Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 14   [ 201 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Tα υδροβια, παρυδάτια και το κυνηγι τους στην Ελλαδα...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 10, 2007 1:58 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημερα σας φιλοι κυνηγοι,

Νεος και εγω στο φορουμ οπως ολοι αλλωστε ειπα να συζητησουμε ενα θεμα που με απασχολει τα τελευταια 2 χρονια κατα τα οποια συστηματικα κυνηγαω υδροβιακ και παρυδατια. Να σας συστηθω κιολας! Λεγομαι Γιώργος και τα τελευταια 4 χρονια εχω ξεκινησει το κυνηγι με αποκορυφωμα τα 2 τελευταια οπου πραγματικα με εχει μαγεψει το κυνηγι των υδροβιων με το οποιο ασχολουμαι συστηματικα. Εχω αποκτησει πιστευω πολλες γνωσεις και εμπειριες σε αυτο το ειδος κυνηγιου αλλα επειδη ειμαι απο αυτους που πιστευουν οτι πρεπει συνεχως να ενημερωνεσαι και να εξελισεσαι, ας συζητησουμε σχετικα με το κυνηγι αυτο.

Υ.Γ.>> κ.Πέππα επειδη ημουν ενας απο αυτους που στο παρελθον ειχαν προτεινει την δημιουργια αυτης της κοινοτητας συζητησεων θα ηταν χαρα μου να βοηθησω οσο μπορω και με οποιο τροπο μπορω στην εξελιξη και βελτιωση της κοινοτητας αυτης.

ευχαριστω πολυ,
Γιωργος Γ.

Τελευταία επεξεργασία από Osiris και Κυρ Δεκ 09, 2007 6:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 20, 2007 8:04 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Aυτή η υπέροχη πολυμορφία πουλιών, που αποτελεί για τους κυνηγούς μας ένα αληθινό " μάννα " εξ ουρανού , κατά την εποχή των περασμάτων , δεν είναι ανεξάντλητη . Ο καθένας θα πρέπει να συνειδητοποιήσει ότι τα υδρόβια πουλιά αποτελούν μια διεθνή κληρονομιά που έχουμε καθήκον να προφυλάγουμε. Αυτός είναι ο ρόλος του κυνηγού , που οφείλει να προσδιορίζει το κυνήγι του , να συμμετάχει στις μελέτες που επιχειρούνται με σκοπό να γνωρίσουμε καλύτερα αυτά τα μυστηριώδη είδη. Αυτό είναι το τίμημα για να μπορέσουμε να συνεχίσουμε ένα από τα πιο όμορφα κυνήγια.... όπως αυτό πλάι στις λίμνες και στα έλη!

Γιώργο καλώς ήρθες .
Και μένα είναι ένα από τα αγαπημένε κυνήγια μου .
Το μεγάλο πρόβλημα είναι η έλλειψη χώρου για να εξασκήσεις αυτό όμορφο το κυνήγι !
Οπου δε υπάρχει λίγος χώρος υπάρχει και πολύς κόσμος εκτός μικρών εξαιρέσεων.
Βλέπεις εδώ κάποιοι έχουν κρίνει ότι πρέπει στην Ελλάδα να απαγορευτούν για τους κυνηγούς σχεδόν όλοι οι υγροβιότοποι , αλλά να καταπατηθούν , μπαζωθούν, λεηλατηθούν, κτιστούν, γίνουν χωματερές ναι !!

Ρίξε μια ματιά εδώ .

http://www.gpeppas.gr/paridatia/kidrobia/kidrobia.html

Θα ήθελα να τα λέμε ειδικά για τον Ιρλανδό σου με ενδιαφέρει προσωπικά .

Τελευταία επεξεργασία από gpeppas και Τρί Μάιος 08, 2007 6:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 20, 2007 9:47 am 
Άβαταρ μέλους

TA ΥΔΡΟΒΙΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΟΝΟΝ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΜΠΝΕΥΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΒΑΛΤΟΚΥΝΗΓΟΣ. ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΣΩ ΘΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΜΕ ΣΚΥΛΟ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΣΕ ΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΝΗΡΑ,ΣΤΙΣ ΑΚΡΕΣ ΤΩΝ ΒΑΛΤΩΝ & ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΙ & ΣΕ ΑΝΟΙΧΤΟΣΕΙΕΣ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ. ΣΠΑΝΙΑ ΘΑ ΣΤΕΙΘΩ ΠΡΩΙ Ή ΒΡΑΔΙ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΠΑΠΙΩΝ. ΑΥΤΟ (ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙ) ΣΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΗ & ΑΛΛΕΣ ΣΥΓΚΗΝΙΣΕΙΣ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΣΕΙ ΠΟΛΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟ & ΠΟΝΗΡΟ ΟΤΑΝ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΡΗ.ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΥΔΡΟΒΙΩΝ ΜΕ ΤΑ ΕΠΑΝΙΕΛ ΤΟ 2005

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 20, 2007 11:11 am 

Φίλε Γιώργο φαίνεται πως έχουμε ακριβώς τις ίδιες συνήθειες...Και εγώ με τον ίδιο τρόπο κυνηγάω υδρόβια ,σε παρόμοια μέρη και με αντίστοιχες καιρικές συνθήκες.
Όποιος όμως και να είναι ο τρόπος και η μέθοδος , το βαλτοκυνήγι είναι ένα από τα γοητευτικώτερα κυνήγια για μένα...
Δυστυχώς όμως η πραγματικότητα σχετικά με τα μέρη που μπορείς να κυνηγήσεις υδρόβια, είναι οδυνηρή και όπως ακριβώς την περιγράφει ο Γιώργος Πέππας στο παραπάνω μήνυμά του...
Βαλτοκυνήγι χόρτασα το 2004-2005 που λόγω δουλειάς βρισκόμουν Κομοτηνή...Επειδή δεν είχα την δυνατότητα να έχω μαζί μου το σκύλο μου και να ασχοληθώ με άλλα κυνήγια,σχεδόν κάθε απόγευμα καθημερινές και όλη την μέρα τις αργίες , βρισκόμουν στο βάλτο....Αξέχαστη χρονιά....
Και τον Φεβρουάριο-Μάρτιο που είχε τελειώσει η περίοδος,με την βιντεοκάμερα,τραβώντας τα παπιά και τις χήνες....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 20, 2007 4:03 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλημερα,

Δυστυχως αυτο που γραψατε παραπανω ειναι μια μεγαλη αληθεια! Τα μερη στα οποια μπορουμε να εξασκησουμε αυτο το ειδος κυνηγιου ειναι λιγα και πολλες φορες απαγορευμένα σε κυνηγους. Για μενα ενα μεγαλο ζητημα ειναι η απαγορευση θηρας καποιων υδροβιων των οποιων ο πληθυσμος ειναι τεραστιος(οπως και στα περισσοτερα υδροβια αλλωστε)

gpeppas έγραψε:

Θα ήθελα να τα λέμε ειδικά για τον Ιρλανδό σου με ενδιαφέρει προσωπικά .

Χαρα μου! Τι ακριβως θα θελατε να μαθετε για τον σκυλο? Επισης, θα ηθελα να τον "βαλω" στην αναπαραγωγη και θα με ενδιεφερε η γνωμη σας σαν κτηνιατρος και κυνηγος.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 20, 2007 9:18 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Μερικες φωτογραφίες από κυνήγια με τα Γκόρντον σε υδρόβια.

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 20, 2007 9:25 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραιες φωτογραφιες! Αναπόλησα τις ωραιες στιγμες στο καρτερι στο Λούρο το Γενάρη! Αχ αυτες οι χηνες που θα μου πανε...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 20, 2007 9:33 pm 
Άβαταρ μέλους

ΓΙΩΡΓΟ ΕΓΩ ΟΣΕΣ ΦΩΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙ.
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΕ !!!!!!!!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΦΙΛΕ, ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΜΕ & ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ????????
ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ??????????????????????????????????????
ΟΛΟ ΜΑΣ ΤΗΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΙΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΙ ΕΙΣΕ ΕΣΥ !!!!!!! ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ!!!!!!!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 21, 2007 10:36 am 
Άβαταρ μέλους

EΓΩ ΦΕΤΟΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΩΤΟ (εσυ μου την προτεινες) & ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΑΩ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ (ειναι αρκετες) ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΘΗΡΑΜΑΤΑ (συνηθως οταν καναμε αρκετα) ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΕΡΙΣΙΟΥ ΚΗΝΙΓΙΟΥ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 21, 2007 12:55 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
EΓΩ ΦΕΤΟΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΩΤΟ (εσυ μου την προτεινες) & ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΑΩ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ (ειναι αρκετες) ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΘΗΡΑΜΑΤΑ (συνηθως οταν καναμε αρκετα) ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΕΡΙΣΙΟΥ ΚΗΝΙΓΙΟΥ.

Η φωτογραφία στην άγρια ζωή και ειδικά στο κυνήγι σε συνδυασμό πάντα μαζί του έχει απεριόριστες πλευρές και φοβερές συγκινήσεις .
Θα προσπαθήσω να σας μεταδώσω κάποια κόλπα , δείξω εξοπλισμούς κλπ πάντα για όποιον ενδιαφέρεται !
Είναι ένας υπέροχος κόσμος πραγματικά !
:D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 21, 2007 6:31 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:

Η φωτογραφία στην άγρια ζωή και ειδικά στο κυνήγι σε συνδυασμό πάντα μαζί του έχει απεριόριστες πλευρές και φοβερές συγκινήσεις .
Θα προσπαθήσω να σας μεταδώσω κάποια κόλπα , δείξω εξοπλισμούς κλπ πάντα για όποιον ενδιαφέρεται !
Είναι ένας υπέροχος κόσμος πραγματικά !
:D

Αγορασα πριν 1 χρονο περιπου μια ψηφιακη φωτ.μηχανη με σκοπο να φωτογραφιζω και καποια στιγμιοτυπα απο τα κυνηγια μου. Ειναι Olympus το μοντελο C-8080 wide zoom και ακομα προσπαθω να την μαθω καλα! Επισης πηρα και ψηφιακη μια βιντεοκαμερα της Sony DVD-R ωστε εκτος απο φωτογραφιες να βγαλω και μερικα εντυπωσιακα στιγμιοτυπα εν δρασει. Ελπιζω με την εναρξη της νεας κυνηγετικης σεζον να τραβηξω μερικες ωραιες φωτο και βιντεο για να τις μοιραστω μαζι σας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 10:13 am 

Γιώργο Πέππα με έβαλες σε έξοδα με τις φοβερές φωτογραφίες σου.... :cry:
Είχα μια φτηνή ψηφιακή αλλά με περιορισμένες δυνατότητες και παρήγγειλα μια Olympus με τηλεφακό και zoom 18x.
Μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο Video με μια Sony DCR , αλλά το Video δεν βολεύει για να το δημοσιεύσεις ,λόγω μεγέθους κυρίως.
Το Video είναι καλό για οικιακές προβολές...
Μόλις την παραλάβω , τέλος του μήνα , θα την τεστάρω σε κανένα εκπαιδευτικό....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 8:20 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Γιάννη καλημέρα πολύ καλή επιλογή .:D
Τα βασικά είναι μάρκα που να έχει καλό servis και η OLYMPUS έχει , δίνει δε εγγύηση 2 χρόνια , επίσης σε περίπτωση βλάβης σου αντικαθιστά την μηχανή με ίδια η παρόμοια μέχρι να επισκευαστεί η δικιά σου !
Το δεύτερο είναι το οπτικό zoom να είναι τουλάχιστον χ8 η χ10 και ο σταθεροποιητής να είναι στο οπτικό σύστημα ς και όχι με επεξεργασία στην τραβηγμένη φωτογραφία , [size=18]επίσης να έχει γρήγορη εκκίνηση και ανταπόκριση στο κλίκ
!
[/size] :wink:

αυτο ειναι ''μυστικο'' που ειναι το κυριοτερο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 10:42 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΒΑΛΤΟ

Μερικές απαραίτητες συμβουλές για το κυνήγι σε βάλτο .
Ποτέ μόνοι μας ειδικά αν δεν γνωρίζουμε τον τόπο και ιδιαίτερα αν τον κυνηγάμε για πρώτη φορά !
Στο αυτοκίνητο η κάπου εκεί κοντά που έχουμε την βάση μας ολόκληρη αλλαξιά από ρούχα , μικρό φαρμακείο και κάποιο δυνατό λικέρ .
Μαζί μας κατά άτομο σφυρίχτρα, φωτοβολίδα μιας χρήσεως ναυτική και οπωσδήποτε 20-40 μέτρα σκοινί κόκκινο ορειβατικό όχι πολύ παχύ με κρίκους στην άκρη δεσίματος .
Το σκοινί σώζει από πολλές καταστάσεις , όπως αν βουλιάξει κάποιος σε βούρκο το πετάμε δένεται και τον τραβάμε έξω , αν πέσει ένα παπί σε δύσκολο μέρος δενόμαστε σε κάτι σταθερό και πάμε να το πάρουμε το σκοινί μας βοηθά σε δυσκολία να βγούμε κλπ
Ένα τελευταίο απαραίτητο είναι πετονιά με σαλαγκιά μεγάλη και φελλό (κάτι σαν πολυάγκιστρο), βαρίδι, για να τραβήξουμε έξω τυχόν παπί που έπεσε στα πιο βαθιά και το παρασύρει το ρεύμα κλπ
Προσοχή ο βάλτος δεν αστειεύεται , ούτε τα σκυλιά σας να αφήσετε να πάνε σε μέρη που δεν γνωρίζετε η δεν μπορείτε να τους παρέχεται βοήθεια στην κακιά στιγμή !!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 11:40 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Ακούστε μία δύσκολη περίπτωση .
Κυνηγάω παρυδάτια με δύο σκυλιά ένα νεαρό και ένα την μεγάλο την Νίβα.
Ο καιρός παγετός , χιονιάς και όλα παγωμένα όπως και η λίμνη !
Χτυπάω δύο παπιά που σηκώνονται από τα βούρλα στην άκρη , το ένα πέφτει κοντά και το άλλο κάνει μία μικρή πτήση και πέφτει σε μία προ λιμνούλα στρογγυλή και περίπου διαμέτρου 100 μέτρων σχεδόν στο κέντρο της !
Τα δύο σκυλιά προσπαθούν να πάνε να το πιάσουν αλλά γλιστράνε στον πάγο και δεν μπορούν να προχωρήσουν , τότε αποφασίζω να πάω εγώ με το που κάνω 3-4 μέτρα στην παγωμένη επιφάνεια νιώθω τον πάγο από κάτω μου να ραγίζει και σιγά σιγά γυρίζω πίσω στην όχθη .
Αλλά έλα που το παπί ένα καθαρό θηλυκό πράσινο ήταν τόσο προκλητικό εκεί διπλά μου πάνω στον άσπρο πάγο , σαν να μου έλεγε εδώ είμαι έλα να με πάρεις !
!00 φορές έκανα τον κύκλο να βρω τρόπο να το πλησιάσω , από τις λίγες φορές που δεν είχα μαζί μου σκοινί η την πετονιά με την σαλαγκιά που θα έλυναν το θέμα γρήγορα και καθαρά ...........
Τέλος έβαλα την Νίβα μου να πάει να το πάρει , το κακόμοιρο το σκυλί μετά από πολλές παροτρύνσεις δικές μου και δικές της προσπάθειες κατάφερε γλιστρώντας να πάει προς το παπί , κάποια στιγμή έφτασε στο κέντρο σχεδόν ένα μέτρο από το παπί η χαρά μου μεγάλη !
Τότε συμβαίνει ι το κακό με το που κάνει την κίνηση να το αρπάξει , σπάει ο πάγος και το σκυλί πέφτει στο παγωμένο νερό !
Φωνάζω έξω Νίβα το ζώο όμως δεν κατορθώνει να ανέβει ξανά στο πάγο που έχει δημιουργήσει γύρω της ένα άνοιγμα ενός μέτρου κυκλικό σχεδόν , προσπαθεί πολλές φορές αλλά γλιστράει και δεν μπορεί να ανέβει , με [πιάνει ο πανικός τι να κάνω για να την βοηθήσω ξέροντας ότι κ΄ποια στιγμή από την πολύ προσπάθεια και το κρύο θα κουραστεί !
Απελπισμένος αφού πολλές προσπάθειες δεν έχουν αποδώσει και βλέπω το σκυλί να δείχνει σημάδια κούρασης , αρχίζω να βγάζω τα πολλά από τα ρούχα μου , παπούτσια κλπ για να πάω σιγά σιγά μπουσουλώντας να την τραβήξω !
Μερικές στιγμές και ενώ είμαι περίπου δύο μέτρα από την όχθη με μία ώθηση το σκυλί καταφέρνει να ανέβει και σιγά σιγά να έρχεται προς το μέρος μου !
Ευχαρίστησα τον θεό και την τύχη μου δεν ξέρω πόσες φορές για την μεγάλη μου βλακεία για ένα παπί παραλίγο να χάσω την Νίβα μου !
Την σκούπισα της έδωσα δικό μου σκεύασμα από λίπη και κρέας που έχω πάντα μαζί μου σε τέτοια κυνήγι σε πάγους για τα σκυλιά , την έβαλα στο κάθισμα δίπλα μου και γύρισα στο σπίτι κουρασμένος αλλά ευτυχισμένος .
Το παπί για την ιστορία παρέμεινε εκεί μέσα στον πάγο στην επιφάνεια της λίμνης τουλάχιστον για τις δέκα ημέρες που εγώ ήμουνα εκεί !

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 14   [ 201 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: