Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 14   [ 206 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκπαιδεύοντας σε πεδινές πέρδικες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 12:32 am 

Αλλο ενα βιντεακι για τους φιλους της πεδινης!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 12:57 am 
Άβαταρ μέλους

Μπράβο συνάδελφε. Αστέρι το σκυλί σου :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 1:20 pm 
Άβαταρ μέλους

Πολύ καλή προσέγγιση αλλα τις πίεσε πολύ στο τέλος νομίζω .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 2:46 pm 

Εγω τις πιεσα. Πονταριζα το σκυλο γιατι καταλαβα οτι περπατουσαν τα πουλια. Σε καποια φαση σηκωνονται οι περδικες. Αν δε πονταρεις το σκυλο και περπατησουν θα πανε πολυ μακρια και θα τις χασεις. Εκτος αν ο σκυλος κανει πολυ κοντινη φερμα στα πουλια (δυσκολο να δεχτουν φερμα αν ειναι ενοχλημενες) και δε τις δινει περιθωριο να περπατησουν, τις μπλοκαρει δλδ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 2:50 pm 
Άβαταρ μέλους

Πολυ ωραιος, τις ειχε δεμενες.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 4:47 pm 
Άβαταρ μέλους

το ρουθουνι δειχνει καθαρο και δυνατο, χτυπαει κρεας και δειχνει να ακολουθει κρεας οπως οφειλει να ακολουθησει αλλωστε αφου τα πουλια πλεον ειναι ζευγαρακια και εχουν αρχισει τα ανοιξιατικα κολπα και τερτιποτσαλιμακια τους. Μην ξεχναμε ειναι σεττερ και οχι ποντερ, δεν χρειαζεται να ρισκαρει, δεν ειναι απολυτο στην φερμα αφου διαπιστωνει οτι το θηραμα ΜΟΝΟ ΟΡΙΑΚΑ μπλοκαρεται αφου λογω εποχης εχει εντονη ταση φυγης, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ με μαγικο σεττερισιο τροπο τισ εχει μπροστα του και μπροστα σου ΕΓΓΥΗΜΕΝΕΣ για εκεινον και για σενα..., χιλιες και μια νυχτες...

Κατα τα αλλα καλη μορφολογια και πλαστικη αιλουροειδης κινηση και γενικως χαρακτηριστικα σωστου σεττερ.

Μενει να βλεπαμε ποιοτητα στον καλπασμο και νοοτροπια στον τροπο καλυψης του κυνηγοτοπου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 6:40 pm 
Άβαταρ μέλους

Υπεροχο το σεττερ σου Πανο καλη συνεχεια στα εκπευδευτικα σου! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 8:32 pm 

Ευχαριστω παιδια για αυτα που γραφετε. Συμφωνω με το φιλο geo οτι ετσι πρεπει να ειναι το σεττερ (στην προσεγγιση), αλλα αν ειναι πολυ επιφυλακτικο θα του φευγουν τα πουλια ποδαρωνοντας. Αν ειναι παλι πιεστικο θα τα προγκαει. Οσον αφορα για τον καλπασμο και την ερευνα που αναφερει ο φιλος geo, δε μπορω να τα δειξω με καμερα κινητου. Αλλωστε καποιοι θα με πουν και επιδειξεια αν γεμισω το θεμα με βιντεο! Η ερευνα που κανει ο σκυλος μου ειναι με λασε 150 μετρων προς το παρον γιατι διακρινω ταση να ανοιχτει και αλλο. Ομως δεν ειναι καλυτερο το σκυλι που παει πιο μακρια.Μεγαλο θεμα και αυτο. Ο καλπασμος εμενα μου φαινεται καλος αλλα λιγα σκυλια εχουν πραγματικα καλο καλπασμο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 04, 2011 8:54 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραίος ο σκύλος σου φίλε panos.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 05, 2011 4:25 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας-παιδες :D . ειπα και εγω να βγαλω σημερα το πρωι την ποιντεριναμου για κανενα κυνιγη μπεκατσας :shock: :shock: :shock: αλλα με την βιντεωκαμερα :lol: :lol: :lol: ,μιας και εχουμε ακωμη πουλια εδω πανω :shock: .αλλα μας τα χαλασανε εχθες το βραδυ κατι τσογλανιαααα :cry: :evil: :evil: :evil: μιας και επαισα θυμα [διαρηξης] :shock: .μου ανοιξανε το σπιτη 10 - 11 την ωρα το βραδυ, :cry: στης 12ωρα που γυρισα ητανε ανω κατω :evil: ,,μου αφερεσαν μια βιντεω καμερα,με τα κυνηγια της σεζων,που ειθελα να τα κατεβασω στο σαιττ,και να τα μυραστουμε μαζιιιι :cry: μου πηραν ενα κυνιτο ακρυβω,στα500 ευρο :cry: και το κυριοτερο μου μου πηραν ενα πιστολη αεροβωλο, :shock: walter sp99 που το ειχα για σκοπωβολη,και τα κλυδια του αυτοκινιτουυυ :shock: .καταλαβεναιτε,τη πεχτηκε :roll: ευτυχως ειχα την καραμπινα μεσα στην ντουλαπα κρυμενη κατω απω κουβερτες και δεν την βρηκανε :roll: :roll: ,μιας και ψαξανε και εκη :shock: . πηγα στην ασφαλια να τα αναφερω τα κλωπιμεα,και δεν ξεραν τη τους γυνεται με το θεμα του αερωβολουυ :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: μια με ζυτουσαν αδια οπλοκατοχης :roll: :roll: μια μου λεγαν οτι θα εχω προβλημα ,οταν διαβαση ο εισαγκελεας, την μυνιση,και πολα αλα τρελααα :roll: :roll: ..στο τελω ςαδιαβασανε την νωμοθεσια περι τον οπλων,και μου λενε δεν υπαρχη προβλημα,δηλωσε την απωλιατου :roll: :roll: ,πανε καλα δεν ξερω;;;ουτε αυτη ξερουν :oops: :oops: .. τελως παντων σας κουρασα με την περηπετιαμου.. λεω τωρα να βγαλω την σκυλα στης καμπισιες,περδικες κανα 2ωρο να ξελαμπικαρουμε και η δυο :D :D να τρεξη λιγο και αυτη να υρεμιση,μιας και τα περδικια τα εχουμε μπωλικαααα :wink: :wink: ,,,,,και αυριο για καμια μπεκατσα,αλλα χωρις βιντεωκαμερα,μιας και μας την αρπαξανε τα τσογλανιαααα :evil: :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 05, 2011 7:59 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας και παλη :D .τελικα βγηκα με την ποιντεριναμου, και, συκωσαμε καμια 15 ζευγαρια,απω τα ωπια ειχε και κοπαδακια τον 4-5 πουλιον..3-4 ζευγαρια δεχτηκαν πολη ωραιες φερμες :D .. τα αλλα μωλις τα σκαλωνε,το σκυλη συκωνοντουσαν,καμια 20-30 μετρα μπρωστα..παντως καναμε την βολταμας,με την σκυλα,,,μετα απω αυτο το κακω που μας βρηκε,,που σας περιεγραψα ,παραπανω :cry: :cry: ,ας ειμαστε καλα και θα το ξεχασουμε κιαυτο...αλα πρεπη να λαυβανουμε και τα μετραμας ,πριν και μετα το κακω :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 11, 2011 2:19 am 
Άβαταρ μέλους

ρε-παιδες το κυνηγι συνεχηζαιτε , με τα εκπεδευτικα για τα σκυλακιαμας και οχι μωνοοοο :wink: :wink: ξεπεραστε την μπεκατσα εωςς του χρονουυυυ :lol: :lol: :lol: ...γραψτε για την καμπισια καπια ωμωρφη επαφη που εχαιτεεε :shock: κιαυτω ειναι ενα υπερωχο πουλι που στρωνι πωλα σκυλακια ,και τα κανη μελωντικα μεγαλα κυνιγοσκηλααααααα :shock: :wink: :wink: :wink: :D :D αντε να δουμεεεε;;;; :roll: :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 11, 2011 10:33 pm 
Άβαταρ μέλους

sakis pointer έγραψε:
ρε-παιδες το κυνηγι συνεχηζαιτε , με τα εκπεδευτικα για τα σκυλακιαμας και οχι μωνοοοο :wink: :wink: ξεπεραστε την μπεκατσα εωςς του χρονουυυυ :lol: :lol: :lol: ...γραψτε για την καμπισια καπια ωμωρφη επαφη που εχαιτεεε :shock: κιαυτω ειναι ενα υπερωχο πουλι που στρωνι πωλα σκυλακια ,και τα κανη μελωντικα μεγαλα κυνιγοσκηλααααααα :shock: :wink: :wink: :wink: :D :D αντε να δουμεεεε;;;; :roll: :roll:

Για να γράψουμε για εκπαιδευτικά σε καμπίσιες θα πρέπει να έχουμε και καμπίσιες κάπου κοντά για να βγάλουμε τα σκυλάκια μας :D .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 11, 2011 11:37 pm 
Άβαταρ μέλους

Φιλε Σακη, καμπισιες περδικες εχουν ελαχιστοι νομοι στην Ελλαδα και εισαι απο τους τυχερους που μενεις σε εναν απο αυτους. Εμεις οι υπολοιποι και ειδηκα εμεις εδω κατω το μονο που εχουμε για εκπαιδευσει αυτην την εποχη ειναι η ορεινη και κανα ντοπιαρικο ορτυκι το οποιο τα κουταβια δεν προκητε να το βρουν ποτε.Απο την αλλη η ορεινη ειναι πολυεξοδη για τα σημερινα δεδομενα 20-30 ευρω για ενα εκπαιδευτικο.Για να κανεις ενα σκυλη μεγαλο κυνηγο θελει τουλαχιστον 2-3 εξοδους την εβδομαδα για βαλτα κατω να δεις ποσα λεφτα ειναι :wink:
Δεν μπορεις να φανταστης ποσο θα το ηθελα και εγω να παρω τα κουταβια μου και σε 5 λεπτα να εχω τερεν ευκολο με ηρεμα πουλια,καθε μερα θα πηγαινα.

Αλλα τωρα περιμενουμε να μπουν τα ορτυκια τελος του μηνα αρχες απριλη και θα εχει εξοδο καθε μερα.

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 2:14 pm 
Άβαταρ μέλους

fotis-geo έγραψε:
Φιλε Σακη, καμπισιες περδικες εχουν ελαχιστοι νομοι στην Ελλαδα και εισαι απο τους τυχερους που μενεις σε εναν απο αυτους. Εμεις οι υπολοιποι και ειδηκα εμεις εδω κατω το μονο που εχουμε για εκπαιδευσει αυτην την εποχη ειναι η ορεινη και κανα ντοπιαρικο ορτυκι το οποιο τα κουταβια δεν προκητε να το βρουν ποτε.Απο την αλλη η ορεινη ειναι πολυεξοδη για τα σημερινα δεδομενα 20-30 ευρω για ενα εκπαιδευτικο.Για να κανεις ενα σκυλη μεγαλο κυνηγο θελει τουλαχιστον 2-3 εξοδους την εβδομαδα για βαλτα κατω να δεις ποσα λεφτα ειναι :wink:
Δεν μπορεις να φανταστης ποσο θα το ηθελα και εγω να παρω τα κουταβια μου και σε 5 λεπτα να εχω τερεν ευκολο με ηρεμα πουλια,καθε μερα θα πηγαινα.

Αλλα τωρα περιμενουμε να μπουν τα ορτυκια τελος του μηνα αρχες απριλη και θα εχει εξοδο καθε μερα.

Για αυτόν τον λόγο και οι έτοιμοι σκύλοι κοστίζουν τόσο πολύ και κατά βάση πωλούνται στην Κεντρική Ελλάδα και κάτω :wink: .

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 14   [ 206 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: