Αλλαγή γραμματοσειράς

www.gpeppas.gr

Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 11   [ 156 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ POINTER
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 8:03 pm 

Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζει κάποιος τον Δάνη Χαλκουση από Χίο; Αν έχει κάποιος οποια δίποτε πληροφορία για τα σκυλιά του θα ήμουν υπόχρεος.
Σκέφτομε να αγοράσω κουτάβι από τον συγκεκριμένο. Ξέρω οτι είναι πιο πολύ κυνηγός και ελέχιστα ασχολείτε με αγώνες! Ζευγαρώνει τα σκυλιά του
και με το εκτροφίο ΜΕΤΕΟΩΝ. Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 8:52 pm 
Άβαταρ μέλους

Φιλε Νικονα εχεις πμ

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 9:07 pm 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, φίλε pointerman!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 9:40 pm 
Άβαταρ μέλους

ΝΙΚΩΝΑΣ ΔΕΚΟΥΛΑΚΟΣ έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζει κάποιος τον Δάνη Χαλκουση από Χίο; Αν έχει κάποιος οποια δίποτε πληροφορία για τα σκυλιά του θα ήμουν υπόχρεος.
Σκέφτομε να αγοράσω κουτάβι από τον συγκεκριμένο. Ξέρω οτι είναι πιο πολύ κυνηγός και ελέχιστα ασχολείτε με αγώνες! Ζευγαρώνει τα σκυλιά του
και με το εκτροφίο ΜΕΤΕΟΩΝ. Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Φιλε μου εγω εχω ενα σκυλι απο τον Χαλκουση.Το δικο μου ειναι αρκετα καλο για τα δικα μου δεδομενα.Ηταν αρκετα πρωιμο.Να φανταστεις 5 μηνων φερμαρε περδικες σε μια χαλαρη βολτα που τον ειχα παει διπλα απο το εξοχικο μου!!!Σε γενικες γραμμες εχει καλο ονομα στην Χιο που εχει δωσει αρκετα σκυλια.Ειναι εντιμος και θα σε εξυπηρετησει.Δεν εχει τα σκυλια που θα σου παρουν τα ματια αλλα βγαζει αξιοπρεπη,κυνηγετικα και αποδοτικα σκυλια.Το δικο μου απο την μερια της μανας κραταει απο Μετεωρων,και απο την μερια του πατερα απο τον Felix Σβεστονωφ.Το σκυλι που σου λεω ειναι στην φωτογραφια που εμφανιζει το ονομα μου.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 1:42 pm 
Άβαταρ μέλους

RIO UMAN DEL DUDA γιός του RIO

Ανηκεί στον Στράτο Ροίδη εκτροφέα με την επωνυμία DELLA ROIDIS από Μυτιλήνη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 7:17 pm 
Άβαταρ μέλους

vassilis-Drama έγραψε:
RIO UMAN DEL DUDA γιός του RIO

Ανηκεί στον Στράτο Ροίδη εκτροφέα με την επωνυμία DELLA ROIDIS από Μυτιλήνη.

πωλη,ωραιω το σκυλη :D ,,μετα απω τωσο κωπο,ειρθε,και η ωρα της φερμαςςς :shock: :shock: ..πωλη ωραια στανταρ,εχη ..μου θυμιζη μια σκυλα ενως φιλουμου,ειδια ,σαν και αυτο ..νευρικο σκυλη και ολω ζωντανιαααα :D :D .μια μπεκατσα να εχη το βουνο θα την βρηηη :shock: :shock: γιατη την κυνηγισαμε και την κυνηγαμε συνεχιαα....αλα θελη ποδιαα,και στο ορτυκι και στην μπεκατσα για να την πρωλαβηςςςςςς :shock: :roll: :roll: ...πρωσοπικα εγω θα ειθελα ενα πιω μαλακω σκυληηη :wink: για το κυνιγηηηηη :D αυτο βεβαια ειναι γουστο και πρωσοπικη επιλογη :wink: :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 10:40 pm 
Άβαταρ μέλους

Ωραίος σκύλος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 21, 2011 11:59 am 
Άβαταρ μέλους

Λίγες ερωτήσεις γιατί δεν είμαι ποιντερας και δεν ξέρω την ράτσα καλά, Δεν είναι "κλειστή" η κίνηση του ??? δηλαδή δεν έχει έκταση και προς τα μπρος και προς τα πίσω, η λεκάνη δεν είναι λίγο χαμηλή και η πλάτη αδύναμη??? Το τονίζω δεν ξέρω από ποίντερ αλλά είναι ένας σκύλος εγεγραμμένος στο τετράγωνο, όπως το drahthaar, και η κίνηση κατά την θεωρία οφείλει να είναι ανοικτή αυτό είναι σε συνάρτηση από την γωνιώσεις που προβλέπονται στην μορφολογία του σκύλου, ευχερής, η διαφορα είναι ότι στα drahthaar ο ξέφρενος καλπασμός θεωρείται εξίσου λάθος με τον μην εναλλασόμενο καλπάσμο.
Βεβαια υπαρχει περίπτωση να μην φάινεται καλά στο video και βεβαια δεν φαίνεται η ποιότητα του τερεν, ένα ανώμαλο τερεν (πολλές στρογγυλές πέτρες οργώματα δεν είναι ανάγκη να είναι βαθιά) χαλάει την κίνηση,
Παντελής

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 22, 2011 9:48 am 
Άβαταρ μέλους

Δεν ενθουσιαστιακα τιποτα το ιδιετρο :wink: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 24, 2011 4:08 pm 
Άβαταρ μέλους

Δεν είναι "κλειστή" η κίνηση του ??? δηλαδή δεν έχει έκταση και προς τα μπρος και προς τα πίσω, η λεκάνη δεν είναι λίγο χαμηλή και η πλάτη αδύναμη

Συμφωνω, υπαρχει ομως η περιπτωση αμα ο σκυλος ειναι πολυ κυνηγημενος στην περδικα (δηλαδη σε πετρες) να του αλλαξει το στυλ καλπασμου.

Μπορει να φταει και το τερεν βεβαια.

Γενικα ενα καλο σκυλη σε αυτα τα λιγα που ειδαμε χωρις να σου περνει τα ματια.

παίρνει τα ζαγαράκια του να πάει να κυνηγήσει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 28, 2011 3:39 pm 
Άβαταρ μέλους

Συμφωνω, υπαρχει ομως η περιπτωση αμα ο σκυλος ειναι πολυ κυνηγημενος στην περδικα (δηλαδη σε πετρες) να του αλλαξει το στυλ καλπασμου.

Εχω διαφορετική απόψη, ο καλπασμός μπορεί να χαλάσει για όσο διάστημα ο σκύλος βρίσκεται στο "κακό τερεν" (ανεξαρτήτου ράτσα) τα βλέπεις ότι με το που βρούν "2 πιθαμές" καλού εδάφους αμέσως προσπαθούν να ανοίξουν, να φτάσουν στα όρια τους,Το στυλ του καλπασμού είναι απώρεια του μυοσκελετικού και νευρικού συστήματος, και είναι κληρονομικό.Η πολύ μονοδιάστατη χρήση σε εναν πολύ συγκεκριμένο τερεν καθ΄όλη την διάρκεια της ανάπτυξης του σκύλου μπορεί να ενισχύσει κάποιες μυικές ομάδες σε βάρος κάποιων αλλων αλλά τώρα μιλάμε ότι ένας κυνηγετικός σκύλος κυνηγάει ΜΟΝΟ περδικά στον ίδιο κυνηγότοπο ή στην ίδια μορφή κυνηγοτοπου, απο πολύ μικρός, Αλλά τότε θα είχε ποιο "τουμπανο" πλάτη. Εκεί ακριβώς είναι και το προβλημα του κάμπου, αναπτυσει πολύ συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, γιατί είναι εξαιρετικα ευκολο να αναπαραχθούν ομοειδης συνθήκες, σε αντίθεση με το βουνο που είναι η εναλαγή του τοποίου, κλισεων, εδαφούς κλπ. αναπτύσει περισότερες μυικές ομάδες.
Κανενας δεν είπε και δεν εκρινε τον συγκεκριμένο σκύλο ότι ειναι καλός ή όχι. Ενα videki είδαμε που είχε την ευγενεια ο φίλος νας μας δείξει.
Οταν παρουσιαζουμε ένα σκύλο κάπου ήτε σε video, Αγώνα - εκθεση ακόμα και σε ένα κυνηγι στην παρέα μας δεν περιμένουμε όλοι να μας χειροκροτήσουν, (αν και θα θέλαμε) προσωπικά το κάνω για να μου πούν τα κουσούρια μου, τα καλά τα ξέρω. Τα¨"κουσόυρια" που δεν έπιασε το μάτι μου θέλω να μου πού, μου κάνουν περισσότερο καλό, από το χειροκρότημα.
Για το συγκεκριμένο περέμενα περισσότερα σχόλια από τους ειδικούς της φυλής, θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο, για όλους. Εγω είμαι αλλης "σχολής" δεν πιάνομαι.
Παντελής

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 02, 2013 8:55 pm 
Άβαταρ μέλους

Μερικες φωτο απο την σκυλα μου.....Francesca!!!!!!!!!!

Εικόνα
[imghttp://img833.imageshack.us/img833/4375/60185749071073189618473.jpg][/img]
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 02, 2013 9:14 pm 
Άβαταρ μέλους

φτου φτου να την χαιρεσε πανεμορφη :D

Εικόνα
upload photos

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 03, 2013 4:38 pm 
Άβαταρ μέλους

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου....Μετα απο μεγαλη πρασπαθεια προσπαθω να εχω τον πραγματικο τυπο Pointer...Ποιοτικα Pointer τοσο στην εργασια οσο και στην μορφολογια.!!!!!!!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 03, 2013 11:59 pm 
Άβαταρ μέλους

Συγχαρητήρια κι απο μένα φίλε ''Sergio''.Φαίνεται πολύ δυνατή η σκύλα.Αν θυμάμαι καλά είχες γράψει οτι την έφερες απο την Αυστραλία.Αν την έχεις κυνηγήσει στην πέρδικα μπορείς αν θές να γράψεις τα χαρακτηριστικά της (αντοχή,μυαλό,πάθος,έρευνα κτλ.);Ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΓράψτε το σχόλιο σας Σελίδα 10 από 11   [ 156 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: