Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 27 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: κλαμπ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 03, 2009 8:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα και από μένα.
Διαβάζω με προσοχή τις απόψεις όλων των φίλων και η άποψις του καθενός είναι σεβαστή.Κουβέντες και ειρωνείες σχόλια,κοσμητικά επίθετα για τον κάθε Φωτακόπουλο είναι ενα επαγγελμα που δεν θα το ονομάσω ποιοι το κάνουν ,για οσους καταλαβαίνουν έχει καλώς.Το αναφέρω γιατί πιστεύω τέτοιες συμπεριφόρες δείχνουν χαμηλό επίπεδο και στο τέλος -τέλος ουτε κάτι καλό προσθέτουν,δεν γνωρίζω εκ των προτέρων τι έχει κάνει αυτός ο άνθρωπος.Στο θέμα μας τώρα το πρόβλημα του ΟΚΑΔΕ δεν είναι ούτε τα ντέρμπυ ουτε οι πέρδικες ουτε όλα αυτά που πολύ σωστά αναφέρετε,το πρόβλημα είναι οτι τα παιδια του 1992,1993,1994 μεγάλωσαν εγιναν άνδρες εμαθαν πλέον δεν μπορούμε να τους κοροϊδευουμε και να τους χρησιμοποιούμε μονο σαν αιμοδότες και η εξουσία να βολεύεται σε βάρος των πολλών.Οι εκάστοτε διοικήσεις οτι κάνανε το κάνανε δεν βαριέσε στο κάτω κατω της γραφής,κάνανε όμως και πολλά κάλα και πρέπει να το αναγνωρίσουμε.Τώρα τι κάνουμε; ΣΥΜΒΟΥΛΗ γιατι η λέξις πρότασις δεν μου άρέσει,οι σημαντικές βελτιώσεις σε όλες τις ομάδες ξεκινούν απο τα μικρά πράγματα.Ο καλός μάνατζερ ξεκινά τις αλλαγές απο τον εαυτό του!!!!.Το μήνυμα μου είναι αισιόδοξο.Μπορείτε να αρχίσετε να κάνετε αλλαγές αν έχετε ηδη αρχίσει να αλλάζετε τους εαυτούς σας .Οταν οι μάνατζερ <<πνίγουν>>τους συνεργάτες τους,διοίκηση χωρίς συναισθηματική νοημοσύνη μόνο αρνητισμό δημιουργεί.Μια τέτοια διοίκηση κάνει τούς ανθρώπους να αισθάνονται αρνητικά,καταθλιπτικά.Ο μόνος τρόπος του να γίνει μια επιθυμητή και διατηρητέα αλλαγή είναι η διμιουργία ενός νέου οράματος το οποίο να μοιράζονται ΟΛΟΙ. Πρέπει η νέα διοίκηση να όργανώσει την δουλεια της ΠΩΣ;(βάλτε ταξη γύρω σας,πάρτε τον χρόνο στά χέρια σας,αξιοποιείστε τις πληροφορίες!!!!)ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ τις Ηγετικές σας ικανότητες(ανανεώστε τις δεξιότητες! Συνειδητοποιήστε τις δυνατοτητές σας!Δημιουργήστε την καλύτερη ομάδα!Καθοδηγήστε,παρακινήστε,εμπνεύστε!)ΑΚΟΜΗ μάθετε να θέτετε στόχους,επιλέξτε την σωστή στρατηγική,φέρτε αποτελέσματα για τον κόσμο σας και όχι για τους εαυτούς σας.Δημιουργήστε θετική εντύπωση,Επικοινωνήστε με αυτοπεποίθησηΚατορθώστε αποτελέσματα τύπου<<κερδίζω-κερδίζεις>>ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΗΝ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙΣ.Επίσης μην φοβάστε να δημιουργήσετε μικρούς συλλόγους κύριε Λαππα και οι λοιποί διότι μέσα απο αυτούς τους μικρούς συλλόγους΄θα εμφανισθουν τα μεγάλα προσωπα, δεν είναι οι υπάρχοντες μόνο το κέντρο της γης .Καντε εύκολους αγώνες και για ερασιτέχνες,κάντε αγώνες μεμονομένους,απορτ,νερό,ακινησια ,κλπ!! Δώστε χώρο στους μικρούς που είναι πολλοί.Προετοιμαστείτε σωστά.Οταν δεν υπάρχει η ιδιοτέλεια όλοι γνωρίζουμε ποιά είναι η σωστή διοίκηση.Διότι όταν έχεις κάποιον πρόεδρο που σου βγάζει τον καλύτερο σου εαυτό αισθάνεσαι όμορφα στην δουλειά σου και θέλεις να αποδώσεις όλο και περισσότερο.Αυτός ο πρόεδρος είναι το μοντέλο του αποτελεσματικού πρόεδρου του αποτελεσματικού ΗΓΕΤΗ .Αυτό το τεστ πρέπει να κάνει κανείς για να μπορέσει να δεί εαν είναι αποτελεσματικός η οχι.Το σημείο όπου σταματάμε να θυμόμαστε εκείνον τον άνθρωπο ο οποίος μας εβγαλε τον καλύτερο εαυτό μας απο εκείνο το σημείο και μετά αρχίζει ο συμβιβασμός.Και μόλις αρχίσει ο συμβιβασμός τότε το σίγουρο είναι οτι κάποια στιγμή θα καταλήξεις να είσαι δυσαρεστημένος.Οπως ακριβώς και στις διαπροσωπικές μας σχέσεις -κάνοντας συμβιβασμούς στην αρχή της σχέσης επείδή βλέπουμε κάτι άλλο θετικό στο τέλος είμαστε δυστυχισμένοι.ΠΡΕΠΕΙ να γνωρίζετε όλοι εσείς που περάσατε απο την διοίκηση του ΟΚΑΔΕ οτι η λύσις που δίνατε πολλές φορές στο εκάστοτε πρόβλημα όταν δεν είναι αντικειμενικά σωστή αυτή η λύσις ηταν και το επόμενο πρόβλημα εδώ λοιπόν λειτουργούσατε με βάση το κέρδος των ολίγων .Κλείνοντας θα σας πω κάτι απλό χωρίς καμμία παρεξήγηση .Οπου υπάρχουνε σκατά υπάρχουνε και μύγες .Η λυσις δέν είναι να ξοδέυεσαι με διάφορα φάρμακα να κυνηγάς τις μύγες πλύνε τα σκατά και οι μύγες εξαφανίζονται.

Υ.Γ
Επειδή δεν μου αρέσει η χωρις όνομα αλληλογραφία βάζω τα στοιχεία μου
και δηλώνω εθελοντής σε οποιάδηποτε προσπάθεια σωτηρίας΄
Αυτό ας το κάνουν και άλλοι.
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
τηλ 6945-850260
e-mail gordonpaulos@yahoo.gr

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 03, 2009 9:48 pm 
Άβαταρ μέλους

Αναφέρομαι στην ποιο πάνω επιστολή την οποία και σας καταθέτω για να γνωρίζουμε όλοι οι φίλοι του Γκορντον ,αλλά και οι άνθρωποι που ασχολούνται με τις άλλες φυλές .Απάντηση στο ερώτημα ένας μεγάλος σύλλογος ¨η πολλοί μικροί; Όταν ένας σύλλογος δουλεύει τίμια και μεθοδικά είναι πάντα μεγάλος. Φίλε Γιώργο Μπαμπαράτζα να κατέβεις σε οποίον αγώνα θέλεις, αλλά ο φίλος σου ο Παύλος από την Τούμπα λέει μην πέφτεις στην παγίδα των αγώνων ,εμείς έχουμε ανάγκη από μεταξύ μας αγώνες με κριτή έναν άνθρωπο που να ξέρει την φυλή και να μας βελτιώσει να μας υποδείξει τους τρόπους ανάπτυξης αυτής της αριστοκρατικής ράτσας. Τώρα η ανάγκη σε μας είναι να δούμε πρώτα τι σκυλιά έχουμε .Μετά αν κάποιος θέλει να συμμετέχει σε αγώνα πρακτικού κυνηγίου για να κερδίσει τα ποϊντερ και τα σεττερ με τον τρόπο που διεξάγονται και εμείς μαζί του

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: κλαμπ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 04, 2009 12:13 am 

βορειος έγραψε:
Αναφέρομαι στην ποιο πάνω επιστολή την οποία και σας καταθέτω για να γνωρίζουμε όλοι οι φίλοι του Γκορντον ,αλλά και οι άνθρωποι που ασχολούνται με τις άλλες φυλές .Απάντηση στο ερώτημα ένας μεγάλος σύλλογος ¨η πολλοί μικροί; Όταν ένας σύλλογος δουλεύει τίμια και μεθοδικά είναι πάντα μεγάλος. Φίλε Γιώργο Μπαμπαράτζα να κατέβεις σε οποίον αγώνα θέλεις, αλλά ο φίλος σου ο Παύλος από την Τούμπα λέει μην πέφτεις στην παγίδα των αγώνων ,εμείς έχουμε ανάγκη από μεταξύ μας αγώνες με κριτή έναν άνθρωπο που να ξέρει την φυλή και να μας βελτιώσει να μας υποδείξει τους τρόπους ανάπτυξης αυτής της αριστοκρατικής ράτσας. Τώρα η ανάγκη σε μας είναι να δούμε πρώτα τι σκυλιά έχουμε .Μετά αν κάποιος θέλει να συμμετέχει σε αγώνα πρακτικού κυνηγίου για να κερδίσει τα ποϊντερ και τα σεττερ με τον τρόπο που διεξάγονται και εμείς μαζί του

Φίλε Παύλο συμφωνώ με την σκέψη σου και να βοηθήσω όσο μπορώ. Όμως επειδή το βλέπω ποιο μακροπρόθεσμο το μεταξύ μας, εγώ θα κάνω μια προσπάθεια σε πρακτικό, όχι με στόχο να κερδίσω τα πόϊντερ, αλλά για να δείχνουμε και κανένα γκόρντον γιατί και τα περιοδικά και ο κόσμος κοντεύουν να τα ξεχάσουν. Και ιδικά αν βρεθεί και κανένας φαλακρός εκτροφέας ακόμη τότε ξέχνατα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 9:46 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ 30 ΣΕΜΤΕΒΡΙΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΙΟ ΔΙΑΜΟΝΗ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΕΓΩ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΖΩΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΟΡΤΥΚΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ GORDON ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ. ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΜΕΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ.Τ.Λ ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ ΔΗΛ. ΜΕ ΕΚΤΗΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 08, 2009 11:15 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

gordonar έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ 30 ΣΕΜΤΕΒΡΙΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΙΟ ΔΙΑΜΟΝΗ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΕΓΩ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΖΩΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΟΡΤΥΚΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ GORDON ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ. ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΜΕΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ.Τ.Λ ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ ΔΗΛ. ΜΕ ΕΚΤΗΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ.

Αντώνη μέσα και μάλιστα με φωτογραφική-κινηματογραφική κάλυψη σε HD για αρχείο, αφού είναι και σε πέρδικα σε κυκλαδίτικο νησί με τα χίλια . :wink:
Το θεωρώ πολύ καλή ιδέα , μιας και συνδυάζετε και με την οικογένεια , να κάνουν τα μπάνια τους και εμείς την δουλειά μας !
Πολύ καλή ιδέα Αντώνη , εξ άλλου η Ιος είναι καταπληκτική αυτή την εποχή ! :lol:

Ανοίγω θέμα για την δημόσια καταγραφή των Γκόρντων μας , φωτογραφίες και βίντεο με τα σκυλιά μας .

http://alectorisgraeca.phpbb24.com/forum/viewtopic.php?t=1092

Εγώ άνοιξα ένα μικρό μπλόκ από όπου θα τα παρουσιάσω , θα εμπλουτίζετε τακτικά με κυνήγια αλλά και με φωτό και βίντεο από τα σκυλιά μου.

http://gordonsetter-aoos.blogspot.com/

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 19, 2009 8:29 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλοι μου κουράστηκα να γράφω ,κουράστηκα να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια από τους ίδιους ανθρώπους, δεν μου μένει παρά να σας αποχαιρετήσω προς το παρών .Αυτήν μου την απόφαση με ώθησε να την πάρω η μεγάλη επισκεψιμμότητα του κόσμου στις διάφορες θεματολογίες του γκόρντον σεττερ που όμως μόνο διαβάζουν και αποχωρούν μετά. Προσέξατε ότι κανείς τους δεν γράφει. Αυτό εγώ το παραλαμβάνω σαν ένα μεγάλο όχι του κόσμου ,δεν βρίσκουν μάλλον ουσία σε αυτά που γράφονται ,δεν είναι ελκυστικός ο διάλογος γιατί δεν γίνεται διάλογος. Δηλαδή για μένα χάσαμε τον στόχο ,σας εύχομαι καλή συνέχεια και το λάθος να το έχω εγώ, από κάποιους φίλους ας προσέξουν ο λόγος τους είναι καταστροφικός σαν την κρεατομηχανή που ότι και αν της δώσεις αυτή το μόνο που κάνει είναι να τα αλέθει .Το γκόρντον σέττερ είναι ένα πολύ αριστοκρατικό ζώο κατά την γνώμη μου και του χρειάζεται μια ποιο καλή αντιμετώπιση. Όχι τόσο από αυτούς που δεν έχουν και γράφουν για αυτό, όσο από αυτούς που έχουν και δεν το σέβονται. Όσοι βέβαια δεν δραστηριοποιείσθε να γίνει ένα κλάμπ φίλων γκόρντον και το μόνο για το οποίο σκίζετε και τα ιμάτια σας είναι η σωτηρία του ΟΚΑΔΕ ίσως αργότερα να καταλάβετε το λάθος σας. Θέλω μέσα από αυτήν την σελίδα να εκφράσω την εκτίμηση μου στον Αντώνη τον Αραούζο και ότι θέλεις Αντώνη θα τα λέμε από το τηλέφωνο .Συγγνώμη όσους στενοχώρησα δεν είχα κακή πρόθεση 25 χρόνια με αυτήν την ράτσα απέκτησα ίσως κάποια εμπειρία.

ΒΟΡΕΙΟΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 19, 2009 9:44 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

gordonar έγραψε:

TA ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΣΕΤΤΕΡ του ΑΝΤΩΝΗ
:D

ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: gordon setter
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 19, 2009 10:04 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΩΡΙΟ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 19, 2009 11:43 pm 
Άβαταρ μέλους

Λες ότι έμαθες πολλά 25 χρόνια για τα gordon δεν είδα όμως πουθενά διάθεση να μας μεταδώσεις έστω και λίγη από αυτήν την εμπειρία σου .
Εκτός από μία πίεση για δημιουργία κλαμπ δεν βλέπω κάτι άλλο , ούτε τα σκυλιά σου πουθενά .
Πάντως σε ένα έχεις δίκιο τα gordon είναι αριστοκρατικά ζώα αλλά χρειάζονται δίπλα τους και αριστοκρατικούς ανθρώπους φίλε βόρειε συγνώμη κιόλας .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 21, 2009 9:06 pm 
Άβαταρ μέλους

Γράφω πραγματικά γιατί ο φίλος the Haghianter το ζήτησε ..
Τα πρώτα κατηγορώ για αυτόν τον σκύλο ήλθαν από τους πρώτους πονηρούς της τότε πάλαι εποχής εμπόρους σκύλων .Αυτά βέβαια τα λένε και οι τωρινοί ειδικοί νεκροθάφτες του ΓΚΟΡΝΤΟΝ . Ο σκύλος αυτός δεν κάνει γιατί δένεται πολύ με το αφεντικό του και είναι αδύνατον μετά να τον πουλήσεις, άκουσον-άκουσον κύριε το μεγαλύτερο ατού το κάνανε οι κτηματομεσίτες μειονέκτημα ,και το δεύτερο είναι μαύρος και ζεσταίνεται, ζητάει πολύ νερό .Αυτοί όμως οι άσπροι στο βουνό έχουν για την πάρτη τους από τρία τέσσερα παγούρια νερό. Το πρωί δε πίνανε και φραπέ παγωμένο, οι καημένοι οι σκύλοι ξηρή τροφή και αυτή από την φτηνή, γύψο με άχυρο ,πολύ σωστός συνδυασμός για μεγάλες επιδόσεις .Για όλους τους κυνηγούς στα καλοκαιρινά κυνήγια όλο το διάστημα κάθε ημέρα η τροφή του σκύλου καλή υγρή αν είναι δυνατόν μαγειρεμένη. Ο σκύλος αυτός πρέπει να αποκτηθεί κουτάβι και να μεγαλώσει κοντά στον ιδιοκτήτη του, επειδή( είναι πανέξυπνος και ο εγκέφαλος του έχει τρομακτική δυνατότητα ) δεν θέλει καμιά πίεση και κανένα μάλωμα μην βιάζεστε να του τα μάθετε όσα εσείς θέλετε στον χρόνο που εσείς θέλετε .Δική μου παρατήρηση είναι ότι ένα γκορντον πραγματικά έχει δυνατότητες ακόμη και έξι χρονών να μαθαίνει .Αυτό από κάποιους μεταφράζεται ότι το γκόρντον αργεί να μάθει αυτό είναι λάθος. Πρέπει να γνωρίζετε ότι η ηλικία του σκύλου μετριέται ως εξής ,οι πρώτοι είκοσι τέσσερεις μήνες του κουταβιού είναι κάθε μήνας του ένας χρόνος του ανθρώπου πχ όταν είναι δύο μηνών είναι σαν ένα μωρό δύο ετών και όταν γίνει πέντε μηνών είναι ένα παιδί πέντε χρονών.Γι’ αυτό το σκυλί πρέπει να ζευγαρώνει από 20 μηνών και επάνω. Όταν είναι δηλαδή 20 χρονών τουλάχιστον .Μετά τα δύο του χρόνια κάθε χρόνος είναι περίπου έξι χρόνια ανθρώπινα .Έτσι ξέρουμε πλέον και πότε πρέπει να αρχίσει να γυμνάζεται ,το γκόρντον βέβαια θέλει καθημερινή εκγύμναση λόγω της κατασκευής του, για τον ίδιο λόγο θέλει και πολύ καλή διατροφή αυτά τα δύο πρώτα χρόνια για να μην χάσει τίποτα από τα σωματικά προσόντα του ποτέ. Ποτέ μην του συμπεριφερθείτε σαν σκύλο μην τον μαλώνετε με φωνές και τσιρίδες δεν χρειάζεται μιλήστε του ανθρώπινά και σιγά αυτό είναι το μεγαλείο του σκύλου αυτού .Ένα λάθος μας πάνω στον σκύλο διαρκεί ένα δευτερόλεπτο για να διορθώσουμε το λάθος μπορεί να περάσουν μήνες ‘η χρόνος . Γνωρίζετε πολύ καλά όλοι σας ότι όπου παρουσιασθεί ένα Γκόρντον στην θάλασσα στην καφετέρια στο πάρκο στην εξοχή στο κάμπινγκ γενικά όπου υπάρχει πολύς κόσμος γίνεται ο σκύλος πόλος έλξης από όλους και κυρίως από τα παιδιά, και αυτό γιατί είναι πράγματι ένας σοβαρός αριστοκράτης .Αντιθέτως με κάποια άλλα σκυλιά που όταν τους έχουμε σε κάποιο πεζοδρόμιο δεμένους οι περαστικοί αλλάζουν πεζοδρόμιο.Εάν πάρουμε έναν σκύλο Γκορντον και τον δέσουμε σε μία αλυσίδα όπως τα βαπόρια στον ντόκο και να τον λύνουμε μόνο το Σάββατο για το κυνήγι τότε δεν χρειάζεται να πάρουμε αυτόν τον σκύλο. Ένας λοιπόν έτσι σωστά μεγαλωμένος σκύλος όταν πρέπει να αλλάξει χέρια ναι είναι δύσκολο να προσαρμοσθεί με άλλο αφεντικό εκτός και εάν ο επόμενος είναι καλύτερος από τον προηγούμενο .Ο σκύλος αυτός θέλει και μια φροντίδα υγιεινής λόγω του τριχώματος του ,καθαριότητα σε αυτιά και σώμα καθώς και ένα καθαρό και ευρύχωρο μπόξ όπου θα ζει και θα κινείτε. Στο κυνήγι ποτέ δεν μας εκνευρίζει μας ηρεμεί μπορώ να βεβαιώσω. Συναντάμε πολλούς κυνηγούς στο βουνό να φωνάζουν και να χτυπιούνται για να γυρίσει πίσω το καμάρι τους ώστε και αυτοί κάποτε να κυνηγήσουν γιατί ο σκύλος κυνηγάει για τον εαυτό του. Ποτέ ένα γκόρντον δεν θα το κάνει αυτό. Η εκτροφή τώρα !!! πρέπει να είμαστε υπερήφανοι που οι εκτροφείς στο εξωτερικό κρατάνε πολύ σοβαρά την αναπαραγωγή του σκύλου αυτού με το σύστημα της γραμμικής αναπαραγωγής και το επίπεδο είναι υψηλό. Εδώ στην Ελλάδα δυστυχώς ανταμώνουν δύο φανταστικοί σκύλοι και ζευγαρώνουν(ισχύει για όλες τις ράτσες) και πριν ακόμη γεννηθούν τα ζώα οι ιδιοκτήτες κάνουν λογαριασμό πόσοι πρωταθλητές γεννιούνται .ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ και ερώτησης μαζί: Όταν πάρεις έναν ωραίο νέο από την Παραμηθιά Ιωαννίνων σωματώδη με μαύρα μάτια και μαύρα μαλλιά με μεγάλο δυνατό σβέρκο και μια καλλονή πανέμορφη νησιοτοπούλα με γαλανά μάτια και ξανθιά μαλλιά μικρό κεφάλι και τους βάλεις να κάνουν παιδιά ξέρει κανείς τι παιδιά θα βγάλουν . Αυτό κάνουν οι δικοί μας έμποροι γιατί εκτροφείς δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω και δεν μιλάω για όλους πάντα και παντού υπάρχουν οι σωστοί και ΜΠΡΑΒΟ τους. Το απόρτ :επειδή αυτά τα σκυλιά αγαπάνε πολύ το νερό μπορείτε από δυο,η τριών μηνών να πάτε σε μια λίμνη η στην θάλασσα να τα ρίχνετε το αντικείμενο στο νερό αυτά θα πάνε να σας το φέρουν επειδή δεν μπορούν να φύγουν μακριά βγαίνουν υποχρεωτικά σε σας ,με αυτήν την τεχνική πολύ γρήγορα και σωστά μαθαίνουν την επαναφορά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 29, 2009 10:13 pm 
Άβαταρ μέλους

gordonar έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ 30 ΣΕΜΤΕΒΡΙΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑ. ΟΣΙ ΕΡΘΟΥΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΘΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ GORDON ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΟΥΙΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ. ΚΑΛΟ?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: κλαμπ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 27, 2009 8:16 pm 
Άβαταρ μέλους

Εστω και μετά από κάποιους μήνες θα ήθελα να εξηγήσω κάτι σε ένα συνάδελφο για ένα ΠΜ που είδα σήμερα .
Αν σε προσβαλα ζητώ συγνώμη δεν ήταν στις προθέσεις μου .
Αλλα εξάσκησες μία μεγάλη πίεση για κάτι που στο κάτω κάτω δεν ενδιαφέρει πολούς από μάς , πρώτα μας ενδιαφέρει το κυνήγι και μετά τα υπόλοιπα .
Οσο για τους ομίλους τα βλέπεις και τα διαβάζεις
8)

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 2   [ 27 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: