Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 5 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Φακος φωτισμου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 21, 2013 3:48 pm 

Απαραιτητος οταν πηγαινουμε στο καρτερι νωρις το πρωι η οταν γυρναμε αργα το απογευμα. Επισης μας βοηθα να βρουμε χτυπημενα θηραματα το σουρουπο η αντικειμενα που μας επεσαν. Υπαρχουν και φακοι με βαση στηριξης στο οπλο αν και δεν ξερω αν επιτρεπεται η χρηση τους στο κυνηγι... Θεωρω καλλυτερους τους led με μπαταριες, φτηνοι και ελαφριοι, αν και μ αρεσουν και οι κανονικοι με φιλτρο κοκκινου που δεν καταστρεφει την νυχτερινη οραση!!! Καλο ειναι να εχουν και μια αδιαβροχοποιηση...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Φακος φωτισμου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 24, 2013 3:41 pm 
Άβαταρ μέλους

mparmpakwtsos έγραψε:
Απαραιτητος οταν πηγαινουμε στο καρτερι νωρις το πρωι η οταν γυρναμε αργα το απογευμα. Επισης μας βοηθα να βρουμε χτυπημενα θηραματα το σουρουπο η αντικειμενα που μας επεσαν. Υπαρχουν και φακοι με βαση στηριξης στο οπλο αν και δεν ξερω αν επιτρεπεται η χρηση τους στο κυνηγι... Θεωρω καλλυτερους τους led με μπαταριες, φτηνοι και ελαφριοι, αν και μ αρεσουν και οι κανονικοι με φιλτρο κοκκινου που δεν καταστρεφει την νυχτερινη οραση!!! Καλο ειναι να εχουν και μια αδιαβροχοποιηση...

Απαραιτητος οταν πηγαινουμε στο καρτερι νωρις το πρωι η οταν γυρναμε αργα το απογευμα. Επισης μας βοηθα να βρουμε χτυπημενα θηραματα το σουρουπο η αντικειμενα που μας επεσαν.
1.ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΑΞΗΜΕΡΩΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙ
2.ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΣΟΥΡΟΥΠΩΣΕΙ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ
3.ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ :?:

Υπαρχουν και φακοι με βαση στηριξης στο οπλο αν και δεν ξερω αν επιτρεπεται η χρηση τους στο κυνηγι...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :

αν και μ αρεσουν και οι κανονικοι με φιλτρο κοκκινου που δεν καταστρεφει την νυχτερινη οραση!!!
ΜΠΑΡΜΠΑΚΩΤΣΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΣΥΓΚΕΤΡΩΣΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!!
ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 24, 2013 10:55 pm 
Άβαταρ μέλους

manpap έγραψε:
mparmpakwtsos έγραψε:

Απαραιτητος οταν πηγαινουμε στο καρτερι νωρις το πρωι η οταν γυρναμε αργα το απογευμα. Επισης μας βοηθα να βρουμε χτυπημενα θηραματα το σουρουπο η αντικειμενα που μας επεσαν.
1.ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΑΞΗΜΕΡΩΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙ
2.ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΣΟΥΡΟΥΠΩΣΕΙ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ
3.ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ :?:

Υπαρχουν και φακοι με βαση στηριξης στο οπλο αν και δεν ξερω αν επιτρεπεται η χρηση τους στο κυνηγι...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :

αν και μ αρεσουν και οι κανονικοι με φιλτρο κοκκινου που δεν καταστρεφει την νυχτερινη οραση!!!
ΜΠΑΡΜΠΑΚΩΤΣΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΣΥΓΚΕΤΡΩΣΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!!
ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ :evil:

ελα ρε φιλε μανο,,,ο ανθρωπος ρωταη για κανεναν φακο καλης πιωτιτος για να βλεπη το βραδυ :wink: :wink: :shock: :shock: αμεσως τον απωπηρες :wink: :wink: τωρα για επανω στην κανη,,μου δημιουργη βαιβεα μια απωρια μεγαλη και μεναααααα :shock: :oops: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 25, 2013 9:17 am 

Βασικα ψαχνω για αδιαβροχο φακο με φιλτρα κ βαση στηριξης. Απ οτι ειδα οι τιμες ξεκινουν απ τα 100 ευρω, λιγο ακριβοι δεν ειναι; Δεν σκοπευω να κυνηγαω με τον φακο στο οπλο, απλα χρειαζεται σε καταστασεις αμυνας η εναντιον κουναβιων που ερχονται στα κοτετσια μου καθοτι αγροτης. Μανο ισως συνδιαζεις ενα αλλο θεμα πιυ ρωταγα :)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 25, 2013 10:34 am 

Πέστε με παλιομοδίτη αλλά εκτός όλων των άλλων που έχω κατά καιρούς δοκιμάσει, στο κυνήγι ή στο camping, δε φεύγω ποτέ χωρίς το παλιό, ρώσικο φακουδάκι μου. Μ' έχει βγάλει πολλές φορές απ' τη δύσκολη θέση είτε γιατί ξέμεινα από μπαταρίες είτε γιατί ξέχασα να φορτίσω κλπ..
Είναι κάτι τέτοιο αλλά στην (πολύ) πιο παλιά εκδοχή του: http://www.electri-city.gr/batteries/so-5.html
Κουραστικός για πολύωρη χρήση αλλά πάντα εκεί όταν τον χρειάστηκα, απροβλημάτιστος... Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 5 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: