Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κυνηγώντας στα Σκόπια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 13, 2007 10:05 am 
Άβαταρ μέλους

Πήγα μία φορά μαζί με τον αδερφό μου και ένα φίλο για κυνήγι στα Σκόπια για κυνήγι τριγονιού , ορτυκιού , φάσσας.
Θηράματα βρήκαμε αρκετά σαν σύνολο , αλλά το σκεπτικό των εκεί ανθρώπων δεν μου άρεσε καθόλου τουλάχιστον αυτούς που γνώρισα εγώ .
Επειδή οι ίδιοι δεν κυνηγάνε σχεδόν καθόλου , έχουν πάρει χαμπέρι την πείνα των Ευρωπαίων και ειδικά των Ελλήνων και έχουν ανοίξει μία πολύ καλή επιχείρηση πώλησης ζωντανού κρέατος λες και είναι δικό τους !
Μας βλέπουν αποκλειστικά σαν πορτοφόλι και ικανούς να πληρώσουμε όσο όσο προκειμένου να βρούμε εύκολα θηράματα και μας φέρονται αναλόγως !
Συγνώμη αλλά εγώ το είπα στον αδερφό μου , μην ξαναπάς αυτή είναι η χειρότερη μορφή κυνηγίου που έχω δει , καλύτερα στην Ήπειρο η την Αιτωλοακαρνανία και 5-10 ορτύκια στην Ελλάδα παρά 100-150 στους χρηματιστές της άγριας ζωής .
Αυτοί παιδιά είναι σαν αρπακτικά, δεν μου αρέσει ένα τέτοιο εύκολο κυνήγι σαν ρεζέρβα είναι .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 07, 2007 8:37 pm 
Άβαταρ μέλους

Τα Σκόπια είναι Σκόπια και δεν έχουν καμία σχέση με το κυνήγι της Βόρειας Ευρώπης , είναι κατάλοιπα της ομόσπονδης Γιουγκοσλαβίας με ότι σημαίνει αυτό .
Έχουν άφθονα πουλιά μιας και έχουν τους βιότοπους της Ελλάδας του 60 , επίσης το κυνήγι γίνεται μέσα από τους τοπικούς συλλόγους που διαχειρίζονται τις περιοχές που τους ανήκουν .
Μέχρι παλαιότερα τα πράγματα ήταν καλύτερα τώρα πια είναι αγορά και πώληση , οι ίδιοι κυνηγούν λίγο μιας και έχουν άλλα ενδιαφέροντα να βγάλουν τα προς το ζην .
Εξαρτάτε πάντως και από τον άνθρωπο που θα πέσεις και πώς θα το διαχειριστής !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 19, 2007 1:58 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Γιώργο και εδώ χάθηκαν μηνύματα ειδικά μια συζήτηση που είχε αρχίσει για τα Σκόπια !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 19, 2007 2:48 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

KOSTANTINOSZERVAS έγραψε:
Γιώργο και εδώ χάθηκαν μηνύματα ειδικά μια συζήτηση που είχε αρχίσει για τα Σκόπια !

Όντως εδώ χάθηκαν κάποια μηνύματα .
Θυμάμαι μόνο ένα του ALPINE αν δεν κάνω λάθος που αναφερόταν σε κάποια κατάσχεση όπλων από γνωστούς που είχαν κυνηγήσει στα Σκόπια αλλά βγήκαν από άλλο φυλάκιο από αυτό που τους είχαν πει η κάτι τέτοιο με κατάληξη την κατάσχεση των όπλων τους !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 19, 2007 3:23 pm 
Άβαταρ μέλους

Ρε παιδιά τι το ψάχνετε αφού μας κοιτούν σαν πορτοφόλι τι περιμένετε , όπου μας βρουν από κάτω θα μας τσακίσουν , μήπως δηλαδή μας αγαπάνε και μας βλέπουν με καλές διαθέσεις γειτονικές !
Ένα κρατίδιο στημένο είναι που κάποια στιγμή θα το λιανίσουν οι πιο δίπλα Βούλγαροι και Αλβανοί και τότε η πλάκα θα είναι ότι όλοι αυτοί που αποκαλούνται Μακεδόνες με το έτσι θέλω εδώ στην Ελλάδα θα έρθουν να τρυπώσουν να σωθούν !
Μήπως ξεχνάτε τότε με τις εχθροπραξίες στα Σκόπια πόσοι ήρθαν εδώ και πόσοι άλλοι χριστιανικού θρησκεύματος παρακαλούσαν να πάει εκεί Ελληνικός και Ρωσικός στρατός να τους σώσει !
:x :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 02, 2007 5:46 pm 
Άβαταρ μέλους

ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΕΓΩ ΕΙΝ ΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΑ !!!!! ΟΙ 100αρες ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!!!!
ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 02, 2007 6:46 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΕΓΩ ΕΙΝ ΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΑ !!!!! ΟΙ 100αρες ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!!!!
ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!

Δίκιο έχεις τα νούμερα που ανέφερα είναι ανά άτομα με μικροδιαφορές και ειναι τέσσερεις .
Οι δικοί μου είναι ορτυκάδες κάθονται πολύ λίγο στο καρτέρι ζήτημα δύο ώρες το πρωί και μετά πάνε για ορτύκια.
Φέτος έχουν και νεαρά σκυλιά και θέλουν να τα βγάλουν .
Σήμερα θα μου στείλουν φωτογραφίες και θα βάλω καμιά .
Πάντως έχει πουλιά και μάλιστα εντελώς άφοβα μια και κανείς δεν τα ενοχλεί .
Υπάρχουν πολλοί έλληνες κυνηγοί πάντως και οι Σκοπιανοί κάνουν πάρτι . :roll: 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 03, 2007 8:32 am 
Άβαταρ μέλους

Είναι απλό φίλοι πουλιά εκεί υπάρχουν λόγω των εν γένει συνθηκών , αλλά οι φόλες δεν λείψανε όπως πάντα !
Όσοι έχουν ιδιαίτερες σχέσεις η τα έχωσαν καλά το ευχαριστήθηκαν κάποιοι άλλοι λιγότερο και κάποιοι έφαγαν φόλα !
Οι σκοπιανοί το έχουν αναγάγει σε άρμεγμα χρημάτων και αναλόγως φέρονται , βλέπετε είναι μεγάλη η προσφορά των πεινασμένων πλουσίων… ελλήνων κυνηγών που περιμένουν στην σειρά να τα τους ακουμπήσουν για λίγο παραπάνω θήραμα και η προσφορά που είναι μεγάλη δίνει δυνατότητα επιλογής της αγελάδας

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 03, 2007 9:55 am 
Άβαταρ μέλους

Predator έγραψε:
Είναι απλό φίλοι πουλιά εκεί υπάρχουν λόγω των εν γένει συνθηκών , αλλά οι φόλες δεν λείψανε όπως πάντα !
Όσοι έχουν ιδιαίτερες σχέσεις η τα έχωσαν καλά το ευχαριστήθηκαν κάποιοι άλλοι λιγότερο και κάποιοι έφαγαν φόλα !
Οι σκοπιανοί το έχουν αναγάγει σε άρμεγμα χρημάτων και αναλόγως φέρονται , βλέπετε είναι μεγάλη η προσφορά των πεινασμένων πλουσίων… ελλήνων κυνηγών που περιμένουν στην σειρά να τα τους ακουμπήσουν για λίγο παραπάνω θήραμα και η προσφορά που είναι μεγάλη δίνει δυνατότητα επιλογής της αγελάδας

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΠΡΟΣΑΡΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΟΛΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΚΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟΥΣ.
Ο ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ & ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΘΗΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ. ΟΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ & ΑΥΤΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΖΕΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ!!!!
ΒΕΒΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΘΗΡΑΜΑ & ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ & ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΩΦΕΛΟΣ ΤΟΥΣ!!
ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ & ΘΑΛΛΑΣΑ!!!!
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΥΣΙΔΑ.
ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΚΟΚΟΤΥΧΙΑ Ή ΣΕ ΚΑΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΘΕΙΣ ΘΗΡΑΜΑΤΑ!!!! ΟΛΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ..... ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ.!!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ (περ. 100 ευρω) ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΑ ( σε ζωνες απαγορευσης για τους υπολοιπους) ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΠΟΥ ΤΥΝΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ & ΕΥΕΡΓΕΤΕΣ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚΟΥ ΕΚΕΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΕ ΔΩΡΕΕΣ ΣΕ ΧΡΗΜΑ & ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ!!!!! ΔΟΥΝΕ & ΛΑΒΕΙΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΛΩΣΤΕ!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 03, 2007 1:51 pm 
Άβαταρ μέλους

Μην τους ισοπεδώνουμε όλους , και μένα που την δίνει η συμπεριφορά αυτών που τους κυβερνάνε , αλλά μερικοί σκοπιανοί είναι πολλοί καλοί άνθρωποι , τι φταίνε αυτοί για τα πολιτικά παιχνίδια που παίζονται .
Οι περισσότεροι καταλαβαίνουν ότι πρέπει να βρεθεί μία λύση που να μην θίγει ούτε αυτούς ούτε εμάς .
Επίσης γνωρίζουν καλά ότι εμείς είμαστε οι γείτονες τους και ότι αύριο μπορεί τα Αμερικανάκια να αλλάξουν τακτική και διαθέσεις , οπότε αναγκαστικά μόνο εμάς έχουν να προστρέξουν σε οποιαδήποτε ζωτικό πρόβλημα τους .
Οι μισοί σκοπιανοί δουλεύουν πια σε ελληνικές επιχειρήσεις και από αυτές ζουν , κάτι πάει να πει αυτό δεν νομίζετε .

Κυνηγετικά , μου φαίνετε απίστευτο που μέσα σε 130 άτομα υπάρχουν τόσοι γνωστοί που κυνηγάνε εκεί τώρα !
Οι σημερινές πληροφορίες λένε ότι τα τρυγόνια είναι αρκετά τουλάχιστον εκεί που κυνηγάνε οι δύο φίλοι μου , επίσης χτύπησαν και κάποιες φάσες πάνω από 20 , τρυγόνι δύο ημέρες και το πρωί σήμερα έχουν πάρει γύρω στα 130 , ορτύκια δεν κυνηγάνε .
Αντε να ξεκινήσουμε και εμείς σκουριάσαμε .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 03, 2007 1:57 pm 
Άβαταρ μέλους

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 05, 2007 1:04 pm 
Άβαταρ μέλους

dannygreek έγραψε:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ..

Τα χαρτιά είναι διαβατήριο , άδεια κυνηγητική δικιά μας και δελτίου κατοχής όπλου αν ευρωπαϊκό καλύτερα και αν έχεις σκυλιά χαρτιά κτηνιάτρου , βιβλιάριο κλπ
Το μαλλί εξαρτάτε από 300-400 έως και 1000 ευρώ , εξαρτάτε τι ψάχνεις και τι ζητάς ... ! :wink:

Εμείς σε δυόμιση μέρες κυνήγι κάναμε 104 τρυγόνια , μερικές φάσες και καμιά δεκαριά ορτύκια χωρίς σκυλιά , κυνηγώντας πρωί απόγευμα . 8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 05, 2007 8:38 pm 
Άβαταρ μέλους

ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΙΣΑΝ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΚΑΝΑΝΕ 5 ΑΤΟΜΑ 2 ΜΕΡΕΣ( ΕΝΑΡΞΙ & ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ) 300 ΠΟΥΛΙΑ ΕΝΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΞΑΝΑΠΗΓΑΝΕ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΝΑΝΕ ΣΕ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟΝΟ ΚΥΝΗΓΙ 35!!! ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ & ΝΑ "ΚΟΨΟΥΝ" ΜΥΡΩΔΙΕΣ!!!!
ΕΙΝΑΙ 3η ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ & ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΕΡΟΣ!!!!
ΑΝΑΜΕΝΩ ΝΕΑ; ΑΠΟ ΤΟΥΣ .....ΠΑΛΙΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ.....
ΜΑΡΤΙΟ!!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 21, 2007 3:15 pm 
Άβαταρ μέλους

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΙΣΑΝ ΧΘΕΣ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΚΕΙ.
ΤΑ ΗΛΙΟΣΠΟΡΑ ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΑΝ & ΤΑ ΠΑΤΑΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥΣ (1/8 ) ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 21, 2007 11:40 am 
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα σε όλους έστω και μετά από αρκετό καιρό σας ξαναβρίσκω.
Εναρξη Σκόπια πέντε ημέρες για τρυγόνι με πολύ καλά αποτελέσματα κάρπωσης , κατόπιν Β Ελλάδα κλπ .
Τώρα είχαμε πάει ξανά Σκοπιά για πεδινές , πραγματικά το ευχαριστηθήκαμε ιδιαίτερα τα σκυλιά .
Τα πουλιά έχουν πάντως πονηρέψει από το αρκετό κυνήγι που υφίστανται από ξένους κυνηγούς και δεν είναι πια τόσο εύκολα , ιδιαίτερα μετά οπό δεκαπέντε ημέρες από την έναρξη έχουν αγριέψει πολύ. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: