Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 5   [ 69 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 15, 2008 12:32 am 
Άβαταρ μέλους

andreas k έγραψε:
Πιστευω με το καινουριο προγραμμα στους υπολογιστες η κατασταση να βελτιωθει σημαντικα.

Ποσο καινουργιο προγραμμα ειναι αυτο?γιατι εχω καταλαβει οτι αυτοι οι υπολογιστες δεν καινε ρευμα αλλα μαζουτ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 18, 2008 10:33 pm 

Υπηρξε δεσμευση οτι απο το Σεπτεμβριο η εκδοση των γενεαλογικων χαρτων θα γινεται σε λιγοτερο απο μηνα.Μακαρι!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 19, 2008 8:57 am 
Άβαταρ μέλους

ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 2007, ή ΤΟΥ 2008 ΕΝΝΟΕΙΣ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 19, 2008 1:31 pm 

Του 2008.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 19, 2008 10:34 pm 
Άβαταρ μέλους

Εχθές ,την Κυριακή ο ΚΟΕ είχε Γεν. Συνέλευση και εκλογές. Για το θέμα του pedigree παραδέχτηκαν ότι υπήρχε μεγάλη αργοπορία , αλλά τώρα έστησαν ένα καινούργιο πρόγραμμα που θα λειτουργήσει σε 2-3 μήνες και θα βγάζει χαρτιά πολύ γρήγορα. Ίδωμεν.
Αντί όμως να παραπονιόμαστε και να γκρινιάζουμε θα πρέπει να φροντίσουμε να γραφτούμε μέλη και να παρουσιαζόμαστε στις Συνελεύσεις για να μπορούμε να επηρεάζουμε καταστάσεις . Αυτό ισχύει και για τον ΟΚΑΔΕ αλλά και για κάθε όμιλο που μας αφορά . Παιδιά, η κριτική από μακριά είναι εύκολη και ανώδυνη. Είναι πολύ σημαντικό να ασχολούμαστε με τα κοινά και να πολεμάμε στη πράξη για αυτά που πιστεύουμε. Φυσικά και θα κάνουν λάθη οι επιρεάζοντες την πορεία ενός ομίλου αλλά τουλάχιστον αυτοί κάτι κάνουν , κάπως προσπαθούν. Ο σίγουρος τρόπος να μην κάνεις λάθη είναι να μην ασχολείσε καθόλου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 21, 2008 5:46 pm 

Eγώ ξέρω πως για την σκυλίτσα μου, γεμάτα πιά 9 μηνών - πήρα & ξαναπήρα τηλέφωνο στον ΚΟΕ-γεννεαλόγιο, τα χαρτιά (pedigree) της ακόμη να εκδοθούν... την δήλωση γέννας την έστειλε ο εκτροφέας/ απο πέρσι τον Σεπτέμβρη, με όλα τα χαρτιά/ πιστ. γονέων κλπ οκει... τώρα για το βιβλιάριο εργασίας κλπ... θα δούμε/ αισοδοξώ να προλάβω την φετεινή έκθεση φυλής?!!! μπορεί και όχι. Προς τι λοιπόν να πληρώνω, γραφτώ & είμαι μέλος στον ΚΟΕ? μήπως με εξυπηρετήσει καλύτερα ή θα πληρώσω λιγότερα?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 21, 2008 10:57 pm 
ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΓΕΝΝΑ ΣΤΗ 25-6-2007 ΚΑΙ ΑΚΩΜΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 23, 2008 3:30 pm 

Νεότερα απ'την επικοινωνία με την Κα Καρ... υπευθ. Γενεαλογίου του ΚΟΕ, λέει ότι εντός του μηνός θα αποσταλλούν στους εκτροφείς τα "χαρτιά-πεντιγκρι" σκύλων που γεννήθηκαν πέρσι τους Ιούνιο & Ιούλιο 2007, έπονται τα του Αυγούστου 2007 κλπ... και είναι πράγματι πολύ καλύτερα τα νέα έντυπα!!! Είδωμεν λοιπόν, μια μικρή πίστωση ακόμη την δικαιούνται & έχουν αναφισβήτητα απ'όλους....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 27, 2008 8:15 pm 

Απογοητεύτηκα σήμερα φίλοι μου που μίλησα εκ νέου, με τον ΚΟΕ-κα. Καριώτη Α. (υπευθ. γεννεαλογίου) = ακόμη παλεύουν να ολοκληρώσουν-στείλλουν τα χαρτιά απ'τις περσινές γέννες Ιούνιο-Ιούλιο 2007... δεν ασχοληθήκανε μ' αυτές του περσινού Αυγούστου ακόμη κλπ... αλλά ούτε και θα ..... Γιατί έχουν να προετοιμαστούν για την επόμενη τους έκθεση κά... εντός του Ιουνίου. Αχ βρε Ελλαδίτσα μου, έως πότε.... εως πότε νομίζουν κάποιοι ότι θα έχουν το ακατολόγιστο κλπ!!! (δημοσιουπαλληλική αντίληψη) κι εσύ θα περιμένεις & περιμένεις/ φυσικά προπληρώθηκαν & άς στάλθηκαν όλα σωστά κι απο πέρσι τον Σεπτάμβρη... τα γνωστά λοιπόν.
Μην ξανακούσω λοιπόν απ'τον κο. Λάππα ή όποιο άλλο... για ΚΟΕ - δεν αξίζουν δυστυχώς πιά τίποτα κατ'εμέ. Ας λένε οι άλλοι ότι θέλουν... αυτοί πέρα βρέχει!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 28, 2008 8:55 am 
Άβαταρ μέλους

Αγαπητού φίλοι μην περιμένετε τίποτε από ανθρώπους που στην πραγματικότητα αυτό που τους ενδιαφέρει λιγότερο είναι η κυνοφιλία εκτός ελαχίστων .
Παλιά δεν είχαν άτομα , τώρα έχουν αλλά δεν έχουν μάθει το π΄ρογραμμα ακόμη , έχουν και την έκθεση = ΧΡΗΜΑ , τα χαρτιά που είναι προπληρωμένα ακριβά αλλά προπληρωμένα θα κοιτάξουν , σε καλέ , μπορούν να κάνουν και αλλιώς τα κορόιδα . αποκλειστικότητα έχουμε !
Θυμάστε τα του Μπασουράκου τα τότε είναι αστεία μπροστά στο σήμερα , εις υγεία μας .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 28, 2008 9:22 am 

ΑΚΗΣ ΛΑΠΠΑΣ έγραψε:
Εχθές ,την Κυριακή ο ΚΟΕ είχε Γεν. Συνέλευση και εκλογές. Για το θέμα του pedigree παραδέχτηκαν ότι υπήρχε μεγάλη αργοπορία , αλλά τώρα έστησαν ένα καινούργιο πρόγραμμα που θα λειτουργήσει σε 2-3 μήνες και θα βγάζει χαρτιά πολύ γρήγορα. Ίδωμεν.
Αντί όμως να παραπονιόμαστε και να γκρινιάζουμε θα πρέπει να φροντίσουμε να γραφτούμε μέλη και να παρουσιαζόμαστε στις Συνελεύσεις για να μπορούμε να επηρεάζουμε καταστάσεις . Αυτό ισχύει και για τον ΟΚΑΔΕ αλλά και για κάθε όμιλο που μας αφορά . Παιδιά, η κριτική από μακριά είναι εύκολη και ανώδυνη. Είναι πολύ σημαντικό να ασχολούμαστε με τα κοινά και να πολεμάμε στη πράξη για αυτά που πιστεύουμε. Φυσικά και θα κάνουν λάθη οι επιρεάζοντες την πορεία ενός ομίλου αλλά τουλάχιστον αυτοί κάτι κάνουν , κάπως προσπαθούν. Ο σίγουρος τρόπος να μην κάνεις λάθη είναι να μην ασχολείσε καθόλου.

Απεφυγα να σχολιασω το χρονια τωρα χαλι της εκδοσης των χαρτιων.
Κανω μια ερωτηση που κολλαει σε πλειστα οσα πλοκαμια του δημοσιου τομεα...εστω οτι οι υπαλληλοι δεν εχουν ή/και δε θελουν ν αποκτησουν γνωσεις μηχανογραφησης ...ηταν δυσκολο να ανατεθει σε τριτους η εκδοση αυτη με καποιο μικρο κοστος ανα σκυλο ?
Τα δοβλετια ομως στη χωρα αυτη (δε θα τη χαρακτηρισω) προτιμουν την ταλαιπωρια των πολιτων παρα την απεμποληση αρμοδιοτητων.
Δε θελω να μιλησω για συμφεροντα και διαγωνισμους,προμηθειες κλπ γιατι δεν ξερεις ποτε τι πραγματικα υπερισχυει: η ανικανοτητα ή η διαφθορα ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 28, 2008 10:56 am 
Άβαταρ μέλους

Και εμένα στη σέττερ μου που πήρα από γνωστό εκτροφέα πέρασαν 9 μήνες μέχρι την έκδοση των πιστοποιητικών!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 28, 2008 11:01 am 
Άβαταρ μέλους

Δεν είχα βέβαια την πρόθεση να γίνω συνήγορος του ΚΟΕ . Αυτό που λέω όμως είναι ότι αν θέλουμε να διορθώσουμε κάτι, καλό είναι να συμμετέχουμε στα κοινά για να μπορούμε να επηρεάζουμε την τύχη των ομίλων , εννοώ κάθε ομίλου. Ο ΚΟΕ έχει 100-150 ανθρώπους που ψηφίζουν και χαράσσουν πολιτική .Το ίδιο και ο ΟΚΑΔΕ . 10 μέλη από δω μέσα να γραφτούν αποτελούν αμέσως το 8-10 % του σώματος !!!
Αντί λοιπόν να γκρινιάζουμε , να σηκωθούμε και να πάμε να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε να αλλάξουν τα πράγματα. Παράδειγμα , η πρόταση για εξωτερική εργολαβική ανάθεση για να βγαίνουν άμεσα τα χαρτιά ( πρόταση Aker).
Έχει έννοια να τα λέμε στο φόρουμ ; ποιος τα ακούει από αυτούς ; Για πες τα όμως στη Γ.Συνέλευση. Μία , δύο , τρείς φορές ….κάτι θα ακούσουν , τουλάχιστον θα τους μπεί η ιδέα. Τα ίδια σας λέω και για τον ΟΚΑΔΕ. Εμείς βέβαια δεν έχουμε 4 υπαλλήλους ούτε έχουμε τον προϋπολογισμό του ΚΟΕ. Εμείς αφιερώνουμε ώρες από την δουλειά μας για λειτουργήσει αυτός ο όμιλος και ασφαλώς κάθε ιδέα , ακόμα και κάθε καλόπιστη πίεση βελτιώνει συνεχώς τα πράγματα. Εμπρός λοιπόν κοπιάστε , βοηθήστε , επηρεάστε.
Έχω και κάποιο νέο του ΟΚΑΔΕ για την έκθεση μορφολογίας . Αυτά στην ενότητα Κυνοφιλική δραστηριότητα του ΟΚΑΔΕ .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 28, 2008 12:23 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Νομίζω πάντως ότι η κατάσταση είναι παρόμοια και σε άλλες χώρες όπως πχ η Ιταλία και εκεί αργούν τα χαρτιά πολύ , βέβαια τα σκυλιά που εγγράφονται με τον ένα η τον άλλο τρόπο είναι τρομακτικά περισσότερα .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 28, 2008 5:11 pm 

KOSTANTINOSZERVAS Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 28, 2008 11:23 am Θέμα δημοσίευσης:
--------------------------------------------------------------------------------

Νομίζω πάντως ότι η κατάσταση είναι παρόμοια και σε άλλες χώρες όπως πχ η Ιταλία και εκεί αργούν τα χαρτιά πολύ , βέβαια τα σκυλιά που εγγράφονται με τον ένα η τον άλλο τρόπο είναι τρομακτικά περισσότερα.

Απ'ότι ήξερα στην Ιταλία φίλοι μου, τα κουτάβια απ'τις γέννες που υπάρχουν κάθε φορά δηλώνονται σε 2-3 φάσεις... ελέγχονται απο τοπικούς ελεγκτές-αντιπροσώπους/ ξανά απ'τον κτηνίατρο κλπ.... αυτά πριν μια 10ετία - τώρα δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται!!. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι χειρότεροι, ίσως στην Ινδία-Πακιστάν-Ρουάντα-Ουγκάντα ή ... φανταστείται να υπήρχε στην μέση κι ο κάθε αρμόδιος όμιλος φυλής!! έλεγχε εκείνος τα χαρτιά γονιών, διακρίσεις κλπ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 5   [ 69 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: