Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΥΝΗΓΙ ΥΔΡΟΒΙΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2013-14
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 11, 2013 9:28 pm 
Άβαταρ μέλους

αρη πραγματικα οι φωτο σου ειναι υπεροχες,ευτηχως εχουμε καποιους που πανε λιγο παραπερα κ μας ταξιδευουν μαζι τους στα ξενα μερη που καποιοι δεν μπορουν να ταξιδεψουν!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 12, 2013 1:03 am 
Άβαταρ μέλους

Φοβερές φωτογραφίες, εύχομαι να ξαναπάς σύντομα!

"Αν πεθάνεις, πριν πεθάνεις, δεν θα πεθάνεις, όταν πεθάνεις"

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 12, 2013 8:27 am 
Άβαταρ μέλους

Άρη ότι και να πώ λίγο είναι....καταπληκτικά όλα αυτά που πέρασες με την παρέα.Φανταστικές φωτό αλλά καταλαβαίνω ότι το καλύτερο που θα χαμογελάς για ημέρες είναι οι τουφεκιές που έφτιαξες και έβγαλες!! ;) Αυτή η ικανοποίηση θα κρατά για πάντα γιατί κατάλαβες τι θέλει και πως θα το φτιάξεις.Εύχομαι να είσαι καλά και να πηγαίνεις κάθε χρόνο στο υγρό στοιχείο σου! :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 12, 2013 9:51 am 
Άβαταρ μέλους

Ενα μπραβο και απο μενα Αρη.
Περασατε ωραια απο οτι βλεπω. Κυνηγετικα αλλα και με την παρεα. Αυτο εχει σημασια.
Ο Εβρος ειναι απωθημενο για μενα παροτι δεν πηγαινω και τοσο πολυ σε βαλτο κυνηγια.
Την επομενη φορα θα σου κανω μπλοκο στο ασπροχωμα να μην φυγεις χωρις εμενα :D :D
Παντα τετοια!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 12, 2013 11:36 am 
Άβαταρ μέλους

Να ειστε καλα παιδια, ευχαριστω... Το δελτα ειναι μια ιδιατερη εμπειρια που η θα την λατρεψεις, η θα την μισησεις... Ειναι πολυ κοντα και πολυ μακρια απο τον πολιστισμο, η καλυβα ενωνει τους ανθρωπους, τα γελια και τα πειραγματα μενουν για πολυ καιρο, τα θηραμτα δεν ειναι εξασφαλισμενα οπως πολλοι νομιζουν, αν δεν βοηθησει ο καιρος μπορει να γυρισεις ατουφεκιστος πολυ ευκολα...
Ολα αυτα ομως εχουν την ομορφια και τη γοητεια τους... :wink:

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 13, 2013 4:37 am 

αρη εχουμε συζητησει το θεμα για τις φωτο και σου ειπα την γνωμη μου!ομως....καθε φορα που βλεπω ποσο καλαισθητες και ομορφες ειναι οι φωτογραφιες σου ενισχυεται η επιλογη μου να μην τραβαω φωτο!το χεις το ταλεντο και το μερακι ή δεν το χεις με λιγα λογια!θελω να πω πως επειδη τραβαει ο αρης υπεροχες φωτο αυτο δεν σημαινει πως θα τραβηξω και εγω χωρις να το κανω με αγαπη.θα ειναι αποτυχια...συνεχισε ετσι φιλε!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 13, 2013 10:50 am 
Άβαταρ μέλους

ΣΤΕΛΙΟΣ391AL έγραψε:
αρη εχουμε συζητησει το θεμα για τις φωτο και σου ειπα την γνωμη μου!ομως....καθε φορα που βλεπω ποσο καλαισθητες και ομορφες ειναι οι φωτογραφιες σου ενισχυεται η επιλογη μου να μην τραβαω φωτο!το χεις το ταλεντο και το μερακι ή δεν το χεις με λιγα λογια!θελω να πω πως επειδη τραβαει ο αρης υπεροχες φωτο αυτο δεν σημαινει πως θα τραβηξω και εγω χωρις να το κανω με αγαπη.θα ειναι αποτυχια...συνεχισε ετσι φιλε!

Στελιο αν αρχισω και δειχνω τις φωτογραφιες που τραβουσα οταν πρωτοξεκινησα θα γελαμε ολοι μαζι... Η αγαπη για την φωτογραφια που εξελιχθηκε και η σκεψη για το τι μου λειπει απο τις κυνηγετικες φωτογραφιες που βλεπω η τι θα ηθελα να δω μεσα σε αυτες ειναι τα πραγματα που δινουν ιδεες για πειραματισμο... Στο τελος παντα θα πετυχεις αυτο που θελεις... Κανεις δεν γεννιεται μαθημενος και ετοιμος και κανεις δεν μπορει να φτασει απο την αρχη στο τελος χωρις να δει τη διαδρομη...
Ξεκινα το, αξιζει!!! Αυτα μενουν...

''ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΙΕΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ,ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΚΙΕΣ ΔΙΑΒΟΛΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΜΟΥΡΤΣΙ, ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ...''
ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 13, 2013 11:32 am 

aris_chelas έγραψε:
ΣΤΕΛΙΟΣ391AL έγραψε:

Στελιο αν αρχισω και δειχνω τις φωτογραφιες που τραβουσα οταν πρωτοξεκινησα θα γελαμε ολοι μαζι... Η αγαπη για την φωτογραφια που εξελιχθηκε και η σκεψη για το τι μου λειπει απο τις κυνηγετικες φωτογραφιες που βλεπω η τι θα ηθελα να δω μεσα σε αυτες ειναι τα πραγματα που δινουν ιδεες για πειραματισμο... Στο τελος παντα θα πετυχεις αυτο που θελεις... Κανεις δεν γεννιεται μαθημενος και ετοιμος και κανεις δεν μπορει να φτασει απο την αρχη στο τελος χωρις να δει τη διαδρομη...
Ξεκινα το, αξιζει!!! Αυτα μενουν...

συμφωνω με αυτα που λες και εχεις δικιο....τονισα οτι χρειαζεται ταλεντο,μερακι και αγαπη για να τραβας!πραγματα που δεν εχω,ουτε ενα απ τα παραπανω!γι αυτο δεν τραβαω για να μην αδικω οσους εχουν...και οσους εχουν ματια!επειδη τραβας ωραιες φωτο δεν σημαινει οτι θα κανω κι εγω το φωτογραφο.η φωτογραφια ειναι τεχνη που σημαινει οτι για να τραβας καλα εισαι καλλιτεχνης φιλε ή εστω εραστης της τεχνης!απο δω μεσα βαζεις φωτο που δεν μου ειναι αδιαφορες μονο εσυ και ο gpeppas!οταν μου λες πως δεν τραβουσες το ιδιο απ την αρχη,καταλαβαινω πολυ καλα τι εννοεις...δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω εγω!βεβαια για να ξεκαθαρισω την αποψη μου για να μην παρεξηγηθω!ο καθενας εχει δικαιωμα να τραβαει φωτο για παρτη του ή για το σπιτι του αλλα...οχι να τις ποσταρει δημοσια τραυματιζοντας τα ματια και την αισθητικη μας!βλεπεις ειμαι λιγο αυστηρος,στις τελευταιες 18 φωτο που εχεις δημοσιευσει σε αυτο το θεμα μου αρεσουν οι τρεις και αυτες θα εβαζα εγω!συγκεκριμενα τη φωτο που σηκωνωνται τα 2 πρασινοκεφαλα,τη φωτο με τη βαρκα και το ηλιοβασιλεμα και τις δυο ασπρες χηνες!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 14, 2013 8:32 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραιος αρη,,ετσι οποτε πας να περνας ομορφα απο ολες τις αποψης,,αν και δεν ειμαι του βαλτου σε μια τετοια εμπειρια δυσκολα θα ελεγα οχι.
Αντε τωρα να δωσεις μαχη μα τα δικα μας εδω περα ,,τι ακους παιζει τιποτα??.

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 15, 2013 12:01 am 
Άβαταρ μέλους

aris_chelas έγραψε:
Δυστυως ηρθε η ωρα να επιστρεψουμε απο το ονειρο και την απλοτητα και να προσγειωθουμε στην καθημερινοτητα...
Το προηγουμενο Σαββατο τα ξημερωματα ειχε αναχωρηση με το φιλο μου το Γιωργο απο Αθηνα για την καλυβα του Σακη... Η παρεα ελλιπης αυτη τη φορα αλλα πολυ καλη...
Πουλια πολλα αλλα αραγμενα στα απαγορευμενα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Καλοκαιρι... Λιγα νερα και μεχρι και την Τριτη ο κυνηγετικος απολογισμος τραγικος... Ελαχιστα πουλια, ελαχιστες τουφεκιες και μια συνεχομενη αναζητηση σε ολο το δελτα για το που μπορει να πεφτουν τα παπια... Βλεπαμε καινουργια μερη αλλα απο κυνηγετικο ενδιαφερον μηδεν...
Την Τεταρτη βρηκαμε ενα μερος που μπηκαν πουλια και το χαμογελο αρχισε να εμαφνιζεται και παλι... Νοτιας 5 μποφορ και ψιλοβροχο κατα διαστηματα ηταν αρκετο για να κουνησει τα πουλια λιγο τα πουλια...

Εικόνα

Η κατασταση των οπλων μετα απο καθε κυνηγι και την υγρασια του Εβρου, απεριγραπτη πραγματικα...

Εικόνα

Αλλη μερα δεν μας εκανε καιρο αλλα το βοριαδακι που γυρισε εβαζε καινουργια πουλια... Το σουρουπο εβγαιναν αφου νυχτωσει και ετσι τα απογευματινα δουλευαν ελαχιστα αλλα στα πρωινα καναμε ωραιες πουλιαστρες... Πηρα και αρκετα αρσενικα και το χαρηκα πραγματικα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Οπου μπορουσα ειχα μαζι και τη φωτογραφικη αν και παραλιγο να γυρισω χωρις αυτη... Λιγο ελειψε να βουτηχθει στο νερο, επεσε μονο ο φακος ευτυχως, θα του κανω ενα τσεκ τωρα που γυρισα... Ο Γιωργος γυρισε χωρις μποτες, ευτυχως που ειχε εφεδρικες επανω...

Εικόνα

Εικόνα

Το δελτα ειναι πανεμορφο και πολυ μακρια απο τον εξω κοσμο, η καλυβα φιλοξενησε πολλα γελια, πολλα ομως, καλη παρεα και πολυ καλο φαγητο... Απο χταποδια και ψαρια, σε κρεατικα και παλι απο την αρχη...

Εικόνα

Εικόνα

Τα εντοσθια των παπιων καθαριζοταν μετα απο καθε κυνηγι και στη συνεχεια εμπαιναν στο ψυγειο με το παγο...

Εικόνα

Την Κυριακη πακεταραμε απο νωρις και αφου καναμε ενα πολυ γρηγορο πρωινο τα μαζεψαμε για να διασχισουμε παλι ολη την Ελλαδα και να επιστερψουμε...

Εικόνα

Για την ιστορια, καναμε καπου στα 70 παπια, πρασινα, λιγα σφυριχταρια και μερικα σαρσελια αριθμος πολυ καλος αν αναλογιστουμε την καλοκαιρια και τις προβλεψεις της ΕΜΥ που επεσαν ολες εξω... Αδειασαμε το μυαλο μας, γεμισαμε μπαταριες, ευχαριστηθηκαμε γελιο, χαζεψαμε την ομορφια του δελτα και ονειρευομαστε ηδη την επομενη φορα που θα περασουμε το φυλακιο Εγναντια και θα ακουσουμε τον ηχο της μηχανης να μας απομακρυνει απο οτιδηποτε εχει ροδες, προβληματα και ρουτινα...

φιλεμου αρηη βλεπω εβγαλες γουσταααααα :wink: :wink: σε βλεπω και φετως δηναμηκο :wink: :wink: ωπος παντααααα :wink: :wink: να εισαι καλα και να μας αναιβασης παντα τηης ωρες που περασεςςςς :wink: :wink: :wink: γαταααα---εισαιιιιιι :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 15, 2013 11:22 am 
Άβαταρ μέλους

Φωτη αμα σου αρεσει ο βαλτος το ερωτευεσαι το δελτα... :D
Με τοσα νερα που εριξε εδω κατω και λιγα πουλια να εχει εχουν σκορπισει παντου... Πλημμυρισαν τα παντα...
Σακη να εισαι καλα ρε φιλε... :D :wink:

ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 16, 2013 2:07 am 
Άβαταρ μέλους

φιλε αρη καλα να εισαι και παντα ετσι να περνας ,η φοτο πραγματικα φανταστικες, εγω ειμαι κατα ωμος
στης φοτο με θηραματα απο το δελτα 8) εγω παω εκει καθε μερα οπως σωστα καταλαβες ερχετε μερα
που πινουμε το καφεδακι μας χωρις να ριξουμε ουτε σφαιρα :lol: αλλα ερχεται μερα που πιανεις
το οριο σε δεκα λεπτα με καταλαβαινης πιστευω ,επισεις εμεις παμε σε μερη που δεν εχει καλυβες βαρκες
κ.τ .λ εκει εχει περισοτερη ομορφια απο μεσα εκει εξω 8) εαν βαζαμε φοτο με τα παπια που χτυπαμε
καθε μερα θα ερχοτανε και η κουτσι μαρια :lol: :lol: :lol: φιλικα παντα δημητρης 8) ΥΓ μια χαρα ειναι
ειναι η φοτο με κυκνους κ φλαμινκο ξερουμε οτι εισαι γατα στο σιμαδι δεν χρειαζεται να το βλεπουμε ξανα κ ξανα :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 16, 2013 2:52 pm 
Άβαταρ μέλους

Οι φωτο που βαζω δεν ειναι για να αποδειξω αν ειμαι η οχι ασσος στο σημαδι, ουτε εχω υπονοησει ποτε κατι τετοιο, οποτε και που το σκεφτεσαι αυτο, αν κ πιστευω οτι το λες πειραχτηκα, ειναι το λιγοτερο ακυρο και ασχετο... :wink:
Τωρα αν ειναι η οχι τα θηραματα που βαζω πολλα η λιγα το ξερεις καλα, σιγουρα ειναι μεσα στα ορια και στα νομιμα πλαισια και δεν νομιζω οτι προσβαλλουν ουτε το δελτα, ουτε το κυνηγι, ουτε τιποτα... Αλλα πραγματα προσβαλλουν το δελτα αλλα καλυτερα ομως ας μην την πιασουμε αυτη τη συζητηση...
Ετσι οπως παμε, το δελτα θα γινει κ αυτο προνομιο λιγων και μπορει αυτο καποιους να τους συμφερει εμενα ομως που μου αρεσει ο βαλτος, τον χαιρομαι για τις 5-10 τουφεκιες που θα ριξω μια στο τοσο και που το τελευταιο πραγμα που με νοιαζει ειναι ποσα παπια θα βγαλω εξω, δεν μου αρεσει... Κ δεν μου αρεσει γιατι εχω μαθει τα θηραματα που χτυπαω να τα χαιρομαι ενα ενα και να τα βαζω στο αυτοκινητο χωρις να κοιταω δεξια αριστερα μηπως ερχεται κανενας...

Υ.γ Δεν εχει νοημα να προχωρησουμε τη συζητηση γιατι περισσοτερο κακο παρα καλο θα κανει αλλα κ παλι δεν μου αρεσε ουτε η αφορμη που την ξεκινησες, ουτε τα διαφορα σχολια...

ΑΡΙΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 16, 2013 5:26 pm 
Άβαταρ μέλους

DIAS01 έγραψε:
φιλε αρη καλα να εισαι και παντα ετσι να περνας ,η φοτο πραγματικα φανταστικες, εγω ειμαι κατα ωμος
στης φοτο με θηραματα απο το δελτα 8) εγω παω εκει καθε μερα οπως σωστα καταλαβες ερχετε μερα
που πινουμε το καφεδακι μας χωρις να ριξουμε ουτε σφαιρα :lol: αλλα ερχεται μερα που πιανεις
το οριο σε δεκα λεπτα με καταλαβαινης πιστευω ,επισεις εμεις παμε σε μερη που δεν εχει καλυβες βαρκες
κ.τ .λ εκει εχει περισοτερη ομορφια απο μεσα εκει εξω 8) εαν βαζαμε φοτο με τα παπια που χτυπαμε
καθε μερα θα ερχοτανε και η κουτσι μαρια :lol: :lol: :lol: φιλικα παντα δημητρης 8) ΥΓ μια χαρα ειναι
ειναι η φοτο με κυκνους κ φλαμινκο ξερουμε οτι εισαι γατα στο σιμαδι δεν χρειαζεται να το βλεπουμε ξανα κ ξανα :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Δημήτρη καλά ολα αυτά που γράφεις. Τι εννοείς ακριβώς όμως δεν κατάλαβα. Όπως και ο λόγος που ενοχλήθηκες για τις φωτογραφίες. Τέτοιες φωτογραφίες ομορφαίνουν το φόρουμ και είναι τραβηγμένες προσεγμένα και με σεβασμό στο θήραμα. Κάτι που δεν μπορούμε να το καταφέρουμε όλοι μας. Η ένστασή σου λοιπόν ποιά είναι?
υ.γ. Ακόμα και τα φλαμίγκο έχουν την ομορφιά τους :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 16, 2013 7:23 pm 
Άβαταρ μέλους

δημητρη νομιζω οτι εισαι φαουλ.
εγω βλεπω ωραιες εικονες τις οποιες δεν εχω ζησει και μαλλον δεν θα ζησω για πολλα χρονια ακομα.εσυ εισαι στους τυχερους αφου εισαι καθε μερα εκει εστω και για ενα καφε.δυστιχως η κουτση μαρια παει για ακρωτηριασμο και μαλλον δεν θα ερθει.πανε αυτες οι εποχες.αλλα και να ερθει λεφτα θα αφησει.
δεν καταλαβαινω την ενσταση σου.
παντως στο φωτογραφικο σημαδι ειναι απαιχτος ο ατυμος.μαλλον αυτο θες να πεις. :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 2 από 9   [ 125 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: