Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 10   [ 145 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 21, 2007 8:48 am 
Άβαταρ μέλους

Θ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ έγραψε:
Περιμένετε θα έχουμε ενδιαφέρουσα συνέχεια , δεν διαβάσατε τον Φωτακόπουλο θα ανοίξει φάκελο με επιστολές εναντίων του ΟΚΑΔΕ και του ΔΣ του ! :mrgreen: :mrgreen:

Αυτό είναι σίγουρο , το θέμα όμως είναι και το τι κάνουμε και εμείς οι ίδιοι τα μέλη του ενεργά και μη και οι απλοί κυνόφιλοι , δεν πρέπει να βοηθήσουμε τον ΟΚΑΔΕ να σηκώσει επιτέλους κεφάλι και να απαλλαγή από τα καρκινόματα όποιου τύπου υπάρχουν και κατατρώγουν τις σάρκες του.
Μερικά τίποτε προσπαθούν με νύχια και δόντια να γίνουν κάτι και να μην χάσουν την χήνα με το χρυσά αυγά εμείς πρέπει να τους αφήσουμε !
Δεν χρειάζεται οι μη μυημένοι να ψάχνεστε ποιος τι που πότε , παρακολουθήστε όλη αυτή την ιστορία διαβάζοντας προσεκτικά τα πάντα και θα καταλάβετε μόνοι σας δεν είναι δύσκολο , αρκεί να διαβάζετε προσεκτικά και να σκέπτεστε πάνω σε αυτά που διαβάζετε λίγο όλα θα γίνουν τότε καθαρά !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 22, 2007 7:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Πρίν λίγες μέρες έλεγα ότι δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχει συντονισμένη προσπάθεια εναντίον μου (και έμεσα στον όμιλο βέβαια ) . Τώρα ασφαλώς κανένας δεν το αμφισβητεί. Είχαμε ένα ΔΣ προχθές στον όμιλο και είπαμε ότι μέχρι εδώ πλέον οι ανοχές .Μέχρι τώρα κρατήσαμε πολύ ήπια και μετριοπαθή στάση σε όλες αυτές τις επιθέσεις-επιστολές που κάνουν ζημιά κυρίως στον όμιλο .Ακόμα και αν απευθύνονται σε μένα πάλι ο όμιλος εισπράττει έμμεσα την αρνητική εικόνα διότι ο κόσμος κουνάει το κεφάλι του και λέει « τι γίνεται εκεί μέσα ρε παιδιά». Άλλωστε νομίζω ότι εγώ προσωπικά μπορώ να αμυνθώ αρκετά αποτελεσματικά και αυτό θα φανεί στην απάντηση που παίρνει ο Γιάππος στην Κυνηγεσία.
Διαβάσατε τις ανοησίες του κριτή Μ. Λάμπρου που φιλοξένησε , ποιος άλλος , ο Φωτακόπουλος.; Το θέμα βέβαια είναι εξαιρετικά σοβαρό και θα υπάρχει συνέχεια.
Απάντηση σε αυτό το άθλιο γράμμα δίνει ο ίδιος ο πρόεδρος του Ελβετικού Π+Σ κλαμπ κ. Roberto Pedrazzeti με τον όποιον περπάταγε κάθε μέρα στα χωράφια ο Λάμπρου όπως κομπάζει.
Γενικότερα θα υπάρξουν σοβαρές εξελίξεις και ξεκαθαρίσματα στον όμιλο πολύ σύντομα.
Εγώ έχω καταλάβει ότι έχω γίνει ο σάκος του μπόξ για όλους τους πικραμένους και εκείνους που ζητάνε εύκολη δημοσιότητα. .Γράφει ( βλέπε βαράει ) ο ένας , παίρνει θάρρος ο άλλος και λέει φύγε από τη μέση να βαρέσω και γω , έρχεται μετά ένας τρίτος και λέει δεν του τα λέτε καλά αφήστε με εμένα να τον κανονίσω και πάει λέγοντας. Είναι η μοίρα αυτού που αναλαμβάνει το «Υπουργείο τύπου» του ομίλου.
Όσο για το φακέλωμα που ετοιμάζει ο Φωτακόπουλος δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση. Μου κάνει εντύπωση ότι άργησε να το κάνει. Πως δεν το σκέφτηκε πιο νωρίς ;
Από όλα αυτά όμως βγαίνει κάτι πολύ καλό και αυτό το βλέπω από αυτό το Forum. Ο κόσμος που μας ενδιαφέρει δηλ. ο κυνόφιλος κυνηγός έχει αρχίσει να αντιλαμβάνεται τι συμβαίνει μέσα στον ΟΚΑΔΕ και ποιές είναι ο προθέσεις του κάθε ενός .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 22, 2007 11:12 pm 
Άβαταρ μέλους

Ήδη έπρεπε να το είχατε κάνει και ας ματώσει λίγο ο όμιλος , μετά όμως θα κλείσει η πληγή και θα είναι πολύ καλύτερα όλα ! 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2007 1:40 am 
Άβαταρ μέλους

Σωστή κίνηση . 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 25, 2007 1:41 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΚΗΣ ΛΑΠΠΑΣ έγραψε:
Πρίν λίγες μέρες έλεγα ότι δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχει συντονισμένη προσπάθεια εναντίον μου (και έμεσα στον όμιλο βέβαια ) . Τώρα ασφαλώς κανένας δεν το αμφισβητεί. Είχαμε ένα ΔΣ προχθές στον όμιλο και είπαμε ότι μέχρι εδώ πλέον οι ανοχές .Μέχρι τώρα κρατήσαμε πολύ ήπια και μετριοπαθή στάση σε όλες αυτές τις επιθέσεις-επιστολές που κάνουν ζημιά κυρίως στον όμιλο .Ακόμα και αν απευθύνονται σε μένα πάλι ο όμιλος εισπράττει έμμεσα την αρνητική εικόνα διότι ο κόσμος κουνάει το κεφάλι του και λέει « τι γίνεται εκεί μέσα ρε παιδιά». Άλλωστε νομίζω ότι εγώ προσωπικά μπορώ να αμυνθώ αρκετά αποτελεσματικά και αυτό θα φανεί στην απάντηση που παίρνει ο Γιάππος στην Κυνηγεσία.
Διαβάσατε τις ανοησίες του κριτή Μ. Λάμπρου που φιλοξένησε , ποιος άλλος , ο Φωτακόπουλος.; Το θέμα βέβαια είναι εξαιρετικά σοβαρό και θα υπάρχει συνέχεια.
Απάντηση σε αυτό το άθλιο γράμμα δίνει ο ίδιος ο πρόεδρος του Ελβετικού Π+Σ κλαμπ κ. Roberto Pedrazzeti με τον όποιον περπάταγε κάθε μέρα στα χωράφια ο Λάμπρου όπως κομπάζει.
Γενικότερα θα υπάρξουν σοβαρές εξελίξεις και ξεκαθαρίσματα στον όμιλο πολύ σύντομα.
Εγώ έχω καταλάβει ότι έχω γίνει ο σάκος του μπόξ για όλους τους πικραμένους και εκείνους που ζητάνε εύκολη δημοσιότητα. .Γράφει ( βλέπε βαράει ) ο ένας , παίρνει θάρρος ο άλλος και λέει φύγε από τη μέση να βαρέσω και γω , έρχεται μετά ένας τρίτος και λέει δεν του τα λέτε καλά αφήστε με εμένα να τον κανονίσω και πάει λέγοντας. Είναι η μοίρα αυτού που αναλαμβάνει το «Υπουργείο τύπου» του ομίλου.
Όσο για το φακέλωμα που ετοιμάζει ο Φωτακόπουλος δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση. Μου κάνει εντύπωση ότι άργησε να το κάνει. Πως δεν το σκέφτηκε πιο νωρίς ;
Από όλα αυτά όμως βγαίνει κάτι πολύ καλό και αυτό το βλέπω από αυτό το Forum. Ο κόσμος που μας ενδιαφέρει δηλ. ο κυνόφιλος κυνηγός έχει αρχίσει να αντιλαμβάνεται τι συμβαίνει μέσα στον ΟΚΑΔΕ και ποιές είναι ο προθέσεις του κάθε ενός .

Παιδιά ετοιμαστείτε για βόμβες στον ΟΚΑΔΕ.
Αυτά που γράφει ο Ακης Λάππας είναι λίγα .
Μέσα στο ΔΣ έχουν γίνει μαλλιά κουβάρια με συνεδριάσεις θυελλώδεις , περιμένετε και τα περιοδικά να διαβάσετε καινούργιες επιστολές .
Ελπίζω να προλάβουν να ξεκαθαρίσουν όλη αυτή την κατάσταση αν και φοβάμαι ότι θα τραβήξει μακριά και η καινούργια περίοδος αγώνων του ομίλου είναι κοντά . :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 04, 2007 8:51 am 
Άβαταρ μέλους

Διαβάσατε την τελευταία επιστολή του Α Λάππα , σκληρή και μάλλον πρόλογος για σοβαρές αλλαγές μέσα στις επόμενες ημέρες .
Το θέμα είναι τώρα ότι θα ακολουθήσει και η αντίδραση της άλλης πλευράς κατά κάποιο τρόπο.
Πάντως τελικά μέσα σε 1-2 μήνες μάθαμε ένα σωρό πράγματα για τα βασικά αίτια των προβλημάτων του ΟΚΑΔΕ .
Το νέο ΔΣ με τον κύριο Γεωργίου πρόεδρο πάντως δείχνει να έχει την τάση να ξεκαθαρίσει τα πράγματα μία και έξω , για να δούμε ! :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 06, 2007 11:48 am 
Άβαταρ μέλους

Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι πως έμαθα και πολλά ενδιαφέροντα πράγματα. Μάλλον κουτσομπολιά, παράπονα και γκρίνιες κάποιων μελών.

Πάντως αν και μέχρι σήμερα είχα αποφασίσει να μην γραφτώ στον ΟΚΑΔΕ. Νοιώθω πως τη συγκεκριμένη στιγμή, ο σύλλογος χρειάζεται στήριξη και έτσι σύντομα θα κάνω αίτηση εγγραφής. Είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω αυτή την ώρα.

Δημήτρης

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 10, 2007 11:51 am 
Άβαταρ μέλους

Δημ. Χριστοδουλάκης έγραψε:
Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι πως έμαθα και πολλά ενδιαφέροντα πράγματα. Μάλλον κουτσομπολιά, παράπονα και γκρίνιες κάποιων μελών.

Πάντως αν και μέχρι σήμερα είχα αποφασίσει να μην γραφτώ στον ΟΚΑΔΕ. Νοιώθω πως τη συγκεκριμένη στιγμή, ο σύλλογος χρειάζεται στήριξη και έτσι σύντομα θα κάνω αίτηση εγγραφής. Είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω αυτή την ώρα.

Δημήτρης

Αυτό είναι η πιο σωστή πράξη για όλους μας Δημήτρη.

Τα νέα τα διαβάσατε του κυρίου μέλους δύο ΔΣ , κριτή , πωλητή τροφών κλπ
Προσπαθεί τώρα μιας και έμαθε την δουλειά με τον ΟΚΑΔΕ , έκανε τα κονέ και νομίζει ότι έχει και την ισχύ, κολλητούς κλπ να κάνει μόνος του αγώνες μέσω του ΚΟΕ βέβαια την ίδια εποχή που τους διοργανώνει και ο ΟΚΑΔΕ και στο τέλος να φέρει και κόντρα .
Ωραία πράγματα , έχουμε να δούμε πολλά ακόμη και να ακούσουμε , την κατάληξη την καταλαβαίνουμε στο περίπου , αλλά όλο αυτό πάλι μιζέρια θα φέρει στην κυνοφυλία και απομάκρυνση του κόσμου .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 13, 2007 8:17 pm 
Άβαταρ μέλους

Κάποια στιγμή όμως πρέπει να ξεκαθαρίζει η κατάσταση όσο κόστος και να έχει αλλιώς τα πράγματα θα εκτροχιαστούν τελείως προς χαρά κάποιων που μετά θα κάνουν ότι θέλουν και τότε ναι θα πεθάνει ο όμιλος και σίγουρα αυτό δεν ενδιαφέρει αυτούς ας μείνουν μόνο οι κολλητοί τους , θα τα μοιράζονται κιόλας και θα κάνουν και τις επιχειρήσεις τους … :x

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 14, 2007 7:46 am 
Άβαταρ μέλους

Κάντε υπομονή παιδιά τώρα είναι Δεκαπενταύγουστος όλα και όλοι είναι σε διακοπές από τις αρχές Σεπτεμβρίου θα αρχίσουν τα όργανα και θα παίζουν σε όλες τις εντάσεις ! :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 23, 2007 9:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Τα σόου μέσα στο ΔΣ συνεχίζονται αλλά έμαθα ότι ήδη έγιναν κάποιοι αγώνες άλλοι με την αιγίδα του ΟΚΑΔΕ και άλλοι με την αιγίδα του ΚΟΕ . ξέρει κανείς τίποτε περισσότερο ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 19, 2008 12:41 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδιά διαβάζοντας σε ένα περιοδικό κυνηγητικό είδα όχι με μεγάλη έκπληξη μπορώ να πω τον συνεταιρισμό κάποιων άσπονδων φίλων του ΟΚΑΔΕ , διενέξεις , καταγγελίες με επιστολές κλπ και να αναλαμβάνουν το πρώην κυνοτροφείο εγκαταστάσεις του Μαριέττα στον Λαγκαδά στην Θεσσαλονίκη .
Μήπως τώρα πιά κάτι ξεκαθαρίστηκε .
Κριτές , πωλητές τροφών , μέλη ΔΣ διαφόρων ομίλων και τώρα και εκτροφείς , εκπαιδευτές κλπ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ :idea: :idea:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 11:20 am 

ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΙΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΠΡΩΤΟ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΔΙΑΦΟΡΩ
ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΠΟΥΛΑ ΤΙ,ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΙΑΣ κλπ.ΩΣ ΟΠΑΔΟΣ ΜΙΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΩΣ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΔΙΟΙΚΕΙ.
ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟΣ ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΑΨΕΙ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ Σ/Κ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ.

ΓΑΤΙ ΣΤΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ INTERNET ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 10:31 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΚΥΝΟΤΡΟΦΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΑΡΓΙΕΤΑ.
ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΙΝΟΣ ΚΡΙΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΦΡΑΞΕΙ ΜΕ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟ ΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΚΥΛΟΥΣ ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ ΑΥΤΟΣ ΕΠΙΣΗΜΑ Ο ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΣ, ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΘΗΚΕ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΙΑΖΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΦΩΝΑΖΑΝ ΟΙ ΤΩΡΙΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΩΡΙΝΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ,

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 21, 2008 8:12 am 
Άβαταρ μέλους

Για αυτό όμως έχουν μείνει τρείς και ο κούκος .
Σιγά το μπ……. Που υπάρχει σε όλη την Ελλάδα να μην υπήρχε στο κυνήγι , ιδιαίτερα με το επίπεδο που υπάρχει σε αυτό και τον κόσμο που ψάχνετε συνέχεια να την φάει….
Το θέμα είναι όποιος ξέρει κάτι κάτι και αυτό αληθεύει αποδεδειγμένα να γράφετε το , τουλάχιστον κάποιοι που ψάχνονται περισσότερο να γλυτώνουν …. 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 5 από 10   [ 145 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: