Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 13   [ 190 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 22, 2008 9:36 pm 
Άβαταρ μέλους

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΒΡΗΚΑ ΣΤΑ 140 ΕΥΡΩ ΤΑ AIGLE GENET GTX ΚΑΙ ΤΑ ΧΤΥΠΗΣΑ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ ΛΙΓΟ ΕΚΤΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥΣ
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΓΚΕΤΩΝ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 29, 2008 9:35 pm 

Scolopax Rusticola έγραψε:
AKU-->τα αγόρασα 180 απο 230 ευρο.Πολυ καλα αδιαβροχα μεχρι στιγμης δν εχουνε βαλει σταλα.Το θεμα με τα αρβυλα που εχουνε Gore-Text πρεπει να συντηρεις κιολας.Π.χ εγω τα περνω αρκετα συχνα κερι με αποτελεσμα να προστατευεται το Gore-Text.Αλλοι περνουνε πανακριβα αρβιλα και μετα απο καιρο τους βαζει νερο και μετα παραπονιουνται κιολας.ε φυσικο και επομενο ειναι το καθε εργαλειο θελει και τη συντηρηση του.Αμα το παρατησεις θα σε παρατησει και αυτο!

εγω φοραω συνηθως τα μποτακια που θα δειτε παρακατω και ειναι goretex , δεν κανω σχεδον καμια συντηρηση εκτος απο πλυσιμο και βουρτσισμα αραια και που...ειναι μαρκας GARMONT και τα φοραω ακριβως εντεκα (11) χρονια...σολα σκληρη για βουνο κλπ ...στη δευτερη φωτο μπορειτε να δειτε τι γραφει πισω απ τη γλωσσα , το παρατηρησα πολυ αργοτερα :ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΠΟΤΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΤΕ... :) σπανια μπορεις να επαινεσεις δημοσια ενα προιον γι αυτο και το αναφερω ...τιμες μη ρωτατε ουτε θυμαμαι για τοτε , καποια τωρινα τους μοντελα γυρω στα 200 $ αρα για μας 130-150 ευρω

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 08, 2008 7:33 pm 
Άβαταρ μέλους

Μόλις βρήκα το θέμα,
Θα ξεκινήσω από ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΤΑΙ meindl island, ΠΟΤΕ καλύτερα πέταξτε τα λεφτά σας στο δρόμο, βρέθηκαν από δώρο 2 ζευγάρια στα ΄χέραι μου, το ένα άντεξε 10 εξόδους, και έφυγε όλη η σόλα πάνω στο κυνήγι- ευτυχως είχα και τα παλιά μαζί και δεν πήγε το 2ημερο έναρξης χαμένο, και το δεύτερο κάτι παραπάνω για να ξανα΄φύγει όλη η σόλα,
ΔΕΝ περνεται chirucua SETTER εαν θέλετα τα πόδια σας, είναι treking δεν κάνουν για πέρδικα, καλά για τον χωματόδρομο και εώς εκεί.
AKU τα μόνο που μου έχουν κρατήσει 3 σεζόν, πολύ καλά αδιάβροχα, αλλά γλιστράνε απερίγραπτά σε βρεγμένο βράχο,
Αυτά του lidl τα έχω δοκιμάσει όλα, είναι για μια χρονιά, για αδιάβροχα κλπ δεν μπορώ να πώ τα χρησιμποιούσα περισσότερο δουλεία και Σχιστό προπονήσεις.
Απο τον Cabela μεγάλος πειρασμός με 80 ευρώ μπότες ψηλές ελαφριες όλο δέρμα, gordex vibram, ΚΑΛΕΣ για μπεκάτσα, έφυγε όλοκληρο κομμάτι από την σχάρα μεχρι την εσωτερική σόλλα σε παραθαλάσιο περδικοκυνήγι.
Είμαι γενικά παπουτσοφάγος έχω αλλάξει ούτε ξέρω πόσες μαρκες, τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα, ολα είναι το πολύ 2 χρονιές, χωρίς προπονήσεις εκει φοράω συνήθως φτηνα.
Επειδή είχε καταντήσει το ποιό ακριβο πράγμα στο κυνήγι να είναι το άρβυλο, και επειδή δεν κάνω "εκπτώσεις" στην στήριξη του αστράγαλου και το κράτημα στο έδαφος, το βάρος το έχω συνήθισει, κατέληξα στην εξής συνταγή,
Στρατιωτικό του Βελγικού στρατού, ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ vibram έχω φορέσει, μου ταιριάζει αψογά στο κουτουπιέ, είναι ψηλό (γενικώς προτιμώ τα ψηλα λόγω φιδιών) με πάτο από αθλητικό παπούτσι, βαμμένο και περασμένο με αλοιφή, αντέχει 4 ώρες κάτω από συνεχή βροχή μεχρι να πάρει νερό, Τα είχα πάρει για τις προπονήσεις σχιστό, και λόγω συμπτώσεων χρειάστηκε να τα φορέσω στο αλπικό περδικοκυνήγι, ΄δεν είναι το τέλειο αλλά σε σχέση με τα περισσότερα διαφημιζόμενα είναι ανώτερο.
Ετσι και αλλιώς την μπεκάτσα την κυνηγαώ με γαλότσα, AIGLE PARCOUS με κλειστά μάτια.
Παντελής

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 12:45 am 
Άβαταρ μέλους

ΑΡΒΥΛΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ 511 TACTICAL 100 % ΣΤΕΓΑΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ΣΟΛΑ,ΚΑΛΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ.ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΑΝΕΛΙΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ "ΒΑΡΒΑΡΗ" ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ,ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΝΑ 3ΜΗΝΟ ΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΜΕ ΣΤΕΓΑΝΟ....ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ!ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΣΤΕΓΑΝΑ Η ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ Η ΒΑΦΗ ΜΕ ΤΥΠΟΥ ΚΑΜΕΛ ΒΕΡΝΙΚΙΑ ΞΗΡΑΙΝΕΙ ΤΙΣ ΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑ Η ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ!
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 2:01 pm 
Chirucha canada. Τα βρήκα απο μαγαζί με στρατιωτικά 150 ευρώ αντι 200+ που τα πουλάνε τα κυνηγομάγαζα.(δυστυχώς έκλεισε πριν 3 μήνες) Περδικοπάπουτσο σταθερό και στο βάλτο δεν μπαίνει σταγόνα (είναι αρκετά ψηλά). Προτιμώ να δώσω παραπάνω λεφτά για ένα παπούτσι και να κρατήσει παρά να αλλάζω κάθε λίγο.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 27, 2008 6:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγώ αγόρασα από το Internet τα χριστούγεννα ένα ζευγάρι με 70 $ έμεινα απίστευτα ευχαριστημένος και την περάσμένη εβδομάδα ξανα πήρα τα ίδια χωρίς ενίσχυση αλλά πάντα αδιαβροχα με 50 $ . Στην Μπεκάτσα όλο το χειμώνα με βροχές χιόνια και κρύο το πόδι μου δεν βράχηκε-κρύωσε ποτέ!!!!
Τώρα αυτά που μου ήρθαν προχτές τα έβαλα σε εκπαιδευτικό την παρασκευή σε μέρος που έβρεχε όλο το βράδυ και δεν πήραν σταγόνα. Λίγο πιο ελαφρυά πολύ άνετα!!
Στην Ελλάδε σε κυνηγετικό μαγαζί το πιο φτηνό έχει 100 ευρό και δεν είναι και αδιαβρόχο!!!!

[img][img]http://img329.imageshack.us/img329/8287/cabelasinxg1.jpg[/img]
[/img]

[img][img]http://img175.imageshack.us/img175/4988/cabelasunbt2.jpg[/img]
[/img]

Μπορείτε να τα δείτε εδώ και να διαβάσετε και τα reviews

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true[/url]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 30, 2008 9:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα. Εχει κανεις δοκιμασει ή φοραει τα meindl burma pro ή meindl vakum gtx για να μου πει εντυπωσεις; Εχω καταλήξει σε ένα απο αυτά τα 2,θα ηθελα και την γνωμη σας ομως.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 10:19 am 
Άβαταρ μέλους

καλημερα φιλε μου τα meindl burma pro εχω παρει 2 ζευγαρια πολυ καλα παπουτσια κορυφαιο πατημα και κρατημα αν κυνηγας περδικα παρτα ανεπιφυλακτα,ποσο τα βρηκες?εγω και τις δυο φορες που τα πηρα ηταν στις εκπτωσεις 160€

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 10:19 am 
Άβαταρ μέλους

καλημερα φιλε μου τα meindl burma pro εχω παρει 2 ζευγαρια πολυ καλα παπουτσια κορυφαιο πατημα και κρατημα αν κυνηγας περδικα παρτα ανεπιφυλακτα,ποσο τα βρηκες?εγω και τις δυο φορες που τα πηρα ηταν στις εκπτωσεις 160€

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 10:53 am 
Άβαταρ μέλους

Καλημερα. Στην περδικα κανω ελαχιστες εξοδους. Γενικα τα θελω για ολα μου τα κυνηγια μπεκατσα φασα τσιχλες. Πιστευεις οτι θα ειναι κουραστικα λογο του οτι ειναι ποιο ακαμπτα απο τα υπολοιπα; Δυστηχως τα εχω βρει 230 Ε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 12:00 pm 
Άβαταρ μέλους

230 ε?θα τα χεις χρονια μην ανχωνεσαι απλα πριν τα βαλεισ στο βουνο να τα βαλεισ καμποσεσ φορες να τα περπατησεις να στρωσουνε α και να τα περνας αλοιφη συχνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 12:34 pm 
Άβαταρ μέλους

Ok φιλε μου σ'ευχαριστω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 02, 2008 9:44 am 
Άβαταρ μέλους

ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΕΧΩ ΤΟ GOLORADO ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΤΑ ΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΡΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟ JERSEY ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ ΚΑΛΥΨΗ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:13 am 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΟΝΤΩΣ ΤΑ MEIDL BURMA ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΚΑΜΠΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ,Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 210-220 Ε.ΤΑ ΦΟΡΑΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 7:56 pm 
Άβαταρ μέλους

@ximikos00
Ερώτηση. Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις το ευρωπαϊκό νούμερο 43 σε τι αμερικάνικο είναι; Στο 11;

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 13   [ 190 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: