Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 151 από 153   [ 2291 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επανιελ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 11, 2013 3:29 pm 
Άβαταρ μέλους

θεοχαρη δικα σου ειναι εαν ειναι τοτε για στειλε μ ενα π.μ. αν τα δινεις γιατι θελω μια επανιελαρα!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 11, 2013 6:06 pm 
Άβαταρ μέλους

Βλαση εσυ εισαι ποιντερας,εχεις διαλεξει το δρομο σου.
Ναι,εχω 2,ισως 3 κουταβια να δωσω αλλα δεν βιαζομαι να τα δωσω,ουτε μπελας μου ειναι το αναθρεμα τους,καθε αλλο,μεχρις να βρω ανθρωπους που θα εμπιστευτω για να τα μεγαλωσουν.
Αλλωστε ειναι ακομη πολυ μικρα,μολις 36 ημερων,εχουν καιρο ακομη και πραματα αρκετα να δειξουν μεχρι να ερθει η ωρα να αποχωριστουμε και να βρεθει και ο καταληλος για μενα ιδιοκτητης τους.
Οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει για σενα διαθεσιμο κουταβι,μην παρεξηγηθεις.
Σου αρεσουν αλλες φυλες,καλα κανεις,προσπαθησε να μαθεις και να επενδυσεις σε αυτο που σε εκφραζει και αγαπας,μην κοιτας ολουθε γιατι θα μπερδευεσαι και ποτε δεν θα χεις τιποτε αρτιο και σωστο.
Πολυ πολυ φιλικα και ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 11, 2013 7:00 pm 
Άβαταρ μέλους

teocharis.koytsoympas έγραψε:
Βλαση εσυ εισαι ποιντερας,εχεις διαλεξει το δρομο σου.
Ναι,εχω 2,ισως 3 κουταβια να δωσω αλλα δεν βιαζομαι να τα δωσω,ουτε μπελας μου ειναι το αναθρεμα τους,καθε αλλο,μεχρις να βρω ανθρωπους που θα εμπιστευτω για να τα μεγαλωσουν.
Αλλωστε ειναι ακομη πολυ μικρα,μολις 36 ημερων,εχουν καιρο ακομη και πραματα αρκετα να δειξουν μεχρι να ερθει η ωρα να αποχωριστουμε και να βρεθει και ο καταληλος για μενα ιδιοκτητης τους.
Οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει για σενα διαθεσιμο κουταβι,μην παρεξηγηθεις.
Σου αρεσουν αλλες φυλες,καλα κανεις,προσπαθησε να μαθεις και να επενδυσεις σε αυτο που σε εκφραζει και αγαπας,μην κοιτας ολουθε γιατι θα μπερδευεσαι και ποτε δεν θα χεις τιποτε αρτιο και σωστο.
Πολυ πολυ φιλικα και ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.

ελα ρε θεοχαρη εγω θα παρεξηγηθω???εισαι καλα??ειναι η αληθεια πως μ ηρθε καπως αλλα ναι ειναι η αληθεια πως ειμαι ποιντερας,παει κ τελειωσε!!!ομως μην νομιζεις πως θα μου ξεφυγεις!! 8) 8) :lol: καποια στιγμη θα ηθελα κ εγω ενα δικο μου επανιελ!!εχω ενα αλλα εγω το πηρα ετοιμο!!θα σας βαλω καμια φωτογραφια να το δειτε!!!παντως σου ξαναλεω θελω καποιοα στιγμη εαν με εμπειστευτεις να παρω ενα γιατι εγω σε εμπιστευομαι κ πιστευω πως θα κανεις κ εσυ το σωστο!!ειναι δικια σου αποφαση!!αν παντως αλλαξεις γνωμη οχι μονο γ ια φετος αλλα κ για αλλες χρονιες εγω θα ειμαι!!παντως με συγκηνισες με τα λογια σου γιατι ποτε κανεις δεν με αποκαλεσε ποιντερα!!! :cry: :cry: :D :D ολοι με λενε πιτσιρικα με ποιντερ που απλα φερνει κουταβια κ κανει το κεφι του!!δεν το βλεπω ετσι εγω!!εγω εχω εκπαιδευσει για την ηλικια που ειμαι 2 αγγλικα σεττερ ,1 γκορντον κ 5 ποιντερ που πια μονο το ενα εχω γιατι ειμαι καλος κ αγαθος κ τα εδωσα απο εδω κ απο εκει αλλα ευτηχως ειναι σε καλα χερια κ πια τα βλεπω κ τα χερομαι!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 12, 2013 3:20 pm 
Άβαταρ μέλους

Βλαση δεν αλλαζω ευκολα γνωμες.
Ειμαι αγυριστη γκλαβα.
Ανεβασες κατι βιντεακια απο ζωα που ειδες σε πρακτικα,αλλα και σε κυνηγι περδικας και ειναι απο τον τοπο σου.
Το αναφερω γιατι ειναι διπλα σου,ειδες τα ζωα με τα ματια σου,σου αρεσαν,για κανεναν αλλον λογο,οπως μπορεις να ρωτησεις και αλλου και επιβαλλεται πριν αποφασισεις.
Για τα δικα μου προχτες ρωτουσες αν τα κυνηγαω μπεκατσα.
μην εμπιστευεσαι το ωραιο,αλλα οτι εχεις ιδια αποψη,οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος.
Εχει πολλα παιδια μερακληδες,με καλα ζωα που μπορεις να εμπιστευτεις αλλα και να σε εμπιστευτουν.
Με το καλο να αποκτησεις οτι επιθυμεις και νειρευεσαι και να το δεις καλυτερο των προσδοκιων σου.

Απο το κειμενο σου βασταω κατι που ειπες για γκορντων που ανεφερες περι εκπαιδευσης,θα θελα να ανεβασεις φωτο αλλα και να μου πεις ποσο ευκολη ηταν η εκπαιδευση του,ποσο ευχαριστημενος εμεινες απο το ζωο σαν χαρακτηρα,σαν συμβιωση,σαν κυνηγοσυνη,αν θες απο που το πηρες γιατι επειδη μου αρεσει η περδικα και θελω ποιο τροκαριστα ζωα απο τα εγγλεζικα για τους λογους μου το χω βαλμενο στο μυαλο μου και ονειρο μου να αποκτησω ενα γκορντονα η ενα ιρλανδε ισως..
Επειδη δεν σε θεωρω σε ολα πιτσιρικα οπως οι αλλοι,αλλα μονο σε καποια,θα θελα να μου πεις οτι μπορεις για το γκορντον σου.Αν θες γραψε στο αντιστοιχο τοπικ μην τα μπερδευουμε Βλαση.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 12, 2013 10:11 pm 
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Απο το κειμενο σου βασταω κατι που ειπες για γκορντων που ανεφερες περι εκπαιδευσης,θα θελα να ανεβασεις φωτο αλλα και να μου πεις ποσο ευκολη ηταν η εκπαιδευση του,ποσο ευχαριστημενος εμεινες απο το ζωο σαν χαρακτηρα,σαν συμβιωση,σαν κυνηγοσυνη,αν θες απο που το πηρες γιατι επειδη μου αρεσει η περδικα και θελω ποιο τροκαριστα ζωα απο τα εγγλεζικα για τους λογους μου το χω βαλμενο στο μυαλο μου και ονειρο μου να αποκτησω ενα γκορντονα η ενα ιρλανδε ισως..
Επειδη δεν σε θεωρω σε ολα πιτσιρικα οπως οι αλλοι,αλλα μονο σε καποια,θα θελα να μου πεις οτι μπορεις για το γκορντον σου.Αν θες γραψε στο αντιστοιχο τοπικ μην τα μπερδευουμε Βλαση.

Καλησπερα Βλαση εγω θα ειθελα να μου πεις γιατο γκορντον,ειναι μια ρατσα που με ενδιαφερη πολυ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 13, 2013 9:17 pm 
Άβαταρ μέλους

φιλε μου θεοχαρη κ νικο το σεττερακι μου το πηρα 35 ημερων απο εναν γνωστο μου στην πατρα!!τωρα για αιματα κ πεντιγκρι θας σας γελασω!!το κουταβι ηταν κ ειναι υπεροχο!!το πηρα τον μαρτιο του 11 και το ξεκινησα σε στημενο θηραμα(ορτυκι) αλλα μονο δυο φορες τον ιουλιο κ μπορω να σας πω πως φερμαρε απολυτα σταθερα!!μετα απο κανα δυο μηνες το εβγαλα σε περδικες μονο για κανα μισαωρο!!τον πηγαινα εκει που ηξερα πως ηταν οι περδικες!!μετα απο 3-4 φορες που τις πριντιξε μετα τις φερμαρε σταθερα και τις πονταρε υπεροχα αλλα οι περδικες σταματησαν στα εκπαιδευτικα εκτος απο κανα δυο φορες που τον πηγα στο ξεροβουνι στα γιαννενα με πολυωρο κυνηγι ηθελε νερακι αρκετο καθως ειχε τριχωμα αλλα και αρκετη ζεστη μου εχει απορταριε με την πρωτη περδικες χωρις να την φαει ή να αρνηθει να απορταρει!!εχει υπεροχη μυτη που την αξιοποιησα ιδιαιτερα αργοτερα στις μπεκατσαες που τις φερμαρε σχεδον κατευθειαν !!!απορτ δεν το συζητω,υπεροχο πλασμα με υπεροχη προσοπικοτκτα κ πλουσια συναισθματα αλλα περυση σε ηλικια 18 μηνων το εδωσα σε εναν γνωστο μου που εμεινε εκθαμβος!!δεν εχω μεγαλη πειρα σε αυτα τα σκυλια μπορειτε να θεωρησετε απο ολα αυτα ο,τι θελετε λαθος αλλα θα σας συνηστουσα ενα τετοιο σκυλι για περδικα γιατι εχει ψυχη αλλα το απολυτο ειναι η μπεκατσα!!εαν δειτε ενα εμπειρο σκυλι να κυνηγαει μπεκατσα θα λετε δεν γινεται αυτο το πραγμα!!δουλευει με εναν ιδιαιτερο τροπο,δεν αρκειται μονο στην μυρωδια του εδαφους αλλα κ με χωρις ευνοηκο αερα ισως να δοκιμασει να παρει καποες αναθυμιασεις!!
να τος ο μαγκας μου!! :wink:
http://www.kinofilikosioannina.gr/wp-co ... C00580.jpg
τον κραταει ο γνωστος μου κ διπλα ο γιος του με τον σεττερα του!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 13, 2013 10:41 pm 
Άβαταρ μέλους

αρα ρε βλαση εισαι καλυμενος.
και ποιντερ εχεις και γκορντον εχεις και επανιελ εχεις.ωραιος ρε φιλε.
απ'οτι εχω διαβασει ετσι?
και ψαχνεσαι και για αλλο επανιελ?
εδω εγω εχω ενα θυληκο κουρτσχααρ που γεννησε και εχω στα ποδια μου 5 κουταβια περιμενοντας να ερθουν να τα παρουν,και τα εχω βρει βουνο.
εσυ πως τα καταφερνεις με 3 και ενα τεταρτο που ψαχνεις?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 14, 2013 2:34 pm 
Άβαταρ μέλους

φιλε μου ενας θεος ξερει πως τα καταφερνω!!αυτη τι στιγμη κατεχω ενα θυλικο επανιελ 5,5 ετων-ενα ποιντερ 12 μηνων-το γκορντον το εδωσα αλλα ειμαι οκ
μπορω να σου πω πως τα επανιελ τα θαυμαζω σαν φυλη κ το επανιελ που εχω δεν ειναι υποδειγμα της φυλης στο θεμα της μορφολογοας!!παντως μαλλον αυριο θα σας βαλω μια φωτο απο ενα κοιταβι ποιντερ που μαλλον θα παρω απο εναν φιλο!!η σκυλα του ψοφισε πανω στη γεννα προχτες και του εμειναν δυο που τα ταιζει με μπιμπερο!!το ενα ψοφισε χτες δυστηχως και εμεινε μονο αυτο κ λεω να το παρω τι λετε??μου προτεινε κατι σε γαλα αν εχετε παθει κατι παρομοιο??παντως οταν ειχα ενα σεττερ αγγλικο,ενα γκορτον σεττερ,ενα επανιελ ,ενα ποιντερ,ενα κουρτσχααρ ετρωγαν περιπου 40 κιλα σκυλοτροφη το μηνα!!το χειμωνα ενεργειας γιατι κυνηγανε και τις αλλες εποχες συντηρησης!!
:lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 13, 2013 10:41 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόναΕικόνα

απο 2 βολτιτσες στα τσουκαρια :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 15, 2013 4:38 pm 
Άβαταρ μέλους

να και κατι απο εμενα!! :wink:
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 10, 2013 6:20 pm 
Άβαταρ μέλους

Θεοχαρη για σενα :wink: :wink: :D
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 11, 2013 1:21 am 

βλαση μια χαρα ειναι η επανιελιτσα σου και μεσα στα στανταρ της φυλης,παντος ειναι πολυ ενεργητικα ζουδια και πανεξυπνα,εμενα ειναι 1,5 χρονων και ειναι σαν να εχει καταπιεί μπαταρια :lol: ευχομαι να ηρεμησει γιατι μου ξεφυτευει οτι και να βαλω σπιτι

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 11, 2013 2:11 pm 
Άβαταρ μέλους

ρε ες κ τους εβαλες νευτη στον κολο :roll: :mrgreen: ειναι υπεροχα,αυτα τα σκυλια ειναι πραγματικα για κυνηγι,κ γριουλα παντως ειναι παιδια φωτια!!!οσο για τα στανταρ της φυλης δεν λεω αλλα εγω πολυ πιο ομορφα επανιελ :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 07, 2014 10:54 pm 
Άβαταρ μέλους

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

Λιγες φωτο απο την σκυλιτσα μου
Καλο ΣΚ λυκοπουλα να εχουμε :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 08, 2014 11:10 pm 
Άβαταρ μέλους

teocharis.koytsoympas έγραψε:
ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα

Λιγες φωτο απο την σκυλιτσα μου
Καλο ΣΚ λυκοπουλα να εχουμε :D

να την χαιρεσε φιλεμουυυυ φτου--φτουυυ καλα κυνηγια να καμης μαζιτηςςςς :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 151 από 153   [ 2291 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: