Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 12 από 13   [ 182 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΚΛΟΓΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 16, 2015 11:56 pm 

Σίγουρα, κανείς δεν θα πεί σε κανέναν τι να ψηφίσει.Εδώ,για το κυνήγι και μόνον μιλάμε.
Και πρέπει να συνεχίσει να υπάρχει το κυνήγι.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 17, 2015 1:39 pm 

σαφως και πρεπει να υπαρχει,δεν μπορει ο καθενας να το κοψει,υπαρχουν ομως πραγματα και εκτος του κυνηγιου που πρεπει να λαμβανουμε σοβαρα υποψιν,οπως ειπε και ο χημικος ποιο πανω ειμαι απο αυτους που εχουν τελειωσει πανεπιστημιο με μεταπτυχιακο,τουλαχιστον δουλεψα για κοντα 15 χρονια σε αυτο που αγαπω και τωρα δεν μπορω να βρω δουλεια λογο ηλικιας(40) :lol: με εχουν αναγκασει να κοψω 4 χρονια μια δραστηριοτητα που ηταν συνυφασμένη με τα παντα γυρω μου,με καταντησαν ζομπι του εαυτου μου,να πω οτι με το ζορι συντηρω το σπιτι μου τρωγοντας απο τα ετοιμα,οσα εχουν απομεινει η μετακινηση περιοριστηκε με ενα παπι μιας και το αμαξι κατατεθηκαν πινακιδες πριν 1 χρονο,το ωραιο ειναι οτι δουλευω κιολας και παλι δεν φτανουν :lol: :lol: :lol: :lol,εδω δεν ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟς Ο ΔΙΚΟΜΑΤΙΣΜΟΣ,μας κατεστρεψε εντελεως,δεν θα πω την λυση εγω,δεν ειμαι ο αρμοδιος,ο καθενας πρατει βασει συμφεροντος,αλλα σκεψου οτι υπαρχουν νεα παιδια σαν τον χημικό και ανθρωποι σαν εμενα,μην πω χειροτερα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 17, 2015 8:45 pm 
Άβαταρ μέλους

Βεβαιως υποδειξης δεν γινετε να υπαρχουν και κακως εγιναν.
Ενα σιγουρο ομως, σε σχεση με το κυνηγι ,του χρονου με τρεμοπουλο και τον αλλο τον συντονιστη της συνιστοσασ ,μην περιμενετε τιποτα αλλο εκτος απο κυνηγι ρεζερβας,και αν......

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 19, 2015 2:16 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Το δικό μου σχόλιο είναι ότι δυστυχώς όταν έπρεπε να είμαστε παρών ενωμένοι και αποφασιστικοί ήμασταν απών και τώρα είμαστε πάλι πολύ πίσω από τις εξελίξεις που έρχονται ταχέως και όπως και να το δούμε δεν προμηνύουν κάτι καλό για το κυνήγι ... :roll:

http://www.gpeppas.gr/monovolos/monovolos.html

Ο ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ - Συνέντευξη Βαγγέλη Αποστόλου στο ένθετο "Κυνήγι" της εφημερίδας ΕΘΝΟΣ ... http://www.gpeppas.gr/apopsis/14-1-2015.html

: Η Κυνηγετική Συνομοσπονδία διαψεύδει οτι στηρίζει την ΝΔ ..... ... http://www.gpeppas.gr/periodiko/19-1-15.html

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 19, 2015 2:24 pm 

νομιζω πως υποδείξεις δεν εγιναν,αποψεις κατατεθηκαν και ειναι ολες σεβαστες,ευχομαι οποια και αν βγει κυβερνηση να μην μπορει να πειραξει ουτε μια τριχα απο αυτο που λεγεται κυνηγι,αυτο που ζηταω απο τα ηγετικα στελεχη των κυνηγων,ειναι να μην δινουν χωρο στον καθε τυχαρπαστο οικολογο η οποιον ειναι μαζι του και να μην αφηνουν κανενα να μας πειραξει,καποτε ειχαμε την εαρινη περιοδο οπως και την παραταση κυνηγιου μεχρι της 10 μαρτιου,αυτα κοπηκαν και δεν βγαλανε αχνα,οι συνθηκη ramsar και η natura εχει παρει ολες τις λιμνες και για τα υδροβια εισαι σχεδον παρανομος παντου,αποψη μου ειναι οτι καποια στιγμη θα επρεπε να ασχοληθουμε και εκ των εσω σωστα,για να μην χασουμε τα παντα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 19, 2015 3:06 pm 
Άβαταρ μέλους

manos12-74 έγραψε:
καποτε ειχαμε την εαρινη περιοδο οπως και την παραταση κυνηγιου μεχρι της 10 μαρτιου,αυτα κοπηκαν και δεν βγαλανε αχνα,οι συνθηκη ramsar και η natura εχει παρει ολες τις λιμνες και για τα υδροβια εισαι σχεδον παρανομος παντου,αποψη μου ειναι οτι καποια στιγμη θα επρεπε να ασχοληθουμε και εκ των εσω σωστα,για να μην χασουμε τα παντα.

Ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει φίλε.....Δουλεύουν υποχθόνια μαζί με την Ανταρσυα και τους υπολοιπους Κομμουνιστές σε συνδυασμό με τις οικολογικές οργανώσεις.... :lol: :lol: :lol:

Το κυνήγι υποφερεί εδω και χρόνια και δεν γίνεται απολύτως τπτ γτ ετσι τους συμφέρει...

Φέτος μας έκοψαν το 30% του Χορτιάτη....Ακουσε κανείς κάτι? Ηρθε αυτή η "ΚΥΡΙΑ" που μου μοστράρησε παραπανω οτι στηριζει τους κυνηγούς να φωνάξει??
Το εμαθα ξαφνικά στη Γιορτή του ΚΣΘ και οταν ρώτησα ατομα απο το ΔΣ για την απαγορευση η απάντηση ήταν : "Γιατι κυνηγάς στο Χορτιάτη" ??? Σιγα το μέρος...

Αν ειναι δυνατόν....

Κοψανε τις 10 μερες δεν ειπαμε τπτ...

Κοψανε λιμνες, δέλτα, ποτάμια....συνθηκη ραμσαρ νατουρα...@@@@@ Σε μας στη Βόλβη πριν καποια χρόνια απο τη μόλυνση ψοφησαν όλα και τα κάψανε....

Καποια στιγμή κυνηγούσα κατι πλύμμηρησμένα και ηρθε η θυροφυλακή και μου είπε οτι δεν μπορώ να κυνηγάω γτ εχει πλυμμηρήσει η λίμνη και εχει μετακινηθεί το οριο :lol: :lol: :lol:
Και τι ειναι ρε το όριο του λέω? επιτόκιο?

Τον Γαλλικο τον κλείσανε...Μια ολοκληρη πόλη κυνηγουσε εκει και το κάνανε πάρκο λένε.....
Τα μαντριά εκεί...τα σκουπίδια εκεί...τα ζώα εκεί και διώξανε τους κυνηγούς και 2-3 ψαροταβέρνες...
Αξιός κλειστός, Λουδίας κλειστός...

Εφαρμόσαν τα ατσάλινα...σωστό....αλλα με τα ατσαλινα πανε πακετο και τα παρελκόμενα...εδω θέλουνε να χτυπάς παπιά στα 30 μετρα με ατσάλινα χωρις ομοιωματα και κράχτες....να γεμισει ο τόπος φτερουγιάρικα....οτι ναναι

Δηλαδη τόσα χρόνια με το κυνήγι ολα ήταν καλά και τώρα θα μας το κόψουνε???

Νομίζουν οτι μιλάνε σε χαζους....θα ερθει και η ώρα των καρεκλοκένταυρων των δικών μας :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 19, 2015 4:05 pm 
Άβαταρ μέλους

Metra na yπαρξουν kαι σε ορισμενες περιπτωσεις πολυ σκληρα.
Ειναι ηληθιο να μην πω τιποτα αλλο αυτο που γινετε με το γουροκυνηγι,πεθαινη κοσμος!
Βαρεθηκα να ταιζω να πληρωνω και να συντηρω σκυλια και να βγαινη ο αλλος και να κανη 4-5 στο καρτερι.
Να ξεκιναει η περδικα 1 οκτωμβρη για μενα και για τους εξυπνους απο τον αυγουστο!!!!!!!!!!
Η θυροφυλακη ενοπλη και κρατικη !!!αυτοφωρο στα λαμογια ..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 23, 2015 10:09 pm 
Άβαταρ μέλους

Την Κυριακή επιλέγουμε για άλλη μια φορά, ποιος θα κυβερνήσει τη χωρα....
Τι έχουμε, τι θέλουμε....

Εγω δεν θα ασχοληθώ με την αντιπολιτευση....γιατί τωρα κρίνουμε αυτούς που κυβέρνησαν....το τι επραξαν νομίζω οτι το ξέρουμε καλα....
Επειδή ο 'Ελληνας έχει μια τάση να ξεχνάει το ξαναθυμίζω....

Επειδή σε πολλούς θα κακοφανεί, τα ίδια θα γράψω και για οποιαδηποτε κυβερνηση συνεχίσει το ίδιο χαλι του τρελαντώνη....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 25, 2015 5:58 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδες :wink: ολες αυτες της μερες διαβαζα στο φορουμ αυτα που γραφατε :wink: αλα δεν θεωρο οτι πρεπη να λεμε και να γραφουμε τα ειδια καθε εκλογες,,,,,σημασια εχη τωρα που σχετικα θα την φαμε την παπαρα να πρωλαβουμε εστω και την τελευτεα ωρα το κακο :wink: ,,,,,εγω πριν 30αντα λεπτα ψηφυσα,,και εχω την συνηδησημου υσυχη,,,μιας και απο τα μεγαλα κοματα πηρανε τα αρ /// μου :wink: :wink: απο εδω και περα ο θεος βωηθως :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 27, 2015 2:19 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδες :wink: τωρα ωντος απο εδω και περα θελουμε τον θεο βωηθοοο,και οχι μωνο :wink: η κατασταση μπωρη να σωθη και παλη εαν δουλεψουμε ομαδικα,και ο ΚΣΕ να πιεση σε ωπειες αλλαγες θα ερθουνε :wink: γιατι θα ερθουνε σιγουραααα :( :roll: :roll: βεβαια κατα εμου πρεπη να αλαξουνε καπια πραγματα και το σημαντηκωτερο ειναι να εξαληψη το γρηγοτωτερο δυνατον η λαθροθηριααα :twisted: :twisted: με περησωτερο αυστηρες ποινεςςς :wink: γιατι τετεια ατομα αμαυρωνουνε την κυνηγητικη οικογενεια :( :( εμεις που κυνηγαμε νωμιμοτατα ειμαστε η μα,,,,,κες και αυτη η εξυπνακιδεςςς;; :roll: :roll: .. παντως φιλε Γ.ΠΕΠΠΑ εαν θελης δημιουργησε ενα θεμα με το τι πρεπη να αλαξη και τι οχι επανω στο κυνηγι,,γιατι πιστευω οτι ωντος πρεπη καπια πραγματα να επανεξεταστουνε παλη :wink: και ολα τα μελη του φωρουμ να κανουμε της πρωτασησμας :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 27, 2015 3:50 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΥΝΗΓΙ ΤΕΛΟΣ.....ΤΣΙΡΩΝΗς ΣΤΟ ΥΠΕΚΑ.οποιοσ γνωριζη της θεσεις τους θα καταλαβη.
Υπηρχαν κομματα και αριστερα με ολη τη σημασια της λεξης και στο κεντρο ,και δεξια....
πολλοι μεγαλοκυνηγαρεοι που τους ψηφισαν να πανε να συζητησουν για ρυθμιστικη του χρονου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 27, 2015 6:06 pm 

Τώρα θα κάνουν τους κοψοχέρηδες,όσοι κυνηγοί τους ψήφισαν.Το χειρότερο σενάριο επιβεβαιώθηκε.
Ας αγοράσουμε σύνεργα για πλέξιμο τώρα!
Αυτοί θα απαρτίζουν το νέο υπουργείο:http://arouraios.gr/2015/01/lafazanhs-tsironhs-apostolou-sgouridhs-to-epiteleio-ths-anaptuxhs-eikones/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 27, 2015 9:42 pm 

Πληροφορίες αναφέρουν, οτι ίσως υπαχθεί το κυνήγι, στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης.
Το σωστό,αυτό θα ήταν.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 27, 2015 9:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Δλδ εμείς ρε παιδιά κεφαλή δεν έχουμε???
Να πάει κάποιος να μιλήσει στο Υπουργείο?

Κινούμε τόσα επαγγελμάτα με το κυνηγι και υπάρχει και ενα μεγάλο ποσό που παίρνει το κράτος απο τις άδειες!!!

Τόσο άχρηστοι είναι οι δικοί μας???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 27, 2015 11:42 pm 

Ας ελπίσουμε ότι οι αρμόδιοι θα λειτουργήσουν με την λογική, και όχι με το αντικυνηγετικό συναίσθημα τους.
Όπως γράφθηκε σωστά παραπάνω το κυνήγι προσφέρει στην οικονομία της χώρας.

Μένει η ΚΣΕ να μην πιαστεί στον ύπνο, όπως είχε γίνει στο παρελθόν με την Μπιρμπίλη ή με τις κομμένες ουρές.

Θα χρειαστούμε συμμάχους, τους εμπόρους κυνηγετικών ειδών, αλλά και τους τοπικούς άρχοντες τις επαρχίας που γνωρίζουν τι προσφέρει σε κάθε τόπο το κυνήγι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 12 από 13   [ 182 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: