Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 23 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 08, 2012 6:54 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα παιδια,αλλος ενας που αγαπα τα gordon στην παρεα,τωρα θα μπορουμε να τα λεμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 08, 2012 9:49 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Γεια σου Νίκο , καλώς μα ήρθες..
Βάλε καμία φωτο αν θέλεις των σκυλιών σου για να έχουμε μία εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 09, 2012 7:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Οκ γιωργο,εχω παρα πολλες φωτογραφιες απο τα σκυλια μου και απο ωραια κυνηγοτοπια της χιου.Πρεπει λιγο να μαθω τα κολπα γιατι ειμε νεος στα pc.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 09, 2012 10:11 pm 
Άβαταρ μέλους

καλως ορισες πατριδα :D
απο πιο μερος εισαι?

Εικόνα
upload photos

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 10, 2012 1:11 pm 
Άβαταρ μέλους

PXIOS έγραψε:
απο πιο μερος εισαι?

που εισαι ρε συ χαμενος; 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 10, 2012 1:37 pm 
Άβαταρ μέλους

PXIOS έγραψε:
απο πιο μερος εισαι?

Να εισαι καλα,απο βρονταδο ειμε.Τελικα ειμαστε πολυ αδικιμενοι στην μπεκατσα,βλεπω βορεια ελλαδα,και ζηλευω :D .εγω κυνηγαω αιπος περδικες και βορεια χιο μπεκατσα,καπου μπορει να εχουμε συναντιθη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 10, 2012 2:00 pm 
Άβαταρ μέλους

το περιμενα απο το επωνυμο οτι μαλον θα σαι απο βρονταδο :wink:
σιγουρα θα χουμε συναντηθει καπου και βορεια κυνηγαω περδικες γυρω γυρω θαλασσα :D

βικτωρα βγαινω με τα πρωτοβροχια βρε :lol: :lol: :lol:

Εικόνα
upload photos

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 11, 2012 3:43 pm 
Άβαταρ μέλους

Εικόνα Μετα απο πολυ ωρα κατι καταφερα να Εικόνακατεβασω.Αυτη ειναι η neli [imΕικόναg]http://i1272.photobucket.com/albums/y392/teach771/DΕικόναSC00211.jpg[/img].

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 14, 2012 11:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Ενα σκυλι που περνα μια φορα απο την ζωη ενος κυνηγου.Αυτη ηταν η νελη,και σε αυτην χρωσταω την αγαπη μου για αυτην την υπεροχη φυλη.Αυτη η μοναδικοτητα δεν εχει να κανει μονο με τα κυνηγιτικα της προσοντα που οντως ηταν ενα εξαιρετικο κυνηγοσκυλο αλλα με μια ολοκληρη νοοτροπια που ειρθε και ανετρεψει με το σπαθι της και την αξια της.Αυτη η πολλυ ομορφη σκυλιτσα ειρθε στα χερια μου το 2002 μετα απο οχι πολλυ ψαξιμο αλλα με πολλυ τυχη απο οτι φανηκε μετα.Αφου τελιωσα σπουδες και στρατο πυρα την αποφαση να παρω ενα κυνηγιτηκο σκυλο,οντας κυνηγος απο πολυ μικρος καθως το κυνηγι ειναι παραδοση στην οικογενια μας,πατερας παππους προπαππους.Ο πατερας μου τοτε ειχε ποιντερ και πολυ καλα σκυλια εγω αρχισα να ψαχνω και τοτε διαβασα γιατα γκορντον,αυτο που μου εκανε εντυποση ηταν η ομορφια τους και το δεσιμο με το αφεντικο τους,πηρα την αποφαση πηγα σε ενα petshop και ειπα θελω ενα γκορντον ετσι απλα :lol: εδω ειναι που λενε η τυχη του πρωταρη.Μετα απο 15 περιπου μερες μου ειπαν οτι βρεθηκε το σκυλι και σε λιγες μερες θα το ειχα.Αναμονη αγωνια περασαν η μερες και ηρθε,οταν την πρωτο αντικρυσα ηταν το ποιο ομορφο κουταβι που ειχα δει,και οντος ηταν πανεμορφη ενα τρυφερο ζωο που απο την ωρα που την εβαλα μεσα στο αυτοκινητο ακουμπισε το κεφαλακι της στο χερι μου και δεν πειρε τα ματια της απο πανω μου.Ολοι οι φιλοι κυνιγοι οταν την εβλεπαν μου ελεγαν ωραιο σκυλι αλλα...Βαρυ,δεν εχουν κυνηγιτικα ενστικτα,δεν εχουν ανοιχτη ερευνα κτλ κτλ.Στα 6 χρονια που περασαμε μαζι ολλα αυτα τα ανετρεψε, πιστεψα σε αυτην της εδωσα αγαπη και μου την ανταπεδωσε πολλαπλασια...Αυτοι που την ειδαν να κυνηγα καταλαβαν οτι υπαρχουν και αλλες αξιες φυλες εκτος απο της ποιο δημοφιλης ρατσες αναθεωρησαν.Αυτα τα λιγα,νελη σευχαριστω...το αφεντικο σου....Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 15, 2012 8:49 am 
Άβαταρ μέλους

απο οτι καταλαβα νικο δεν εχεις πια το σκυλι>?

Εικόνα
upload photos

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 15, 2012 4:31 pm 
Άβαταρ μέλους

PXIOS έγραψε:
απο οτι καταλαβα νικο δεν εχεις πια το σκυλι>?

Καλησπερα παναγιωτη καλα καταλαβες την νελι την εχασα στα 6 της χρονια.Τωρα εχω 4 κυνηγοσκυλα καλα να ειναι, 3 αγγλικα σεττερ και ενα γκορντον.Ειναι πολυ καλα σκυλια,η μια ειναι 9 η αλλη 3.5 και η μικρη μου 2 βεβαια δεν τα κυνηγαω μονος μου.Την ποιο καλη παντα την δινω του πατερα μου :wink: ετσι ειναι το σωστο :) .Με το γκορντον εχω θεμα,ειναι 6 χρονων το εχω απο κουταβι και ενω απο την αρχη ειχε πολυ καλη συμπεριφορα ωραια ερευνα παθος τελεια συνεναιση δεν εχει αισθηση θυραματος και κατα καιρους παθενει επιληψια.Πιθανον να ειναι αιμομικτικο.Και αυτο απο εξω το πιρα αλλα καμια σχεση με το πρωτο μου γκορντον,ουτε μορφολογικα ουτε κυνηγιτικα.Το κακο στο νησι ειναι οτι δεν υπαρχουν γκορντον και δεν μπορεις να δεις τους γονεις τα αγγλικα ειναι απο γενες φιλων και δικες μου και ξερω τι γινετε.Εσυ τι σκυλια εχεις?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 15, 2012 7:03 pm 
Άβαταρ μέλους

καλησπερα νικο
ειναι λιγα τα γκορντον και δυσκολο να βρεις απο κυνηγετικα αιματα,οπως και τα ιρλανδικα σετερ :wink:
αυτη τη στιγμη εχω3 σκυλια μια σετερ ιρλανδε 7 χρονων,και 2 ποιντερ ενα 3 χρονων και μια κουταβα 4 μηνων

Εικόνα
upload photos

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 15, 2012 9:13 pm 
Άβαταρ μέλους

Νικος Μωρακης έγραψε:
Ενα σκυλι που περνα μια φορα απο την ζωη ενος κυνηγου.Αυτη ηταν η νελη,και σε αυτην χρωσταω την αγαπη μου για αυτην την υπεροχη φυλη.Αυτη η μοναδικοτητα δεν εχει να κανει μονο με τα κυνηγιτικα της προσοντα που οντως ηταν ενα εξαιρετικο κυνηγοσκυλο αλλα με μια ολοκληρη νοοτροπια που ειρθε και ανετρεψει με το σπαθι της και την αξια της.Αυτη η πολλυ ομορφη σκυλιτσα ειρθε στα χερια μου το 2002 μετα απο οχι πολλυ ψαξιμο αλλα με πολλυ τυχη απο οτι φανηκε μετα.Αφου τελιωσα σπουδες και στρατο πυρα την αποφαση να παρω ενα κυνηγιτηκο σκυλο,οντας κυνηγος απο πολυ μικρος καθως το κυνηγι ειναι παραδοση στην οικογενια μας,πατερας παππους προπαππους.Ο πατερας μου τοτε ειχε ποιντερ και πολυ καλα σκυλια εγω αρχισα να ψαχνω και τοτε διαβασα γιατα γκορντον,αυτο που μου εκανε εντυποση ηταν η ομορφια τους και το δεσιμο με το αφεντικο τους,πηρα την αποφαση πηγα σε ενα petshop και ειπα θελω ενα γκορντον ετσι απλα :lol: εδω ειναι που λενε η τυχη του πρωταρη.Μετα απο 15 περιπου μερες μου ειπαν οτι βρεθηκε το σκυλι και σε λιγες μερες θα το ειχα.Αναμονη αγωνια περασαν η μερες και ηρθε,οταν την πρωτο αντικρυσα ηταν το ποιο ομορφο κουταβι που ειχα δει,και οντος ηταν πανεμορφη ενα τρυφερο ζωο που απο την ωρα που την εβαλα μεσα στο αυτοκινητο ακουμπισε το κεφαλακι της στο χερι μου και δεν πειρε τα ματια της απο πανω μου.Ολοι οι φιλοι κυνιγοι οταν την εβλεπαν μου ελεγαν ωραιο σκυλι αλλα...Βαρυ,δεν εχουν κυνηγιτικα ενστικτα,δεν εχουν ανοιχτη ερευνα κτλ κτλ.Στα 6 χρονια που περασαμε μαζι ολλα αυτα τα ανετρεψε, πιστεψα σε αυτην της εδωσα αγαπη και μου την ανταπεδωσε πολλαπλασια...Αυτοι που την ειδαν να κυνηγα καταλαβαν οτι υπαρχουν και αλλες αξιες φυλες εκτος απο της ποιο δημοφιλης ρατσες αναθεωρησαν.Αυτα τα λιγα,νελη σευχαριστω...το αφεντικο σου....Εικόνα

Καλησπερα Νικο,η Νελη ειναι το Γκορντον της φωτογραφιας;Λυπαμαι για την απωλεια,μια ερωτηση ομως γιατι στο καφε στα ποδια της ειναι λειο το τριχωμα της;ειχε δερματικο προβλημα;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 15, 2012 10:24 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα βασιλη,στα κοκκινα χρωματα εκτος απο το στιθος και την ουρα στα γκορντον το τριχωμα ειναι κοντο,ειναι φυσιολογικο, σε αυτη την φωτο το σκυλι ειναι 11 μηνων περιπου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 15, 2012 10:31 pm 
Άβαταρ μέλους

PXIOS έγραψε:
καλησπερα νικο
ειναι λιγα τα γκορντον και δυσκολο να βρεις απο κυνηγετικα αιματα,οπως και τα ιρλανδικα σετερ :wink:
αυτη τη στιγμη εχω3 σκυλια μια σετερ ιρλανδε 7 χρονων,και 2 ποιντερ ενα 3 χρονων και μια κουταβα 4 μηνων

Καλη δουλια με την κουταβα ευχομε να γινει οπως την θες,παντος δυσκολα τα πραγματα στο νησι με τις φωτιες,το κυνηγι εχει επιρεαστη παρα πολλυ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 23 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: