Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 04, 2008 2:32 pm 

συμφωνω 100% οτι εμεις δε θαπρεπε να τους αφηνουμε ουτε 1 ευρω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 12, 2008 11:50 am 
Άβαταρ μέλους

Κάποιοι κυνηγοί αφήνουν χρήματα στα ΣΚΟΠΙΑ

ΑΘ. Γιαννόπουλος πρώην υπουργός υγείας.

Ακούστηκε στην τηλεοπτική εκπομπή του Ν Χατζηνικολάου από το σόμα του υφυπουργού.

- Κάποιοι από αυτούς που κόπτονται για το μείζον εθνικό θέμα της ονομασίας των Σκοπίων τρέχουν και αφήνουν τα χρήματα τους στο γειτονικό κρατίδιο .
Μεταξύ αυτών και αρκετοί κυνηγοί , είμαι κυνηγός ο ίδιος και το γνωρίζω, οι κύριοι αυτοί πραγματοποιούν ετήσια πολλές κυνηγετικές εκδρομές στα Σκόπια, οι οποίες αντικατοπτρίζουν σημαντικά ποσά .....-

ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 12, 2008 2:11 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΛΙΓΟ ΑΦΕΛΗΣ,ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΜΕ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ,ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟ,ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΘΗΡΑΜΑ,ΒΙΟΤΟΠΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΕΙΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΖΗΤΑΕΙ Η ΜΑΛΛΟΝ ΟΣΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ,ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΟΙΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΡΩΜΗ.

ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΑΚΛΑΒΑΔΕΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 19, 2008 11:49 am 
Άβαταρ μέλους

Εδώ και ένα μεγάλο - για το Έθνος κυνήγι.
Άρθρο με κυνήγι πεδινής στα Σκόπια , αυτή την στιγμή, το θεωρώ τουλάχιστον άκαιρο !
Μπορούσε να μπει κάποια άλλη στιγμή . :(
Συνάδελφοι ούτε ένας μας στα Σκόπια για κυνήγι , ούτε ένα ευρώ μέχρι να λήξει το θέμα της Μακεδονίας μας . :evil:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 04, 2008 12:58 pm 
Άβαταρ μέλους

Αντε να δούμε πόσοι από εμάς του χρόνου θα ξαναπάνε να τα ακουμπήσουν σε αυτά τα νούμερα με την συμπεριφορά που έδειξαν και δείχνουν , για να δούμε πόσοι λιγούρηδες υπάρχουν …
Δεν το συζητώ για τους παραπάνω που κάνουν διαφήμιση αυτή την εποχή με όλα αυτά να τρέχουν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 04, 2008 7:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Επειδή είμαστε λαός που ξεχνάει πάρα πολύ εύκολα είμαι σίγουρος ότι μέχρι τον Αύγουστο το 90% θα έχει ξεχάσει όλο αυτό το νταβαντούρι και πολλοί συνκυνηγοί θα επισκεφτούν τα Σκόπια (για μένα είναι λάθος που το αναφέρουν Π.Γ.Δ.Μ.) .

Μιχάλης N
Κ.Σ Κομοτηνής & Καλαμάτας
«Ου̉αί υμι̃ν Γραμματει̃ς καί Φαρισαι̃οι υ̉ποκριταί,…̀.»

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 04, 2008 7:44 pm 
Άβαταρ μέλους

Ελπίζω αυτή την φορά να φανούμε λίγο αντάξιοι του ονόματος μας και του παρελθόντος μας και μην το πάρετε στραβά , όπως είπε και σωστά ο φίλος έχουμε γεμίσει κ…. παχιούς .
Ε κάποια στιγμή ας περπατήσουν λίγο παραπάνω αν θέλουν να βρουν θήραμα εντός της Ελληνικής επικράτειας και να μην τα θέλουν και εκεί στο κυνήγι όλα εύκολα και σερβιριστά.
Και αν δεν μπορούν ας πάνε στους Βούλγαρους η στους Σέρβους ας μην τι άλλο να πιάσουν τα λεφτά μας λίγο τόπο .
Και όχι σε αυτά τα ρεντίκολα που με τις πλάτες των Αμερικανών νομίζουν ότι θα γίνουν με το έτσι θέλω Μακεδόνες και δεν κοιτάνε να ζήσουν λίγο καλύτερα και ότι με μία ταυτότητα στο χέρι και λίγα χρήματα πάνε όπου θέλουν και ότι η ΕΕ κάποια στιγμή δεν θα έχει σύνορα αλλά θα γίνει ομοσπονδία με τα καλά της και τα κακά της .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 13, 2008 7:40 pm 
Άβαταρ μέλους

SNIPER έγραψε:
Ελπίζω αυτή την φορά να φανούμε λίγο αντάξιοι του ονόματος μας και του παρελθόντος μας και μην το πάρετε στραβά , όπως είπε και σωστά ο φίλος έχουμε γεμίσει κ…. παχιούς .
Ε κάποια στιγμή ας περπατήσουν λίγο παραπάνω αν θέλουν να βρουν θήραμα εντός της Ελληνικής επικράτειας και να μην τα θέλουν και εκεί στο κυνήγι όλα εύκολα και σερβιριστά.
Και αν δεν μπορούν ας πάνε στους Βούλγαρους η στους Σέρβους ας μην τι άλλο να πιάσουν τα λεφτά μας λίγο τόπο .
Και όχι σε αυτά τα ρεντίκολα που με τις πλάτες των Αμερικανών νομίζουν ότι θα γίνουν με το έτσι θέλω Μακεδόνες και δεν κοιτάνε να ζήσουν λίγο καλύτερα και ότι με μία ταυτότητα στο χέρι και λίγα χρήματα πάνε όπου θέλουν και ότι η ΕΕ κάποια στιγμή δεν θα έχει σύνορα αλλά θα γίνει ομοσπονδία με τα καλά της και τα κακά της .

ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΕΜΟΥ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 11, 2008 1:04 pm 
Άβαταρ μέλους

Πραγματικά θέλω να δω πόσοι από μας θα πάνε στους Σκοπιανούς για κυνήγι μετά από όλα αυτά που έχουν γίνει και γίνονται , ιδιαίτερα από τους Μακεδόνες κυνηγούς !
Ειλικρινά θα ήθελα να ξέρω , και αυτό το λέω γιατί ήδη άρχισαν οι διαφημίσεις παντού για κυνήγι στο εξωτερικό πριν την δική μας έναρξη , ιδιαίτερα για εκεί που ξεκινάνε πρώτοι σχεδόν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 11, 2008 2:05 pm 
Άβαταρ μέλους

Εγω παντος δεν θελω ουτε να ξερω που ειναι αυτος ο τοπος. Βεβαια δεν ειμαι δεν ειμαι ρατσιτσης αυτοι ειναι αλβανοι :evil: :twisted: :evil: :twisted: ΣΟΡΥ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 06, 2008 9:25 am 
Άβαταρ μέλους

ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ.... 4 ΑΤΟΜΑ ΚΑΡΠΩΣΗ 300 ΠΟΥΛΙΑ....
ΠΟΛΛΑ ΗΛΙΟΣΠΟΡΑ & ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 08, 2008 8:38 am 
Άβαταρ μέλους

Τελικά από ότι μαθαίνω αρκετοί έλληνες συνάδελφοι τα ακούμπησαν παρά ταύτα … στους Σκοπιανούς πάλι..
ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΘΗΡΑΜΑ και μην μου πείτε ότι λέω βαριές κουβέντες η το παίζω υπερπατριώτης και ότι μόνο για κυνήγι μιλάμε , για σκεφτείτε τι γίνετε λιγάκι και τι παίζετε για την χώρα μας και ιδιαίτερα για την Μακεδονία μας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 08, 2008 9:11 am 
Άβαταρ μέλους

KONTOSG έγραψε:
Τελικά από ότι μαθαίνω αρκετοί έλληνες συνάδελφοι τα ακούμπησαν παρά ταύτα … στους Σκοπιανούς πάλι..
ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΘΗΡΑΜΑ και μην μου πείτε ότι λέω βαριές κουβέντες η το παίζω υπερπατριώτης και ότι μόνο για κυνήγι μιλάμε , για σκεφτείτε τι γίνετε λιγάκι και τι παίζετε για την χώρα μας και ιδιαίτερα για την Μακεδονία μας.

Μπράβο φίλε, ήθελα να πώ ακριβώς τα ίδια με άλλο τρόπο.

Με το συμπάθειο παιδιά και ξέροντας ότι μιλάω με καλούς φίλους. Μπροστά σε ένα μάτσο πούπουλα ξεχνάμε και υπερηφάνεια και σεβασμό σε εμάς τους ίδιους. Τα Σκόπια είναι δίπλα μου, αλλά επ' ουδενί λόγω σκέφτηκα ποτέ να περάσω τα σύνορα για ο,τιδήποτε. Κύριο πράγμα σε κάθε ανθρώπινη σχέση είναι η ειλικρίνεια και η αγαθότητα προθέσεων. Όταν πας σε ένα μέρος όπου ξέρεις ότι όλοι είναι εχθρικοί προς εσένα και προσποιούνται πως είναι ευγενικοί ή προσποιούνται πως σε εκτιμούν για να σου πάρουν τα λεφτά και την πατρίδα, τότε πρώτος εσύ καταπατάς το σεβασμό που αξίζει στο πρόσωπό σου.

Και αυτό με την αγάπη της πατρίδας πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω ρε παιδιά. Να φοβάμαι να πω πως αγαπάω την πατρίδα μου. Τα Αμερικανάκια πριν ξεκινήσουν το μάθημα λένε τον εθνικό ύμνο. Ο Μπους είναι “πατριώτης”. Ο Γκούεφσκι είναι “πατριώτης”. Οι Γάλλοι και οι Άγγλοι είναι πατριώτες και οι Σκωτσέζοι περήφανοι για το ότι διαφέρουν από τους Άγγλους. Εγώ γιατί ντε και καλά να είμαι “αορίστου προελέυσεως” και να μην είμαι περήφανος για το μέρος που με γέννησε;

Πάντως αν ενδιαφέρεστε τόσο πολύ για τρυγονάκια, φέτος η χρονιά στα μέρη μας είναι από τις καλύτερες δίχως μεγάλες συγκεντρώσεις σε ένα τόπο, αλλά με λίγα τρυγονάκια παντού και μπορείς παντού να κάνεις το κυνήγι σου. Αντίθετα στα ορτύκια τα πράματα είναι πολύ μέτρια ακόμη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Κυνηγώντας στα Σκόπια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 08, 2009 12:16 am 
Άβαταρ μέλους

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας βρε παιδιά,αλλά το χάλι στα Σκόπια έχει παραγίνει!Τρείς γνωστοί μου γύρισαν πρόσφατα απο ένα κυνηγετικό μακελειό στα Σκόπια και απαλαγμένοι απο τους μειωτήρες των όπλων τους έβγαλαν τα 60 χρόνια τους απωθημένα πάνω στα τρυγόνια!Καθισμένοι στα καρεκλάκια τους με τις κοιλιές τους να ακουμπούν στο χώμα μετά απο 4 ημέρες κυνηγετικού παροξυσμού έβαλαν στη τσάντα 287 τρυγόνια και 36 φάσσες!Χώρια τα χαμένα-τραυματισμένα.Έτσι γυρνώντας στη χώρα μας κατα μερικές χιλιάδες ευρώ φτωχότεροι τους κόπηκε λίγο ο βήχας όταν το Τελωνείο δεν πέρασε τα θηράματα διότι έλειπε η βεβαίωση Σκοπιανού Αστιάτρου ότι τα πουλιά ήταν υγειή,και που ακόμα τα περιμένουν!! :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Κυνηγώντας στα Σκόπια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 08, 2009 5:46 pm 
Άβαταρ μέλους

TA NOYMEΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑΝ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΟ ΑΠΟ ΠΑΡΕΕΣ 4-5 ΑΤΟΜΩΝ ΕΙΝΑΙ 3ΨΗΦΙΑ.!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΑ...
ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΤΥΧΗ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ & ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΔΩ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 7   [ 98 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: