Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 15 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Η ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ … ΠΡΟΕΔΡΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 10, 2012 10:01 pm 

Μια ιστορία θα σας πω… την υπομονή σας παρακαλώ
Πριν ενα χρόνο περίπου αποφάσισα να προβώ στην απόκτηση ενός νέου μέλους στην οικογένεια μου. Ένα κυνηγετικό σκύλο που θα με συντρόφευε τόσο στο κυνήγι όσο και στη καθημερινή μου ζωή Θέλοντας να αποφύγω τις επιταγές της κυνομόδας, καθότι και αντισυμβατικός γενικότερα με οτιδήποτε μαζικό, άρχισα να ψάχνω μια φυλή που να καλύπτει κάποια στάνταρ που έχω για οτι σκύλο είχα μέχρι τωρα. Μετά απο πολυ ψάξιμο κατέληξα στα Γαλλικά Μπράκ τύπου Πυρηναίων τόσο για λόγους χαρακτήρα όσο και για λόγους εργασίας της φυλής.

Αρχικα εψαξα να βρω τροπο να εισάγω ενα κουταβι απο Γαλλία αλλα το κοστος μεταφορας ηταν απαγορευτικό ( 700€ το κουταβι και 1500€ χαρτια export pedigree και μεταφορικα μεχρι Αθηνα). Απογοητεύτηκα αλλα δεν το εβαλα κατω. Ψαχνοντας στο Forum βρηκα καποιες πληροφοριες σκετικα με ερασιτεχνες εκτροφεις που βρίσκονται Ελλαδα.

Εδω ειναι που η ιστορια θα αρχισει να αποκτα ενδιαφερον…

Η ερευνα αγορας αρχισε τον Φεβρουάριο του 2012 και επικοινώνησα με τον ΄΄Κ.΄΄ Γιωργιο Μπαμπαρατσα ( προεδρο κυνηγετικου συλογου θεσσαλονικης, αντιδημαρχο δημου Πυλαιας- Χορτιατη, και επιδοξο προεδρο του υπο συσταση Ομιλου Γαλλικου Μπρακ Ελλαδος). Επικοινωνησα μεσω mail στο facebook και επειτα απο 2 μερες τα ειπαμε και τηλεφωνικα. Τον ρωτησα για τη φυλη και αν εχει γεννα προγραμματισμένη μέσα στο τρέχον ετος. Μου ειπε οχι τουλαχιστον στο κοντινο μελλον αλλα ειχε ενα αρσενικο κουταβι 4 μηνων που το κρατησε για τον ιδιο απο την προηγουμενη του γεννα και λογο οτι εχει μπλεξει με περισσότερες δουλειες απο αυτες που μπορουσε να φερει εις περας ( ΚΣ, Δημος) δεν θα προλαβαινε να δωσει τη δεουσα προσοχη στο σκυλο και θα μπορουσε να μου τον πουλησει. Χαρηκα γιατι οι αναζητηση του αγιου δισκοπότηρου ( σκυλος εν προκειμένω) ειχαν αποδωσει καρπους. Συμφωνησαμε στην τιμη ( 400€ ) και ο σκυλος θα ειχε τα ακολουθα: Pedigree, Microchip και βιβλιαριο υγεια ( εμβολιασμοι και αποπαρασυτωση). Συμφωνησαμε του κατεθεσα τα χρηματα την επομενη και περιμενα να μου στειλει το σκυλο πραγμα που εγινε μετα απο 15 μερες περπου λογω εντονων καιρικων φαινομενων που επικρατουσαν στη θεσσαλονικη τη περιοδο αυτη ( αρχες μαρτιου ’12).

Ο σκυλος παρελήφθη και το πρωτο που εκανα ηταν να τον παω στο γιατρο ωστε να ελεγθει και να διαπιστωθει η καλη του υγεια. Ο γιατρος με ρωτησε που ειναι το βιβλιαριο του σκυλου του εξηγησα οτι ξεχασαν να μου το αποστείλουν και θα ερχοταν την επόμενη εβδομάδα. Ο σκυλος σε γενικες γραμμες ηταν υγιής με μια μικρη ωτίτιδα και ενα αποπαρασιτισμο που χρειαζόταν. Τηλεφωνούσα τις απομενες 2-3 μερες για να μου στειλει το βιβλιαριο αλλα τιποτα. Εστειλα sms, mail στο facebook ΤΙΠΟΤΑ… Πηγα στο γιατρο ξανα του ειπα την ιστορια και με παροτυνε να ξανακανουμε τον εμβολιασμο ωστε να ειμαστε σιγουροι, πραγμα που εγινε. Ξεχασα να πω οτι εβαλα και microchip εγω.

Ημουν παρα πολυ τσαντισμενος με την συμπεριφορα αυτη και συναμα και απογοητευμένος γιατι πιστευα οτι κατι κακό εχει το σκυλι και ηθελε να το ξεφορτωθει και για αυτο δεν απαντα και γενικα σκεφτομουν αρνητικα συνεχως. Στο διαστημα αυτο δεθηκα γρηγορα με το σκυλο και αρχισα να τα αφήνω ολα αυτα στην ακρη. 1 φορα την εβδομαδα επαιρνα και ενα τηλεφωνο να δω μηπως και καταφερω και μιλησω μαζι του αλλα…ΜΑΤΑΙΑ!!!

Περνουσε ο καιρος και εφτασε ο ιουλιος οπου μου ειπε οτι θα του απεστελνε ο ΚΟΕ τα pedigree πηρα παλι τηλεφωνο αλλα τιποτα. Sms, mail , κλησεις σε 2 κινητα… τιποτα… ειπα τοτε να ξεπερασω ολους τους φοβους μου που θα μου αποκαλυπταν οτι αρνητικο ειχα κατα νου τοσο καιρο και πηρα μονος μου στο ΚΟΕ τηλεφωνο για να δω αν εχουν εκδοσει τα pedigree. Δεν υπηρχε γεννα φυσικα το μηνα σεπτεμβριο του 2011 στο ονομα ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΑΜΠΑΡΑΤΣΑΣ παρα μονο μια γεννα στις 23 ιουλιου 2011 οπου ομως τα PEDIGREE αυτης της γεννας ειχαν εκδοθει και αποσταλει τον Νοεμβριο του ιδιου ετους ( εγω μιλησα μαζι του τελη φεβρουαριου 2012!!!).

Θα μου πειτε που πας ρε Καραμητρο και παιρνεις σκυλο απο καποιον που δεν ξερεις. Εχετε δικιο. Φυσικα και φταιω εγω!!! Ειμαι καλοπροαίρετος με τους αλλους και εμπιστευομαι καποιον εξαρχης μεχρι να μου αποδειξει το αντιθετο. Σκεφτηκα επισης οτι η κυνοτεχνεια δεν ειναι δουλεια, πρπει να την αγαπας και να κανεις τα παντα για να προωθεις την κυνοφιλικη γνωση σε οσους περισσοτερους μπορεις αρα δεν το κανει βιοποριστικα. Ειναι γνωστος σε πολυ κοσμο και δεν θα εκανε κατι ωστε να εκτεθει. Αυτα σκεφτηκα και ειπα ας παρω το ρισκο ειναι λιγα τα κατα. Και ομως την πατησα φιλοι μου

Εδω τελειωνει η ιστορια και αρχιζουν τα ευλογα ερωτηματα…

Ο εν λογω ‘κυριος’ ειναι προεδρος κυνηγετικου συλογου, αντιδημαρχος και ερασιτεχνης κυνοτροφος. Με ποια παιδεια, με ποια ηθικη και τι τροπο ασκει τα καθηκοντα του αυτα ??? στις θεσεις που ειναι υπηρετει το κοινο συμφερον???. Σε εμενα εδειξε οτι εξυπηρετει μονο το δικο του συμφερον!!!
Αυτοαποκαλείται ερασιτέχνης εκτροφεας ( θεε φυλαγε) και δεν εχει καμια κυνοφιλικη παιδεια, οραμα και παθος για διαδοση και βοηθεια προς απαντες ενδιαφερομενους για τις φυλες που ‘αγαπα’ και αντιπροσωπει.
Σε αυτη τη φαση θελω αν βρισω ασχημα και σταματω.

Ολα αυτα τα εγραψα ωστε να ειναι ολοι ενημεροι για τον συγκεκριμενο ΄κυριο΄ και να μαθουν απο το παθημα μου ολοι οι υπολοιποι, δεν εχω προσωπικα μαζι του, δεν τον εχω δει απο κοντα και η δημοσια διαπόμπευση του ειναι η ελαχίστη τιμωρια που μπορώ(και οφείλω) να του αποδώσω βαση της ανήθικης συμπεριφοράς του.

Ε.Γκολιας

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ … ΠΡΟΕΔΡΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 10, 2012 10:25 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα .
Το πόστ σου είναι επώνυμο όπως δείχνει οπότε παραμένει .
Είμαι υποχρεωμένος να ενημερώσω και την άλλη μεριά για να ακουστεί και η άλλη άποψη ΟΚ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 10, 2012 10:28 pm 
Άβαταρ μέλους

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 10, 2012 10:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Αγαπητέ συνάδελφε Ε.Γκολια

Εντάξει όλα αυτά.
Να ρωτήσω κάτι άλλο. Το σκυλί κυνηγάει;
Τουλάχιστον αν κυνηγάει όπως πρέπει δεν έχεις χάσει εντελώς.
Όχι ότι δεν είναι μεμπτά τα υπόλοιπα που περιγράφεις, αλλά αν κυνηγάει τουλάχιστον θα κάνεις το κέφι σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 10, 2012 10:38 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Καλησπέρα .
Είμαι υποχρεωμένος να ενημερώσω και την άλλη μεριά για να ακουστεί και η άλλη άποψη ΟΚ.

Ενημέρωσα και εγώ τον κ. Μπαμπαράτσα και στα δύο προφιλ του στο facebook στέλνοντας του σε μύνημα όλο το ποστ καθώς και την ιντερνετική του διεύθυνση:

http://www.facebook.com/george.babaratsas

http://www.facebook.com/george.babaratsasb

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 11, 2012 12:44 pm 

free έγραψε:
Αγαπητέ συνάδελφε Ε.Γκολια

Εντάξει όλα αυτά.
Να ρωτήσω κάτι άλλο. Το σκυλί κυνηγάει;
Τουλάχιστον αν κυνηγάει όπως πρέπει δεν έχεις χάσει εντελώς.
Όχι ότι δεν είναι μεμπτά τα υπόλοιπα που περιγράφεις, αλλά αν κυνηγάει τουλάχιστον θα κάνεις το κέφι σου.

΄το εντάξει όλα αυτά'' είναι που έχει μεγάλη σημασία για μένα. το αν κυνηγήσει ο σκύλος η όχι είναι κάτι που θέλει χρόνο για να διαπιστωθεί. Το ηθικό του θέματος είναι που προέχει για μένα. ο σκύλος μέχρι στιγμής μου έχει στοιχίσει πάρα πάρα πολλά ευρώ!!! κόστος απόκτησης 400 €, εμβολιασμός 120 €, τσιπάκι 50 €, εμβόλιο καλαζάρ 150 €, τροφή 80 €/μήνα ( orijen puppy) κόστος εκπαίδευσης > 1000 €. όπως και να έχει ο σκύλος θα μείνει μαζί μου τόσο γιατί έχω επενδύσει χρήμα και ελπίδες σε αυτόν όσο γιατί έχω δεθεί συναισθηματικά με αυτόν. έχω τη δυνατότητα να έχω ένα και μόνο σκύλο άρα αν κάτι δεν πάει καλά θα είμαι σε πολύ άσχημη θέση, πράγμα που αν είχα την απαραίτητη ενημέρωση πριν την αγορά του από τον εν λόγο ΄ κύριο ΄δεν ξέρω αν θα τα έκανα όλα αυτά. το πιο πιθανόν θα ήταν να περιμένω άλλο ένα χρόνο ώστε να πάρω πραγματικά ένα ποιοτικό κουτάβι από το εξωτερικό. έχω πάρει στο παρελθόν σκύλο από Αγγλία και πραγματικά εκεί δεν σε κοροϊδεύουν!!! είναι θέμα παιδείας!!!
είναι ο πρώτος μου κυνηγετικός σκύλος και φανταστείτε την ψυχολογία που έχω. γιατί να εμπιστευτώ ξανά κάποιον ελληνα εκτροφεα, που σίγουρα υπάρχουν αρκετοί σοβαροί και αξιόλογοι εκτροφεις, μετά από αυτό που έπαθα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 11, 2012 12:47 pm 

gpeppas έγραψε:
Καλησπέρα .

καλημέρα Κ. Γιώργο. σας ευχαριστώ προσωπικά για το βήμα που μου δίνεται και περιμένω με πάρα πολύ μεγάλη αγωνία την απάντηση του Κ. Μπαμπαρατσα!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 17, 2012 8:04 am 

Καμία απάντηση από τον ενδιαφερόμενο μου κάνει πολύ εντύπωση πάντως :!: :!: :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 17, 2012 5:46 pm 
Άβαταρ μέλους

baikalogatos έγραψε:
gpeppas έγραψε:
Καλησπέρα .

καλημέρα Κ. Γιώργο. σας ευχαριστώ προσωπικά για το βήμα που μου δίνεται και περιμένω με πάρα πολύ μεγάλη αγωνία την απάντηση του Κ. Μπαμπαρατσα!!!

ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΩΣ...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.....
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ....
ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ "προεδρο"...
ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΙΧΝΟΥ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥ....

ΕΥΤΗΧΩΣ.....ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΠΡΟΕΔΡΙΛΙΚΗ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...
ΑΥΤΟ ΤΗΣ Κ.Ο.ΜΑ.Θ. :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 25, 2012 9:31 am 
Άβαταρ μέλους

H-H έγραψε:

Ακόμα τίποτα ρε παιδιά;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 26, 2012 7:28 am 
Άβαταρ μέλους

free έγραψε:
H-H έγραψε:

Ακόμα τίποτα ρε παιδιά;

Περιμένει να φτάσει το κουτάβι 5 χρονών, να δούμε πως θα εξελιχτεί και τότε θα βγει να απαντήσει :P :!: :P .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 30, 2012 8:51 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

H άποψη στο θέμα του κ Γ Μπαμπαράτσα

Παράθεση:

Με μεγάλη μου έκπληξη διάβασα σε κάποια περιοδικά και σε κυνηγετικά forum, την καταγγελία του κ. Γκόλια εις βάρος μου. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή όταν το πληροφορήθηκα, πίστεψα ότι πρόκειται για μια κακόγουστη πλάκα και είπα να μην δώσω σημασία επειδή έχω πολύ σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ. Όταν όμως το θέμα άρχισε να παίρνει διαστάσεις, θεώρησα αναγκαίο να ασχοληθώ για να αποκαταστήσω την πραγματικότητα. Αυτό γίνεται για δύο λόγους: κατά πρώτον για να προστατέψω τον εαυτό μου από κατευθυνόμενες «σειρήνες» ( σε συνδυασμό όπως υποψιάζομαι και με προηγούμενο δημοσίευμα που αφορούσε τον Κυνηγετικό Σύλλογο Θεσσαλονίκης), και κατά δεύτερον κατ’ απαίτηση των φίλων μου σε όλη την Ελλάδα που όλα αυτά τα χρόνια είχα την τιμή και την τύχη να γνωρίσω και οι οποίοι ξέρουν το ήθος μου και τις αρχές μου.
Εδώ και τρία χρόνια περίπου, οι υποχρεώσεις μου και η ενασχόλησή μου με τα νέα μου καθήκοντα στην Τοπική Αυτοδιοίκηση, σε συνδυασμό με τις υποχρεώσεις μου στον Κυνηγετικό Σύλλογο Θεσσαλονίκης, δυστυχώς με ανάγκασαν να σταματήσω την ερασιτεχνική εκτροφή που έκανα όχι για να οικονομήσω, αλλά για να διαδώσω και να κάνω πιο γνωστές τις δυο αγαπημένες μου φυλές (σέττερ γκόρντον και Γαλλικό μπρακ ).
Πίστευα και πιστεύω, ότι για να το κάνεις αυτό σωστά και υπεύθυνα, δεν αρκεί να ζευγαρώσεις δυο σκύλους και να κάνεις μια γέννα. Χρειάζεται να διαθέτεις πολύ χρόνο και για τους γονείς και για τα κουτάβια, πριν και μετά την γέννα. Επειδή δεν μπορούσα να διαθέσω αυτό τον χρόνο θεώρησα ότι είναι εντιμότερο να σταματήσω κάτι που δεν μπορούσα να υποστηρίζω όπως θα έπρεπε. Κράτησα μόνο τέσσερα σκυλιά για να κάνω το αγαπημένο μου hobby, το κυνήγι. Ο κ. Γκόλιας λοιπόν πριν ενάμισι χρόνο περίπου επικοινώνησε τηλεφωνικά μαζί μου και μου ζήτησε κάποιες πληροφορίες για τη φυλή του Γαλλικού Μπρακ και μου δήλωσε το ενδιαφέρον του για ένα κουτάβι, εξιστορώντας μου τις άκαρπες προσπάθειες που είχε κάνει μέχρι τότε σε Ελλάδα και εξωτερικό. Του εξήγησα λοιπόν τότε ότι εγώ είχα σταματήσει την εκτροφή και ότι δεν είχα καν στην κατοχή μου θηλυκά σκυλιά. Συμπτωματικά τότε είχα ένα κουτάβι τεσσάρων μηνών το οποίο είχα αποκτήσει ως δικαίωμα επίβασης από γέννα ενός φίλου και αποφάσησα να το κρατήσω. Ακολούθησαν κι άλλα τηλεφωνήματα παρακαλώντας στην κυριολεξία να του δώσω το συγκεκριμένο κουτάβι επειδή ήθελε να ασχοληθεί με την φυλή. Τελικά αποφάσισα να του δώσω το κουτάβι γιατί εκτίμησα ότι η έλλειψη χρόνου από την πλευρά μου μπορεί να ήταν εις βάρος του κουταβιού. Του εξήγησα ότι δεν είναι δηλωμένη γέννα αλλά εγγυήθηκα προσωπικά για την ποιότητα του, αφού γνώριζα τους γονείς του. Ο κ. Γκόλιας μου είπε ότι δεν ενδιαφέρεται για χαρτιά αρκεί να είναι ένα καλό κυνηγόσκυλο. Έτσι συμφωνήσαμε και του έστειλα το 4μηνο τότε κουτάβι. Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι κατά την μεταφορά χάθηκε το βιβλιάριο υγείας και έστειλα με SMS τα εμβόλια και τις αποπαρασιτώσεις. Γνωρίζουμε όλοι ότι εάν υπήρχε πρόβλημα μπορούσα πολύ εύκολα να κάνω ένα ψεύτικο βιβλιάριο και να του το στείλω. Έως τότε όλα καλά, μέχρι που δέχτηκα ένα τηλεφώνημα μετά από καιρό και μου ζήτησε εάν είχα κάποιο pedigree από άλλη γέννα το οποίο ήταν μάλιστα διατεθειμένος και να το πληρώσει. Του εξήγησα ότι αυτό αντίκειται στους κανονισμούς του ΚΟΕ αλλά και στις δικές μου αρχές. Τα τηλεφωνήματα συνεχίστηκαν και καταλήξαμε οι πιέσεις και οι εγκλήσεις να γίνουν απειλές. Αναγκάστηκα από τότε να μην απαντώ στα τηλεφωνήματα. Έτσι φτάσαμε στα σημερινά δημοσιεύματα τα οποία θεωρώ δυσφήμηση για το όνομά μου και την σταδιοδρομία μου στα κοινά όλα αυτά τα χρόνια, αλλά και την προσφορά μου στην κυνοφιλία. Αποφάσισα να ασχοληθώ και να ξεσκεπάσω κάθε σκοπιμότητα που κρύβεται στο παρασκήνιο. Είμαι ένα δημόσιο πρόσωπο γνωστός σε όλη την Ελλάδα και δεν θα επιτρέψω σε κανένα αλήτη να αφήσει αιχμές για το όνομά μου. Ήδη έχω αναθέσει την υπόθεση στο δικηγόρο μου για να υποβάλλει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση.

Με εκτίμηση

Μπαμπαράτσας Γιώργος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 01, 2012 7:27 am 
Άβαταρ μέλους

Η αλήθεια πολύ φοβάμαι πως δεν θα ¨λάμψει¨ :( .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 01, 2012 1:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Προσωπικα εχοντας αγορασει δυο γκορντον απο τον κυριο Μπαμπαρατσα στο παρελθον δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα στις μεταξυ μας συναλλαγες αντιθετως μου αλλαξε προβληματικο κουταβι χωρις δευτερη σκεψη και παντα ηταν τυπικος σε pedigree κτλ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 01, 2012 3:04 pm 
Άβαταρ μέλους

Τις μηνυσεις ο ελληνας τις εχει σαν τα στραγαλια,αντι να κατσει και να εξηγηθει με τον χριστιανο, απειλη με μηνυσεις κτλ.
Τι να πει κανεις ......ας προσεχουμε ολοι στο μελλον.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 15 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: