοΚροάτης εκτελωνιστής στο επάγγελμα που ήξερε ελάχιστα αγγλικά & η συνεννόηση μαζί του ήταν πραγματικό μαρτύριο…..
Αν & ήταν μια πόλη με 25.000 κατοίκους εμείς πήραμε το σκύλο & με τα πόδια & τα όπλα στον ώμο, (Εγώ είχα ενα δίκανο beretta) ,διανύσαμε μια απόσταση 1 Χλμ μέχρι την άκρη της πόλης που αρχίζει το κανάλι & τα χωράφια Συναντήσαμε τον φίλο του LUKAS, τον ROBIN & αρχίσαμε το κυνήγι….
Ψάχναμε μέσα στο παγωμένο χιόνι διπλά στο κανάλι για παπιά με 2 ντραχταρ πραγματικά αρκούδια……
Εικόνα

Δυστυχώς το κανάλι ήταν παγωμένο & δεν είχε τίποτα ενώ σηκωθήκαν μερικοί φασιανοί που όμως απαγορευόταν…Βλέποντας πως δεν έχε τίποτα ο LUKAS μου έδωσε το δικαίωμα να ρίξω σε ότι σηκώσουμε …..
Άλλαξα φυσσιγια Νο 6 για φασιανό & ενώ πήραμε μια συστάδα δένδρων κάθετη με το κανάλι ξαφνικά σε απόσταση 40-50 μέτρων μπροστά ένα ελάφι…..Κοντοστέκετε, βλέπω τον Lukas να σηκώνει το όπλο & χωρίς να χρονοτριβώ του ρίχνω ένα ντούμπλε & ακολουθεί & ο Lukas….Φυσικά δεν του κάναμε τίποτα ενώ το ντραχταρ το ακολούθησε κλαφουνίζοντας για λίγο χωρίς βεβαία να μπορεί να συνεχίσει την δίωξη……

Το κυνήγι άρχισε να παίρνει ενδιαφέρον όταν ακουστήκαν οι γνωστές φωνές από χήνες ,ήταν βλέπετε η ώρα τους (περίπου 5.00 το απόγευμα), για επιστροφή στο ποτάμι…
Εικόνα,Εικόνα,Εικόνα

Εικόνα,Εικόνα,Εικόνα

Δυστυχώς ο ήλιος τις έκανε να περνάνε σε απαγορευτικά ύψη παρόλα αυτά όμως ρίξαμε μερικές τουφεκιές & οι 3 ,περισσότερο για να μου δώσουν εμένα την ευκαιρία να ευχαριστηθώ περισσότερο .
Καθίσαμε στο σκουρωπό για παπιά στο ανάχωμα χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.
Εικόνα,Εικόνα,Εικόνα

Eνα κοπαδάκι μεγάλα πέρασε από μένα σε καλή απόσταση που όμως μου τα χάλασε ο ROBIN ., χωρίς να μπορούμε ούτε εγώ ούτε αυτός να πάρουμε κανένα.. Ένα κοπάδι σαρδέλες πέρασε από τον Lukas χωρίς να μπορέσει & αυτός να καταβάσεις κανένα.. Το υπερβολικό κρύο μου είπαν πως είναι η αιτία που δεν ερχόταν στο παγωμένο κανάλι…& έμεναν μέσα στον Δούναβη..
Η θερμοκρασία όταν γύριζα στο ξενοδοχείο από το σπίτι του Lukas ήταν -13,5..Εικόνα..

Την άλλη μέρα δώσαμε ραντεβού 9.00 το πρωί με αλλά άτομα παρέα για ομαδικό κυνήγι ..
Με τον ίδιο τρόπο (διανύοντας την πόλη με τα πόδια) φτάσαμε στο ίδιο σημείο όπου περιμέναμε & τους υπολοίπους .Εικόνα

Oταν μαζευτήκαμε τα πόδια πήγαμε περίπου 2 Χλμ ποιό μακριά σε με μεγάλη συστάδα δένδρων Ήμασταν περίπου 8 άτομα & δυστυχώς δεν ήταν όλοι με τα σκυλιά που περιμένανε.
Έτσι αρκεστίκαμε σε ένα μόνο σκυλί του Lukas το terrie που όμως δεν ήταν αρκετό για τέτοιου είδους κυνήγι….
Αφού ο ROBIN που ήταν αρχηγός μας έβγαλε στα καρτέρια διαπιστώσαμε πως ήμασταν λίγοι για να πιάσουμε σωστά τα περάσματα & οι αποστάσεις χωρίς ραβδωτό ( που δεν πήρανε για ασφάλεια, πιστεύοντας πως θα ήμασταν τουλάχιστον 10ατομα) δεν καλυφθήκαν ...
Και αυτό αποδείχθηκε…αφού ένα ελάφι πέρασε μακριά από εμένα & στην αφύλαχτη υπερυψωμένη ενώ σχεδόν αμέσως πέρασε & ένα πανέμορφο αρσενικό που κοντοστάθηκαν λίγο δίνοντας μου την δυνατότητα να τα στοχεύσω έστω & μακριά με την φώτο….…….
Εικόνα,Εικόνα

Σε καλή απόσταση με περάσανε γουρούνια αλλά παράλληλα με εμένα & είχα εντολή να ρίξω μονό εάν με προσπεράσουν προς τα πίσω & όχι μπροστά μου φοβούμενοι ατύχημα έτσι "έσπασαν' ανάμεσα σε εμένα & το άλλο πόστο χωρίς κανένας να μπορέσει να τα πάρει όταν είχαμε ελεύθερο πεδίο να ρίξουμε….
Εικόνα

Μετά από περίπου ένα 2ωρο όταν τα παιδιά με το σκυλί κάλυψαν το μέρος μαζευτήκαμε γύρω από την φωτιά που είχαν ανάψει τα τελευταία πόστα & άρχισε η πραγματική ευχαρίστηση…..
Μπέικον, λουκάνικα, παστωμενο χοιρινό στην φωτιά με μπόλικο ρακί (από δαμασκηνό) κρασάκια & μπύρες ήταν αρκετά να τελειώσουν την όμορφη μέρα..
Εικόνα,Εικόνα

Ευχαρίστησα στο τέλος τον Lukasς & του τόνισα πως είμαι πρόθυμος να του ανταποδώσω την φιλοξενία στην Ελλάδα χωρίς όμως την πληθώρα των θηραμάτων που είδα εκεί, που γι΄αυτούς ήταν μια πολύ κακή κυνηγετικά μέρα…..

Το απόγευμα τελείωσε με τις οικογένειες μας σε ένα εστιατόριο με ωραία ντόπια μουσική & ψητά ….
Την επόμενη το πρωί με το Lukas & τον ντόπιο πρόεδρο,ξεναγήθηκα στην ιδιωτική έκταση του Κ/Σ με το εκτροφείο φασιανών ..
Εικόνα

Στην συνέχεια βλέποντας με με την φώτο με πήγανε μερικά χλμ ποιό βόρεια μέσα στο χιόνι, στο απαγορευμένο & στην διάσημη πανευρωπαϊκά ελεγχόμενη κρατική κυνηγετική περιοχή από όπου & οι παρακάτω φώτο……
Εικόνα,Εικόνα,Εικόνα

Εικόνα,Εικόνα

Δίχως άλλο το καλλίτερο μου ταξίδι στην γειτονική χώρα που ασχέτου αποτελέσματος & θήρευσης ,αυτήν την φορά είδα θηράματα που δεν νομίζω να ξανασυναντήσω ποτέ τουλάχιστον στην (επιτρέψτε μου την φράση) «κυνηγετική Ελλαδίτσα μας».

ΥΓ. Όλες οι φώτο τραβήχτηκαν σε εξαιρετικά δυσμενής συνθήκες ,υπήρχε υγρασία στον φακό όταν έβαζα την φωτο στην θήκη -λόγω διαφοράς θερμοκρασίας- ,& δυσκολευόμουνα πολύ στο ζουμ με τα γάντια που φορούσα & το όπλο που κρατούσα, ενώ μερικές τραβήχτηκαν & μέσα από το αυτ/το, εχω χασει αρκετες καλές φάσεις λόγω μη καλής εστίασης από την θωλούρα στον φακό.
Η δε κάμερα λόγω ψύχους δεν μπορούσε να εστιάσει αυτόματα & γιαυτο την παράτησα από την πρώτη μέρα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Κυνηγώντας στην Σερβία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 16, 2011 12:52 pm 
Άβαταρ μέλους

μπραβο φιλε γιωργο φανταζομαι τι ωραια εμπειρια θα ηταν για σενα ,σου ευχομαι παντα τετοια φιλε αλλα τωρα θα πρεπει να προσγειωθεις στην ελληνικη πραγματικοτητα :( εγω παντος θα ντρεπομουν να πω φιλο απο αλλη χωρα να κυνηγισει εδω :cry: :cry: :cry: παντος περασες καλα με τα μεζεδακια σας και με ωραιες εικονες που δεν ξεχνιουνται,τα λεμε φιλε

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 16, 2011 2:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Πραγματικά μοναδική εμπειρία που είναι αδύνατον να την βιώσουμε εδώ στην Ελλάδα με τα τωρινά δεδομένα. Εγώ όμως θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο ορμώμενος από τις περιγραφές σου. Έχω διαβάσει και ακούσει ότι μεγάλες απώλειες παθαίνουν οι πλυθησμοί της καμπίσιας πέρδικας αλλά και της ορεινής από την παγωνιά εδώ στην χώρα μας. Εκεί λοιπόν με -13,5 πως καταφέρνουν να επιβιώνουν τόσο μεγάλοι πλυθησμοί; Την πληθώρα αυτήν δεν ανέφερες εσύ αλλά είναι κοινό γνωστό από διάφορα γραφόμενα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 16, 2011 8:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:
Πραγματικά μοναδική εμπειρία που είναι αδύνατον να την βιώσουμε εδώ στην Ελλάδα με τα τωρινά δεδομένα. Εγώ όμως θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο ορμώμενος από τις περιγραφές σου. Έχω διαβάσει και ακούσει ότι μεγάλες απώλειες παθαίνουν οι πλυθησμοί της καμπίσιας πέρδικας αλλά και της ορεινής από την παγωνιά εδώ στην χώρα μας. Εκεί λοιπόν με -13,5 πως καταφέρνουν να επιβιώνουν τόσο μεγάλοι πλυθησμοί; Την πληθώρα αυτήν δεν ανέφερες εσύ αλλά είναι κοινό γνωστό από διάφορα γραφόμενα.

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΙΣΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΟΡΕΙΑ (συνορα με ουγγαρια).ΑΝ ΚΑΙ ΠΕΔΙΝΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ.
ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΗΘΗΣΜΟΙ ΠΕΔΙΝΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΒΑΘΜΟ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΤΗΣ ΣΕΡΒΙΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ....
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 7-8 ΒΑΘΜΟΙ ΒΟΡΑ ΜΕ ΝΟΤΟ....
ΠΑΡΟΛΟΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑΣ (με φυσικουσ φραχτες στα ορια των χωραφιων ) ΑΛΛΑ & ΤΑ ΕΙΔΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑΣ (κατα κυριο λογω καλαμποκι) ΜΑΛΛΩΝ ΕΥΝΟΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΛΗΘΗΙΣΜΟΥΣ .....& ΠΡΟΦΑΝΩΣ Η ΕΛΕΙΨΗ ΦΥΤΟΦΑΡΜΑΚΩΝ ΙΣΧΥΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ.....
ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ & ΠΕΡΙΣΥ .....ΤΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΠΙΒΛΑΒΩΝ & ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΜΕΛΛΩΝ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ......
ΣΥΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΝΔΗΜΙΚΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 16, 2011 9:04 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
Αλεξανδρής Δημήτρης έγραψε:

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΙΣΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΟΡΕΙΑ (συνορα με ουγγαρια).ΑΝ ΚΑΙ ΠΕΔΙΝΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ.
ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΗΘΗΣΜΟΙ ΠΕΔΙΝΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΒΑΘΜΟ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΤΗΣ ΣΕΡΒΙΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ....
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 7-8 ΒΑΘΜΟΙ ΒΟΡΑ ΜΕ ΝΟΤΟ....
ΠΑΡΟΛΟΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑΣ (με φυσικουσ φραχτες στα ορια των χωραφιων ) ΑΛΛΑ & ΤΑ ΕΙΔΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑΣ (κατα κυριο λογω καλαμποκι) ΜΑΛΛΩΝ ΕΥΝΟΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΛΗΘΗΙΣΜΟΥΣ .....& ΠΡΟΦΑΝΩΣ Η ΕΛΕΙΨΗ ΦΥΤΟΦΑΡΜΑΚΩΝ ΙΣΧΥΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ.....
ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ & ΠΕΡΙΣΥ .....ΤΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΠΙΒΛΑΒΩΝ & ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΜΕΛΛΩΝ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ......
ΣΥΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΝΔΗΜΙΚΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.....

Απόλυτα κατανοητός, ευχαριστώ για την απάντηση.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Κυνηγώντας στη ΣΕΡΒΙΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 17, 2011 2:35 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
Γυρνώντας από ένα ακόμα ταξίδι αναψυχής στην Σερβία με την οικογένεια δεν μπορούσα παρά να ξανά υμνήσω την χώρα αυτή για την κυνηγετικής παιδία & την θηραματική της πανδαισία

Ταξιδέψαμε μαζί σου Γιώργο,να είστε καλά να ξαναπάτε φίλε.!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 25, 2012 10:11 am 
Άβαταρ μέλους

ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΠΑΜΕ 4 5 ΗΜΕΡΕΣ
ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΚΑΙ ΦΑΣΙΑΝΟΥ ΣΕΡΒΙΑ!ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ
ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΟΔΙΚΩΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΑΣ ΜΑΖΙ?ΦΙΛΙΚΑ,ΘΑΝΑΣΗΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 25, 2012 11:32 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

THANASIS έγραψε:
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΠΑΜΕ 4 5 ΗΜΕΡΕΣ
ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΚΑΙ ΦΑΣΙΑΝΟΥ ΣΕΡΒΙΑ!ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ
ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΟΔΙΚΩΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΑΣ ΜΑΖΙ?ΦΙΛΙΚΑ,ΘΑΝΑΣΗΣ

Καλημέρα .
Κάποια από τα πιο γνωστά γραφεία που διοργανώνουν κυνηγετικές εκδρομές στην Σερβία , το δια ταύτα απ ευθείας με τους ίδιους .
Υπάρχουν και άλλες αγγελίες για κυνήγι στην Σερβία στον ειδικό τύπο .

http://www.tstv.gr/content/004/6.html

http://www.efthiros.gr/index.php/2011-0 ... 1-05-21-40

http://vlajkotourist.tripod.com/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 25, 2012 1:21 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΥΡΙΕ ΓΙΩΡΓΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΑΦΟΥ
ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 25, 2012 5:01 pm 

καλησπερα,

εγω εχω παει με τον χριστογιαννη που εχει και τις ταινιες. tstv.gr και περασα παρα πολυ ομορφα απο ολες τις αποψεις. .... μπες στο σιτε και παρε τηλ για περισσοτερες πληροφοριες

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 27, 2012 9:28 am 
Άβαταρ μέλους

giannisapi έγραψε:
καλησπερα,

εγω εχω παει με τον χριστογιαννη που εχει και τις ταινιες. tstv.gr και περασα παρα πολυ ομορφα απο ολες τις αποψεις. .... μπες στο σιτε και παρε τηλ για περισσοτερες πληροφοριες

Μήπως θα μπορούσες φίλε μου να μας πεις αν γίνεται πόσο σας κόστισε;

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 26 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: