Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 6   [ 87 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 12, 2008 8:51 am 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Σύμφωνα με πληροφορίες η νέα φετινή Ρυθμιστική θα εκδοθεί νωρίς φέτος , δεν θα έχει διαφορές από την περσινή σε ημερομηνίες .
Για την πέρδικα και τον λαγό, θα ισχύσουν οι περσινές ημερομηνίες έναρξης και τέλους περιόδου , για να ολοκληρωθεί η μελέτη που γίνετε, χρειάζονται τουλάχιστον δύο χρόνια .
Επίσης θα προταθεί από την ΚΣΕ μάλλον αύξηση 15 ευρώ στις άδειες για την ανάπλαση, αναβάθμιση των βιοτόπων.

Αν δεν αλλάξει κάτι στην φύλαξη θα έχουμε μία από τα ίδια τα περσινά για την πέρδικα !
Αποκλείετε οι ηλίθιοι πονηρίδες να βάλουν μυαλό , θα την κάνουν πάλι κατ αυτούς πονηριά τους ! :twisted:

π' άλλο πουλί δεν το 'χει.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 12, 2008 3:53 pm 
Άβαταρ μέλους

ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΠΑΛΙ,-ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ- ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ 2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΙΟ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΗ,ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΑΓΑΝΕΡΗΔΕΣ,ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΑΝΑΡΟΤΙΟΜΑΣΤΕ ΠΩΣ ΣΠΑΣΑΝ,ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 24, 2008 11:13 am 
Άβαταρ μέλους

Τίποτε νεότερο για την ρυθμιστική παιδιά :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 24, 2008 9:34 pm 
Άβαταρ μέλους

Από αυτά που διαβάζω θα κινηθεί στα περσινά επίπεδα χωρίς εκπλήξεις , αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει τι μέλλετε στην Ελλάδα, μέχρι εκδόσεως της στον τύπο ! :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 12:59 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΗΜΕΡΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΚΥΝ.ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΑΥΤΗΣ ΠΕΡΙ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΗΣ...ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ???ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΙΚΑ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ανανεωση αδειας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 4:40 pm 
Άβαταρ μέλους

επειδη ειχα μια διαφονια με ενα ξαδερφο,ανανεωση της αδειας δεν γινετε σε οποιονδιποτε κυν.συλογο
πχ την εβγαλα στο αιγαλεω μπορω να την ανανεωσω στα γιαννενα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ανανεωση αδειας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 5:23 pm 
panos psyxogios έγραψε:
επειδη ειχα μια διαφονια με ενα ξαδερφο,ανανεωση της αδειας δεν γινετε σε οποιονδιποτε κυν.συλογο
πχ την εβγαλα στο αιγαλεω μπορω να την ανανεωσω στα γιαννενα?

Εννοείται πως μπορείς να βγάλεις και να ανανεώσεις την κυνηγετική σου άδεια σε όποιο σύλλογο σε βολεύει ή σε ενδιαφέρει να ενισχύσεις χωρίς να δώσεις λογαριασμό σε κανέναν.
Συνήθως στα μέρη που κυνηγάς πιο συχνά.
Διάβασα πως θα υπάρχει και΄αύξηση 5 ευρώ σε σχέση με πέρισυ για ενίσχυση της θηροφυλακής. Συμφωνώ και επαυξάνω.
Καλή χρονιά σε όλους

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 7:41 pm 
Άβαταρ μέλους

Κανονικά μπορείς να βγάλεις άδεια ΜΟΝΟ σε Κ.Σύλλογο που ανήκει στη Διεύθυνση Δασών που είναι η μόνιμη κατοικία σου..
Όμως οι σύλλογοι δεν ζητάνε βεβαίωση μονίμου κατοικίας για τα νέα μέλη γιατί θέλουνε τα χρήματα των συνδρομών.
Με αυτή μάλιστα την δικαιολογία υπάρχουν "καταστήματα" και ιδιώτες που μαζεύουν άδειες και πάνε και τις βγάζουν σε συλλόγους με μικρή έως καθόλου έκτακτη εισφορά ή σε συλλόγος της περιφερείας τους.
Αν γίνει όμως καταγγελία .. θα υπάρξει πρόβλημα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 06, 2008 9:39 am 
Άβαταρ μέλους

Τρίτη 5 Αυγούστου 2008
Ενημέρωση της ΚΣΕ προς Ομοσπονδίες για την έκδοση των αδειών

Σας γνωρίζουμε προκειμένου να ενημερώσετε τους Συλλόγους σας, ότι ο κ. Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων υπέγραψε ήδη τις Αποφάσεις για τα τέλη του δημοσίου και την συνδρομή του νέου κυνηγετικού έτους στα ίδια ποσά όπως και πέρσι αφού η τεκμηριωμένη πρόταση της Γενικής μας Συνέλευσης για μικρή αύξηση της συνδρομής προς τις Κυνηγετικές Οργανώσεις δεν έγινε αποδεκτή.

Μετά τα παραπάνω η προετοιμασία των Κυνηγετικών Συλλόγων όσον αφορά τα θέματα αυτά ακολουθεί την αντίστοιχη της περσινής περιόδου.

Επειδή η Απόφαση για τα τέλη του δημοσίου συνυπογράφεται και από το Υπουργείο Οικονομίας & Οικονομικών, η θεώρηση των αδειών για τους κυνηγούς που το επιθυμούν μπορεί να γίνεται μετά και την υπογραφή από το Υπουργείο Οικονομίας & Οικονομικών, η οποία προβλέπεται πριν το τέλος της τρέχουσας εβδομάδος. Η Ρυθμιστική Απόφαση θα υπογραφεί την ερχόμενη Δευτέρα (11-8-08).

NΩΡΙΣ ΝΩΡΙΣ ΠΑΛΙ ΦΕΤΟΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 07, 2008 1:49 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα συνάδελφοι!
Πήγα εχθές και κατέθεσα την αδειά μου για θεώρηση. Η τιμή 138,5 Παρόλ'αυτά η ενημέρωση που είχα είναι οτι η ρυθμιστική θα υπογραφεί αύριο και θα δωθεί στους Κ.Σ από Δευτέρα. Εμένα μου είπαν να περάσω να πάρω την άδεια μετά την Τετάρτη 13/8. Επίσης όποιος κυνηγάει με βεβαίωση από την αστυνομία και έχουν περάσει 10 χρόνια από την έκδοσή της θα πρέπει να την ανανεώσει.
Και τώρα τίθεται το ερώτημα: Εννοείται οτι δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω στην Αθήνα μέχρι τις 13/8, μπορώ σε περίπτωση που ελεχθώ από τη θηροφυλακή να τους δείξω την αποδείξη ανανέωσης αδεία μαζί με την αστυνομική ταυτότητα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 07, 2008 1:55 pm 
Άβαταρ μέλους

quadrifoglio έγραψε:
Καλημέρα συνάδελφοι!
Πήγα εχθές και κατέθεσα την αδειά μου για θεώρηση. Η τιμή 138,5 Παρόλ'αυτά η ενημέρωση που είχα είναι οτι η ρυθμιστική θα υπογραφεί αύριο και θα δωθεί στους Κ.Σ από Δευτέρα. Εμένα μου είπαν να περάσω να πάρω την άδεια μετά την Τετάρτη 13/8. Επίσης όποιος κυνηγάει με βεβαίωση από την αστυνομία και έχουν περάσει 10 χρόνια από την έκδοσή της θα πρέπει να την ανανεώσει.
Και τώρα τίθεται το ερώτημα: Εννοείται οτι δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω στην Αθήνα μέχρι τις 13/8, μπορώ σε περίπτωση που ελεχθώ από τη θηροφυλακή να τους δείξω την αποδείξη ανανέωσης αδεία μαζί με την αστυνομική ταυτότητα?

MA NAI.GIA AYΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥς ΤΟ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ.ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 07, 2008 2:07 pm 
Άβαταρ μέλους

αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
quadrifoglio έγραψε:
Καλημέρα συνάδελφοι!

MA NAI.GIA AYΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥς ΤΟ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ.ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ?

Δεν είχανε πιεί καφέ ακόμα και πάλι καλά που με εξυπηρετήσανε...Βλέπεις ενω ανοίγουν στις 8 εγώ έκανα και το λάθος και 8.20 ήμουνα εκει και με βρήκαν έξω από την πόρτα να περιμένω όταν τελικά άνοιξαν στις 8.45 ;)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 07, 2008 2:55 pm 
Άβαταρ μέλους

quadrifoglio έγραψε:
αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
quadrifoglio έγραψε:
Καλημέρα συνάδελφοι!

Δεν είχανε πιεί καφέ ακόμα και πάλι καλά που με εξυπηρετήσανε...Βλέπεις ενω ανοίγουν στις 8 εγώ έκανα και το λάθος και 8.20 ήμουνα εκει και με βρήκαν έξω από την πόρτα να περιμένω όταν τελικά άνοιξαν στις 8.45 ;)

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΑΔΕΙΑ,ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ. :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 07, 2008 2:59 pm 
Άβαταρ μέλους

[quote="quadrifoglio"]Καλημέρα συνάδελφοι!
Και τώρα τίθεται το ερώτημα: Εννοείται οτι δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω στην Αθήνα μέχρι τις 13/8, μπορώ σε περίπτωση που ελεχθώ από τη θηροφυλακή να τους δείξω την αποδείξη ανανέωσης αδεία μαζί με την αστυνομική ταυτότητα?[/
quote]
Γιατι φιλτατε,138.5 εωρω??? Εγω,χθες το απογευμα την κατεθεσα,στον 3ο Κυνηγετικο Συλλογο Αθηνων και κατεβαλα 136,91.
Σε ποιον Συλλογο την κατεθεσες??? Ελαχιστη η διαφορα,βεβαια,αλλα γιατι??? Και εμενα μου ειπαν,να τους τηλεφωνησω,την Τριτη,για ενημερωση και το κακο ειναι οτι θελω να φυγω την Πεμτη. Παλι τα ιδια,οπως καθε χρονο...με την αποδειξη σαν αποδεικτικο!!!!Ρε τι Μπαχαλο ειναι αυτο???Δεν μπορουσανε λιγες ημερες πριν??? Α ρε Δημοσιο!!!!!!!!!!
Φιλικα....Billy-Αθηνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 08, 2008 12:22 pm 
Άβαταρ μέλους

Billy έγραψε:
quadrifoglio έγραψε:
Καλημέρα συνάδελφοι!
Και τώρα τίθεται το ερώτημα: Εννοείται οτι δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω στην Αθήνα μέχρι τις 13/8, μπορώ σε περίπτωση που ελεχθώ από τη θηροφυλακή να τους δείξω την αποδείξη ανανέωσης αδεία μαζί με την αστυνομική ταυτότητα?[/
quote]
Γιατι φιλτατε,138.5 εωρω??? Εγω,χθες το απογευμα την κατεθεσα,στον 3ο Κυνηγετικο Συλλογο Αθηνων και κατεβαλα 136,91.
Σε ποιον Συλλογο την κατεθεσες??? Ελαχιστη η διαφορα,βεβαια,αλλα γιατι??? Και εμενα μου ειπαν,να τους τηλεφωνησω,την Τριτη,για ενημερωση και το κακο ειναι οτι θελω να φυγω την Πεμτη. Παλι τα ιδια,οπως καθε χρονο...με την αποδειξη σαν αποδεικτικο!!!!Ρε τι Μπαχαλο ειναι αυτο???Δεν μπορουσανε λιγες ημερες πριν??? Α ρε Δημοσιο!!!!!!!!!!
Φιλικα....Billy-Αθηνα

Καλημέρα συνονόματε,

Για την ακρίβεια 2 άδειες 280 μαζί με μία συνδρομή για το περιοδικό του συλλόγου. Στον 2ο Κ.Σ. Αθηνών τις κατέθεσα. Στο τέλος να λέμε πάλι καλά που δέχονται και άδειες για θεώρηση πριν την έναρξη της κυνηγετικής περιόδου. Ασ'όψεται η αγάπη μας πρός το άθλημα του κυνηγιού!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 6   [ 87 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: