Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 18   [ 262 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Γιορτή του τσίπουρου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 25, 2007 9:47 am 

Καλημέρα παιδιά ..

Θα ήθελα σαν να σας καλέσω στη Γιορτή του τσίπουρου που γίνετε κάθε χρόνο στης 28 Οκτωβρίου στο χωριό μου το Παλαιοχώριο Δημητσάνας. (Νομός Αρκαδίας)

Εγώ θα είμαι στα καζάνια από την Παρασκευή το βράδυ ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 25, 2007 8:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Να μια καλή πρόταση που εκτός από καλό τσίπουρο θα έχει και καλό φαγητό , αλλά αν πιεις και φας πώς κυνηγάς μετά , το τσίπουρο βαράει :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 25, 2007 9:09 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Θάνο κανένα μπουκαλάκι και για μας δεν έχει ?
Άντε γιατί έρχονται κρύες ημέρες του Χειμώνα και το φλασκί είναι άδειο !
:mrgreen: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 26, 2007 9:07 am 
Άβαταρ μέλους

ΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΘΑΝΟ...ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ....ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΟΙΣ...ΜΗ ΣΕ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.... :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 29, 2007 10:19 am 

Το τσίπουρο σας το έφερα και το έχω σπίτι .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 29, 2007 12:08 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΠΡΑΒΟ ΘΑΝΟ....ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Ειδήσεις που μας ενδιαφέρουν .
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 28, 2008 10:51 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Πέντε φορές ισόβια σε πατέρα και γιο για το φόνο των πέντε κυνηγών στο Αγρίνιο

Σε πέντε φορές ισόβια καταδίκασε την Πέμπτη το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο Αιγίου, τον 39χρονο κτηνοτρόφο και τον 75χρονο πατέρα του, για το φόνο των πέντε κυνηγών τον Νοέμβριο του 2006 στα Καλύβια Αιτωλοακαρνανίας.

Σύμφωνα με την απόφαση που εξέδωσε το δικαστήριο αργά το απόγευμα, ο 39χρονος κτηνοτρόφος κρίθηκε ένοχος για ανθρωποκτονία κατά συρροή σε ήρεμη ψυχική κατάσταση, ενώ ο πατέρας του για ηθική αυτουργία στους φόνους.

Κατά την διάρκεια της απολογίας του, ο 39χρονος ισχυρίστηκε μεταξύ άλλων ότι δεν πήγε στο χωράφι για να κάνει κακό, αλλά διαπληκτίστηκε με τα θύματα, τον έπιασε αμόκ και άρχισε να πυροβολεί εναντίον τους.

Από την πλευρά του ο 75χρονος προσπάθησε στην απολογία του να ελαφρύνει τη θέση του, και επέρριψε όλες τις ευθύνες στον γιο του. Στην αγόρευσή του ο εισαγγελέας της έδρας ζήτησε την ενοχή των κατηγορουμένων.

Στην αίθουσα του δικαστηρίου επικράτησε ένταση όταν εισήλθαν οι κατηγορούμενοι. Μόλις τους είδαν οι συγγενείς των θυμάτων, ξέσπασαν και άρχισαν να καταφέρονται εναντίον τους.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 28, 2008 11:45 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Άγριο έγκλημα στη Φωκίδα

Ενέδρα θανάτου έστησε την Πέμπτη 39χρονος αγροφύλακας σε έναν συνάδελφό του θηροφύλακα 41 ετών.

Ο 39χρονος έστησε το απόγευμα ενέδρα στον θηροφύλακα έξω από ένα χωριό στη Διακοπή Φωκίδας, τον πυροβόλησε με κυνηγετικό όπλο, και στη συνέχεια, τον καταδίωξε τραυματισμένο και τον σκότωσε.

Ο δράστης διέφυγε στα βουνά και αναζητείται από την Αστυνομία. Σύμφωνα με την Αστυνομία, είχε προσωπικές διαφορές με το θύμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 28, 2008 8:25 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Άγριο έγκλημα στη Φωκίδα

Ενέδρα θανάτου έστησε την Πέμπτη 39χρονος αγροφύλακας σε έναν συνάδελφό του θηροφύλακα 41 ετών.

Ο 39χρονος έστησε το απόγευμα ενέδρα στον θηροφύλακα έξω από ένα χωριό στη Διακοπή Φωκίδας, τον πυροβόλησε με κυνηγετικό όπλο, και στη συνέχεια, τον καταδίωξε τραυματισμένο και τον σκότωσε.

Ο δράστης διέφυγε στα βουνά και αναζητείται από την Αστυνομία. Σύμφωνα με την Αστυνομία, είχε προσωπικές διαφορές με το θύμα.

ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ. ΕΥΤΗΧΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΓΛΙΤΩΣΕ ΜΕ ΤΡΑΥΜΑΤΑ ΕΝΩ Ο ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ....... ΤΟ 1976. ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ Ο ΔΡΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15ετη ΦΥΛΑΚΙΣΗ...........

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΗ ΤΟ ΧΩΜΑ ΤΟΥ ΑΔΙΚΟΧΑΜΕΝΟΥ ΠΑΛΙΚΑΡΙΟΥ........

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 28, 2008 8:44 pm 

gpeppas έγραψε:
Άγριο έγκλημα στη Φωκίδα

ο οποιος αγροφυλαξ ητανε επαγγελματιας λαθροθηρας κατα βασιν γουρουνιων αλλα και λαγου μερα και νυχτα , εξ ου και προηλθαν οι διαφορες με το θηροφυλάκα που ειχε κανει μηνυσεις σ αυτον αλλα και σε αλλους της περιοχης...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 28, 2008 11:32 pm 

Μήπως κάποιος απ'την περιοχή εκείνη ξέρει κάτι παραπάνω να μας ενημερώσει καλύτερα βρε παιδιά!!!... μήπως Θεοχάρη ξέρεις κάτι ή να μάθεις?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 29, 2008 8:36 am 
Άβαταρ μέλους

Τι είναι αυτά ρε παιδιά , κτηνοτρόφος , λαθροθήρας σκληρός και τώρα δολοφόνος !!!
Άκουσα τρομερά πράγματα στον ΑΛΦΑ στον Μάνεση για την ιστορία αυτού του τύπου .
Μέλος σκληρής ομάδας λαθροθήρων στην περιοχή , την λυμαίνονταν όλο τον χρόνο , άκουσα για 60 γουρούνια την χρονιά προς 50 ευρώ το κιλό και άλλο τόσα ο λαγός !!
Με προηγούμενους τσαμπουκάδες στην περιοχή και πυροβολισμούς !!
Κανείς δεν μίλαγε τύπου Ζωγιανά.
Και ο τύπος έγινε Δασοφύλακας και για τους όποιους λόγους εκτέλεσε τον θηροφύλακα που τον κυνηγούσε με αυτό τον τρόπο !!!!!!
ΕΛΕΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΤΟΣΟ ΣΗΨΗ ΠΙΑ ΤΟΣΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 30, 2008 3:03 pm 
Άβαταρ μέλους

Που ζούμε , τι σκατά κοινωνία έχουμε και ειδικά οι μiκρές που ανέχονται τέτοια αποβράσματα όπου και να βρίσκονται, δεν ήξεραν οι κάτοικοι εκεί γιατί δεν μίλαγαν !
Τι να πω άξιοι της τύχης μας είμαστε με αυτά που επιλέγουμε να κάνουμε η να μην κάνουμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:28 pm 

GR-HUNTER έγραψε:
Που ζούμε , τι σκατά κοινωνία έχουμε και ειδικά οι μiκρές που ανέχονται τέτοια αποβράσματα όπου και να βρίσκονται, δεν ήξεραν οι κάτοικοι εκεί γιατί δεν μίλαγαν !
Τι να πω άξιοι της τύχης μας είμαστε με αυτά που επιλέγουμε να κάνουμε η να μην κάνουμε.

γι αυτο πρεπει ΕΜΕΙΣ τουλαχιστον που επισκεπτομαστε τακτικα την επαρχια να μην ανεχομαστε φαινομενα τετοιας συμπεριφορας - εντος και εκτος περιοδου ...χωρις τσαμπουκαδες και θερμοκεφαλισμους , επιμονη καταγγελια για να μπορουμε τουλαχιστον να κυνηγαμε χωρις φοβο , ολοι αυτοι ειναι θρασυδειλοι και ΕΠΕΙΔΗ τους ανεχεται η τοπικη κοινωνια αποθρασυνονται πληρως...για τους πολιτικους ασε καλυτερα , εμετο εχω μονο ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Λαθροθηρία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 30, 2008 9:43 pm 
Άβαταρ μέλους

Πραγματικά αυτό είναι το πρόσωπο του έλληνα λαθροθήρα. Πριν 2 μήνες είχα διαπληκτιστεί με έναν τέτοιο αλητήριο τύπο, λίγα μέτρα έξω από το σπίτι μου, όταν τον εντόπισα σε πρωινό καρτέρι μπεκάτσας. Τα σκάγια του πέρασαν δίπλα μου στην κυριολεξία. Το είχα ήδη καταχωρήσει την ίδια μέρα στη σχετική δημόσια συζήτηση του site. Ούτε λίγο ούτε πολύ με απείλησε ότι θα με κανονίσει και μένα και τα σκυλιά μου (που εκείνη την ώρα τα είχα βγάλει για την πρωινή τους βόλτα). Τον συνόδευε μάλιστα και ο γιός του, που είχε κι αυτός κυνηγετικό όπλο. Κληρονομική λαθροθηρία φίλοι μου!!! :( :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 18   [ 262 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: