Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 30 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Kυνηγετικοί χάρτες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 24, 2012 9:33 am 
Άβαταρ μέλους

Την καλημέρα μου σε όλη την κυνηγετική κοινότητα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, μιας και σίγουρα κάποιοι είστε πιο "μέσα στα πράγματα", αν υπάρχουν και από που θα μπορούσα να προμηθευτώ κυνηγετικούς χάρτες.
Δεδομένων κάποιων οικογενειακών υποχρεώσεων, οι οποίες θα με ταξιδεύουν σε "αγνωστες" περιοχές, κρίνεται απαραίτητη η κατοχή τέτοιων χαρτών για τη καλύτερη γνώση της περιοχής ώστε να ασκηθεί το πολυαγαπημένο χόμπι και να αποφευχθούν τυχόν ακούσιες παραβιάσεις απαγορευμένων περιοχών.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Kυνηγετικοί χάρτες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 24, 2012 6:00 pm 
Άβαταρ μέλους

στον κυνηγετικο σου συλογο θα ρωτησεις αν εχουν φιλε, αν και απιθανο να εχουν καινουργιο χαρτη.
εγω που ζητησα, μου εδωσαν του 2008.
ετσι κοιταζω το χαρτη και περνω και τηλ τους θυροφυλακες για να διασταυρωσω οτι η περιοχη που σκοπευω να κυνηγησω ειναι επιτρεπομενη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 24, 2012 6:12 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δυστυχώς δεν υπάρχουν νέες εκδόσεις αυτών των χαρτών εκτός από κάποιους συγκεκριμένους τοπικούς που εκδίδουν κάποιοι Κ Σύλλογοι για τα μέλη τους .
Εγώ κάνω την δουλειά μου με έναν του 2011 και ρωτώντας Δασαρχεία και ΚΣ όπου έχω απορία και ο θεός βοηθός από εκεί και πέρα …
Πάντως είναι απαραίτητος ένας τέτοιος χάρτης για κάθε χρόνο λόγω των συνεχών μεταβολών που υφίστανται οι απαγορεύσεις ανά περιοχές , καταφύγια κλπ κλπ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 24, 2012 7:21 pm 
Άβαταρ μέλους

gpeppas έγραψε:
Δυστυχώς δεν υπάρχουν νέες εκδόσεις αυτών των χαρτών εκτός από κάποιους συγκεκριμένους τοπικούς που εκδίδουν κάποιοι Κ Σύλλογοι για τα μέλη τους .
Εγώ κάνω την δουλειά μου με έναν του 2011 και ρωτώντας Δασαρχεία και ΚΣ όπου έχω απορία και ο θεός βοηθός από εκεί και πέρα …
Πάντως είναι απαραίτητος ένας τέτοιος χάρτης για κάθε χρόνο λόγω των συνεχών μεταβολών που υφίστανται οι απαγορεύσεις ανά περιοχές , καταφύγια κλπ κλπ

Και εμενα φετος 2010-2011 μου εδωσαν Μακεδονιας-Θρακης

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 30, 2013 9:53 am 
Άβαταρ μέλους

Κυκλοφόρησε ο Κυνηγετικός Χάρτης Ελλάδος 2013-2014 σε δύο τεύχη με τιμή πώλησης 7 ευρώ κάθε τεύχος.

Δείτε τα τα σημεία πώλησης και τα σχετικά στο http://www.e-fox.gr

Στους χάρτες εκτός από τα Καταφύγια Αγριας Ζωής, Απαγορεύσεις ορισμένου χρόνου,εκτροφεία,ρεζέρβες, Ζώνες Διάβασης, Ζώνες Εκγύμνασης Σκύλων κλπ..έχουν καταχωρηθεί γιά πρώτη φορά και οι ΖΕΠ (πέρδικας και ασπρομετωπόχηνας), οι απαγορεύσεις των Εθνικών Πάρκων καθώς και ορισμένες απαγορεύσεις τοπικού χαρακτήρα..

Από τη Δευτέρα 2-9-2013 θα επαναλειτουργήσει το http://www.e-fox.gr προκειμένου οι φίλοι ,οι συνάδελφοι κυνηγοί και οι κάτοχοι των χαρτών να έχουν καλύτερη εικόνα των απαγορεύσεων μιά και έχουν καταχωρηθεί στον παραπάνω ιστότοπο όλες οι απαγορεύσεις και θα ενημερώνονται για κάθε αλλαγή προκύψει μετά την κυκλοφορία των χαρτών.

ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΧΑΡΤΩΝ: Γ.ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΟΣ
Λεωφ.Πεντέλης 42, ΤΚ 15235
τηλ.210 8103210, φαξ 210 8105544, κιν 6977 925923

Εικόνα
image upload no compression

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 30, 2013 4:36 pm 
Άβαταρ μέλους

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ έγραψε:
Κυκλοφόρησε ο Κυνηγετικός Χάρτης Ελλάδος 2013-2014 σε δύο τεύχη με τιμή πώλησης 7 ευρώ κάθε τεύχος.

Δείτε τα τα σημεία πώλησης και τα σχετικά στο http://www.e-fox.gr

Στους χάρτες εκτός από τα Καταφύγια Αγριας Ζωής, Απαγορεύσεις ορισμένου χρόνου,εκτροφεία,ρεζέρβες, Ζώνες Διάβασης, Ζώνες Εκγύμνασης Σκύλων κλπ..έχουν καταχωρηθεί γιά πρώτη φορά και οι ΖΕΠ (πέρδικας και ασπρομετωπόχηνας), οι απαγορεύσεις των Εθνικών Πάρκων καθώς και ορισμένες απαγορεύσεις τοπικού χαρακτήρα..

Από τη Δευτέρα 2-9-2013 θα επαναλειτουργήσει το http://www.e-fox.gr προκειμένου οι φίλοι ,οι συνάδελφοι κυνηγοί και οι κάτοχοι των χαρτών να έχουν καλύτερη εικόνα των απαγορεύσεων μιά και έχουν καταχωρηθεί στον παραπάνω ιστότοπο όλες οι απαγορεύσεις και θα ενημερώνονται για κάθε αλλαγή προκύψει μετά την κυκλοφορία των χαρτών.

ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΧΑΡΤΩΝ: Γ.ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΟΣ
Λεωφ.Πεντέλης 42, ΤΚ 15235
τηλ.210 8103210, φαξ 210 8105544, κιν 6977 925923

Εικόνα
image upload no compression

πως το παθανε?επιτελους!!!!!!!
ομως εκαναν εξυπναδα και ειμαι αναγκασμενος να παρω και τους δυο.
εγω που βγαζω περιφεριακη μου εχει την αττικη στο ενα και την στερεα ελλαδα στο αλλο.
και οταν μπαινω στη σελιδα ζηταει κωδικο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 30, 2013 9:23 pm 
Άβαταρ μέλους

manpap έγραψε:

Δεν ειναι εξυπναδα.Ειναι πονηρια.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 30, 2013 9:54 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

panos franchi έγραψε:
manpap έγραψε:

Δεν ειναι εξυπναδα.Ειναι πονηρια.

Κάπως έτσι είναι νομίζω και εγώ , είναι και λίγο "τσιμπημένοι" σαν τιμή , αλλά από την άλλη δεν υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο η χειρότερο και τους θεωρώ απαραίτητους ειδικά για όσους κυνηγούν πανελλαδικά ...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 30, 2013 10:14 pm 
Άβαταρ μέλους

μονοπωλειο.τι να κανουμε!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 01, 2013 9:27 am 
Άβαταρ μέλους

Είναι απλό συνάδελφοι .
Οι περισσότεροι κυνηγοί που τους χρησιμοποιούν είναι αυτοί που κατοικούν στην Αττική αν ήταν ενωμένη η Αττική με την Στερεά όπως και θα έπρεπε ένα μεγάλο ποσοστό δεν θα αγόραζε τον άλλο χάρτη αφού λόγω κρίσεως δεν απομακρύνονται από την Στερεά άντε και την Πελοπόννησο .............
Στην επαρχία οι περισσότεροι κυνηγάνε τοπικά οπότε δεν αγοράζουν χάρτη αφού γνωρίζουν τι παίζει στον τόπο τους άρα.....
Παρόλα αυτά όμως είναι χρήσιμοι ε λήψεως και κάτι άλλου .
Να κάτι που ίσως θα έπρεπε να σκεφτούν και να εκδίδουν οι κυνηγετικές ομοσπονδίες έστω και με μικρό αντίτιμο για τα όποια έξοδα της έκδοσης .
Ας το σκεφτούν ..............

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 01, 2013 10:36 am 
Άβαταρ μέλους

Που μπορουμε να τους βρουμε;η σελιδα τους δεν ανοιγη :roll: :roll: :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 01, 2013 11:34 am 
Άβαταρ μέλους

Greg έγραψε:
Που μπορουμε να τους βρουμε;η σελιδα τους δεν ανοιγη :roll: :roll: :roll:

Αυριο θα ανοιξει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 01, 2013 5:31 pm 
Άβαταρ μέλους

Και παλιά έτσι ήταν, 2 χάρτες κατά τον ίδιο τρόπο. Αλλά τους έδινε τσάμπα η ομοσπονδία και δεν μίλαγε κανείς.
Δε νομίζω ότι φταίει αυτός που έφτιαξε τους χάρτες, Να είναι καλά που υπάρχει και ένας άνθρωπος και κάνει αυτή τη δουλειά.
Το κακό είναι ότι δε μοιράζονται οι χάρτες δωρεάν από τους Κυνηγητικούς Συλλόγους, που είναι υποχρέωση τους να ενημέρωνουν τα μέλη τους για το που επιτρέπεται να κυνηγήσουν... Μόνο μπλουζάκια και καπέλα ξέρουν να μοιράζουν..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 01, 2013 10:20 pm 
Άβαταρ μέλους

γιασου φιλε γιωργο :wink: :wink: καλα τα ηπες οχι τα ηπιες :lol: :lol: :lol: αλα περνουνε ο καθε συλογωσμας τωσα χρηματα και οπως ητανε παντα ετσι πρεπη και τωρα να συνεχησουνε :wink: :wink: με μια τουλαχιστων μικρη επιβαρηνσι παλη σε εμας :wink: :wink: ,,,,,,,για να ξερουμε ακριβως που πρεπη να κυνηγαμε,,μιας και καθε λιγο αλαζουνε τους κυνηγοτοπους πχ απο πυρκαγιες,,καταφυγια κτλ :wink: :wink: και ενα παρα πωλη μεγαλω θεμα που θα το αφησω σε σενα να το ανηξης ειναι η ταμπελες απαγωρευσης κυνηγιου :wink: :roll: :roll: πχ παλιες τοπωθετισης διχως αντικαταστασιστους με καινουργιες η ωπιες να αναφερουνε τη πρεπη και εαν πρεπη να κυνηγισουμε πχ ζωνη εκπευδευσης σκιλων που και ποτε κτλ--κτλ γιατι βλεπω κατι ταμπελες που με κητανε μωνο χωρις να γραφουνε κατι επανωτους μιας και δεν εγηνε πωτε μια αλαγη η αντικατασταη :wink: :wink: :wink: ξεθωριασμενες εντελωςςςςςςςςςςςςςςς :shock: :( :( :( αιντε να μη χεσω ωπιωα υπηρεσια ειναι αρμωδια :wink: :wink: και μετα για καμια 100τωστη μετρα που μπαινουμε μεσα μας γραφουνεε :twisted: :twisted: εγω πρωσοπικα παντα δεν παραβιαζω εστο και μια ταμπελα,,γιατι πανω κατω γνωριζω τους κυνηγωτοπους που ειμαι :wink: ,,,,,αλα ενας νεως κυνηγος τι θα παθη ρε παιδια οταν δη μια ταμπελα χωρις γραματα επανωτης :roll: :roll: :roll: εκανε τοσα χιλιομετρα απο που ηρθε και θα πη μπραβω στον ταδε συλογω του νωμουυυ :roll: :roll: ;;;; και το δασαρχειο γιατι ολα απο εκη ξεκηνανε :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :D :D :D τελος παντων οταν αξηξη το θεμα ωπιως νανε θα πουμε πωλη περισωτερααα :wink: :wink: :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 02, 2013 8:38 am 
Άβαταρ μέλους

Πήρα και εγώ τον ένα με 7 ευρώ αλλά συνάδελφοι πολύ κόκκινο έπαθα πλάκα .......... :cry:
Πάρα πολλές απαγορεύσεις έχει γεμίσει ο χάρτης με κόκκινο ειδικά στα βουνά .......... :(

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 1 από 2   [ 30 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: