Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 23, 2008 12:02 pm 
Άβαταρ μέλους

Δυστυχώς κατέληξε όμιλος στην σημερινή λυπηρή κατάσταση να είναι ακέφαλος και μπλοκαρισμένος από παντού.
Και αυτή την φορά τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα ! :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 12, 2008 11:20 am 
Άβαταρ μέλους

Κανείς κανένα νεότερο από τον ΟΚΑΔΕ :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:14 pm 
Άβαταρ μέλους

ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΡΕΜΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΑΠΟ ΣΤΕΦΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΣΙΑ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΑΚΗΣ ΛΑΠΠΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 12, 2008 5:32 pm 
Άβαταρ μέλους

Τελευταία πραγματικά με βομβαρδίζουν με τηλέφωνα από παντού ρωτώντας «τι γίνεται με τον όμιλο». Μου κάνει εντύπωση ότι πολλοί , κυρίως ερασιτέχνες , ρωτάνε αν θα γίνει το γίνει Derby του 2009 κλπ. Οι περισσότεροι επαγγελματίες έχουν πολύ μεγάλη ανησυχία και δικαίως.
Κανείς δεν γνωρίζει τι πρόκειται να συμβεί με το πρόγραμμα 2009 που είχαμε αναγγείλει . Υπάρχει όπως ξαναείπαμε το δικαστήριο στις 26/11 που θα πρέπει να ορίσει προσωρινή διοίκηση. Πότε θα βγεί αυτή η απόφαση; Κανείς δεν ξέρει.

Εμείς , όταν πήραμε την απόφαση να αναχωρήσουμε από το ΔΣ είχαμε κάνει πολλές επαφές και πολλές συζητήσεις με κάποια άτομα που ΠΙΘΑΝΏΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ θα μπορούσαν να βάλουν υποψηφιότητα για να βοηθήσουν τον όμιλο να μην κλείσει για πάντα.
Σας διαβεβαιώνω ότι αυτό δεν ήταν καθόλου εύκολο και σε κάθε περίπτωση δεν είχαμε βρεί περισσότερο από 4 εθελοντές. Τους υπόλοιπους θα προσπαθούσαμε να τους βρούμε μέσα από την Γενική Συνέλευση εκείνη την μέρα των εκλογών ποντάροντας στον πατριωτισμό κάποιων ευαίσθητων φίλων που πραγματικά νοιάζονται για την συνέχιση του ΟΚΑΔΕ.
Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν . Έχουμε μπεί σε Γεν. Συνέλευση εκλογών με 4 μόνο υποψήφιους.
Μετά όμως από αυτήν την κωμικοτραγική κίνηση των ασφαλιστικών μέτρων , οι εθελοντές που είχαμε βρεί γελάνε και λένε «άντε γειά, πάμε για καμιά φέρμα , δεν είμαστε εμείς για τέτοια».
Έχετε σκεφτεί φίλοι μου ότι αυτή τη στιγμή ζητάμε άμισθους υπαλλήλους να δουλεύουν για να τρέχει αυτός ο όμιλος;
Αυτή η εποχή πέρασε όμως. Υπάλληλοι τέτοιοι τελικά δεν νομίζω ότι θα ξαναβρεθούν.

Πολλοί ρωτάνε γιατί έγινε αυτό το πράγμα; Οι τύποι αυτοί κάνανε αυτήν την κίνηση για να προκηρύξουν κάποτε εκλογές
( όταν δηλ. διορίσει το πρωτοδικείο προσωρινή διοίκηση) . Ωραία , δηλαδή θέλουν να κάνουν αυτό που θα είχατε κάνει εσείς από τις 13 Οκτωβρίου . Ποια θα είναι η διαφορά ;
Ρωτάω και γω , ποια θα είναι η διαφορά; Δηλαδή ανησυχούσαν ότι εμείς θα βάζαμε δικούς μας να αναλάβουν την διοίκηση; Και πάλι ρωτάω. Όταν θα κάνουν αυτοί τις εκλογές , εμείς δεν θα μπορούσαμε να βάλουμε αυτούς τους περιβόητους δικούς μας ;;;;
Σε αυτήν την υπόθεση υπάρχουν 2,3 οι ανεγκέφαλοι , που νομίζουν ότι είναι οι εγκέφαλοι τρομερού σχεδίου και άλλοι 2, 3 φασουλίδες που εκτελούν αυτά που τους λένε οι πρώτοι.
Το σχέδιο είναι να διαλυθεί ο ΟΚΑΔΕ ( να υπάρχει βέβαια σαν εθνικός όμιλος φυλής που πιθανώς να τον τρέχουν κάποιες φιλόζωες κυρίες για να εκπροσωπείται το Ποιντερ και το Σέττερ στις διάφορες εκδηλώσεις μορφολογίας κλπ) και να αναλάβει ο ΚΟΕ όλο το πρόγραμμα των αγώνων .
Θα μπορούσε βέβαια να γίνει και αυτό. Τουλάχιστον όσοι ενδιαφέρονται ακόμα για τους αγώνες να έχουν μία διέξοδο.
Έχω όμως πολλούς λόγους να πιστεύω ότι αυτή η προσπάθεια θα έχει ημερομηνία λήξης , μάξιμουμ 2 χρόνια.
Φίλοι , δυστυχώς πιστεύω ότι η ωραία αυτή προσπάθεια τόσων ετών κάπου εδώ αρχίζει να τελειώνει.
Ούτως η άλλως ακόμα και αν βρεθούν κάποια παιδιά που θέλουν να βοηθήσουν έστω και κάτω από αυτές τις συνθήκες ο ΟΚΑΔΕ δεν θα είναι ποτέ όπως ήταν .
Είναι τελικά στο DNA της φυλής μας να καταστρέφουμε ότι καλό δημιουργείται σε αυτόν τον τόπο ;; Ζητείται απάντηση.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 12, 2008 6:35 pm 
Άβαταρ μέλους

Η μόνη απάντηση που μπορεί να σκεφτεί κανείς ΕΞΩ από τα πράγματα, είναι ότι η κύρια αιτία είναι το οικονομικό συμφέρον..
Όταν ακούμε και διαβάζουμε χρόνια τώρα ότι κριτές, εκτροφείς, έμποροι τροφών κλπ, είναι και μέλη των διοικήσεων των ομίλων αλλά και του ΚΟΕ.. τι να υποθέσουμε, όταν ζούμε σε μια χώρα της μίζας και της συγκάλειψης..
Όταν διαβασαμε πριν λίγα χρόνια ότι χάθηκαν (ως δια μαγείας) κάτι εκατομμύρια (δρχ) από το ταμείο του ΚΟΕ και κανείς δεν έμαθε - τουλάχιστον από μας - ποιος τα πήρε και πως τιμωρήθηκε;
Όταν αυτό επαναλήφθηκε λίγο αργότερα με ευρώ (πιο λίγα!) και πάλι τίποτα δεν μάθαμε;
Όταν ένας τέτοιος οργανισμός σαν τον ΚΟΕ έχει καταντήσει "μαγαζί γωνία" με αυθαίρετες ανακυρήξεις "εθνικών φυλών" από δήθεν ειδικούς που ιδέα δεν έχουν από ζωοολογία, εκτός από πολύχρονη παρουσία και ενασχόληση με τις κομπίνες των Δ.Σ...;

Όταν αυτά είναι γνωστά και ΚΑΝΕΙΣ δεν ενδιαφέρθηκε να τους κυνηγήσει ανηλεώς... τι περιμένατε δηλαδή;
Να αφήσουν κάποιο σωματείο "ελεύθερο";
Τα χρήματα είναι πάρα πολλά και πολύ εύκολα .... για να τα παρατήσουν!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 21, 2008 1:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Ναι αλλά που Θα πάει αυτό τελικά , δεν έχουν αφήσει τίποτε αμόλυντο, εχουν απλώσει παντού τις ρίζες τους. !
Κάποτε πρέπει να αντιδράσουμε και να τους ξεριζώσουμε μία για πάντα .
Αμα γνωρίσεις και από κοντά κάποιους από αυτούς , ειδικά σε συνομιλίες μεταξύ τους , θα σου πέσουν τα αυτιά από αυτά που θα ακούσεις !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Χρόνια Πολλά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 31, 2008 1:07 pm 
Άβαταρ μέλους

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!Εύχομαι με τον νέο χρόνο να λυθούν όλα τα προβλήματα και ο όμιλος μας που όλοι,θέλω να πιστεύω,τόσο πολύ αγαπάμε να βρει και πάλι τον δρόμο του και να συνεχίσει την Κυνοφιλική του δραστηριότητα,που έδω και τόσα χρόνια πρόσφερε γνώσεις και εικόνες στον κάθε κυνόφιλο!
Τις θερμότερες Ευχες μου σε όλους!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 03, 2009 2:30 pm 
Άβαταρ μέλους

Επιστρέφω στην ενότητα που πρωτοξεκίνησα την επαφή μου με την σελίδα μας για να ενημερώσω ότι βγήκε εχθές η απόφαση του Δικαστηρίου ύστερα από τα ασφαλιστικά μέτρα που είχε κάνει ο κ.Παντελίδης για νέο, προσωρινό, ΔΣ με αρμοδιότητα την προκήρυξη εκλογών εντός 4 μηνών.
Τα μέλη που προτάθηκαν στο Δικαστήριο και έγιναν δεκτά ( από το δικαστήριο ) είναι οι Παπαγεωργίου, Παντελίδης , Μ.Λάμπρου, Μαγουλάς , Τσιρίγος και Κώστας Γεωργίου !!.Αναπληρωματικά μέλη δήλωσαν εμένα !!!!! τον Παυλίδη και τον Κουράση.
Δεν μπορώ να ακολουθήσω καθόλου το σκεπτικό τους. Αφού μας ακύρωσαν με τα μέτρα που έλαβαν , αφού μας θεωρούσαν ακατάλληλους να κάνουμε εκλογές , γιατί μας φωνάζουν τώρα στο ΔΣ . Τώρα ξαφνικά γίναμε κατάλληλοι ;;
Είναι φανερό ότι υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Άλλωστε δεν είναι δα και καμιά δύσκολη δουλειά να κάνουν τις εκλογές Τι μας χρειάζονται εμάς ,για να συνηγορήσουμε στην παράλογη πράξη τους που έκαναν άνω κάτω τον ΟΚΑΔΕ και παρέλυσαν τελείως το σύστημα αγώνων για μια ολόκληρη σαιζόν ;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 04, 2009 9:53 am 
Άβαταρ μέλους

Οχι μόνο την υποτιμούν αλλά σας θεωρούν και κορόιδα !
Το θέμα είναι τι θα πουν στην γενική συνέλευση του ομίλου για όλη αυτή την κατάσταση που δημιούργησαν, το σπουδαιότερο, θα βάλουν υποψηφιότητα για το νέο ΔΣ και για πιο λόγο !
Ο ΟΚΑΔΕ είναι πολύ βαριά τραυματισμένος ιδιαίτερα στον έξω κόσμο μετά από όλα αυτά, ένα βήμα πριν τον Θάνατο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 09, 2009 2:10 am 
Άβαταρ μέλους

Σήμερα συνήλθε σε σώμα το νέο ΔΣ του ΟΚΑΔΕ και αποφάσισαν εκλογές στα τέλη του Μαιου.
Έτσι και τυπικά αλλά και ουσιαστικά η αφεντιά μου δεν είναι πλέον μέλος του ΔΣ του μεγάλου αυτού ομίλου.
Θα παρατηρήσατε σίγουρα ότι άλλαξα κιόλας την φωτογραφία στο αβαταρ .
Από δω και πέρα θα επιλέγω κάθε τόσο κάποια φωτογραφία από το αρχείο μου , κάποια φωτογραφία από αυτές που εμένα μου άρεσαν είτε επειδή είναι τεχνικά και ίσως φωτογραφικά καλές είτε επειδή για μένα έχουν κάποια συναισθηματική αξία είτε επειδή μου ξυπνούν κάποιες αναμνήσεις από τα χρόνια που πέρασα στα τερέν των αγώνων παρέα με τις μηχανές μου και τους φακούς μου.
Η συγκεκριμένη φωτό είναι αρκετά παλιά και νομίζω ότι βγάζει την ένταση αλλά και την μυική δύναμη του σκύλου στην ύστατη στάση για μας τους κυνηγούς δηλ. στην φέρμα.
Το παράθυρο αυτό του ΟΚΑΔΕ άνοιξε τον Ιούνιο του 2007 . Δεν ξέρω αν σήμερα κλείνει πλέον για πάντα η αν θα υπάρχει κάποιο μέλος από το νέο ΔΣ που θα θέλει να επικοινωνεί με τον έξω κόσμο και να μας ενημερώνει για τα τεκτενόμενα μέσα στον όμιλο.
Στην αρχή μερικοί από τους φίλους με υποδέχτηκαν με καχυποψία ( φυσικά καταλάβαινα πάντα ότι αυτό δεν ήταν προσωπικό αλλά είχε σχέση με αυτό που εκπροσωπούσα δηλ. τον ΟΚΑΔΕ ) και μερικές φορές ήταν από επιθετικοί έως και άδικοι. Σήμερα πιστεύω ότι έχω καταφέρει να δώσω μια πραγματική εικόνα του ομίλου και των ανθρώπων που τον διοικούσαν , μία εικόνα που σίγουρα διαφοροποιήθηκε σιγά σιγά , πάντα προς το καλλίτερο. Ελπίζω να έπεισα ότι δεν ήμασταν ούτε μαγαζάκι ούτε παράγκα αλλά ούτε μέσον για να «κονομίσουμε».
Ότι έκανα μέσα από αυτό το παράθυρο το έκανα με πολύ πολύ χαρά κα όρεξη και δεν μετανιώνω για τίποτε ,ούτε για τις μικρές στιγμές έντασης που δημιουργήθηκαν κάποιες σπάνιες φορές.
Ευχαριστώ όλους για αυτήν την επικοινωνία και σας διαβεβαιώνω ότι εγώ έμαθα από σας πιο πολλά από ότι μάθατε εσείς από μένα.
Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Γιώργο Πέππα που μου εμπιστεύτηκε αυτόν τον ρόλο.
Από δω και πέρα θα είμαι ένα απλό μέλος της σελίδας αυτής και θα προσπαθώ να συνεισφέρω όπως συνεισφέρετε όλοι σας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 09, 2009 7:47 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Επ ευκαιρίας με το παραπάνω πόστ του ΑΚη Λάππα θα ήθελα να πω και εγώ μερικές κουβέντες .
Κατ αρχάς τον ευχαριστώ για την συμμετοχή του σαν γραμματέας του ΟΚΑΔΕ , νομίζω ότι αυτή η επαφή ωφέλησε ώστε να κατανοηθούν κάποια πράγματα γύρω από τον όμιλο και την λειτουργία του όπως και στην προώθησή του πρός τους απλούς κυνηγούς.
Η συγκεκριμένη ενότητα θα παραμείνει ενεργή (όπως και για τους άλλους ομίλους) , εάν τυχόν θέλει κάποιο μέλος του καινούργιου ΔΣ να επικοινωνεί επώνυμα ,με τους κυνόφιλους κυνηγούς κατόχους αγγλικών φυλών.
Και ένα τελευταίο, από το 2002 όταν ήμουν γραμματέας είχα δημιουργήσει και συντηρούσα την σελίδα του ΟΚΑΔΕ στο διαδίκτυο αφιλοκερδώς μέχρι σήμερα ,περίπου επτά χρόνια , αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί πια .

Οπότε θα παραμείνει μόνο η αρχική που θα παραπέμπει , στο email , στα τηλέφωνα και την διεύθυνση του ΟΚΑΔΕ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 09, 2009 2:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο admin μου επιτρέπεις να σου πω κάτι, μην εγκαταλείπετε όλοι τον ΟΚΑΔΕ . Ξέρω ότι έκανες αρκετά γι αυτόν και ένα ευχαριστώ δεν άκουσες , αντίθετα .
Επιμένω , με όποιο τρόπο νομίζεις συνέχυσε να τον υποστηρίζεις σαν όμιλο ανεξαιρέτως προσώπων και καταστάσεων , είσαι από του λίγους που τον έβλεπαν σαν ιδέα και όχι σα μέσο για κάτι άλλο . :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 24, 2009 11:50 am 
Άβαταρ μέλους

Τελικά προκηρύχτηκαν εκλογές και πότε , γιατί πουθενά δεν είδα τίποτε ανακοινώσεις η δελτία τύπου για ένα τόσο μεγάλο θέμα :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 24, 2009 11:58 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλοι , θα σας ενημερώνω όταν γνωρίζω κάτι θετικό αν και δεν θα είναι επίσημη ενημέρωση πλέον.
Γνωρίζω ότι έχουν πάρει απόφαση να κάνουν τις εκλογές την Κυριακή 24 Μαιου η την επόμενη αν δεν υπάρχει απαρτία αλλά πρακτικά θα υπάρχει απαρτία οπωδήποτε για λόγους διαδικαστκούς που δεν έχει σημασία τώρα να εξηγήσω.
Όταν θα έχω νεότερα θα ενημερώσω και πάλι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 28, 2009 1:02 pm 
Άβαταρ μέλους

ΤΕΛΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΟΚΑΔΕ 24-05-09.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 7 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: