Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 41   [ 608 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 28, 2008 11:52 pm 
Εγώ τα έκοψα όλα τα έντυπα απο τη στιγμή που έγιναν τα Forum στο διαδίκτυο. Είναι πιο άμεσα μιάς και έχω αμφίδρομη σχέση με τους αρθρογράφους

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 27, 2008 1:17 am 
akapa έγραψε:
Εγώ τα έκοψα όλα τα έντυπα απο τη στιγμή που έγιναν τα Forum στο διαδίκτυο. Είναι πιο άμεσα μιάς και έχω αμφίδρομη σχέση με τους αρθρογράφους

Απ'την άλλη, δεν μου έχει τύχει ποτέ να έχω εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις με αυτές των αρθρογράφων στα έντυπα. Πάνω κάτω με πρεσβευουν οι απόψεις τους ή βρήσκω έναν κοινό παρονομαστή.
Αντίθετα στα forum έχει τύχει. :arrow: -------Alexis-, χ, ψ κτλ.
Αλλά σεβομαι το δικαίωμά τους να υπερασπίζονται τη γνώμη τους επώνυμα.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 27, 2008 2:48 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Παιδιά καλησπέρα.
Ξεκινώ λοιπόν με ένα σπουδαίο γεγονός κατά την γνώμη μου.
Αγόρασα μόλις το πρωί το περιοδικό Κυνηγεσία και Κυνοφιλία , μέσα είχε το πρώτο DVD της αρχικής σειράς του Γιάννη Χριστογιάννη από την καταπληκτική σειρά του ,
ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ, η καλύτερη ελληνική παραγωγή κατά την γνώμη μου , που αξίζει να υπάρχει σ όλες τις βιβλιοθήκες.

http://www.tstv.gr/hunting/hunting_gr.html#

Έχει λοιπόν την πρώτη ταινία του που ήταν αφιερωμένη στο τρυγόνι και το ορτύκι.
ΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΩΡΕΑΝ στην αρχική τιμή του σκέτου περιοδικού !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 27, 2008 4:16 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Παιδιά καλησπέρα.
Ξεκινώ λοιπόν με ένα σπουδαίο γεγονός κατά την γνώμη μου.
Αγόρασα μόλις το πρωί το περιοδικό Κυνηγεσία και Κυνοφιλία , μέσα είχε το πρώτο DVD της αρχικής σειράς του Γιάννη Χριστογιάννη από την καταπληκτική σειρά του ,
ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ, η καλύτερη ελληνική παραγωγή κατά την γνώμη μου , που αξίζει να υπάρχει σ όλες τις βιβλιοθήκες.

http://www.tstv.gr/hunting/hunting_gr.html#

Έχει λοιπόν την πρώτη ταινία του που ήταν αφιερωμένη στο τρυγόνι και το ορτύκι.
ΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΩΡΕΑΝ στην αρχική τιμή του σκέτου περιοδικού !

Πολύ καλή πρόταση και μάλιστα ανανεωμένη περιέχει παρουσίαση όπλου αλλά και πολλά περιβαλλοντολογικά θέματα .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 03, 2008 4:00 pm 
Άβαταρ μέλους

Ρε παιδιά έχετε δει τα δύο τελευταία DVD του Ενθους !
Έχουν τρελαθεί εκεί μέσα με αυτά που βάζουν σαν κυνήγι τρυγονιού, ορτυκιού στην Αίγυπτο.!
Μιλάμε για τοπικό είδος καμία σχέση με το τρυγόνι , ήμερα περιστέρια δίπλα στους περιστερώνες , με παιδιά που κάνουν το απόρτ , γαιδάρους και χωρικούς να πηγαινοέρχονται και άλλα κουφά !!!!
Τι είναι αυτά , ξεμείναμε από DVD και βάζουμε ότι νάνε πια !
Θα μας πάρουν με τις πέτρες όλους τους κυνηγούς και αυτούς της συμφοράς και όποιον είναι κυνηγός .
Στα δε ορτύκια τα βρήκαμε συγκεντρωμένα σε ένα χωράφι για πέρασμα , ακούγετε ο Καζαντζίδης που και πού και προτρέπουν στον κυνηγό να μην βάλει στην αρχή τον σκύλο , γιατί είναι πολλά τα ορτύκια !
Αυτός τον βάζει γιατί όπως λέει ον κάμερα για αυτό ήρθαμε , για να τον εκπαιδεύσουμε και πυροβολεί ότι σηκώνουν οι αιγύπτιοι νε τα πόδια και αυτά είναι πολλά , φυσικά ο σκύλος δεν πήρε ούτε μία φέρμα , ούτε κατάλαβε τι κάνει εκεί μέσα, !
Μετα τα κρέμασαν και από τις πουλιάστρες στη ζώνη του παντελονιού για να επιβεβαιώσουν την επιτυχία !!!
Η πλάκα είναι ότι τους τα χώνουν και με επιστολές στο ίδιο το ένθετο αναγνώστες, περιμένετε τώρα μετά και το σημερινό να δείτε τι θα τους γράψουν !
Πάντως κάτι κάποιοι το έχουν καταλάβει λάθος !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 03, 2008 9:54 pm 
Άβαταρ μέλους

Δεν διάβασες καλά φίλε δεν είναι τρυγόνι αλλά τοπική δεκαοχτούρα
της Αιγύπτου, ήμερη δηλαδή και ήμερα περιστέρια , όπως γράφουν σ ε επώνυμη επιστολή διευκρίνησης διαμαρτυρίας, ρε τι πάθαινε τα κακόμοιρα από τους κυνηγαράδες..
Άντε με περισσότερες γυμνές και περισσότερο κυνήγι πλιάτσικο ήμερων …
Μας πήραν χαμπάρι και τα μπλόκ και βάζουν τα γυμνά εξώφυλλα , θα ξαναβρώ τα link για να διαβάστε τα ειρωνικά σχόλια .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 8:57 am 
Άβαταρ μέλους

To συγκεκρομενο dvd μια που ειδα κανα πενταλεπτο και μια που το...πεταξα!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 10:12 am 
Άβαταρ μέλους

Το νέο dvd το είδατε; “Κυνήγι κότας στο κοτέτσι του γείτονα” με τον σούπερ κυνηγό σαφάρι Γιάννη Λακέρδο, ενώ θα έχει σπέσιαλ αφιέρωμα στο κυνήγι καναρινιού στο ξεπέταγμα από το κλουβί.
Επειδή τους έχω στείλει ήδη μήνυμα στείλτε και σεις ένα e-mail διαμαρτυρίας στο diananews.gr. Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι όλα αυτά τα δολοφονικά δεν μας εκφράζουν. Φανταστείτε τι ζημιά έγινε με ανθρώπους άσχετους με το κυνήγι. Θα με βλέπουν τώρα στο βουνό και θα λένε “έβαλε στο σημάδι τα κατσίκια του τσομπάνη, τον κακούργο”.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 12:13 pm 
Άβαταρ μέλους

Πετυχημένο φίλε , γέλασα πολύ :lol: :lol: :lol:
To χρήμα δεν έχει ηθική και κάποιους μόνο αυτό τους ενδιαφέρει .
Συγκρίνετε με την δουλειά του Χριστογιάννη και τα παλιά περιοδικά Κυνήγι Σκοποβολή , Κυνηγητικά νέα , Κυνηγεσία Κυνοφυλία κλπ με όλες αυτές τις μετριότητες που επανεκδίδουν , με τα DVD αυτής της ποιότητας , κυνηγητικής ηθικής , με δώρα , φωτογραφίες βυζιών και όλα αυτά , τι άλλο περιμένετε , θα δούν πολλά ακόμα τα μάτια μας ! :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 1:40 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδιά νομίζω το να αγοράζουμε κάθε φορά κάτι το οποίο δεν αξίζει είναι λάθος,
απλά δεν ξανααγοράζουμε.
Οσο βλέπουν τις πωλήσεις σταθερές τόσο συνεχίζουν να μας παιρνούν για ηλίθιους.

Μου θυμίζει την γιαγιά που ενώ είναι ξαπλωμένη στην ξαπλώστρα με το μπικίνι, παραπονιέται για τα είκοσι ευρώ που δίνει κάθε φορά, αλλά κάθε σαββατοκύριακο εκεί την βγάζει

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 3:20 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Αλκιβιάδης Τσάφος έγραψε:
Παιδιά νομίζω το να αγοράζουμε κάθε φορά κάτι το οποίο δεν αξίζει είναι λάθος,
απλά δεν ξανααγοράζουμε.
Οσο βλέπουν τις πωλήσεις σταθερές τόσο συνεχίζουν να μας παιρνούν για ηλίθιους.

Μου θυμίζει την γιαγιά που ενώ είναι ξαπλωμένη στην ξαπλώστρα με το μπικίνι, παραπονιέται για τα είκοσι ευρώ που δίνει κάθε φορά, αλλά κάθε σαββατοκύριακο εκεί την βγάζει

Σωστός !
Έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή του ενθέτου χωρίς DVD , όπως παλιά.
Κοιτάτε , για τα συγκεκριμένα DVD έχετε απόλυτο δίκιο κάποιος εκεί μέσα έπρεπε να τσεκάρει και βασικά να σκεφτεί !!!
Τώρα στο ένθετο γράφουν άτομα , που έχουν άψογη γραφή και ποιότητα σ αυτήν , εδώ και πολλά χρόνια και συνεχίζουν να την έχουν ευτυχώς .
Υπάρχουν τουλάχιστον τρία πολύ καλά άρθρα στο συγκεκριμένο τεύχος με το απαράδεκτο αιγυπτιακό ορτυκοκυνήγι ... , όπως , Τα νυχτοφτερουγίσματα , Μήνα Σεπτέμβρη να περνούν , Οι πλάνες και τα ουσιώδη .
Αυτά τα τρία άρθρα αξίζουν και μόνο αυτά αξίζουν την αγορά , εκπαιδεύουν , συναρπάζουν και συγκινούν .
Υπάρχουν όμως και αρθρογράφοι οι οποίοι δεν μπορούν να αλλάξουν την λογική της πιάτσας και την έκφραση αυτής.
Με το έτσι θέλω θέλουν να γίνουν και δημοσιογράφοι , δεν είναι όμως έτσι , το μικρόφωνο στο χέρι , η η πένα που ήρθε από συγκυρία ,και ο δήθεν τσαμπουκάς της πιάτσας , δεν θα φέρουν την πανεπιστημιακή παιδεία που είναι απαραίτητη για να βάλει τα θεμέλια στην σκέψη και στην γραφή !
Για να μην μακρηγορώ , αυτή είναι η αγορά σήμερα στον δικό μας εξειδικευμένο τύπο και σίγουρα καλό θα είναι τα έχω χιλιοπεί , μην τα βάζουμε όλα και όλους στο ίδιο μπλέντερ και μην αναμιγνύουμε , έτσι καλό κάνουμε μόνο στα κακά ρούχα , γιατί τα καλά και μυρωδάτα χάνουν την αίγλη τους αφού ανακατεύονται όλα μαζί στο πλύσιμο ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 05, 2008 9:54 am 
Άβαταρ μέλους

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ DVD ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ DVD ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ,ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ Κ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟΙ ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟΥ ΕΘΝΟΣ-ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΤΑΙΝΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΤΡΕΠΑΝ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ 4 ΤΑΙΝΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ DVD ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ...ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΞΕΝΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΟ ΕΝΘΕΤΟ ΘΕΩΡΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΟΓΑ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΒΕΒΑΙΑ, ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ DVD ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΜΕΡΙΚΑ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ, ΘΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΡΥΓΟΝΑΚΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΩ ΝΙΩΘΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΑΛΛΑ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΟΠΟ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...
ΠΑΝΤΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ Κ ΤΟ ΕΘΝΟΣ-ΚΥΝΗΓΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΩΦΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ...

ΑΡΙΣ ΧΕΛΑΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 05, 2008 12:43 pm 
Άβαταρ μέλους

Θα συμφωνησω μαζι σου σε οτι αφορα την ποιοτικη προσπαθεια που κανουν ορισμενοι αρθρογραφοι του ενθετου,εδω ομως κριναμε το dvd νομιζω.
Θα συμφωνουσα μαζι σου στο οτι ξενιζουν οι τροποι και οι συνηθειες κυνηγιου αλλων κρατων,οταν εδειχνε κυνηγι ορτυκιου-τρυγονιου-δεκαοχτουρας-σκαντζοχοιρου..με κυνηγους ντοπιους και ντοπιες συνηθειες και μεθοδους και οχι νεοπλουτους αδαης,ασυνηδητους τυφεκιοφορους περιστοιχισμενους με πεινασμενους ντοπιους 'θυραματοφορεις"και συνοδευομενους απο ενα σκυλι στα ορια της νευρικης κρισης.Τα λω αυτα γιατι στη σελιδα με τα μικρα γραμματακια παινευονται για τα φυλλα που πουλουν και θεωρουν οτι με εβδομαδιαια σαβουρo-dvd προσφερουν και στον Ελληνα ΚΥΝΗΓΟ!!!!!Καποιοι μας θεωρουν δεδομενους;Μας θεωρουν σαβουροφαγους;
Θα συμφωνησω απολυτα με τον Αλκιβιαδη και απο την επομενη Τεταρτη θα μετραν εναν λιγοτερο "σαβουρο-αγοραστη"!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 2:19 pm 
Άβαταρ μέλους

Παιδιά ,σήμερα το ένθετο του Ελεύθερου Τύπου για το κυνήγι είναι φοβερό !
Μπράβο στον Απόστολο Αντωνάκη , που έχει το θάρρος να γράψει αυτά τα άρθρα για την λαθροθηρία με κασετόφωνα κλπ στην Αττική.
Λέει τα πράγματα με το όνομα τους για το τι γίνετε , πώς και πού , μέχρι και χάρτες έχει που τα τοποθετούν !
Πάρτε για να δείτε ποιοι και πώς μας φτάνουν σε αυτήν την κατάντια και ποιο είναι το καθήκον το δικό μας όμως σαν απάντηση σε αυτά τα ρεμάλια .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 12, 2008 11:13 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σας. Μόλις είδα το DVD που είχε το ένθετο του Ελευθέρου τύπου "Όπου φερμα και μπεκάτσα" Πραγματικά ένα πολύ ωραίο DVD σε πανέμορφα τόπια και με καταπληκτικό καιρό <<Ελπίζω να έρθει και εδω γρήγορα>>. Η ταινία έχει γυριστεί χωρίς όπλο μονό με την κάμερα να τραβά τα 5 υπέροχα setter. Απολαύετε την.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 41   [ 608 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: