Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 9 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΛΕΚΑ ΣΚΥΛΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 24, 2010 5:12 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα σε ολους με λενε Γιαννη ειμαι απο τη Δραμα κι εχω ενα προβλημα με το σκυλο μου.Ειναι μαυρος(μπρακ) κι οταν φερμαρει στο πυκνο δε φαινεται πολυ δε δεχεται και μπιπερ ανοιγεται και πολυ οποτε οταν σταματαει το κουδουνακι αρχιζει ενας γολγοθας μεχρι να τον βρω πολλες φορες τον προσπερναω χωρις να τον δω καθολου.Εψαξα και βρηκα κατι που μπορει να με βοηθησειhttp://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=32939&catID=15085&GroupID=5012&Product=1959 αλλα ειναι απο Νορβηγια και βγαινει λιγο ακριβο με τα μεταφορικα και τον εκτελωνισμο.Εχει κανεις υποψην κατι παρομοιο απο Ελλαδα που να ειναι και αντοχης?Ευχαριστω προκαταβολικα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΛΕΚΑ ΣΚΥΛΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 26, 2010 3:51 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλε Γιάννη σχετικά με το γιλέκο δεν έχω να σου πω κάτι αλλά πιστεύω ότι όλα τα σκυλιά μπορούν να συνιθίσουν το μπίπερ. Εμένα τα 2 σέτερ είχαν αρχικά πρόβλημα και το 1 έμεινε νηστικό μέρες ώσπου να το συνιθίσει και το άλλο έμεινε ξάγρυπνο πάλι αρκετές ημέρες :wink: .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 26, 2010 5:43 pm 
Άβαταρ μέλους

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 26, 2010 6:21 pm 
Άβαταρ μέλους

Petritis έγραψε:

To συγκεκριμενο ειναι απο νεοπρεν για βαλτο,οποτε θα ζεσταινεται, ισως κατι τετοιο να βολεψει καλυτερα http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... rm1&Go.x=0

Αν προκειται για κυνηγι μπεκατσας μεσα σε πουρναρια και γενικα ντυμενα μερη, πιθανον να το κανει κομφετι το γιλεκο

Ποια η συμπεριφορα του σκυλου στην φερμα οταν βαρεσει μπιπερ?τη σπαει?

Αν θες δοκιμασε με αλλο μπιπερ,αλλο ηχο, και κατεβασε την ενταση(να ακουγεται σκαρτα 100μ για αρχη και μετα την ανεβαζεις)
Βαλε το μπιπερ να βαραει πριν και κατα τη διαρκεια του φαγητου 10 μετρα μακρια απο το πιατο του και μετα το φαιρνεις πιο κοντα
Φορα το μπιπερ στη λεκανη του σκυλου,μπροστα απο τα πισω ποδια, και οχι στο λαιμο

Ολα αυτα ειναι τρικς μπας και το συνηθισει το σκυλακι σιγα σιγα, αφου με το αποτομο δεν το δεχεται

ΥΓ: Επειδη δεν καταλαβα το σκυλακι τι ρατσα ειναι?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 27, 2010 8:29 am 
Άβαταρ μέλους

Kαλημερα σε ολους ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και για το ενδιαφερον.Δυστυχως το σκυλακι δε συνηθιζει το μπιπερ (δοκιμασα 3 διαφορετικα σε διαφορες εντασεις)δε δοκιμασα μονο να το βαλω στη μεση του θα το προσπαθησω τωρα στα εκπαιδευτικα μηπως?Ο σκυλος ενω γενικα εχει σταθερη φερμα οταν ακουει το μπιπερ ξεκιναει και πονταρει μεχρι που σηκωνεται το πουλι και φευγει.Το παραξενο ειναι πως οταν το μπιπερ το φορανε σκυλια φιλων μου συγκυνηγων δεν επηρεαζεται ενω οταν το φοραει αυτος ή η σεττερινα μου τοτε σπαει τη φερμα.Τι να πω ειναι και 8 ετων δε θελω να τον παιδευω αλλο του τοχω βαλει απειρες φορες στη διαρκεια του φαγητου να χτυπαει αλλα τιποτα ,στο κυνηγι τα ιδια γι αυτο κατεληξα στο γιλεκο .
Συνημμένο:
Σχόλια αρχείου: Εδω ειναι φετος το χειμωνα

Υποτιθεται οτι ειναι μπρακ ετσι μου χε πει οταν μου τον πουλησε καποιος εκπαιδευτης και επειδη ειχα ηδη ενα κουτσχααρ τον προτιμησα απο αλλες ρατσες.Στη πορεια καταλαβα οτι ισως δεν ειναι καθαροαιμος κατι το οποιο δε με πειραξε καθολου καθως με αποζημιωνει με τα κυνηγια που μου χει κανει τοσα χρονια.Το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι δε θα μπορεσω ισως ποτε να βρω αναλογο σκυλι γιατι δεν εχω δει παρομοιο πουθενα .Προσπαθησα να επικοινωνησω με αυτον που μου τον πουλησε αλλα μαλλον αλλαξε επαγγελμα....
Ευχαριστω για τις απαντησεις

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 27, 2010 11:39 am 
Άβαταρ μέλους

Το κεφαλι του εχει αρκετα στοιχεια απο ποιντερ, το σωμα του μαλλον απο ηπειρωτικο(κουτσχααρ,ντρατχααρ), οποτε οπως το λες,, δεν μπορεις να περιμενεις απογωνους

Το σκυλακι οντως ειναι μεγαλο για να του αλλαξεις χουγια, οποτε δοκιμασε τωρα στα εκπαιδευτικα του τις εναλλακτικες σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 09, 2014 10:09 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα.
Γνωρίζει κανείς αν εισάγονται στην Ελλάδα από κάποιον , με ενδιαφέρει και μένα , αλλα για το απλό μόνο πλάτης με έντονο χρώμα
:?:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 09, 2014 4:09 pm 
Άβαταρ μέλους

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 09, 2014 5:38 pm 
Άβαταρ μέλους

panos franchi έγραψε: