Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 3 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΦΑΣΣΑ 2015-16
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 28, 2015 11:41 am 

χτες εκει που ημουν στο καρτερι για τρυγόνια ξαφνικα βλεπω ένα τεραστιο πουλι από μακρυα να ερχεται....προς εμενα. ηταν τοσο μεγαλο που το πρωτο δευτερολεπτο θεωρησα πως είναι κορακι.απ το πέταγμα καταλαβα πως δεν είναι και ότι είναι φασσα.οταν εφτασε σε αποσταση βολης στα 25 περιπου μετρα πανω απ το κεφαλι μου κατακόρυφα εκανα τη βολη και παρ την κατω(με 7αρακι 34γρμ διασπορας και δυαρι τσοκ).επεσε 20 μετρα πιο περα και μεχρι να παω ειχε σηκωθεί....και εδιχνε πως μερικα δευτερόλεπτα να αργουσα να παω θα ειχε ξεζαλιστει και πιθανολογω πως μαλλον θα ξαναεφευγε πετωντας κανονικότατα.της ριχνω λοιπον πριν γινει αυτό τη χαρηστικη βολη και μπηκε στην τσαντα.μιλαμε για πραγματικα πολύ δυνατα πουλια το εφταρακι δεν κανει δουλεια,ειδικα στην συγκεκριμενη περιπτωση που το πουλι αυτό ηταν τεραστιο(οι φασσες του καμπου είναι πιο μεγαλες απ του βουνου που κυνηγω συνηθως).στο στομαχι του ειχε μια ολοκληρη ελια!!!αυτή λοιπον είναι η πρωτη φασσα της σεζον!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΦΑΣΣΑ 2015-16
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 31, 2015 9:37 am 
Άβαταρ μέλους

ΣΤΕΛΙΟΣ391AL έγραψε:
χτες εκει που ημουν στο καρτερι για τρυγόνια ξαφνικα βλεπω ένα τεραστιο πουλι από μακρυα να ερχεται....προς εμενα. ηταν τοσο μεγαλο που το πρωτο δευτερολεπτο θεωρησα πως είναι κορακι.απ το πέταγμα καταλαβα πως δεν είναι και ότι είναι φασσα.οταν εφτασε σε αποσταση βολης στα 25 περιπου μετρα πανω απ το κεφαλι μου κατακόρυφα εκανα τη βολη και παρ την κατω(με 7αρακι 34γρμ διασπορας και δυαρι τσοκ).επεσε 20 μετρα πιο περα και μεχρι να παω ειχε σηκωθεί....και εδιχνε πως μερικα δευτερόλεπτα να αργουσα να παω θα ειχε ξεζαλιστει και πιθανολογω πως μαλλον θα ξαναεφευγε πετωντας κανονικότατα.της ριχνω λοιπον πριν γινει αυτό τη χαρηστικη βολη και μπηκε στην τσαντα.μιλαμε για πραγματικα πολύ δυνατα πουλια το εφταρακι δεν κανει δουλεια,ειδικα στην συγκεκριμενη περιπτωση που το πουλι αυτό ηταν τεραστιο(οι φασσες του καμπου είναι πιο μεγαλες απ του βουνου που κυνηγω συνηθως).στο στομαχι του ειχε μια ολοκληρη ελια!!!αυτή λοιπον είναι η πρωτη φασσα της σεζον!

Kαλή αρχή....
Το 7αρι μια χαρά δουλεία κάνει....το διασποράς όμως στα στράβωσε....

Χαριτολογώντας αν θες βάλε ενα 7αρι και πάνε στα 40 μέτρα να σε τουφεκίσω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Θα τσόυξει άσχημα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγώ τα πρασινοκέφαλα στο σούρουπο με 7αρι τα κυνηγάω και δεν κάνουν κιχ :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΦΑΣΣΑ 2015-16
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 05, 2015 8:51 pm 

φιλε μου χημικε ευχαριστω!

δεν είναι παντως μια η περιπτωση που με κανει να συμπεραίνω πως τον 7αρι φυσιγγι είναι ανεπαρκες για την φασσα!εχω παρει φασσα και με 9αρακι κυνηγώντας τσίχλες,οπως επισης και λαγο με 7αρι διασπορας σεκος στα 35 μετρα κυνηγώντας περδικες.αυτα όμως δεν είναι ο κανονας.

επισης θα δεχτω την προταση σου να με τουφεκισεις στα 40 μετρα με εφταρια αλλα με την προυποθεση εγω θα σου ριχνω με 6αρια!!! χαχαχαχαχαχαχαχα!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 1   [ 3 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: