Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 27 από 33   [ 482 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΕΖΟΝ 2013-2014 ΜΠΕΚΑΤΣΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 26, 2014 12:27 pm 
Άβαταρ μέλους

τα πραγματα εδω πανω χαλιααα :( καθημερινες εξωδους ενα και της περησωτερες φωρες κανενααα :( :( αλα δεν τα βαζουμε κατω :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 26, 2014 2:56 pm 
Άβαταρ μέλους

Δεν έχει σταματήσει να βρέχει...πάει και αυτή η Κυριακή... :cry:

"Αν πεθάνεις, πριν πεθάνεις, δεν θα πεθάνεις, όταν πεθάνεις"

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 26, 2014 4:57 pm 
Άβαταρ μέλους

4 ωρες ,αρκετες αλλαγες σε κυνηγοτοπους,βρηκα μονο μια που εφυγε και ατουφεκιστη.
Ασχημη χρονια,ελπιζω σε κανενα επιστροφη της τελευταιες μερες του κυνηγιου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 26, 2014 8:48 pm 

Πλεον για να χτυπησεις καπια μπεκατσα απο τις μετρημενες και πολυκυνηγιμενες που υπαρχουν πρεπει να κατασρωσεις σχεδιο δρασης απο το σπιτι για το πως θα ψαξεις το μερος και πια θεση θα παρεις πριν :!: :!: :!: την φερμα του σκυλου μιας και την εχω πατησει αρκετες φορες με τα ιδια πουλια. Ετσι λοιπον χθες μετα απο μια μελετημενη και καλοσχεδιασμενη εξοδο επεσε ο ΡΑΜΠΟ του βουνου :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 26, 2014 10:23 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασας παιδες :wink: :wink: ωπος σας εχω πη τα πραγματα αθλιααα :( :( κυνηγαμε τα ειδια πουλια χωρις να μπωρουμε να τα παρουμεεε :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: πιστευω πως στο τελος θα φηγουνε εκπεδευμενες και θα μαθουνε τα μπεκατσακια τους πως να γλυτωνουνε απο εμας :lol: :lol: :lol: :lol: ,, δεν πηραζη ετσι ητανε να κατση η χρονια φετος :wink: :wink: παντως εξωρμησης καναμε και θα κανουμε ακωμη :wink: εχη δεν εχη πουλια :wink: :wink: και βεβαια ο καθαροαιμος μπεκατσας απωλαβανη πρωτα την φυση και μετα την μπεκατσα :wink: :wink: :roll: :roll: τι λετε;;; :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: το λεω αυτο διωτι κανω εξωδους καθε μερα και ξερω το τι θα συναντισω πανω κατω :wink: και παρωλο που δεν εχη πουλια καπου σπαω και λεω δεν θα βγω αυριο :shock: :shock: αλα την αλη μερα το πρωι ξεκιναη μια αλη μερα και βαζω το μυαλομου σε σκεψης :roll: :roll: και λεω αντε παμε παλη μπας και :wink: :wink: και ωντος η καθε μερα δεν ειναι η ειδια,ολο και βρησκης ενα πουλι και σε παρασηρη και δωστου δωστου :lol: και σε κραταη το βουνο και τα πουλια δυπλατους :wink: :wink: εγω πρωσοπικα αυτη την στιγμη την εκμεταλεβωμαι :wink: διωτι δεν εχω δουλια και τα κυνηγια ειναι δυπλαμου :wink: και βεβαια δεν εχω οικογενιακες υπωχρεωσης :wink: δηλ,,παιδια,,ενοικια κτλ :wink: τωρα πητετο ωπος θελαιτε τυχερος η ατυχως :roll: :roll: ;;; εγω θα πω και τα δυο :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: γιαυτο ωπος λεω πιω πανω κυνηγαω τωρα που εχω χρονο :wink: :wink: γιατι αυριο δεν ξερουμε την τυχημαςςς,,,μακαρη να βρεθη μια μακρωμητα και να ζεβγαρωσουμεεεε :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: αλα και παλη τα μοντελα θα τα εχω στην πρωτιμηση :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: καλες τουφεκιες παιδεςςςς :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 26, 2014 10:31 pm 
Άβαταρ μέλους

ΑΡΕ ΣΑΚΗ ΕΙΣΑΙ ΩΡΑΙΟΣ :D ...ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!! :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 26, 2014 10:46 pm 
Άβαταρ μέλους

Αφου ο φιλαρας ο Νικος (montefeltro) στα Γιαννενα πηγαμε για καμια μπεκατσα.Το Σαββατο πολυ βροχη ωσπου κατα τις 10 εκοψε κ δεν χασαμε ευκαιρια,τρια ατομα σε πουρναρι σε περιπου 1,5 ωρα κυνηγι 4 σηκωματα-3 πουλια κ τα δυο τουφεκισμενα αλλα χαιρουν πασας υγειας κ οπως λεει κ ο πατερας μου αλλα κο Σακης τις εκπαιδευουμε :lol: :lol: :roll: Σημερα καλος καιρος σε εμας αλλα λιγο κρυο,πηγαμε ξανα στο μερος που πηγαμε το σαββατο καθως ξεραμε πως υπαρχουν πουλια,μονο αδειες φερμες :shock: :shock: και τιποτε αλλο.Αλλαξαμε μερια σε αναμοικτο πουρναρι με πευκο κ αλλα με αλλη καμια ωρα εντελως αδεια :( :(
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 27, 2014 12:01 pm 
Άβαταρ μέλους

Σακη εισαι ωραιος!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 28, 2014 1:29 am 
Άβαταρ μέλους

Μπραβο παιδια ειστε ωραιοι και με και χωρις τις κυριες. Δεν το κρυβω οτι τις κυνηγαω τωρα οπως λεει ο φιλος απο Λαρισα. Σημερινη εξοδο μετα το χιονι και το βορια μπας και ειχε καμια τοπικη μετακινηση. Βρηκα μονο δυο πουλια γνωριμα απο τις οποιες πηρα την μια.
ΕικόναΕικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 29, 2014 1:43 pm 
Άβαταρ μέλους

πρωινο μια βολτα στα 5 λεπτα απο το σπιτι σε αρκετα σφυχτο μερος σηκωσα 2 πουλια το πρωτο 3 φορες αν και καθοταν στην φερμα δεν μπορεσω ουτε μια σφαιρα να της ριξω, :( την δευτερη ειχα τον σκυλο σε φερμα στο σφυχτο στα 8-10 μετρα(δεν τον εβλεπα μονο το μπιπερ ακουγα) εκατσα εγω στο ανοιχτο εριξα κανα 2 πετρες μηπως και μου βγει αλλα τελικα ουτε αυτην ειδα ... το απογευμα θα παω σε αλλο κοτετσακι

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 29, 2014 6:12 pm 
Άβαταρ μέλους

Μετά τα χιόνια έκανα κι εγώ σήμερα την έξοδό μου με τη σκύλα μου και πήγα σε ένα μέρος εξαιρετικό για τις σημερινές καιρικές συνθήκες,δοκιμασμένο γιατί το κυνηγάω χρόνια,με πολλές ελπίδες οτι ο χιονιάς στη Ρουμανία-Βουλγαρία θα έχει κατεβάσει καινούργια πουλιά που είχαν μείνει πίσω και δεν είχαν ζοριστεί εκεί.Φθάνοντας λοιπόν [600μ.υψόμετρο]διαπιστώνω οτι η χθεσινή βροχούλα έλιωσε το χιόνι τελείως και οτι το μέρος δεν κυνηγήθηκε τις προηγούμενες μέρες,κατεβάζω τη σκύλα κι αμολιέμαι,ανεβαίνω κατεβαίνω ρέματα,πιάνω πλεύρες βορεινές μετά προσήλιες,μέρη επιλεκτικά που ξέρω οτι πιάνουν πουλιά,ΔΥΣΤΥΧΩΣ τίποτα,δεν βρήκα νέα πουλιά,άφαντες οι κυρίες.Στο γυρισμό για το αμάξι,ακούω τη σκύλα να φερμάρει μέσα σε κάτι γάβρα,τρέχω πιάνω θέση,τη βλέπω να ποντάρει και μετά απο λίγο να κλαφουνίζει θυμωμένα,σήμα κατατεθέν οτι η κυρία την είχε κάνει νωρίτερα.Η σκύλα είχε γίνει λιώμα απο τη κούραση,δεν τη ψάχνω λέω και συνεχίζω το κατήφορο, μέχρι που βγήκα σε μια αμπουλιάνα ,εκει καθόταν η κυρία στο ανοιχτό,δίπλα σε κάτι βατσινιές,πάπ πάπ αυτή μπάμ μπάμ εγώ,έχασε στίς ....καθυστερήσεις.Αυτά κι απο μένα,κύριε Γιώργο το ανέβασμα των φωτό δεν μπορείς να το κάνεις πιο απλό?Φιλικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 29, 2014 6:37 pm 
Άβαταρ μέλους

billygiant έγραψε:
Μετά τα χιόνια έκανα κι εγώ σήμερα την έξοδό μου με τη σκύλα μου και πήγα σε ένα μέρος εξαιρετικό για τις σημερινές καιρικές συνθήκες,δοκιμασμένο γιατί το κυνηγάω χρόνια,με πολλές ελπίδες οτι ο χιονιάς στη Ρουμανία-Βουλγαρία θα έχει κατεβάσει καινούργια πουλιά που είχαν μείνει πίσω και δεν είχαν ζοριστεί εκεί.Φθάνοντας λοιπόν [600μ.υψόμετρο]διαπιστώνω οτι η χθεσινή βροχούλα έλιωσε το χιόνι τελείως και οτι το μέρος δεν κυνηγήθηκε τις προηγούμενες μέρες,κατεβάζω τη σκύλα κι αμολιέμαι,ανεβαίνω κατεβαίνω ρέματα,πιάνω πλεύρες βορεινές μετά προσήλιες,μέρη επιλεκτικά που ξέρω οτι πιάνουν πουλιά,ΔΥΣΤΥΧΩΣ τίποτα,δεν βρήκα νέα πουλιά,άφαντες οι κυρίες.Στο γυρισμό για το αμάξι,ακούω τη σκύλα να φερμάρει μέσα σε κάτι γάβρα,τρέχω πιάνω θέση,τη βλέπω να ποντάρει και μετά απο λίγο να κλαφουνίζει θυμωμένα,σήμα κατατεθέν οτι η κυρία την είχε κάνει νωρίτερα.Η σκύλα είχε γίνει λιώμα απο τη κούραση,δεν τη ψάχνω λέω και συνεχίζω το κατήφορο, μέχρι που βγήκα σε μια αμπουλιάνα ,εκει καθόταν η κυρία στο ανοιχτό,δίπλα σε κάτι βατσινιές,πάπ πάπ αυτή μπάμ μπάμ εγώ,έχασε στίς ....καθυστερήσεις.Αυτά κι απο μένα,κύριε Γιώργο το ανέβασμα των φωτό δεν μπορείς να το κάνεις πιο απλό?Φιλικά.

Καλα ειστε εσεις, αφου εμεις ουτε στην παραταση δεν μπορουμε να βαρεσουμε,εχω καιρο να κανω τουλαχιστον 5 σηκωματα,εδω και κανα μηνα το λιγοτερο ειναι το γνωστο κουλουρι κ τα περισσοτερα 3 κ η μεγιστη καρπωση 1 :( :( Δεν το συζητω για τις αδειες θεσεις ,περισοοτερς απο τις μπεκατσες στο νομο μας :( :( :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 29, 2014 10:14 pm 
Άβαταρ μέλους

kynigos larisa έγραψε:
Πλεον για να χτυπησεις καπια μπεκατσα απο τις μετρημενες και πολυκυνηγιμενες που υπαρχουν πρεπει να κατασρωσεις σχεδιο δρασης απο το σπιτι για το πως θα ψαξεις το μερος και πια θεση θα παρεις πριν :!: :!: :!: την φερμα του σκυλου μιας και την εχω πατησει αρκετες φορες με τα ιδια πουλια. Ετσι λοιπον χθες μετα απο μια μελετημενη και καλοσχεδιασμενη εξοδο επεσε ο ΡΑΜΠΟ του βουνου :D :D

Αυτές οι μπεκάτσες όμως είναι που δεν ξεχνιούνται και σε κάνουν να καταλαβαίνεις το πραγματικό νόημα του κυνηγίου.

Καλή συνέχεια σε όλους. Εγώ δεν πήγα πουθενά το Σ/Κ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 30, 2014 12:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Kάτι κινήθηκε από μπεκάτσες με την αλλαγή καιρού από 2-5 συναντήσεις σε διαφορετικά πουλιά με πολύ ψάξιμο στην Θεσσαλία

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 30, 2014 6:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Πραγματικα τωρα που χιονισε πιο ψηλα στην Χερσονησο των Βαλκανιων πουλια μπηκαν δειλα δειλα,σημερα σιγουρα 3 σηκωματα κ αρκτες ζεστες θεσεις :mrgreen: :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 27 από 33   [ 482 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: