Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 3   [ 44 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τα μπεκατσοπαντέλoνα.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 18, 2010 5:15 pm 
Άβαταρ μέλους

Καλό φαίνεται πόσο κάνει όμως γιατί οι τιμές έχουν τεράστιες διαφορές .

Δείτε διαφορές στις τιμές μεταξύ σχετικά ανώνυμου και επώνυμου και πέστε μου αν αξίζει τον κόπο !
Το πρώτο 30 ευρώ και το δεύτερο 210 ευρώ Οκ έχουν διαφορά ποιότητας αλλά αξίζει αυτή η διαφορά :!:

Εικόνα Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:59 pm 
Άβαταρ μέλους

nemod έγραψε:
Καλό φαίνεται πόσο κάνει όμως γιατί οι τιμές έχουν τεράστιες διαφορές .

Δείτε διαφορές στις τιμές μεταξύ σχετικά ανώνυμου και επώνυμου και πέστε μου αν αξίζει τον κόπο !
Το πρώτο 30 ευρώ και το δεύτερο 210 ευρώ Οκ έχουν διαφορά ποιότητας αλλά αξίζει αυτή η διαφορά :!:

Φίλε nemod εγώ όταν πηγαίνω στο κυνήγι,θέλω να έχω το μυαλό μου σε αυτό και μόνο σ' αυτό.Δεν θέλω να ασχολούμαι με το αν θα σχιστεί το παντελόνι,αν θα είναι όντως αδιάβροχο το τζάκετ ή μήπως ξεπαγιάσουν τα πόδια που με τα άρβυλα που αγόρασα 50 ευρώ.Το κυνήγι είναι τρόπος ζωής για μένα και θα τα "ακουμπήσω" προκειμένου ο εξοπλισμός να με βγάλει ασπροπρόσωπο σε ότι συνθήκες αντιμετωπίσω.Για μένα αξίζει να δώσει κάποιος κάποια χρήματα παραπάνω για εξοπλισμό-αν θέλει βέβαια να ασχοληθεί σοβαρά-με το κυνήγι.Και ναι πιστεύω ότι η διαφορά τιμής,στο 90-95% των περιπτώσεων,σημαίνει και διαφορά ποιότητας.Αυτό έχω δει τουλάχιστον μέχρι τώρα.Όσο για το συγκεκριμένο παντελόνι,η τιμή του είναι 100-120 ευρώ. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 9:10 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα ,
τις περισσότερες φορές δικαιολογείτε η διαφορά τιμής λόγω ποιότητας και υλικών που έχουν χρησιμοποιηθεί , αλλά δεν είναι και ο κανόνας :wink:
Το καλύτερο απ όλα προτού δώσετε τα ωραία λεφτά σας ειδικά στα ακριβά καλό είναι να βρείτε ένα γνωστό φίλο που χρησιμοποιεί το είδος που σας ενδιαφέρει και να μάθετε τις εμπειρίες σας.
Καλά τα διαφημιστικά και υποσχέσεις λόγια αλλά δεν αποδεικνύονται πάντα στην πράξη και τα λεφτά είναι πολλά Αλέκο ........
:mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 11:38 am 
Άβαταρ μέλους

Βαγγέλης Τ. έγραψε:

Φίλε nemod εγώ όταν πηγαίνω στο κυνήγι,θέλω να έχω το μυαλό μου σε αυτό και μόνο σ' αυτό.Δεν θέλω να ασχολούμαι με το αν θα σχιστεί το παντελόνι,αν θα είναι όντως αδιάβροχο το τζάκετ ή μήπως ξεπαγιάσουν τα πόδια που με τα άρβυλα που αγόρασα 50 ευρώ.Το κυνήγι είναι τρόπος ζωής για μένα και θα τα "ακουμπήσω" προκειμένου ο εξοπλισμός να με βγάλει ασπροπρόσωπο σε ότι συνθήκες αντιμετωπίσω.Για μένα αξίζει να δώσει κάποιος κάποια χρήματα παραπάνω για εξοπλισμό-αν θέλει βέβαια να ασχοληθεί σοβαρά-με το κυνήγι.Και ναι πιστεύω ότι η διαφορά τιμής,στο 90-95% των περιπτώσεων,σημαίνει και διαφορά ποιότητας.Αυτό έχω δει τουλάχιστον μέχρι τώρα.Όσο για το συγκεκριμένο παντελόνι,η τιμή του είναι 100-120 ευρώ. :D

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα.
Η τιμή 30-210 έχει πολύ μεγάλη διαφορά.Μέσα σε αυτό το χάσμα είναι τα καλύτερα υλικά και φυσικά η μεγάλη διαφήμιση-το λεγόμενο promotion.
Για να καταλάβεις τώρα φοράω το aigle headcorn(110ε),εχω και columbia,τοξοτης(45),αετος(45)!
Το aigle το έχω βολευτεί πάρα πολύ!Άψογη εφαρμογή και ποιότητα,καθόλου θόρυβο,αλλά σε βατιές δεν το έχω ζορίσει γιατί θα σκιστεί πιστεύω!
Το αετος μηδέν στεγανότητα και πολύ πολύ θόρυβο!!!Το τοξοτης λιγότερο θόρυβο και καλύτερη μεμβράνη και τέλος το columbia πολύ βαρύ αλλά σε βατιές δεν καταλαβαίνει τίποτα!
Έχω δώσει 300 ευρώ για μπεκατσοπαντέλονα ενώ αν έπαιρνα το aigle εξαρχής και θα γλίτωνα την ταλαιπωρία κι τα λεφτά!
Τώρα έχω βάλει στο μάτι της deerhunter ένα το οποίο είναι για καρτέρι στεγανό με επένδυση μπροστά που δε σκίζετε με τίποτα αλλά δεν κάνει για περπατητό , εκτός και αν έχει πολύ κρύο!
Δες το παράδειγμα με τα άρβυλα,το ίδιο είναι ένα με 50ευρω και το ίδιο ένα με 200?Αυτό με τα 200 έχει υλικό mfs που δένει το πόδυ σου και δεν μπορείς να χτυπήσεις στραμπούληγμα κλπ!
Σε βγάζει και 2 σεζόν με κυνήγι σε πέτρα.Το άλλο με τα 50 θα το δεις κομματάκια.
Είχα πάρει από Cabelas κάτι 'browning' 45ευρω(?) μέσα σε 15 ημέρες σε βράχια χαρακιές ξεκόλλησε ο πάτος έγινε κομματάκια.
Στην αρχή όταν δίνεις τα 200 σου φαίνονται πολλά αλλά στην πορεία βλέπεις ότι έκανες την σωστή κίνηση και δικαιώνεσαι !

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 11:50 am 
Άβαταρ μέλους

αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
Βαγγέλης Τ. έγραψε:

...Είχα πάρει από Cabelas κάτι 'browning' 45ευρω(?) μέσα σε 15 ημέρες σε βράχια χαρακιές ξεκόλλησε ο πάτος έγινε κομματάκια.
!

TO ΒΡOWNING ΕΚΑΝΕ 25 ΕΡΥΩ ΤΟΤΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ...ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΜΑΠΑ.....
ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΟΠΑΝΤΕΛΟΝΑ ΤΟ CABELAS ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ....
ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΚΙΜΑΣΩ ΕΓΩ Ή ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.....
ΕΤΣΙ ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΡΑ ΕΑΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ ΤΟΞΟΤΗ.....
ΓΙΑ ΣΤΕΓΑΝΟΤΗΤΑ ΜΟΝΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΒΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 12:17 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
Είχα πάρει από Cabelas κάτι 'browning' 45ευρω(?) μέσα σε 15 ημέρες σε βράχια χαρακιές ξεκόλλησε ο πάτος έγινε κομματάκια.

TO ΒΡOWNING ΕΚΑΝΕ 25 ΕΡΥΩ ΤΟΤΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ...ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΜΑΠΑ.....

Γι'αυτό έβαλα ερωτηματικό Γιώργο :mrgreen:
Το αποτέλεσμα μετράει οτι ήταν μάπα :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 1:21 pm 
Άβαταρ μέλους

αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
Βαγγέλης Τ. έγραψε:

Δες το παράδειγμα με τα άρβυλα,το ίδιο είναι ένα με 50ευρω και το ίδιο ένα με 200?Αυτό με τα 200 έχει υλικό mfs που δένει το πόδυ σου και δεν μπορείς να χτυπήσεις στραμπούληγμα κλπ!
Σε βγάζει και 2 σεζόν με κυνήγι σε πέτρα.Το άλλο με τα 50 θα το δεις κομματάκια.

ΟΧΙ ΚΑΙ 2 ΣΕΖΟΝ ΠΕΤΡΑ ....... ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ 3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ , ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ . :wink: ΟΝΤΩΣ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ , ΑΛΛΑ ΤΑ 250 ΕΥΡΩ (ΤΟΣΟ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ), ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 2:05 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΥΡΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
αλεξανδρος-ΤΟΜΜΥ έγραψε:
Βαγγέλης Τ. έγραψε:

ΟΧΙ ΚΑΙ 2 ΣΕΖΟΝ ΠΕΤΡΑ ....... ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ 3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ , ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ . :wink: ΟΝΤΩΣ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ , ΑΛΛΑ ΤΑ 250 ΕΥΡΩ (ΤΟΣΟ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ), ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.

Δεν ξέρω για ποια λές εσυ μία σεζόν μόνο πάντως κοινός γνωστός πάει για 3η σεζόν με τα Himalaya!!!!Και μόνο πέρδικα δεν πάει.Τέσπα 0Κ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 2:12 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΥΡΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:

Παντως εγω που εχω τα bourma, τα πηρα προπερσι στο τελος της σεζον
Προπερσι,3-4 κυνηγια πετρα
Περσι- καμια 10-15 κυνηγια πετρα και καμια 20αρια Λεγρενα(εχουν και ψιλοδυσκολα κομματια με πετρα)
Φετος- 3-4 κυνηγια πετρα και καμια 10-20 Λεγρενα παλι
Την μπεκατσα δεν τη βαζω μεσα
Και ειναι μια χαρα ακομα, μονο μπροστα στη μυτη που δεν εχει πλαστικοποιηση εχουν ψιλοφθορες. Τα ψιλοπροσεχω απο την αποψη οτι βαζω κανα κερι-λοιπος που και που. Η vibram απο κατω ειναι σε πολυ καλη κατασταση και ας την εχω ζορισει αρκετα. Οχι κοντα σε καλοριφερ-τζακια.Ε δεν νομιζω οτι ειναι για μια σεζον τα meindl...

Οσον αφορα τα μπεκατσοπαντελονα γιατι ξεφυγαμε,ειχα ενα hart-καλο ειναι,αδιαβροχο αλλα εχει επενδυση και με ζεστη δεν κανει. Για καρτερι ή κρυο περπατητο ειναι μια χαρα. Την προηγουμενη βδομαδα πηρα ενα του τοξοτη με 45ευρω, αδιαβροχο χωρις επενδυση,Δεν το εχω φορεσει αλλα μου φαινεται πολυ καλο ποιοτικα, ιδανικο για περπατημα μπεκατσα-περδικα-τσιχλα κτλ σε καιρους μεχρι 5-10 βαθμους πιστευω
Τωρα αν ειναι να μπω εκει που πρεπει να μπει ο σκυλος, δεν ξερω αν θα το παρω κονφετι

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 5:07 pm 
Άβαταρ μέλους

ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έγραψε:
[ΕΤΣΙ ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ ΤΟΞΟΤΗ.....
ΓΙΑ ΣΤΕΓΑΝΟΤΗΤΑ ΜΟΝΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΒΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.....

SORRY ΤΗΣ DISPAN.... EINAI TΕΛΙΚΑ....& ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 3 ΓΙΑ ΚΑΒΑΤΖΑ.....
ΑΠΟ ΑΡΒΥΛΑ ΤΗΣ COLUMBIA ΤΑ ΤΙΤΑΝΙUM MIA XAΡΑ ΒΓΗΚΑΝ ΓΙΑ 100 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ....ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 21, 2016 1:26 pm 
Άβαταρ μέλους

Φίλοι μου θέλω τη συμβουλή από όσους τα έχουν δοκιμάσει:

http://must-dive.gr/eshop/index.php?mai ... s_id=19712

και

http://must-dive.gr/eshop/index.php?mai ... 96e32ca5e0

Για το τοξότης έχω διαβάσει τα καλύτερα,για της dispan δεν ξέρω τι λέει.....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 07, 2016 9:00 pm 
Άβαταρ μέλους

τοξοτησ με διαφορα καλυτερο :!:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 08, 2016 12:19 pm 
Άβαταρ μέλους

Greg έγραψε:

Ναι φίλε μου,μετά από ψάξιμο και κριτικές,κατέληξα στο μοντέλο 2007 του τοξότη,το οποίο είναι ελαφρύ για πολύωρο περπατητό.
Όταν το δοκιμάσω στον κυνηγότοπο,θα κάνω και εγώ την κριτική μου....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 22, 2016 2:06 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Διαμαντής έγραψε:
Greg έγραψε:

Ναι φίλε μου,μετά από ψάξιμο και κριτικές,κατέληξα στο μοντέλο 2007 του τοξότη,το οποίο είναι ελαφρύ για πολύωρο περπατητό.
Όταν το δοκιμάσω στον κυνηγότοπο,θα κάνω και εγώ την κριτική μου....

Του τοξότη χρησιμοποιώ και εγώ αλλα πολύ παλιότερα από το 2007 και ακόμη αντέχουν , τώρα αρχίζουν να λιώνουν σε κάποια σημεία , αλλά θα τροποποιηθούν και θα γίνουν καινούργια...
:mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 3 από 3   [ 44 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: