Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 41   [ 608 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 09, 2007 6:34 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Διάβασα ένα αρθράκι στην στήλη ΣΤΟ ΣΤΟΧΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ενός από τα δύο μεγάλα
μηνιαία περιοδικά το παραθέτω ακριβώς χωρίς σχολιασμό δικό μου !

Παράθεση:

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΝ ΑΙΘΡΙΑ. Μετά από 17 χρόνια πίστης και προσήλωσης στην ποιότητα της ενημέρωσης του κυνηγού , αλλά και προβολής του έργου των Κ.Ο ως ειδικός τύπος , το μόνο που δεν περιμέναμε είναι να δούμε τις ίδιες οργανώσεις να κινούνται ανταγωνιστικά και ενάντια στην εμπορική επιβίωση του κυνηγετικού Τύπου που τόσα χρόνια τις στηρίζει.
Με μεγάλη έκπληξη ακούσαμε τον πρόεδρο της ΚΟΜΑΘ να προωθεί ένθετο ημερήσιας εφημερίδας , ιδιωτικών συμφερόντων καλώντας τα το συνδράμουν .
Όσο αγνές κι αν είναι οι προθέσεις , πιστεύουμε ότι διασφάλιση της διαχρονικότητας των σχέσεων προαπαιτεί την ευαισθησία και τον αμφίδρομο σεβασμό στον διακριτό ρόλο και τις ευθύνες του καθ΄ ενός .
Στην εποχή που τίποτα δεν χαρίζεται , όλα αποκτώνται με κόπο , ελπίζουμε και πιστεύουμε στην διατήρηση των παραδοσιακών αξιών.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 09, 2007 6:56 pm 

Και έχει απόλυτο δίκιο το έντυπο αυτό....Πρέπει κάποιοι να καταλάβουν ότι οι επιλεκτικές "συγγένειες" θα προκαλέσουν πικρίες και δικαιολογημένη αγανάκτηση...
Κατά τα άλλα οι ίδιοι "κάποιοι"επικαλούνται την ενότητα του Κυνηγετικού χώρου.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 09, 2007 7:31 pm 
Άβαταρ μέλους

E ΡΕ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΜΑΘ(που κατα τα αλλα εχει αγνες προθεσεις).ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 09, 2007 8:52 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καθίστε ρε παιδιά εξηγήστε μας τι εννοείται γιατί θα τρελαθώ τελείως !:shock::shock:
Σίγουρα κατανοώ την άποψη του κυνηγετικού περιοδικού και έχει δίκιο , η αγορά είναι πολύ δύσκολη πια , τα έχω πει και παραπάνω , αλλά από την άλλη δεν είναι έτσι το βλέπω εγώ κακό που η ΚΟΜΑΘ σε μία εφημερίδα της Μακεδονίας βγάζει......... η βοηθά....... να βγει ένα ένθετο για το κυνήγι !
Νομίζω ότι αυτό γίνεται αφιλοκερδώς εκ μέρους της ΚΟΜΑΘ με χρήματα των Μακεδόνων κυνηγών και αφού μπαίνει στα σπίτια των Μακεδόνων κυνηγών και όχι μόνο δεν είναι κακό .
Το δε έντυπο είναι αρκετά ποιοτικό από θέματα κλπ
Και τα περιοδικά από την άλλη δεν είναι άγγελοι κερδοσκοπικές επιχειρήσεις είναι που ζουν από το κυνήγι !
:?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 09, 2007 10:03 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Καθίστε ρε παιδιά εξηγήστε μας τι εννοείται γιατί θα τρελαθώ τελείως !:shock::shock:
Σίγουρα κατανοώ την άποψη του κυνηγετικού περιοδικού και έχει δίκιο , η αγορά είναι πολύ δύσκολη πια , τα έχω πει και παραπάνω , αλλά από την άλλη δεν είναι έτσι το βλέπω εγώ κακό που η ΚΟΜΑΘ σε μία εφημερίδα της Μακεδονίας βγάζει......... η βοηθά....... να βγει ένα ένθετο για το κυνήγι !
Νομίζω ότι αυτό γίνεται αφιλοκερδώς εκ μέρους της ΚΟΜΑΘ με χρήματα των Μακεδόνων κυνηγών και αφού μπαίνει στα σπίτια των Μακεδόνων κυνηγών και όχι μόνο δεν είναι κακό .
Και τα περιοδικά από την άλλη δεν είναι άγγελοι κερδοσκοπικές επιχειρήσεις είναι που ζουν από το κυνήγι !

EIΠΑ ΟΤΙ ΣΥΑΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΑΓΝΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΙΛΑΩ & ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΕΝΙΚΕΥΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ.Η ΚΟΜΑΘ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΣ ΚΥΝ.ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 09, 2007 10:13 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
gpeppas έγραψε:

EIΠΑ ΟΤΙ ΣΥΑΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΑΓΝΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΙΛΑΩ & ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΕΝΙΚΕΥΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ.Η ΚΟΜΑΘ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΣ ΚΥΝ.ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Ουφ !
Είπα και εγώ ρε Γιώργο !
Γιατί με αυτά που βλέπω και ακούω κοντεύουμε να τρελαθούμε !
¨Όντως την ΚΟΜΑΘ και εγώ την έχω πολύ ψηλά , ειδικά κάποια άτομα , επιστήμονες στο είδος τους που εργάζονται εκεί , είναι ότι καλύτερο μπορούσε να υπάρξει και δίνουν νομίζω την σωτή κατεύθυνση στην Mακεδονική , Θρακική Ομοσπονδία .
:D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 10, 2007 10:41 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Γιάννης Ξηρογιάννης έγραψε:
Και έχει απόλυτο δίκιο το έντυπο αυτό....Πρέπει κάποιοι να καταλάβουν ότι οι επιλεκτικές "συγγένειες" θα προκαλέσουν πικρίες και δικαιολογημένη αγανάκτηση...
Κατά τα άλλα οι ίδιοι "κάποιοι"επικαλούνται την ενότητα του Κυνηγετικού χώρου.....

Ετσι πιστεύω και εγώ , ότι δίνεται από τις ΚΟ οργανώσεις σαν ύλη σε ειδικά ένθετα κλπ πρέπει να δίνεται και στον υπόλοιπο ειδικό τύπο ισοδύναμα και σε όλους !
Δεν πρέπει να υπάρχουν ιδιαίτερες σχέσεις κλπ , έτσι μόνο προβλήματα και αντιπαραθέσεις θα δημιουργηθούν που στο τέλος κακό θα κάνουν στο κυνήγι !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2007 10:21 am 
ΤΟ SPORTIME ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ DVD ME KΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2007 11:05 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

ΓΡΑΙΚΟΣ έγραψε:
ΤΟ SPORTIME ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ DVD ME KΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ.

Σοβαρά θα το πάρω από περιέργεια , πώς και μία αθλητική εφημερίδα καταπιάστηκε με το κυνήγι ! :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 05, 2007 12:08 pm 
Άβαταρ μέλους

ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ DVD ΜΕ ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΔΙΚΑΣ - ΨΑΡΕΜΑ - ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΕΙ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 13, 2007 8:42 pm 
Άβαταρ μέλους

Πάντως το τελευταίο τεύχος του κυνηγητικού ενθέτου του ΕΤ ήταν πολύ καλό πραγματικά .
Τα άρθρα για την Πελοπόννησο ήταν ζεστά και αναδείκνυαν την καταστροφή και το πρόβλημα που προέκυψε με πολύ ευαισθησία χωρίς υπερβολές .
Μου άρεσε ιδιαίτερα η παρουσίαση των εκεί κατοίκων πολύ από τους οποίους είναι κυνηγοί .
Πολύ καλό πραγματικά. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: DVD στον κυνηγητικό τύπο !
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 05, 2007 5:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Συνάδελφοι έχω μία απορία και θα ήθελα να συζητήσουμε .
Έχετε παρατηρήσει τον ανταγωνισμό που υπάρχει μεταξύ του κυνηγητικού τύπου που τώρα πια όλοι μα όλοι βάζουν μέσα και ένα DVD με κυνηγητικό θέμα.
Σαν ιδέα δεν είναι άσκημη ίσα ίσα πολύ καλή και φτηνή για να φτιάξεις μια όμορφη σειρά του είδους .
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τελευταία προσπαθούν να παρουσιάσουν ελληνικά κυνήγια και βέβαια αυτό δεν είναι εύκολο γιατί θέλει χρόνο και χρήμα αν είναι να γίνουν σωστά !
Αλλά έλα που δεν γίνονται σωστά και για ευκολία χρησιμοποιούν θήραμα εκτροφής πολύ κακής ποιότητας , οπότε παρουσιάζετε μία γελοία εικόνα του κυνηγίου η οποία ούτε κατά διάνοια δεν πλησιάζει την πραγματική σε ένα κυνήγι κανονικό άγριου θηράματος !
Ειδικά μετά και την τελευταία που είδα με κυνήγι ορτυκιού στην Λαμία που τα ορτύκια προσπαθούν να πετάξουν και δεν μπορούν και ντουφεκίζονται μία στιγμή προτού κάτσουν μετά από τριάντα μέτρα πετάγματος γιατί δεν μπορούν να πάνε παραπέρα , θεωρώ ότι καλύτερα είναι να μην καν παράγουν τέτοια DVD ξεφτιλίζουν το κυνήγι απλά ! :(
Εσας σας αρέσουν σας ικανοποιεί αυτό που βλέπετε :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 05, 2007 6:17 pm 
Άβαταρ μέλους

Και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό και νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα κόστους και χρόνου.
Δεν θέλουν να διαθέσουν χρήματα για πολλές εξόδους όπως απαιτεί η συνάντηση με άγριο θήραμα .
Οπτικά το θέμα είναι μη καλαίσθητο και απέχει από την πραγματικότητα..
Μπορούν να βάλουν αν θέλουν κάποια ωραία φωτογραφία ένα έντυπο με φυσίγγια , με όπλα και διάφορα τέτοια.
Στα παπιά στο τρυγόνιο και στην Φάσσα αυτά δεν γίνοντε που να βρείς μαιμού εύκολα !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 13, 2007 12:42 pm 
Άβαταρ μέλους

Επεσε στα χέρια μου ένα περιοδικό για τα σκυλιά και ψιλο έφριξα.
Πρέπει να μας έχουν κόψει για πολύ λιγούρηδες από θέμα γυναίκας (συγνώμη κορίτσια) για να βγάζουν ένα τέτοιο περιοδικό που πρωταρχική διαφήμιση είναι ο κ.... και το βυζί ... κάποιας .
Τι γίνετε μας τελείωσαν τα θέματα τα κυνηγητικά , σκυλιών , βιοτόπων , θηραμάτων , περιβάλλοντος κλπ κλπ κλπ και το κάναμε πρώτο θέμα το βυζί έτσι και αλλιώς .
Μάλλον κάποιοι έχουν μπερδέψει μην πω τι !
Τι έχουν να δουν ακόμη τα ματάκια μας . όλα για το χρήμα με κάθε μέσον , ισοπεδώστε τα όλα συγχαρητήρια για το επίπεδο και εις ανώτερα ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 13, 2007 1:10 pm 
Άβαταρ μέλους

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΑ ΠΛΕΙ ΜΠΟΥ!ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 41   [ 608 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: