Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 27 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: κλαμπ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 12, 2009 9:35 pm 
Άβαταρ μέλους

Αυτή τη φορά θα γράψω λίγα περισσότερα ισως και με καταλάβετε χωρίς να με παρεξηγήσετε,εαν ανατρέξετε στην τρίτη σελίδα αυτού του φόρουμ στις 21 ιανουαριου ζητάω κάτω απο τον ΟΚΑΔΕ με τις ευλογίες του δηλαδή να κάνουμε αυτό που ολοι επιθυμούμε.Ειμαι εξήντα χρονων και ακόμη δεν εδωσα σε κανέναν το δίκαίωμα να μου πει κουβέντα .Ειμαι είκοσι και πλέον χρονια με αυτήν την ράτσα και ποτέ δεν βγήκα μπροστά να κάνω τον δάσκαλο σε κανέναν.Σέβομαι την άποψη του καθενός και τις ευαισθησίες του,διαβάστε πρώτα τις τοποθετήσεις μου το όνομα μου είναι γραμμένο με κεφαλαία σε αυτό το φόρουμ και μετά κάνετε όποιες κρίσεις θέλετε.Οσο για την ΚΟΖΑΝΗ αυτό που ήθελα να τόνισω είναι οτι με τήν αρχή του χρόνου και χωρίς τον ΟΚΑΔΕ γέμισε η πόλις απο κυνόφιλους και τα τερρέν δεν τους χωρούσαν ,και αυτό προς τιμή όλων το αναφέρω οτι δηλαδή ο κόσμος διψάει για εκδηλώσεις και πρέπει να μας δωθεί η ευκαιρία και εμάς να τις οργανώσουμε. Εαν μετά απο όλα αυτά θεωρούμαι ο άνθρωπος που μιλάω με μισόλογα "η οτι κρύβομαι πίσω απο ψευδόνυμο ζητάω συγνώμη και σας ευχαριστώ όλους για την φιλοξενία σε αυτό το φόρουμ που μου προσφέρατε .Εαν όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά τότε σας καλώ όλους εσάς που μιλάμε σε αυτό το φόρουμ ενα Σαββατοκύριακο στο εξοχικό μου για την πρώτη συνάντηση και μην σκεφτεστε αν χωράμε γιατί ισχύει αυτό που λένε ** χίλιοι καλοί χωράνε**.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι αυτή η κουβέντα να είναι η αρχή των επιτυχιών μας.

Με εκτίμηση
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: κλαμπ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 12, 2009 11:24 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

βορειος έγραψε:
Αυτή τη φορά θα γράψω λίγα περισσότερα ισως και με καταλάβετε χωρίς να με παρεξηγήσετε,εαν ανατρέξετε στην τρίτη σελίδα αυτού του φόρουμ στις 21 ιανουαριου ζητάω κάτω απο τον ΟΚΑΔΕ με τις ευλογίες του δηλαδή να κάνουμε αυτό που ολοι επιθυμούμε.Ειμαι εξήντα χρονων και ακόμη δεν εδωσα σε κανέναν το δίκαίωμα να μου πει κουβέντα .Ειμαι είκοσι και πλέον χρονια με αυτήν την ράτσα και ποτέ δεν βγήκα μπροστά να κάνω τον δάσκαλο σε κανέναν.Σέβομαι την άποψη του καθενός και τις ευαισθησίες του,διαβάστε πρώτα τις τοποθετήσεις μου το όνομα μου είναι γραμμένο με κεφαλαία σε αυτό το φόρουμ και μετά κάνετε όποιες κρίσεις θέλετε.Οσο για την ΚΟΖΑΝΗ αυτό που ήθελα να τόνισω είναι οτι με τήν αρχή του χρόνου και χωρίς τον ΟΚΑΔΕ γέμισε η πόλις απο κυνόφιλους και τα τερρέν δεν τους χωρούσαν ,και αυτό προς τιμή όλων το αναφέρω οτι δηλαδή ο κόσμος διψάει για εκδηλώσεις και πρέπει να μας δωθεί η ευκαιρία και εμάς να τις οργανώσουμε. Εαν μετά απο όλα αυτά θεωρούμαι ο άνθρωπος που μιλάω με μισόλογα "η οτι κρύβομαι πίσω απο ψευδόνυμο ζητάω συγνώμη και σας ευχαριστώ όλους για την φιλοξενία σε αυτό το φόρουμ που μου προσφέρατε .Εαν όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά τότε σας καλώ όλους εσάς που μιλάμε σε αυτό το φόρουμ ενα Σαββατοκύριακο στο εξοχικό μου για την πρώτη συνάντηση και μην σκεφτεστε αν χωράμε γιατί ισχύει αυτό που λένε ** χίλιοι καλοί χωράνε**.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι αυτή η κουβέντα να είναι η αρχή των επιτυχιών μας.

Με εκτίμηση
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ

Παύλο καλησπέρα,
ο ενικός νομίζω επιτρέπετε αφού είμαστε από τους μεγαλύτερους μέσα στην συγκεκριμένη κοινότητα.
Λοιπόν να σε διαβεβαιώσω κατ αρχάς ότι εδώ μέσα κανείς δεν κάνει τον δάσκαλο σε κανένα , όποια πληροφορία η όποια γνώση που μεταφέρετε εδώ, έχει αμφίδρομη πορεία και είναι προς όφελος όλων μας ,δεν υπάρχουν δάσκαλοι και μαθητές ,απλά σε κάποια θέματα κάποιοι ξέρουν κάτι παραπάνω , σε κάποια άλλα κάποιοι άλλοι και έτσι προχωράμε συγκεντρώνοντας αυτήν την γνώση στην σελίδα για να την πάρουμε όλοι μας , μέλη και επισκέπτες, κι αυτό είχα στο μυαλό μου όταν την δημιούργησα ο χρόνος και η μελλοντική της πορεία θα δείξει αν το πέτυχα
Το θέμα δεν το έθεσες σωστά αρχικά και η συγκεκριμένη χρονική στιγμή είναι πολύ ευαίσθητη και ιδιαίτερη ... για πολλούς λόγους , δεν χρειάζεται να τους αναφέρω, ιδιαίτερα για μένα που υπήρξα για τρία χρόνια γραμματέας του ΟΚΑΔΕ .
Χαίρομαι ιδιαίτερα που τα πράγματα στην Κοζάνη πάνε καλά κυνοφιλικά και εύχομαι να πάνε καλύτερα και αν μπορώ να σας βοηθήσω σε κάτι εδώ είμαι , ειδικά αν μέσα στους κυνόφιλους της περιοχής υπάρχουν Γκορτονίστες ... εγώ θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου να τους βοηθήσω αν μπορώ βέβαια , γιατί όντως το Γκόρντον στην Ελλάδα και όχι μόνο, χρειάζεται βοήθεια για να αποκαταστάση την φήμη του και να είναι αυτό που του αξίζει να είναι.
Επειδή όμως τα μάτια μου έχουν δει πολλά και τα αυτιά μου ακούσει περισσότερα , σου ζήτησα να ξεκαθαρίσεις τι ακριβώς σκέφτεσαι και ποιοι είναι οι φίλοι Γκορτονίστες ονομαστικά.
Στο λέω αυτό ξεκάθαρα και επιμένω , γιατί γνώρισα λάτρεις... του Γκόρντον από τον Βορρά που το μόνο που έκαναν ήταν να προσπαθήσουν να βγάλουν λεφτά από αυτό και βέβαια το έστειλαν πιο κάτω ακόμη σαν φυλή με πολλούς απογοητευμένους κυνηγούς, που είχαν την ατυχία να πάρουν σκυλιά με δυσπλασίες , φοβικά , χωρίς φέρμα, χωρίς κυνηγετικά ένστικτα κλπ κλπ κλπ
Γι αυτό από εδώ και πέρα όταν μιλάω για αυτή την φυλή εγώ προσωπικά θέλω να ξέρω ποιος είναι ο συνομιλητής μου και σε δεύτερο χρόνο να του έχω δείξει τα ζώα μου και να έχω δει τα δικά του, για να έχουμε μεταξύ μας μία συνέχεια.
Και το επαναλαμβάνω ποτέ μην πιστέψεις ότι υπάρχει έστω και δείγμα καπελώματος, διδασκαλίας σε κάτι , γιατί απλά δεν υπάρχει , αν ήθελα να υπάρχει κάτι τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά από πολύ καιρό σε πολλά θέματα .
Ελπίζω να με κατάλαβες και η πρόσκληση σου γίνετε δεκτή , το πότε θα το ορίσουμε , ελπίζω να γίνει δεκτή και από άλλους φίλους Γκορτονίστες , αφού η δυνατότητα να δούμε το υλικό της φυλής που έχουμε στα χέρια μας και να το καταγράψουμε ήταν πάντα ένα όνειρο μου κυνοφιλικό.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 16, 2009 8:44 pm 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο γειά σου.
σ"ευχαριστώ για τον ενικό και ανταποδίδω ,ίσως Γιώργο συμβαίνει αυτό που μου έγραψες παλαιότερα ότι το αγχος της καθημερινότητος και της δουλειάς μας κανει να διαβάζουμε άλλα και άλλα να μένουν στό μυαλό μας.Η τοποθέτηση σου τώρα αλλά και η δική μου προηγουμένως ήταν ποιό ήρεμες και βάλαμε τα πράγματα σε μιά καλλίτερη βάση.Σου έγραψα και άλλη φορά και έδωσα το στίγμα μου τι άνθρωπος είμαι,όσο για τους ακατονόμαστους που εκμεταλεύτηκαν τον κόσμο με τα κάθε είδους σκυλιά που λες ένας σοβαρός λόγος είναι ότι δεν είμαστε οργανωμένοι καθόλου.Ο γράφων είναι και παθών.Για τον επώνυμο κύριο Αναστασιάδη της Θεσ/νικης απο τον οποίο η πόλις ευτυχώς απαλάχθηκε δεν έβρισκα τότε τρόπο να ειδοποιήσω.Τώρα Γιώργο αναγκάστηκα να πληρώσω 1000€ το κουτάβι και να φέρω 2 ενα αρσενικό και ένα θυληκό και 700€ μεταφορικά για να κάνω την τρέλλα μου . εαν υπήρχε μια καλύτερη οργάνωσις μεταξύ μας σαν γκορντονάδες εγώ αυτά τα λεφτά όπως και άλλοι συνάδελφοι δεν θα τα έδινα.Δόξα το θεό ευτυχώς τα ζώα όσο μεγαλώνουν δείχνουν καλά στοιχεία και μου δίνουν κουράγιο.Τώρα είναι 4 μηνών μην φαντασθείς τίποτα σπουδαίο.Προσπάθησα πάρα πολύ να βρω την σωστή γραμμή ώστε αυτά τα ζώα να μπορούν να μου δώσουν την δυνατότητα αναπαραγωγής.Θέλω τώρα που ακόμη είμαι γερός αλλά και 60χρονών ψιλογέρος να προλάβω να δω στην αυλή μου ένα κοπάδι γκόρντον,να μεγαλώνουν και να προοδεύουν όπως εγώ ονειρεύομαι.Να φαντασθείς ότι Ξήλωσα 150 δένδρα κυδωνιές που είχα πίσω απο το σπίτι και το ετοιμάζω για τερρέν εκπαίδευσης,περίπου 7 στρέμματα.Ολα αυτά σου τα γράφω για να δεις ότι όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω απο τον σκύλο τα έζησα με αυτά μεγάλωσα,και όλα αυτά με έκαναν να πάρω την τρέλλα μου και να πάω να ζήσω στό βουνό.Επειδη είμαι και άνθρωπος που όταν μιλάω λέω και ονόματα θα πούμε και για άλλους.Τώρα σου λέω τούτο μόνον ότι στόν Ο.Κ.ΑΔ.Ε. κάποιοι θα προτέινουν η κάθε ράτσα να εχει τό δικό της κλάμπ και κάθε κλαμπ να διοργανώνει τούς εκάστοτε αγώνες 'η εκδηλώσεις στον τόπο τους κάτω απο μια κεντρική εξουσία.Ερώτησις; αυτό θα γίνει γιατι καταλαβαίνουν το πονο μας η για να δημιουργηθούν τόσες θέσεις διοικητικές ώστε να βολευτούν όλοι και να μην μαλώνουν ποιός θα κάτσει στήν καρέκλα της διοίκησης του Ο.Κ.Α.Δ.Ε .Εγώ λέω ας γίνει και ας είναι και έτσι.Μόλις μπορέσω θα σκανάρω και τα πετιγκρί των σκύλων ώστε να μπορώ να τα περάσω και να είναι στην διάθεση της παρέας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 16, 2009 11:06 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Ειλικρινά ακούω ευχάριστα λόγια και σου εύχομαι να καταφέρεις αυτό που ποθείς .
Χαίρομαι επίσης που βλέπω ότι υπάρχουν διάσπαρτοι στην Ελλάδα άνθρωποι που αγαπούν αυτή την φυλή , το ήξερα ότι κάπου σίγουρα θα υπάρχουν αλλά απλά δεν μπορούσα να τους βρω εκτός ολίγων και υπάρχουν και άλλοι !
Αν λοιπόν παρακολουθούν την θεματολογία του Γκόρντον είναι ευκαιρία να εμφανιστούν και να πάρουν μέρος.
Μπορούμε να γνωριστούμε αρχικά Ιντερνικά κατόπιν και από κοντά , να δούμε τα σκυλιά μας , να τα καταγράψουμε φωτογραφικά και σε βίντεο , να δούμε τα υπέρ τους και τα κατά τους , να φτιάξουμε αρχείο των χαρτιών τους και έτσι θα δημιουργήσουμε μία βάση δεδομένων για το Γκόρντον στην Ελλάδα .
Αυτό θα είναι ένα μεγάλο βήμα και το ίντερνετ μπορεί να το κάνει πολύ εύκολο και διαθέσιμο σ όλους.
Κατόπιν άμα ταιριάξουν και τα χνώτα μας μπορούμε να πάμε και παρέα κυνήγι μεταξύ μας ο ένας στον τόπο του άλλου και να γίνουμε μία φιλική παρέα λατρών της φυλής .
Για το κλαμπ προσωπικά τα είπα και γνωρίζω αυτά που συμβαίνουν και αρκετές κινήσεις που γίνονται για τον διαχωρισμό των φυλών κλπ κλπ
Δυστυχώς η εμπειρία μου δεν είναι καλή και έχουν δει πολλά τα μάτια μου , γι αυτό και επιμένω σ ονόματα , γιατί το όνομα ξεκαθαρίζει αρκετά το τοπίο ομίχλης .... με καταλαβαίνεις έτσι !
Οπότε άστο αν θέλεις αυτό για αργότερα και δες πώς μπορούμε να φτιάξουμε για αρχή τα παραπάνω.
Πάντως μην πέφτεις στην παγίδα από την αγάπη σου να γίνει ένα κλαμπ για το Γκόρντον και ότι να είναι και όποιος νάνε που δήθεν κόπτεται γι αυτό .......
Θέλει πολύ προσοχή και ψάξιμο κλπ ,γιατί είναι ήδη σαν φυλή πολύ χτυπημένη και έχει τραυματιστεί σοβαρά στα μάτια των κυνηγών δεν αντέχει πολλά άλλα σπρωξίματα προς τα κάτω για να προσπαθήσουν να τα οικονομήσουν κάποιοι πάνω της !
8)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 18, 2009 12:12 am 
Άβαταρ μέλους

Γιώργο η ώρα είναι 11 το βράδυ μόλις μπήκα στο σπίτι και το πρώτο που κάνω είναι να απαντήσω στήν κουβέντα που ανοίξαμε.Δέχομαι όλες τις τοποθετήσεις σου και χαίρομαι που και εσύ επαληθέυεις τίς πληροφορίες μου για τα περί διάσπασης.Εγώ δεν ανησυχώ με όλα αυτά που γίνονται στον Ο.Κ.Α.Δ.Ε. αυτοί οι άνθρωποι αργά 'η γρήγορα θα βρούν κάποιο δρόμο να βαδίσουν,ανησυχώ όμως πάρα πολύ για τούς δικούς μας ανθρώπους, αυτούς που έχουν ένα σκύλο ΓΚΟΡΝΤΟΝ και δεν παλεύουν 'η δεν συμμετέχουν σ αυτές μας τις αγωνίες.Οταν το κακό το περιμένεις απο έξω είσαι ποιό έτοιμος να το αντιμετωπίσης.Περιμένω και εγώ δεν στο κρύβω με αγωνία να δω την συμμετοχή των φίλων σε αυτήν την θεματολογία.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 18, 2009 8:26 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα.
Παύλο έχει πολύ γέλιο και κλάματα αυτό που πάει να γίνει στον ΟΚΑΔΕ και δυστυχώς δύσκολα θα αποφευχθεί, έχουν φουντώσει οι συγκεντρώσεις των διαφόρων ομάδων διεκδικητών των φυλών.
Σφάζονται για το Σέττερ και το πόιντερ ενώ στα Ιρλανδικά και τα Γκόρντον δεν υπάρχει μεγάλη ως καθόλου προσφορά σωτήρων της φυλής .
Θα δουν πολλά τα μάτια μας και θα ακούσουν περισσότερα τα αυτιά μας ακόμη , κρίμα για τον ΟΚΑΔΕ τον μεγαλύτερο σύλλογο του είδους της χώρας , με τις πιο μεγάλες διακρίσεις σ Ευρωπαϊκό επίπεδο , να καταλήξει έτσι κερματισμένος και ισοπεδωμένος .
Ας ελπίζουμε ότι στο τέλος θα διασωθεί .
Για να δούμε και τους Γκορτνονίστες θα συμμετάσχουν εδώ η θα ακολουθήσουν τη πεπατημένη οδό της απραξίας και της κριτικής από μακριά.
:!:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Βάση δεδομένων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 19, 2009 4:29 pm 
Άβαταρ μέλους

Επειδή έχει αναφερθεί πολλές φορές η ανάγκη για βάση δεδομένων των pedigrees, θα μου επιτρέψεις Γιώργο, αν δεν παραβιάζω κάποια δεοντολογία, να πληροφορήσω τους συναδέλφους που επιθυμούν να καταχωρήσουν το pedigree book του καθαρόαιμου κυνηγετικού σκύλου τους, οτι υπάρχει ήδη εδώ και λίγες ημέρες μια σελίδα που έχω στήσει με βάση δεδομένων.
Η σελιδα είναι στο: http://www.pedigreebooks.gr/

Υπάρχει η δυνατότης για όσους εγγράφονται να καταχωρήσουν τα pedigree, στέλνοντας όλες τις πληροφορίες με την ειδική φόρμα, ή απλά να εκτυπώσουν ή να αποθηκεύσουν το pedigree μόνο χωρίς καταχώρηση στη βάση δεδομένων.
Η ανάγνωση των βιβλίων είναι εφικτή από όλους τους επισκέπτες με αναζήτηση στην σχετική σελίδα κάθε φυλής με το όνομα του σκύλου ή τμήμα του ονόματος του σκύλου ή ένα μόνο ψηφίο.

YΣ: Ξέχασα οτι υπάρχει και η δυνατότητα για επισύναψη μιας φωτο του σκύλου στο pedigree έως 100ΚΒ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Βάση δεδομένων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 19, 2009 5:20 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Kynigos έγραψε:
Επειδή έχει αναφερθεί πολλές φορές η ανάγκη για βάση δεδομένων των pedigrees, θα μου επιτρέψεις Γιώργο, αν δεν παραβιάζω κάποια δεοντολογία, να πληροφορήσω τους συναδέλφους που επιθυμούν να καταχωρήσουν το pedigree book του καθαρόαιμου κυνηγετικού σκύλου τους, οτι υπάρχει ήδη εδώ και λίγες ημέρες μια σελίδα που έχω στήσει με βάση δεδομένων.
Η σελιδα είναι στο: http://www.pedigreebooks.gr/

Υπάρχει η δυνατότης για όσους εγγράφονται να καταχωρήσουν τα pedigree, στέλνοντας όλες τις πληροφορίες με την ειδική φόρμα, ή απλά να εκτυπώσουν ή να αποθηκεύσουν το pedigree μόνο χωρίς καταχώρηση στη βάση δεδομένων.
Η ανάγνωση των βιβλίων είναι εφικτή από όλους τους επισκέπτες με αναζήτηση στην σχετική σελίδα κάθε φυλής με το όνομα του σκύλου ή τμήμα του ονόματος του σκύλου ή ένα μόνο ψηφίο.

YΣ: Ξέχασα οτι υπάρχει και η δυνατότητα για επισύναψη μιας φωτο του σκύλου στο pedigree έως 100ΚΒ...

Γιώργο στο κλειστό ήδη υπάρχουν αρκετά pedigrees κι θα μπουν και άλλα όπως και τα δικά μου , προς το παρόν προχειρα αλλά συντόμως με μία σωστή database ανά φυλή κλπ

Στο ανοιχτό όμως τουλάχιστον τα δικά μου εκ ιδίας χειρός όχι !
Δεν θέλω να ψάχνομαι κάποια στιγμή ότι έχω ζευγαρώσει με κάποιον και τη σκύλα του που δεν τους ξέρω ούτε τους έχω δει ποτέ !
Συμβαίνουν και αυτά ξέρεις , προσωπικά παρακολουθώ κατά καιρούς αν έχουν δηλωθεί σκυλιά μου , ιδιαίτερα όπως καταλαβαίνεις αρσενικά.
Αν το αποφασίσει να το κάνει ο ΚΟΕ η ο όποιος όμιλος ανά φυλή άλλο θέμα και βέβαια θα γίνετε όπως καταλαβαίνεις επώνυμα , όχι με ψευδώνυμα, χαρτιά φωτοτυπημένα κλπ κλπ κλπ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 19, 2009 5:27 pm 
Άβαταρ μέλους

Δεν σκέφτηκα ποτέ οτι είναι αυτό που λες δυνατό να συμβαίνει, χωρίς την συγκατάθεση του πραγματικού ιδιοκτήτη...
Πως ένας κτηνίατρος θα δώσει βεβαίωση χωρίς να ξέρει τον επιβήτορα; Για να το λες όμως κάτι θα ξέρεις παραπάνω από μας που ζούμε στην επαρχία.. Είναι βέβαια εγκληματική κλοπή αυτό!
Πάντως υπάρχουν εκατοντάδες ιστοσελίδες με ανάλογες βάσεις δεδομένων

http://www.pedigreedatabase.com/

http://www.laurelllewellins.com/search.html

Και άλλες πολλές. Τι κάνουν εκεί;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 19, 2009 5:33 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Προφανώς Γιώργο δεν ζουν στο Ελλαδιστάν .... :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 19, 2009 11:02 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΙΩΡΓΟ
Καλισπέρα!!
Ηλθε η ώρα να ξεκινήσουμε ,πρώτα θα πρέπει να καταθέσουμε τα δικά μας πετιγκρί τα προσωπικά μας δηλαδή.Εγώ θα είμαι αυτός που θα το κάνω πρώτος αφου το προτείνω.
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ Πιστεύω θα ακολουθήσουν το
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ παράδειγμα και άλλοι.
ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ
ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ 1950
ΤΗΛ 6945-850260
ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛ
ΣΠΟΥΔΕΣ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ-ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ
προυπηρεσια(ομιλο Μαμιδάκη-,sakson sa-ομιλο Λαϊνόπουλος VALVOLINE SA)
Πρώτος μου σκύλος G.S (γκορντον σεττερ 1988)
e-mail :gordonpaulos@yahoo.gr

με εκτίμηση
βόρειος

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 25, 2009 11:22 am 
Άβαταρ μέλους

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 25, 2009 12:20 pm 
Άβαταρ μέλους

Σαν σήμερα κάποιοι πολέμησαν για την ελευθερία και τα ιδανικά μας.Εμείς τώρα καθόμαστε και περιμένουμε το μοιραίο,δεν βλέπω συμμετοχή στα δρώμενα γύρω απο την την τύχη του γκόρντον που υπεραγαπάμε.Η ζωή κύριοι είναι ενα ταξίδι και το ταξίδι αυτό δεν γίνεται ομορφότερο μόνο με αυτόν που συνταξιδεύουμε αλλά γίνεται πολύ-πολύ ομορφότερο με τα άτομα και τα τοπία που συναντάμε σ'αυτήν την διαδρομή μας,γίνεται και το χειρότερο βέβαια εαν τα άτομα και τα τοπία που συναντάμε για κακή μας τύχη δεν είναι του χαρακτήρα μας.Θέλω να πιστεύω το οτι ακόμη κάποιοι δεν έγιναν επωνυμοι σε αυτό το φόρουμ είναι απο έλλιψη χρόνου και οχι κάτι άλλο.Οι επισκέπτες σ'αυτήν την συζήτηση είναι πολλοί φαίνεται απο το νούμερο που τις καταγράφει ,αυτό απο μόνο του όμως δεν θα σώσει την κατάσταση θέλει και την δική μας βοήθεια.Ισως έχω γίνει γραφικός σε πολλούς και να αναρωτιούνται γιατί επιμένω τόσο πολύ ένας είναι ο λόγος , για να έχω αύριο την συνείδηση μου εντάξει .ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΑΓΓΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.[/b]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 29, 2009 10:45 pm 
Άβαταρ μέλους

Kαλησπερα Παυλο και Γιωργο,η Γιωργο και Παυλο.
Το να ασχοληθουμε ποιος απο εμας που εχει στην κατοχη του ενα γκορντον σεττερ θα κραταει τη σημαια της αρχηγιας και θα ακολουθουν οι αλλοι, πιστευω οτι ειναι γελοιο.Η γνωμη μου ειναι ιδια με του Παυλου,οτι οποιος ασχολειται με τα γκορντον ειναι ανθρωπος επιπεδου,αρα ειναι καπως κουτο να ασχοληθουμε με μηδενικα πραγματα εφοσον λεμε και πιστευουμε οτι ειμαστε καποιου επιπεδου.Σας γνωριζω και τους δυο,τον Παυλο βεβαια ελαχιστα αλλα απο τις λιγες κουβεντες που ειπαμε,πιστευω πως ειναι ΚΥΡΙΟΣ.Σας εκτιμω και τους δυο πλεον,και σας διαβεβαιω οτι σε καθε προσπαθεια θα ειμαι μαζι σας οσο και αν αυτο ακουγεται απλα μια φραση.Το δικο μου ονομα ειναι Αραουζος Αντωνης,εχω γεννηθει το 1979,γεννηθηκα και μεγαλωσα και θα συνεχισω να ζω στην ΙΟ στις ΚΥΚΛΑΔΕΣ.Εχω στην κατοχη μου 4 γκορντον,το μεγαλυτερο απο αυτα απο γραμμες του κ.Ντουλου,βαρυ αλλα τη δουλεια του τη κανει,αλλα επειδη πρεπει να πηγαινουμε ολο προς το καλυτερο, εχω κανει ενα ζευγαρωμα με τον κ.Παπακωνσταντινου Δημητρη απ'το Λυδορικη,και εχω κρατησει ενα καταπληκτικο θηλυκο και εχω κανει αλλες 2 εισαγωγες,ενα θηλυκο απο Αγγλια,και ενα αρσενικο απο Γερμανια.Στη συνεχεια θα βαλω και τα Pedigree,και συνεχιζουμε...
Ευχομαι και πιστευω ολο προς το καλυτερο.

Με εκτιμηση και σεβασμο
Αραουζος
Ε-mail :gordonar@otenet.gr
Τηλ¨.6979201590

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: γκορντον σεττερ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 03, 2009 1:03 am 

Καλησπέρα από έναν ακόμη βόρειο γκορντονά. Πιστεύω να θέλετε άλλον ένα στην παρέα σας. Ασχολούμαι με το γκόρντον φανατικά από το 1978. Φέτος αποφάσισα ότι πρέπει να αρχίσουμε σιγά σιγά να τα δείχνουμε και σε κανένα αγώνα από την στιγμή που γίνονται αγώνες πρακτικού. Δεσμεύομαι ότι στον επόμενο αγώνα που θα γίνει θα υπάρχει και συμμετοχή γκόρντον. Συμφωνώ επίσης ότι πρέπει με κάποιο τρόπο να καταγραφούν όσοι έχουν στην κατοχή τους γκόρντον γιατί εγώ πιστεύω ότι είμαστε αρκετοί αλλά χωρίς σημείο αναφοράς. Τον τρόπο πρέπει να τον σκεφτούμε.
ΜΠΑΜΠΑΡΑΤΣΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 27 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: