Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 7 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 28, 2012 12:40 am 

φιλοι μου γεια σας.φετος μου χαρισαν ενα κουταβι αρσενικο γκορντον 2 μηνων τωρα πλεον 9,5.εχω καποιες γνωσεις επανω στα σκυλια αλλα οχι στην συγκεκριμενη φυλη.ενας γνωστος που ειχε στην κατοχη του τετοια σκυλια μου ειπε καποια πραγματα αλλα θα ηθελα κ αλλη μια γνωμη.η ερωτηση λοιπον......:ενω πλεον ειναι κυριαρχο σκυλι στο σπιτι με τα αλλα αρσενικα σκυλια μου οταν παω εγω να τον χαιδεψω πεφτει ανασκελα και κατουριεται στην κυριολεξια.αυτο ειναι φοβος?δεν τον εχω δειρει ποτε παρα μερικες φορες τον βριζω και το καταλαβαινει...επισης οταν τον βγαζω στο βουνο μαζι μετην σκυλα μου σεττερ πηγαινει καμια φορα πισω της και μολις με χασει γυρναει κ ψαχνει να με βρει σαν να φοβαται....ο σκυλος δεν φοβαται την τουφεκια φερμαρει τα παντα και ειναι πολυ επιφυλακτικος με ολα,αν δει ανθρωπο να πλησιαζει τον φερμαρει....ξερω επισης οτι ειναι μικρος ακομα και μπορει να ειναι λιγο επιφυλακτικος γι αυτο, αλλα επειδη λενε οτι ειναι μια ιδιαιτερη φυλη θελει διαφορετικη προσεγγιση....δεν μ αρεσει που στο βουνο ερχεται κοντα μου και οταν του μιλαω πεφτει ανασκελα μεσα στις λασπες.φευγει παει 20-30 μετρα στο πυκνο κ γυριζει να με βρει.....τι να κανω?να περιμενω να μεγαλωσει η πρεπει να κανω κατι αλλο να τον ενθαρυνω???

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 28, 2012 8:29 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΟΝ ΤΟΝΟ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΜΙΛΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΑΡΑ ΓΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΗΠΙΟΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΜΕΙΝΕ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ ΣΤΑΘΕΡΑ...ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΑ!!..ΔΩΣΕ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΠΡΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΩΣ ΕΝΑ ΟΡΙΟ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ Η ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΧΑΔΙ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΠΑΜΕ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΔΥΑΣΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΙΚΡΟ ΧΑΔΙ ΚΑΙ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΕΩΣ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΠΑΜΕ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ...ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΡΑΤΑ ΜΙΑ ΙΣΟΡΟΠΙΑ...ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΟΥΤΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΑΥΤΗΣ ΑΛΛΟΤΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΠΙΟ ΚΥΡΙΑΡΧΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ Η ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΒΓΑΖΕ ΤΟΝ ΜΕ ΑΛΛΟ ΣΚΥΛΟ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΠΑΝΙΑ ΟΜΩΣ..ΕΛΠΕΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΩΤΑ!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 29, 2012 1:23 pm 
Άβαταρ μέλους

Σε αυτή την ηλικία μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
Ασφαλή συμπεράσματα για ένα γκόρντον θα βγάλουμε στα 2,5-3 χρόνια.
Εδώ παίζει μεγάλο ρόλο & η γενεολογία του σκύλου.
Προφανώς νιώθει μια ανασφάλεια στο βουνό ή στο ντυμένο & ψάχνει να σε βρει.
Βγάλτο στον κάμπο,με θήραμα,οι πεδινές εδώ βοηθούν τα μέγιστα.
& δεν κουράζεται το σκυλί & σε βλέπει & σηκώνει πουλιά.
Αν θέλεις βγάλτον 1-2 φορές με έναν έμπειρο ,αλλά χωρίς ελαττώματα σκύλο ,για να του ''δείξει'' το παιχνίδι.
Μετά όμως μόνος του.....
Όσο οι ευκαιρίες στα πουλιά θα αυξάνονται τόσο θα τονώνεται η αυτοπεποίθηση & τα ένστικτα του σκύλου.
Άσε τις πολλές εντολές & τα συχνά σφυρίγματα,άστον να πέρνει τα ρίσκα του & θα καταλάβει.
Κάποτε ο Πετρόχειλος είχε πει ''με έναν νεαρό σκύλο βγαίνουμε στον κάμπο με τα χέρια στις τσέπες''.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 30, 2012 10:14 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΣΥΡΙΓΟΣ.Γ έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΟΝ ΤΟΝΟ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΜΙΛΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΑΡΑ ΓΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΗΠΙΟΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΜΕΙΝΕ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ ΣΤΑΘΕΡΑ...ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΑ!!..ΔΩΣΕ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΠΡΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΩΣ ΕΝΑ ΟΡΙΟ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ Η ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΧΑΔΙ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΠΑΜΕ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΔΥΑΣΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΙΚΡΟ ΧΑΔΙ ΚΑΙ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΕΩΣ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΠΑΜΕ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ...ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΡΑΤΑ ΜΙΑ ΙΣΟΡΟΠΙΑ...ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΟΥΤΑΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΑΥΤΗΣ ΑΛΛΟΤΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΟ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΠΙΟ ΚΥΡΙΑΡΧΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ Η ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΒΓΑΖΕ ΤΟΝ ΜΕ ΑΛΛΟ ΣΚΥΛΟ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΠΑΝΙΑ ΟΜΩΣ..ΕΛΠΕΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΩΤΑ!!

Πρόσεξε αυτά που σου γράφει ο συνονόματος.
Επίσης κάνε του κοινωνικοποίηση σε κόσμο σκύλους κλπ
Βγάζε τον στον κυνηγότοπο του μόνο του αλλά και με ένα άλλο έμπειρο και ανοιχτό σκύλο .
Το ότι σε ψάχνει στο βουνό είναι χαρακτηριστικό της φυλής και θα το κάνει και όταν μεγαλώσει με διαφορετικό τρόπο , πχ. δηλαδή όταν κυνηγώντας σε μία πλαγιά πέσει από πίσω κάποια στιγμή θα δεις ότι θα γυρίσει να σε ψάξει και να δει αν ακολουθείς , αν καθίσεις και σε δει απ όπου και να είναι θα γυρίσει να κάτσει δίπλα σου .
Επίσης ταχτικά θα το βλέπεις ν γυρνάει να κοιτάει αν ακολουθείς , γενικά πάντα σ έχουν στο μυαλό τους και κυνηγάνε βασικά για σένα.
Ενηλικιώνονται αργά σαν φυλή στα 2-3 χρόνια , δώσε του ευκαιρίες κυνηγετικές.
Ολα αυτά βέβαια είναι ανάλογα τον χαρακτήρα του κάθε σκύλου και τις εμπειρίες της μέχρι τώρα ζωής του

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 31, 2012 5:17 pm 
Άβαταρ μέλους

Γεια σας....Εμενα ο σκυλος ειναι πολυ ανεξαρτητος μακαρι να εμοιαζε στον δικο σου ηξερα πως να τον φτιαξω ο δικος μου ξεκιναγε {μιλαω για το παρελθον οχι πια} και τον εχανες πολυ μεγαλα ανοιγματα χωρις λογο υπαρξης πουθενα??..Ηταν το εντελως αντιθετο απο τον δικο σου βλεπεις δεν ειναι μονο η φυλη του σκυλου αλλα και ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ του και πως θα τον πλασεις με τον καιρο...Πες οτι εκανα το λαθος και στην επιστροφη του μετα απο πχ 10 λεπτα καθε φορα χωρις να τον βλεπω τι κανει γιατι εδω ο τοπος μου εχει ποικιλομορφια απο καμπο μεχρι αναβαθμιδες οπου οσο αναιβαινεις να πας ψηλοτερα δεν εχεις επαφη με τον σκυλο και ετσι εγω απο την τσαντιλα μου τον μαλωνα ασχημα που δεν τσαντιζομε ουτε καν δινω σημασια αλλα πες οτι το εκανα οχι επιστροφη δεν θα ειχε αλλα μην τον ειδατε ξανα!!!..Μου ετυχε μια μερα πηρε κατι περδικες φαλαγγι φερμα σηκωμα ξανα φερμα τισ εβλεπε που καθοντουσαν ξανα απο πισω παλι σηκωμα μεχρι που τον εχασα μια ωρα παρακαλω μια ωρα ωσπου μια φαση τον εντοπισα μεσα σε μια λαγκαδια σφηνωμενο στα πουλια....Ηρεμησα χαρηκα που τον βρηκα ηρεμησα και αυτον λουρακι σηκωσα τα πουλια και επιστροφη αυτα και αλλα πολλα γινοντουσαν οσο ηταν μικρος δεν ειχε συνδιασει ακομα την συνεργασια μας...ΦΕΡΜΑ ΣΗΚΩΜΑ ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ.... Το συνολο αυτο κανει την διαφορα απο ενα μικρο σε μεγαλο σκυλο και αυτα μπορεις να του τα δειξεις οσο ειναι μικρος αλλα πρωτον δεν θα καταλαβει και πολλα λογο ηλικιας ΦΥΛΗΣ αλλα και παρορμητικοτητας που εχουν!!!....ΤΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΙΡΛΑΝΔΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΠΤΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ!!!...ΓΙΩΡΓΟ ΣΤΑΘΕΡΑ!!!...Tα λεω ολα αυτα εχοντας τον σκυλο αυτον δυο χρονια τωρα ζωντας μαζι του 24/7 24 ωρεσ 7 ημερες λογο οτι ειναι μεσα στο σπιτι μαζι μου και οχι πεταμενος αποψη μου αυτη σε ενα κουμασι και τον θυμομαστε οποτε να ναι και ουτε ειχα καποτε γκορντον και κατι εγινε κανενας δεν ειναι φωτηνος παντογνωστης τωρα τι κανουμε???....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 01, 2012 12:50 am 

καταρχην σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας ολους.εχω εντυπωσιαστει απο το γκορντον και ψαχνομαι γενικοτερα, για αυτο και ολες αυτες οι ερωτησεις...μου κανει εντυπωση οτι το σκυλι αφου του βαζω στημενο θηραμα καμια φορα σε καθε διαφορετικη μυρωδια κανει διαφορετικη φερμα.οταν ορτυκι ημερο απλα φερμαρει,οταν περδικα εκτροφειου φερμαρει και αγριευει η ουρα του,οταν μπεκατσα αγρια σηκωνει το ποδι.ενα λαγο που φερμαρισε ειχε σηκωσει ολη την τριχα στην ραχοκοκαλια του,παιδια εμεινα μακακας.εχω δει διαφορετικες φερμες απο την σκυλα μου σε διαφορα θηραματα αλλα αυτο ειναι απιθανο.κανω επαναληψη και το ξανακανει,,,,με εχει τρελανει το τσογλανι...{χιχιχι}.παντως ενα πολυ σοβαρο προβλημα που το ειχε και ενας φιλος με γκορντον ειναι οτι δαγκωνει τα αλλα σκυλια στο σπιτι ειτα αρσενικα ειτε θηλυκα δεν θελει να τον πλησιαζει αλλο σκυλι.κ δεν παιρνει χαμπαρι απο μπινελικια εκει την ωρα λες και παθαινει αμοκ.την επομενη μαλλον θα τις φαει...μου δαγκωσε μια κουταβα 2 μηνων κ αν τον αφηνα θα την ετρωγε!ο χρονος θα δειξει....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 01, 2012 11:41 am 
Άβαταρ μέλους

[quote="tampi"]καταρχην σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας ολους.εχω εντυπωσιαστει απο το γκορντον και ψαχνομαι γενικοτερα, για αυτο και ολες αυτες οι ερωτησεις...μου κανει εντυπωση οτι το σκυλι αφου του βαζω στημενο θηραμα καμια φορα σε καθε διαφορετικη μυρωδια κανει διαφορετικη φερμα.οταν ορτυκι ημερο απλα φερμαρει,οταν περδικα εκτροφειου φερμαρει και αγριευει η ουρα του,οταν μπεκατσα αγρια σηκωνει το ποδι.ενα λαγο που φερμαρισε ειχε σηκωσει ολη την τριχα στην ραχοκοκαλια του,παιδια εμεινα μακακας.εχω δει διαφορετικες φερμες απο την σκυλα μου σε διαφορα θηραματα αλλα αυτο ειναι απιθανο.κανω επαναληψη και το ξανακανει,,,,με εχει τρελανει το τσογλανι...{χιχιχι}.παντως ενα πολυ σοβαρο προβλημα που το ειχε και ενας φιλος με γκορντον ειναι οτι δαγκωνει τα αλλα σκυλια στο σπιτι ειτα αρσενικα ειτε θηλυκα δεν θελει να τον πλησιαζει αλλο σκυλι.κ δεν παιρνει χαμπαρι απο μπινελικια εκει την ωρα λες και παθαινει αμοκ.την επομενη μαλλον θα τις φαει...μου δαγκωσε μια κουταβα 2 μηνων κ αν τον αφηνα θα την ετρωγε!ο χρονος θα δειξει....
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...........Οχι μην τον χτυπησεις για οτιδηποτε θα το κραταει μεσα του για μερες και θα αλλαξει συμπεριφορα θα γινει ακομα πιο επιφυλακτικος και θα σου αποκτησει φοβιες ασχημες...Αυτο που μπορεις να κανεις για να επιβληθεις πανω του γενικως να παρεις το πανω χερι την στιγμη που κανει οτι κακο κανει ΑΠΟ ΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΤΟΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΟΦΤΗ ΛΕΞΗ εσυ διαλεξε τι και το ΜΗ ΑΥΤΟ καλο ειναι.....Αν στο επαναλαβει το ιδιο η επαναληψη θα φερει αποτελεσματα χωρις να χρειαστει να τον χτυπησεις....Ο δικος μου τωρα τα κανει αυτα αλλα οχι σε αυτο το επιπεδο γιατι εχει πιο πρααο χαρακτηρα και μεγαλη υπομονη ειναι ο μπαγασας πολυ μελετημενος στις κινησεις του αλλα και εγω ποτε δεν τον κακομεταχειρηστικα ουτε του επιβαλομουν και αυτο δεν γουσταρουν την συχνη επιβολη πανω τους....ΥΠΕΡΗΦΑΝΑ σκυλια ειναι και αυτη ειναι η λυση αμοιβαιος σεβασμος και αμοιβαια ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 7 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: