Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κυνηγώντας στα Σκόπια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 10, 2009 2:47 pm 
Άβαταρ μέλους

καλα ρε παιδια γιατι ξεκινατε στραβα?
Εδω η υπουργος εξωτερικων Ντορα Μπακογιαννη στην συνοδο της κερκυρας πριν απο ενα μηνα επετρεψε στον μαλακισμενο ΥΠΕΞ των σκοπιων να προσεδαφιστει σε ελληνικο εδαφος με ονομασια αεροπλανου MACEDONIA. :shock: :shock: :shock:
Ο αρχηγος των οικολογων πρασινων ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΣ δηλωνει οτι υπαρχει μακεδονικη εθνοτητα στα σκοπια και εκλεγει και ευρωβουλευτη!!!!!!!!! :shock:
Αν γυρισουμε καποια χρονια πισω θα δουμε τα εγκληματα της εξωτερικης πολιτικης απο γαλαζιους και πρασινους, μας εφταιξε ο συνταξιουχος κυνηγος τωρα?
και οι εκατομβες των θηραματων?
οι ελληνικες τραπεζες δεν εχουν καταστηματα στα σκοπια?
οι μεγαλοι σουπερμαρκεταδες, και αυτοι δεν εχουν?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 10, 2009 2:55 pm 
Άβαταρ μέλους

τα παντα στο βωμο του χρηματος και της ματαιοδοξιας μας μπροστα στην ικανοποιηση αυτων των δυο δεν μας νοιαζει τιποτε.................Ρε στα βουνα μου εγω μαζι με τα σκυλια μου εστω και χωρις περδικα να βαραινει το γιλεκο τουλαχιστον αυτοι οι οψιμοι ''μακεδονες'' δεν θα δουν ουτε ενα ευρω απο μενα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 11, 2009 12:37 am 
Άβαταρ μέλους

ΜΗΝΑΣ ΓΚΙΝΟΣ έγραψε:
Εδω η υπουργος εξωτερικων Ντορα Μπακογιαννη στην συνοδο της κερκυρας πριν απο ενα μηνα επετρεψε στον μαλακισμενο ΥΠΕΞ των σκοπιων να προσεδαφιστει σε ελληνικο εδαφος με ονομασια αεροπλανου MACEDONIA. :shock: :shock: :shock:
Ο αρχηγος των οικολογων πρασινων ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΣ δηλωνει οτι υπαρχει μακεδονικη εθνοτητα στα σκοπια και εκλεγει και ευρωβουλευτη!!!!!!!!! :shock:
Αν γυρισουμε καποια χρονια πισω θα δουμε τα εγκληματα της εξωτερικης πολιτικης απο γαλαζιους και πρασινους, μας εφταιξε ο συνταξιουχος κυνηγος τωρα?

Εχεις απόλυτο δίκιο Μηνά,απλά αναφέρω ότι αρκετοί κυνηγοί βλέποντας τον μεγάλο βαθμό δυσκολίας που έχουν όλλα τα θηράματα στην Ελληνική περιφέρεια,καταφεύγουν στην εύκολη λύση που είναι αντίθετη με την κυνηγετική δεοντολογία που μας έμαθαν οι παλαιότεροι και προσφέροντας χρήματα σε αυτους του χλέμπουρες, η αυτοπροβολή τους ανεβαίνει στα ύψη!Και όπως λέει ο ΒΑΣΙΛΗΣ...προτιμώ κι εγώ να κυνηγάω τις φασσες όλη τη σαιζόν απο πίσω χωρίς να πάρω καμία,παρά να τους δώσω έστω κι ένα ευρώ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 17, 2009 3:32 pm 
Άβαταρ μέλους

Γνωστός μου μόλις επέστρεψε απο κυνήγι στα Σκόπια με εναν πολύ καλό απολογισμό.
Απο ότι είπε έχει πολλά πουλιά πάνω.(Τρυγόνια Φάσσες)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 17, 2009 11:58 pm 
Άβαταρ μέλους

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 24, 2010 1:49 pm 

ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
τα παντα στο βωμο του χρηματος και της ματαιοδοξιας μας μπροστα στην ικανοποιηση αυτων των δυο δεν μας νοιαζει τιποτε.................Ρε στα βουνα μου εγω μαζι με τα σκυλια μου εστω και χωρις περδικα να βαραινει το γιλεκο τουλαχιστον αυτοι οι οψιμοι ''μακεδονες'' δεν θα δουν ουτε ενα ευρω απο μενα

σαν να τα εγραφα εγω ειναι.Ενα μεγαλο μπραβο σου ρε φιλε!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 03, 2010 11:38 am 
Άβαταρ μέλους

Αμέτρητα πουλιά στα Σκόπια :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 03, 2010 3:33 pm 

Σε ποια περιοχή στα Σκόπια κυνήγησες φίλε μου???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 03, 2010 4:13 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα .
Εγώ ήξερα για τα Σκόπια ότι όντως είχαν πάρα πολλά πουλιά σε κάποια σημεία που κάποια χωράφια ήταν πάρα πολλά με σωστές καλλιέργειες για το τρυγόνι καμιά εικοσαριά μέρες πριν την έναρξη αν και ακόμη οι καλλιέργειες δεν ήταν έτοιμες για συγκομιδή.
Τελευταία νέα λένε ότι δεν βρήκαν αυτά τα πολλά πουλιά όλοι .
Σε κάποιες περιοχές μάλιστα ήταν πολύ λίγα , βέβαια έκανε τις τελευταίες μέρες πολύ κακό καιρό και ίσως τα πουλιά μετατοπίστηκαν .
θα φανεί τις επόμενες μέρες αν επιστρέψουν αφού τώρα θερίζουν και τα χωράφια και μένει τροφή κάτω.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 03, 2010 6:44 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΣΝ έγραψε:
Σε ποια περιοχή στα Σκόπια κυνήγησες φίλε μου???

Βόρεια και ανατολικά των Σκοπίων κοντα στην Βουλαγαρία .
Εγώ κυνήγησα μόνο μία μέρα αλλά λόγω οικογενειακού προβλήματος κατέβηκα η παρέα είναι ακόμη πάνω και τους πάει καλά αλλά όχι όλες τις ημέρες .
Σε αλλαγή τόπου δεν βρήκαν πολλά πουλιά και θα αλλάξουν πάλι .
Εχει πολλά πουλιά σε κάποιες περιοχές αλλά όχι παντού .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 03, 2010 11:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγώ θα επιμείνω στο γιατί πρέπει να πηγαίνουμε σε χώρες σαν την FYROM η την Βουλγαρία που δεν υπάρχουν όρια και βάζουν ηλεκτρονικές συσκευές καλέσματος για να αυξήσουν την κάρπωση αν υπάρχουν πουλιά όσο αντέχει ο κάθε κυνηγός τουρίστας.
Αφού η ζημιά στο θήραμα που γίνεται εκέι είναι πολύ μεγαλύτερη από εδώ,
Δεν είναι υποκρισία οι ίδιοι άνθρωποι εδώ να το πάιζουν νομοταγείς και σωστοί διαχειριστές του φτερωτού πλούτου και εκεί να κάνουν αγώνα ποιός θα ρίξει τα πιό πολλά φυσίγγια και να επιριφανεύονται για αυτό .
Εμένα πάντος κάτι δεν μου πάει καλά με όλη αυτή την ιστορία που στο τέλος δεν θα μας βγεί σε καλό αφού το αποδημητικό θήραμα δεν ανοίκει σε κανένα κράτος και είναι οι ίδιοι πληθυσμοί που περνούν και από δώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 04, 2010 7:25 am 
Άβαταρ μέλους

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί τα χρήματα που διατίθονται εκεί δεν τα διαθέτουμε εδώ στην χώρα μας για φιλοθηραματική πολιτική. Προσωπικά πιστεύω ότι αν τα χρήματα αυτά επενδύονταν εδώ την ίδια πληθώρα θηραμάτων θα είχαμε (τουλάχιστον σε τοπικό επίπεδο).

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 04, 2010 11:41 am 
Άβαταρ μέλους

Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει κοινη πολιτικη οσον αφορα τα μεταναστευτικα

Ο αλλος ανοιγει την περιοδο απο 1 αυγουστου και εμεις περιμενουμε τις 20.Ο αλλος τα πελεκαει απο την αρχη και εμεις ξεκιναμε αφου φυγουν τα μισα. Λες και αλλα ειναι τα τρυγονια στα Σκοπια αλλα στην Ελλαδα
Εκει δεν υπαρχουν ορια, αφου καθε τρυγονι σημαινει και μαρουλοφυλο
Μιλαμε για κυνηγητικη παιδεια, αλλα η κυνηγητικη παιδεια αναφερεται στο πως οι ντοπιοι αντιμετωπιζουν το θυραμα. Οι ντοπιοι ομως εκει δεν κυνηγανε, ουτε λεφτα εχουν ουτε τους αφηνουν να κυνηγησουν. Τουρισμο κανουν και θα ξεπουλησουν και το τελευταιο ζωντανο τρυγωνι,μπεκατσα κτλ

Γιαυτο πια στα περασματα δεν περνανε πουλια. Ολοι περιμενουν τις ημερομηνιες. Αλλα δεν ερχονται. Αλλοι παραμυθιαζονται, λενε περνανε βραδυ, και ξαναστηνονται την επομενη. Και παλια περναγανε βραδυ,αλλα περναγανε και μερα.

Μυαλο δεν βαζουμε και αντι να ενδυναμωσουμε το ενδημικο και να γινονται φιλοθυραματικες σπορες να κρατησουμε οσο περισσοτερα μεταναστευτικα γινεται(οπως εγινε φετος στη Β Ελλαδα), σκαμε 2χιλιαρα για να κυνηγησουμε στα Σκοπια τρυγονια...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 17, 2010 3:48 pm 
Άβαταρ μέλους

fassajim έγραψε:
ΜΗΝΑΣ ΓΚΙΝΟΣ έγραψε:

Εχεις απόλυτο δίκιο Μηνά,απλά αναφέρω ότι αρκετοί κυνηγοί βλέποντας τον μεγάλο βαθμό δυσκολίας που έχουν όλλα τα θηράματα στην Ελληνική περιφέρεια,καταφεύγουν στην εύκολη λύση που είναι αντίθετη με την κυνηγετική δεοντολογία που μας έμαθαν οι παλαιότεροι και προσφέροντας χρήματα σε αυτους του χλέμπουρες, η αυτοπροβολή τους ανεβαίνει στα ύψη!Και όπως λέει ο ΒΑΣΙΛΗΣ...προτιμώ κι εγώ να κυνηγάω τις φασσες όλη τη σαιζόν απο πίσω χωρίς να πάρω καμία,παρά να τους δώσω έστω κι ένα ευρώ!!!

Συμφωνω, δεν γουσταρω το διαβατηριο μου να εχει σφραγιδα με την ονομασια MACEDONIA

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 25, 2010 9:09 pm 
Άβαταρ μέλους

Στην έναρξη πέτυχα κάποιους που είχαν πάει στα Σκόπια για ορτύκια με νεαρά σκυλιά για να στρώσουν και ήταν πολύ απογοητευμένοι και από τα ορτύκια (κυρίως) αλλά και από τις καμπίσιες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 4 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: